Rovnátka v dospělosti

3.4.21 10:21

Rovnátka v dospělosti

Ahoj vsichni,
chtěla jsem se zeptat, jestli hradí pojišťovna v dospělosti služby ortodoncie. Je mi 18 let a cca 2 roky nosím sundávací rovnátka, jenže na ně dost často zapomínám a proto mi přijde výhodnější a rychlejší nechat si dát fixní rovnátka. Mám lehkou vadu, což je malinko vystouplý špičák. Jinak mám všechny zuby na horní čelisti rovné. Jsem z malého města, proto si myslím, že to nebude stát tolik jako třeba v Praze. Jen by mě zajímalo, kolik cca vás to vyšlo a jestli vám něco hradila v dospělosti pojišťovna. Díky za odpovědi :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1306
3.4.21 10:49

Co se týče toho hrazení pojišťovnou, tak myslím loni prošlo to, že pojišťovny hradí takovéhle zákroky pouze dětem a mladým (zdravým do 22 let ale jen částečně), seniorům a vážným případům. Jde o to, aby bylo více peněz tam, kde jsou třeba. Zdraví dospělí lidi si svoje kosmetické zákroky hradí v plné šíři sami - a to jak za materiál, tak za práci zubaře.
Takže bych to na tvém místě řešila přímo se svým zubařem a případně s ordinací, do které tě pošle. Abys to všechno zmákla do těch 22 let, pak už se to celkem prodraží.
Cenu ti tu může říct 150 lidí 150krát jinou. Vždycky záleží ke komu se dostaneš a jak náročná je práce. Tohle je strašně individuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat