Rovnátka u dospělého, máte zkušenost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.19 13:41
Rovnátka u dospělého, máte zkušenost?

Nemáte někdo zkušenost s klasickými fixními rovnátky v dospělosti?

Uvítám všechny tipy a rady, které mi budete ochotní dát. Je mi přes čtyřicet a šla jsem do toho s dcerou - a už teď toho opravdu litujeme obě dvě, drží nás jen pomyšlení na rovné zuby. Rovnátka máme dva dny, bolí mě všechno, mám rozedřený jazyk a nemůžu jíst, protože mě bolí kousání. Utěšuju se tím, že aspoň teda trochu zhubnu. :D

Bude to tak celou dobu nebo se to aspoň trochu usadí? Omlouvám se za anonym, ale nechci o sobě dávat osobní informace a tady jich asi padne dost,

Reakce:
wendeleen
Kecalka 186 příspěvků 16.08.19 13:42

Pusa si na rovnátka zvykne a zuby budou bolet vždycky jen pár dní po kontrolách. Tedy, alespoň si to tak pamatuju, když jsem je měla já, už je to víc než deset let. :lol:

suzka1
Kecalka 398 příspěvků 1 inzerát 16.08.19 13:43

Háčkuju se, pořád to mám někde v hlavě, že bych do toho chtěla jít taky, ale…

Ufinka87
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 16.08.19 13:48

Ahoj já měla..a jsem ráda že jsem do toho šla..podle mě je po nasazení cca týden..neboj pěkně se to usadí…Taky se zuby začnou pocitově jakoby kývat..Neboj je to běžné, nevypadnou…na rozedřené místa si dej silikon…Ten dostaneš na ortodoncii nebo v lékarné ale málokde jej mají..dá se koupit i vosk ale ten je nanic…drobí se a je takový netvárný..Lepší je silikon… :-) na afty existuje taková mastička je znecitlivující a má mentolovou příchuť..funguje zázračně..optej se v lékarně… Jinak postupem času mě utahování vůbec nebolelo..spíš pak tak týden před utáhnutím mě zuby jakoby brněly, chtěli trochu utáhnout. ničeho nelituju výsledek stojí za to… :potlesk:

raddka87
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 16.08.19 13:48

Je mi 32 a rovnátka mám na horních zubech 7 měsíců :D taky jsem měla neskutečně rozedřený jazyk od toho „drátu“ na patře, tak mi ho po 2 měsících sundali, že prý není cílem mi zdevastovat pusu :-D od září mi začnou dělat i spodní, tak jsem na to zvědavá…já mám naplánovanou léčbu na 3 roky, ale doufám, že to tak dlouho trvat nebude :-D zatím toho nelituju, už teď je to rozdíl oproti tomu, co to bývalo, ale já mám křivější spodní, tak to bude asi horší…jinak v čekárně potkávám i starší než jsme my ;-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.19 13:48

Já si s rovnátkama užila krásných 7 let :mrgreen: a určitě nelituji :) :palec: začátek je nejhorší, ale vše se usadí :) :palec: jestli máte odřené tváře, jazyk,… V ordinaci, nevím jestli třeba i v lékárně :nevim: si můžete říct o takový vosk, který se nanese na ta místa, která vás nejvíc dřou, ze začátku mi to velmi pomohlo :) pak už bude bolest vždy jen pár dní po utažení rovnatek, ale už bez dření :) :palec: ani trochu nelituji, že jsem tak dlouho rovnátka měla, protože mám krásně rovné zuby, měla jsem je fakt šílené :mrgreen: :palec: jo a ještě jeden poznatek, po utažení rovnatek je super zmrzlina :) :palec: on ten chlad nějak působí na ty drátky a ulevuje to :) :pocitac:

Terka14
Kecalka 381 příspěvků 16.08.19 14:15
@Anonymní píše:
Nemáte někdo zkušenost s klasickými fixními rovnátky v dospělosti?

Uvítám všechny tipy a rady, které mi budete ochotní dát. Je mi přes čtyřicet a šla jsem do toho s dcerou - a už teď toho opravdu litujeme obě dvě, drží nás jen pomyšlení na rovné zuby. Rovnátka máme dva dny, bolí mě všechno, mám rozedřený jazyk a nemůžu jíst, protože mě bolí kousání. Utěšuju se tím, že aspoň teda trochu zhubnu. :D

Bude to tak celou dobu nebo se to aspoň trochu usadí? Omlouvám se za anonym, ale nechci o sobě dávat osobní informace a tady jich asi padne dost,

Rovnátka jsem měla v dospělosti a po pár dnech si na ně pusa zvykla. A po dvou letech, když mi je sundali mi po nich bylo i smutno :mrgreen: zvykla jsem si na ně a bez nich jsem to nebyla já :lol: Ale teď už je mám dole cca 5 let a už mi nechybí :mrgreen: jsem ráda, že jsem do toho šla. Utahování mě nikdy nebolelo… Vše bylo v pohodě. Hlavně pořádně čistit. Já drhla pořád a vyplatilo se. Na zubech po sundání nebylo nic vidět. Žádné flíčky.

vulpes
Kelišová 5143 příspěvků 16.08.19 14:32

Nejhorší je vždy 2.-4. den po nasazení, pak už pohoda.
Hlavně voskovat!!! První den to člověku nepřijde, ale jak nezavoskuje, tak je to pak peklo…
Nepříjemné je, že na tenhle typ bolesti - tlak, tah, - prostě nefungují moc analgetika. Ale trochu pomůže Ibuprofen.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.19 19:19
@Ufinka87 píše:
Ahoj já měla..a jsem ráda že jsem do toho šla..podle mě je po nasazení cca týden..neboj pěkně se to usadí…Taky se zuby začnou pocitově jakoby kývat..Neboj je to běžné, nevypadnou… na rozedřené místa si dej silikon…Ten dostaneš na ortodoncii nebo v lékarné ale málokde jej mají.. dá se koupit i vosk ale ten je nanic…drobí se a je takový netvárný..Lepší je silikon… :-) na afty existuje taková mastička je znecitlivující a má mentolovou příchuť..funguje zázračně..optej se v lékarně… Jinak postupem času mě utahování vůbec nebolelo..spíš pak tak týden před utáhnutím mě zuby jakoby brněly, chtěli trochu utáhnout. ničeho nelituju výsledek stojí za to… :potlesk:

opravdu mě molí a rozdírá jeden zámeček na kroužku, který mám na vnitřní straně zubu, to teda trpím fest. Obaluju ho voskem, který jsem dostala na ortodoncii. Netušila jsem, že existuje silikon, tak jsem si ho hned objednala, snad to s ním bude jednodušší. Bolí mě kousání, stojí to za prd. :( Mimo jídlo mi teda hlavně vadí ten jeden vnitřní zámek, z toho doslova šílím.

Jinak zuby bolí hlavně při dokusu, jakoby uvnitř v čelisti. Asi jak rovnátka tlačí na zuby, aby se chudinky pohly. To kdyby přešlo, to by bylo fajn.

Ach jo, na co jsem se to dala???

Váš příspěvek
Reklama