Rovnátka po třicítce. Cena?

2523
19.3.21 12:48

Rovnatka po tricitce. Cena?

Ahoj holky. Diskuzi na tema rovnatka jsem nasla uz roky starou.
Sly byste na rovnatka po tricitce?
Kdo mate, na kolik vas to vyslo a v jakem roce to bylo? Predpokladam, ze vse se zdrazuje, ze co bejvavalo uz neni.
Dnes jsem si odnesla od zubare zadanku na rovnatka na vlastni zadost. Rikal cosi o tom, ze by mi mohly stacut jen castecna, coz nevim, co je 😁 plus nakonec dodelani zubu, ktery mam vytrzeny a diky tomu, se mi zuby posunuly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
342
19.3.21 12:50

Je mi 28 a šla jsem do toho. Ve a 42.000 se vším vsudy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1203
19.3.21 13:00

Je mi 43, fixní rovnátka jsem nosila cca rok, mám je sundané asi dva roky, na noc nosím sundavací dlahy. Cena celkem cca 5000,– Kč. Rozhodla jsem se pro ně, protože spodní jednička se mi od puberty začala pomalu ale jistě vyklánět ven a v těch čtyřiceti mi přišlo že už je vykloněná opravdu hodně. Nelituju toho, bojím se tedy, že kdybych přestala nosit ty sundavací dlahy, tak se mi to vše zase vrátí zpátky, ale to je problém i u mladších ročníků. Zuby se prý hýbou pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
503
19.3.21 13:03

Já si budu dávat rovnátka až porodím, takže mě bude taky cca těch a pozdě mě to nepřijde. S cenou počítám kolem 20.000,– ale to záleží asi na kraji a klinice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 13:04

No tak až se to skoro bojím napsat. Ostrava neviditelná a 80tis :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
14370
19.3.21 13:09
@Anonymní píše:
No tak až se to skoro bojím napsat. Ostrava neviditelná a 80tis :roll:

tak to není takový rozdíl od Prahy, teď by sousedka a 89k.

Jinak dcera nosila rovnátka 3 roky, klasické fixní a vyšlo to celkově na 37k. @Gina to si měla na pojišťovnu nebo jak to mohlo stát tak málo? I v těch levnějších krajích se to pod 15 - 20k dostane jen výjimečně :think: i když je to jen jedna čelist tak to vyjde dráž

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6719
19.3.21 13:12
@Anonymní píše:
No tak až se to skoro bojím napsat. Ostrava neviditelná a 80tis :roll:

Podobně.., mám rovnátka od září, horní patro - neviditelná, přidělaná zezadu, dolní průhledná co nejníž (ale stejně jsou teď roušky..)
Krásně se mi rovnají, ale stejně jako anonymní ostrava a bude hůř..léčba ještě neskončila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1151
19.3.21 13:12

Nosila jsem od 28 do 30let. V listopadu mi je sundavali. Cena kolem 65tis - Praha Perfect Smile

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1203
19.3.21 13:22

@neila Jojo, měla jsem doporučení od zubařky. A je to pražská ortodoncie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14370
19.3.21 13:34
@Gina píše:
@neila Jojo, měla jsem doporučení od zubařky. A je to pražská ortodoncie.

no to pak jo :palec: Mi to právě nešlo do hlavy :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3110
19.3.21 13:44

Dostanu je v létě, 80-90 tisic na rok a pul az dva, pak tri implantáty. Taky tak 90 tisic. :nevim: je mi 37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 19:31

Je mi 42. 50tis. sakumprsák komplet bez dalších doplatků vč. následných udržovacích rovnátek - Brno.
A musím teda říct, že s rouškama je to fakt pohoda :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
44
19.3.21 19:49

Mně budou nasazovat za měsíc, zuby se mi hnuly po upadnutí retaineru, nosila jsem rovnátka před 15 lety, nyní dorovnání posunutých horních zubů, zámečky 3-3 (6ks, plus dva oblouky na délku léčby), cena 8700kc včetne následného nalepení retaineru a horních udržovacích rovnátek na noc. Praha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1203
22.3.21 12:01

@Martina179 Ahoj a retainer jsi tam měla celých těch 15 let po sundání rovnátek? Četla jsem o tom několik diskuzí, že někteří doktoři ho po čase sundávají a někteří ho tam nechají na stálo. Já si myslím že kdyby mi ho sundali tak se mi ty zuby zase začnou dost hýbat, stačí mi teď, když si ty sundavací na noc jednou nevezmu a druhý den večer už mi připadá, že to nasazování jde hůř a další den ráno cítím, že některé zuby lehce bolí, takže se pořád hýbou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
22.3.21 13:05

@Gina mně určitě, ale měla jsem několik zubních vad a ty zuby se mi i teď pořád vrací zpátky. Měla jsem původně po léčbě sundavací rovnátka na noc, po dvou letech se mi i tak zuby začaly hýbat, že jsem je už nenandala, takže opět na rok komplet rovnátka (to bylo v rámci záruky) a pak retairnery ze skelných vláken ( v té době), plus rovnátka na noc, ty jsem asi po pěti letech ztratila a retainery mi postupně padaly a lepila jsem znovu, časem dole kovový drátek. Akorát v těhotenství mi upadl ten horní retainer ze skelných vláken ( ještě zbytek, co byl původně 3-3 a pak jen 1-1) a neřešila jsem to, po tolika letech a během roku zase mezera. Nyní jsem domluvená, že budu mít oboje prostě napořád :nevim:, ale stojí mi to za to. Kořeny mám v pořádku, ale ta paměť tam prostě je. Jinak na preventivce vždy pochvala, nevím, ze s tím mám pořád takový problém, nebo to možná více řeším, ale ta mezera je nyní tak 2mm. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat