Rovnátka v dospělosti ano/ne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.19 15:41
Rovnátka v dospělosti ano/ne

Ahoj hoky,
prosím anonymně, protože mě to trápí.

Je mně přes třicet let. Máme první dítě a já pořád uvažuji, jestli si nepořídit rovnátka. V dětství jsme to s našima zanedbali a mně to teď dost trápí. Snažím se o zuby dost pečovat. Chodím na dentální hygienu, ale křivé zuby to nespraví. :(

Máte někdo zkušenost?? A stihla bych to za dva roky, kdy budu na mateřské?? Peníze by zase takový problém nebyl. Chci to nadhodit před manželem. A nebude to vypadat blbě, když budu mít v puse rovnátka, jako dítě?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
flybe
Zasloužilá kecalka 663 příspěvků 04.01.19 15:44

Existuji i nejake porcelánové a pokud by jsi na ne nemela tak klidne kov,jenom si to nech udelat.Je to hodne velka chyba krásy.

rena621
Ukecaná baba ;) 1332 příspěvků 04.01.19 15:47

Ano i dospelaci je nosi a pak budes mit krasne zuby.

yse
Zasloužilá kecalka 815 příspěvků 04.01.19 15:51

Rozhodne ano,neni se za co stydet. Ja je mela taky az hoodne po dvacitce a za dva roky bylo hotovo. Diky nim se mi nerozjely zuby. Jen lituji,ze jsem si je tenkrat nedala dat i na spodni zuby. U deti si to ohlidam :mrgreen:

barabrambora
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 1 inzerát 04.01.19 15:54

Ségra si nechala ,, namontovat,, ve 34.Teď je má už 2 roky a brzo bude sundávat. Teď potkávám hodně dospělých s rovnátkama. Připadá mi to úplně normální.

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1682 příspěvků 04.01.19 16:00

Ahoj, také jsem to řešila na mateřské..měla jsem normálně kov a barevné gumičky a bylo to hezké :) Než jsem dostala celý aparát tak to trvalo rok - nějaké zuby museli ven+čekací lhůty-tak bych se dlouho nerozmýšlela..sundali mi je v loni v červnu a nemohla jsem tomu uvěřit.Na starých fotkách si teď připadám jako zrůda a stále se nemůžu dokochat rovným úsměvem :D Teď nosím už jen vyndavací na noc, na kontrolu jdu na jaro kde mi prý rovnátko upraví, tak předpokládám že se to bude muset udržovat delší dobu ale stojí to za to.Teď nechápu jak jsem s těma křivákama mohla žít do třiceti let 8o

Konnny
Závislačka 2943 příspěvků 04.01.19 16:02

Já je mám teď po padesátce, byla to nutnost, nešlo o estetiku. Sedím v čekárně s dětma a je mi to celkem buřt. Když jsou bílé zámečky, nikdo to moc neregistruje.Zuby se dají srovnat kdykoliv, četla jsem, že si je v usa nechal rovnat 90ti letý stařík:)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.19 16:04

Holky moc děkuju za podporu. Kdybych to stihla při mateřské, tak by to bylo super. Učím na ZŠ a ještě na vsi, tak si pořád říkám, jestli to nebude vadit, ale kdybych to stihla na té mateřské, tak by to bylo super.

debra.morgan
Echt Kelišová 9776 příspěvků 04.01.19 16:06

teta chodí v témě 40 letech, taky zanedbane z detstvi, jako videt to je, ale :nevim: za chvili ji to sundaj a bude mit pekny usmev :lol: a to to predtim moc videt nebylo, ma malou pusu, takze pri normalni reci ji zuby moc videt nebyly…

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1682 příspěvků 04.01.19 16:08
@Anonymní píše:
Holky moc děkuju za podporu. Kdybych to stihla při mateřské, tak by to bylo super. Učím na ZŠ a ještě na vsi, tak si pořád říkám, jestli to nebude vadit, ale kdybych to stihla na té mateřské, tak by to bylo super.

Já začala p to roce mateřské a chodila ještě rok v práci..pracuji s lidma a nikdo se tomu nedivil, max.se mě vyptávali ti váhaví jako ty..ps: pamatuji si že jsme měli učitelku a ta měla hrozné křiváky a divili jsme se že si to nenechá srovnat, takže spíš opak než to že by se někdo divil rovnátkům ;)

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 04.01.19 16:32

Pokud u vás finance nejsou problém, tak můžeš zkusit Invisalign, ty se dají na jídlo vyndat, nejsou vidět a udělají stejnou službu..akorát jsou dražší .. byla tady o nich diskuse..

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30803 příspěvků 04.01.19 16:45
@Anonymní píše:
Ahoj hoky,
prosím anonymně, protože mě to trápí.

Je mně přes třicet let. Máme první dítě a já pořád uvažuji, jestli si nepořídit rovnátka. V dětství jsme to s našima zanedbali a mně to teď dost trápí. Snažím se o zuby dost pečovat. Chodím na dentální hygienu, ale křivé zuby to nespraví. :(

Máte někdo zkušenost?? A stihla bych to za dva roky, kdy budu na mateřské?? Peníze by zase takový problém nebyl. Chci to nadhodit před manželem. A nebude to vypadat blbě, když budu mít v puse rovnátka, jako dítě?

je to samozřejmě otázka financí, něco mezi 60 - 80 tisíci podle stavu zubů, ale dobrou volbou by byla rovnátka Invisalign.Umí srovnat zuby za pár měsíců (fakt), jsou plastová, sundavací ( na jídlo, sex.. :) ) a opravdu neviditelná.Je tu někde diskuse.Pokud nekoukáš na korunu tak ideální pro tebe.

Lalelale
Kelišová 5302 příspěvků 04.01.19 16:45

Jsem dospělá a mám sundavací rovnátka. Našim to bylo jedno a mě to v dospělosti též hodně trápilo. Pak mi došlo, že je lepší pár let nosit rovnátka, než příštích 50 let litovat křivých zubů. Pokud máš zuby opravdu hodně špatné (tj nemůžeš mít vyndavací) a třeba kvůli práci je ti blbé chodit v rovnátcích, je možné si připlatit za tzv neviditelná rovnátka, co se dávají zezadu zubů. Ono je rovnátek opravdu hodně druhů, španělská kolegyně například nosí něco, co vypadá jako plastová krytka na zuby a je to prakticky neviditelné. Být tebou, jdu do toho. Jediné, čeho lituje je, že jsem do těch rovnátek nešla mnohem dřív.

Áňa Máňa
Povídálka 28 příspěvků 04.01.19 16:52

Ahoj :kytka: Rovnátka by nebyly od věci. Jestli nechceš, aby ti byly vidět, pořiď si ty keramické, ty jsou skoro neviditelné. A 2 roky? Záleží, jak moc křivé zuby máš a jestli nahoře a nebo dole ;) Znám hodně ženskejch, co je mají nebo měly a je jim okolo 40. Jestli tedy nejsou peníze problém, tak bych do toho klidně šla, pak svého pěkného úsměvu nebudeš litovat. Moje dcera měla zuby extrémně od sebe a křivé a do roku a půl měla rovnátka dole, ale finančně to taky nebylo nejlevnější, my jsme ji ještě platili s mužem dostavbu zubů, pak tu hygienu a potom nakonec rovnátka na noc :D Ale jestli by jsi měla příležitost, pojď do hoho :palec:

Lalelale
Kelišová 5302 příspěvků 04.01.19 17:06

@Burj Chalifa já myslela, že invisalign jsou pro jen opravdu jemné korekce a ne pro hodně křivé zuby, ono už se to změnilo?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama