Rozbitá rovnátka - znovu platit?

384
27.10.19 09:02

Rozbitá rovnátka - znovu platit?

Prosím o radu. Synkovi dávali před prázdninami fixní rovnátka na horní patro. Vše bylo v pořádku, platili jsme za ně 4000 Kč. Asi v půlce září mu na jedné straně rovnátka jakoby sjeli. Šli jsme k doktorovi, ten je tam zkoušel znovu nasadit, ale praskli mu v ruce. Domluvili jsme se, že mu tedy udělají jiné. V úterý jsme byli na otiscích a příští týden jdeme na nasazení nových rovnátek a prý budeme platit zase znovu ty 4000 Kč. Přijde mi to trošku divné, proč je zase znovu platit, když za to, že se rozbili nemůžeme… Souhlasila bych třeba se zaplacením nějaké menší částky, ale platit zase 4000 Kč mi přijde dost… Co si o tom myslíte? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7916
27.10.19 09:09
@terka85 píše:
Prosím o radu. Synkovi dávali před prázdninami fixní rovnátka na horní patro. Vše bylo v pořádku, platili jsme za ně 4000 Kč. Asi v půlce září mu na jedné straně rovnátka jakoby sjeli. Šli jsme k doktorovi, ten je tam zkoušel znovu nasadit, ale praskli mu v ruce. Domluvili jsme se, že mu tedy udělají jiné. V úterý jsme byli na otiscích a příští týden jdeme na nasazení nových rovnátek a prý budeme platit zase znovu ty 4000 Kč. Přijde mi to trošku divné, proč je zase znovu platit, když za to, že se rozbili nemůžeme… Souhlasila bych třeba se zaplacením nějaké menší částky, ale platit zase 4000 Kč mi přijde dost… Co si o tom myslíte? Děkuji.

Snad se na to vztahuje nějaká záruka a pokud to ten doktor podělals voji nešikovností, měl by být pojištěň. Zeptala bych se na pojišťovně, ale nechtělo by se mi platit ani korunu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1228
27.10.19 09:12

@terka85 absolutně nevím koho se na toto zeptat ale myslím že i na toto by se měla vztahovat nějaká záruka, ne? :nevim: mám osobní zkušenost s tím, že zubaři bývají vycurani v tom že vše si nechají zaplatit i když by to mohli (někdy i měli) vykázat na pojistovnu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2354
27.10.19 09:18

Vztahuje se na to zaruka. Neplatila bych. Mrkni na net „zaruka u zubare“. Pokud byla spolucast pojistovny, obratte se i na ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2354
27.10.19 09:20
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2146
27.10.19 09:32

Určitě je to v rámci reklamace a měl by je udělat zdarma. Nenechte se odbít a případně napište email na vaši zdravotní pojišťovnu, kde podrobně popište problém a oni vám odpoví co a jak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.10.19 10:28

Jak celý praskly? To není klasika na každém zubu nalepený kovový zámek a tím provleceny drátek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.10.19 15:10

Se zárukou u zubaře paní u ortodontisty, který dělá rovnátka asi nepochodí, že
jsou to dva rozdílné obory
jinak záruky u ortodontistů spíše nejsou, bohužel, to by musel být vstřícný krok jednotlivého lékaře

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.10.19 17:46

Stalo se nám, že dceři zklouzl ze zubu „prstýnek“ na kterém má nasazeno „cosi“ (zámky ještě nemá) a podařilo se jí ho poškodit tak, že nešel znovu použít. Neplatili jsme za něj nic, i když jsem počítala s tím, že platit budu.
Asi bych se ohradila ohledně placení nových.
Mimochodem, také nechápu, jak mu mohly fixní rovnátka sjet. :think:

An. Nechci být poznána (nick.)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama