Rovnátka X Implantáty, poraďte

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.10.21 19:05

Rovnátka X Implantáty, poraďte

Ahoj, je tu někdo ze zubariny? Jakožto dospělá, mám dva mléčné zuby. Mléčné zuby jsou trojky (špičáky). Oba mám založené, nicméně neprořezane. Bohužel ten jeden zacal už zlobit, jsou vnich rozsáhlé kazy. A teď stojím před rozhodnutím.. mám jít do dvou implantátů, nebo rovnátek? Lze nějak udělat aby se ty neprořezane zuby přemístily na svoje místo, nebo budou muset i tak ven? Implantát - čep by nešel navrtat bez toho aniž by se založené zuby vytáhly z dasna. Máte někdo zkušenost? U rovnátek mě hlavně děsí ta doba nošení, neumím si představit je mit X let v puse. Děkuji za zkušenosti. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11019
16.10.21 19:21

Na tohle ti dá přesnou odpověď i zubař a zadarmo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
395
16.10.21 21:10

Taky jsem mela mlecny spicak, taky se mi nechtělo mit dlouho rovnatka. Zvazovala jsem variantu od zubniho chirurga - mlecny vytrhnout, dospely presunout na jeho misto, ale byl by to pry stejne mrtvy zub. Nejak jsem dosla k zaveru, ze mit svoje zuby a mit je zdrave je nejlepsi varianta a sla jsem do rovnatek, ale tech neviditelnych, co jsou na vnitrni strane zubu. Predstava byl rok a pul, nakonec to byly skoro ctyri. Ale ja toho celkove rovnala vic, ackoli to nebyl nic odpudiveho, precijen to chtělo srovnat a mela jsem rovnatka nahore i dole. Zacatky byly krusne, ale jak jsem se s tim zzila, uz mi to bylo fuk, ze je mam a tak dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 08:27

@Janadel Děkuju za zkušenost. Jak často se prosimtě jezdí na kontroly? Já mám malé dítě, ale já druhou jsem zase na mateřské..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 08:27

@Janadel Děkuju za zkušenost. Jak často se prosimtě jezdí na kontroly? Já mám malé dítě, ale já druhou jsem zase na mateřské..

• Citovat
  • Nahlásit
395
17.10.21 11:24
@Anonymní píše:

Myslim, ze plus minus po dvou mesicich, trosku mi to uz splyva. Posledniho asi trictvrte roku jsem taky byla na matersky a zvladala jsem kontroly v pohode. Trosku otravna faze je, kdyz se vytrhne ten mlecnej, a pak to trva, nez se poatuone stahne ten dospelej, takze ma clovek diru v usmevu :D Ale prezila jsem i to, a to nejsem zrovn typ s extremnim sebevedomim :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 13:52
@Janadel píše:
Myslim, ze plus minus po dvou mesicich, trosku mi to uz splyva. Posledniho asi trictvrte roku jsem taky byla na matersky a zvladala jsem kontroly v pohode. Trosku otravna faze je, kdyz se vytrhne ten mlecnej, a pak to trva, nez se poatuone stahne ten dospelej, takze ma clovek diru v usmevu :D Ale prezila jsem i to, a to nejsem zrovn typ s extremnim sebevedomim :)

On se ale vytrhne, a hned se pak nasadí rovnátka? :think: takže díru prekryji drátky? Můžu se kdyžtak zeptat před jak dlouhou dobou jsi na tom byla? A zhruba na cenu? Děkuju

• Citovat
  • Nahlásit
395
17.10.21 14:07
@Anonymní píše:
On se ale vytrhne, a hned se pak nasadí rovnátka? :think: takže díru prekryji drátky? Můžu se kdyžtak zeptat před jak dlouhou dobou jsi na tom byla? A zhruba na cenu? Děkuju

U me to probihalo tak, ze mi nasadili rovnatka, rovnaly se zuby a za asi trictvrte roku mi chirurg vytrhl mlecnej a vyrizl-obnazil kus toho dospelyho. Na ten se pripevnil takovy retizek, ktery byl nejak napojeny na ty rovnatka a stahoval ten zub dolu mezi ostatni a kdyz byl dostatecne stazeny, dal se retizek pryc a spicak uz se napojil normalne na ty rovnatka. Jak dlouho trvala ta faze s retizkem, to si bohuzel nepamatuju. Jinak rovnatka mi nasazovali koncem roku 2015. Cena tech neviditelnych bohuzel vysoka, jak moc to slo nahoru nevim, byla jsem v Perfect Smile, tak se koukni na cenik. Da se tam jit na konzultaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 14:28
@Janadel píše:
U me to probihalo tak, ze mi nasadili rovnatka, rovnaly se zuby a za asi trictvrte roku mi chirurg vytrhl mlecnej a vyrizl-obnazil kus toho dospelyho. Na ten se pripevnil takovy retizek, ktery byl nejak napojeny na ty rovnatka a stahoval ten zub dolu mezi ostatni a kdyz byl dostatecne stazeny, dal se retizek pryc a spicak uz se napojil normalne na ty rovnatka. Jak dlouho trvala ta faze s retizkem, to si bohuzel nepamatuju. Jinak rovnatka mi nasazovali koncem roku 2015. Cena tech neviditelnych bohuzel vysoka, jak moc to slo nahoru nevim, byla jsem v Perfect Smile, tak se koukni na cenik. Da se tam jit na konzultaci.

Takže jsi vlastně na to stažení toho druhého zubu šla, já pochopila že nakonec ne. Moc děkuji, mě by stačily i obyčejný kovový / keramický rovnátka. Ale nikde se nemůžu dočist přibližnou cenu u dospělého.

• Citovat
  • Nahlásit
395
17.10.21 14:48
@Anonymní píše:
Takže jsi vlastně na to stažení toho druhého zubu šla, já pochopila že nakonec ne. Moc děkuji, mě by stačily i obyčejný kovový / keramický rovnátka. Ale nikde se nemůžu dočist přibližnou cenu u dospělého.

Ja mela ty neviditelny: https://perfect-smile.cz/…lna-rovnatka
Uplne dole je cenik.
Ty normalni zepredu jsou: https://perfect-smile.cz/fixni-rovnatka
A zepredu, ale min viditelna: https://perfect-smile.cz/…cka-rovnatka

Vzdy dole cenik

Ja jsem zamitla variantu vytrhnout mlecny, uplne vyriznout dospely a rovnou ho vsadit na misto mlecneho. To by byl mrtvy zub.
Naopal do postupneho stahovani rovnatkama jsem sla. Omlouvam se, ze to nevyznelo jasne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat