Rovnátka Praha

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
327
8.10.13 05:20

Rovnátka Praha

Ahojky, poraďte mi prosím, kde nejlépe na Praze 4 najít lékaře k rovnátkům? Malému je 8 let a máme začít chodit na rovnátka, ale nevím kde nejlépe začít. Díky moc za Vaše typy. Věrka :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15224
8.10.13 06:36

To už má všechny zoubky trvalé? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56985
8.10.13 06:52

@vveverka a vám nikoho nedoporučil zubař? Dcera chodí na Dlouhý lán Praha 6 už přes 3 roky. Teď má 9 let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5479
8.10.13 08:22

@vveverka Rozhodně bych nerovnala zoubky, pokud kluk nemá všechny zuby druhé. Můj devítiletý syn ještě všechny vyměněné nemá.
Ortodontistu na Praze 4 neznám, ale doporučila bych ti paní doktorku Švábovou. Sídlí na Plzeňské (Praha 5), kdysi jsem k ní chodila já, před třemi lety tam chodila ségra a teď jsou u ní neteře. Je skvělá, pečlivá a oproti ostatním relativně levná ;)
Jen tedy nevím, jestli bere nové lidi, měla docela narváno. Zkus tam zavolat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
847
8.10.13 08:37

@vveverka dcera chodí sem http://www.ortoneo.cz/ a naprostá spokojenost - oba zubaři jsou super a kromě prvního vyšetření a pak nasazení těch fixů jsme nic neplatily. Doporučuji tam volat hned, mají dlouhé objednací lhůty. Vždycky je lepší to sledovat a to jestli zuby rovnat nebo ne ti poradí ortodontista. Třeba mladší holka tam byla poprvé v 6 letech, už je jasný, že rovnátka bude jednou mít a pokaždé když tam jdu se starší dcerou, tak jí mrknou do pusy. Moje 10 letá dcera také nemá ještě všechny 2 zuby, ale srovnali jí, co se dalo, aby tam měla pro místo právě pro ty druhé zuby. Rozhodně bych se nedržela rady - když nemá trvalé 2 zuby tak tam nechoď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56985
8.10.13 08:42

@tterka a proč bys nerovnala dokud nejsou všechny druhé zuby? Myslím, že ortodontista poradí líp ;)
Dcera nosila vyndavací rovnátka od těch 6,5 roku asi 2 roky a určitě udělaly obrovskou službu. Měla druhé přední jedničky do V a teď je má téměř rovné. Teď už pomalu připravuje na fixní rovnátka, které v budoucnu určitě dostane :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.10.13 08:53

Dcerka taky nosí vyndávací rovnátka cca od sedmi let - jen na noc. Teď je jí 10 a nemá ještě všechny druhé zuby, ale ortodontista už teď vidí, že má úzký oblouk a pokud ho nebudeme postupně rozšiřovat, druhé zuby se jí do pusy nevejdou a bude pak muset mít fixní rovnátka, což je větší trápení pro dítě i peněženku rodičů. Takže chodit k ortodontistovi až když má dítě druhé zuby je blbost! Jezdíme na dětskou ortodoncii do Motola k panu doktoru Šrubařovi. Je úžasný, pečlivý, nic neplatíme! A to bydlíme přesně na druhém konci Prahy, takže cesta přes hodinu, ale vyplatí se :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15224
8.10.13 08:59

@tezi @Bubina ale to není rada, kterou říká nějaká stará bába :nevim: to je názor odborníků. V našem případě se na tom třeba shodli dva dentisté. Ono totiž ty druhé zuby nerostou najednou a i když místo trvácné zoubky mají, tak pokud je predispozice nerovného chrupu, tak je velice reálné, že porostou křivě i tak. Tudíž je docela zbytečné zatěžovat díte rovnátky na mléčných zubech :palec: Druhý a dle nich důležitější důvod je ten, že cca do 12 let čelist roste…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5479
8.10.13 09:08
@tezi píše:
@tterka a proč bys nerovnala dokud nejsou všechny druhé zuby? Myslím, že ortodontista poradí líp ;)
Dcera nosila vyndavací rovnátka od těch 6,5 roku asi 2 roky a určitě udělaly obrovskou službu. Měla druhé přední jedničky do V a teď je má téměř rovné. Teď už pomalu připravuje na fixní rovnátka, které v budoucnu určitě dostane :nevim:

Já to nikomu nerozmlouvám, jen mám v rodině holčinu, která dostala rovnátka v osmi letech. V jedenácti měla nádherně rovné zoubky, jenže jí potom začaly dorůstat stoličky a osmičky - dneska je Péťě dvacet, zuby má příšerně pokřivené a je z toho nešťastná.
Ono, né každý ortodontista je poctivec, a čím více pacientů (nebo čím delší doba rovnání), tím více je to pro ně peněz. Já dostala rovnátka v patnácti, měla jsem je dva roky. Dneska je mi skoro třicet a zuby mám pořád krásně rovné - tedy jen vrchní řadu, na spodní naši neměli peníze :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56985
8.10.13 09:21

@neila na mléčných zubech ano, ale dceři srovnávali druhé zuby. Měla horní jedničky do V a teď je má téměř rovné :nevim: I ona sama je teď spokojenější.
A fixní rovnátka dostane až později, kdy bude mít většinu druhých zubů, s tím že už teď se ví, že některé druhé zuby nemá ani založené :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15224
8.10.13 10:12

@tezi nás to čeká také… Když byly dcerce 2 roky, spadla tak nešťastně, že si vyrazila jedničku i kořenem :| Tudíž od mala se jí zoubky posouvaly a teď jí nové rostou křivě. Má 11, ještě ale nemá všechny zuby trvalé (mléčákům se nechce ven :) ), ale nejpozději příští rok už to budeme řešit. Tak nám radí dentisté, tak uvidíme. Naštěstí má zoubky aspoň zdravé, do 11 let neměla žádný kaz, teď se jí udělal první, takový mini ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56985
8.10.13 10:31

@neila ať to dceři dobře dopadne :hug:
U dcery je to hodně komplexní a jde o celou čelist ne jenom o zuby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15224
8.10.13 10:56

@tezi děkuji, nápodobně :mavam: jsou to takové blbé starosti, zrovna bez tohoto by se holky asi obešly, ale nic se nedá dělat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
847
8.10.13 11:29

@neila tak dcera třeba neměla ještě narostlé nové 2 a 3, ale jelikož tam kvůli mezeře mezi 1 neměla místo a zuby by jí buď narostly v dásni nebo vůbec (jeden jí museli dokonce operativně „vyndat“), tak jí daly zámečky jen na 4 zuby (na každé straně) včetně těch mléčňáků. Já si spíš myslím, že jde o to, že každý má jinou vadu a pokaždé se to řeší jinak. Ale je fakt, že každý ortodontista to dělá jinak. Dcera má teď krásně srovnané 1 a konečně jí vyrazily i nové 2 a možná už rovnátka nebude potřebovat. Pokud bychom bývaly čekaly až jí zuby dorostou, tak by jí rostly z dásně, ta nová 2 by jí už nenarostla vůbec (vstřebala by se) a pak by to dalo hroznou práci to srovnat a pravděpodobně by přišla v budoucnu o jednu 4.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1614
25.5.16 11:37

Ahoj maminky, oživuji diskuzi. Mám 7letého syna a byla nám doporučena rovnátka. Bohužel po návštěvě ortodontistky jsem úplně v šoku, tak příšernou doktorku jsem dlouho nezažila. Prohlédla jsem si její recenze na Znamylekar.cz a hodnocení taky hrozná. Teď si ani nejsem jistá, jestli ta rovnátka jsou opravdu nutná. Neměla byste některá tip na dobrého ortodontistu, se kterým bych mohla zkonzultovat nutnost rovnátek a aby popřípadě nebyl nějak moc drahý? Jsem z Prahy 4, ale po Praze se přesunu prakticky kamkoliv, hlavně ať to stojí za to…
Moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat