Rozbitá TV - plnění od České pojišťovny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.18 07:27
Rozbitá TV - plnění od české pojišťovny

Ahoj všem :mavam:
prosím není tady někdo od pojišťovny? mám malý dotaz ohledně plnění od České Pojišťovny. Povedlo se mi rozbít cca 3 roky starou plazmovou televizi. :( Pomáhala jsem u bráchy doma s úklidem a přímo na hranu TV mi spadl z poličky keramický květináč s kytkou a TV se rozbila. :,( Obrazovka praklá není, ale asi uvnitř „vytekl display“. Jsou na ní čáry přes celou délku a v jedné části je úplně černá bez obrazu.
Mám pojištění domácnosti i pojistku na blbost.
Na co by bylo lepší to uplatnit?
U pojištění na blbost nemam spoluúčast. U domácnosti mám 1000 Kč a asi bych musela tvrdit že je TV moje a rozbila jsem ji u sebe doma? :oops:
A bude chtít pojišťovna nějaký doklad od opraváře že je TV k. o. a že se oprava nevyplatí? Protože předpokládám, že se tohle v dnešní době neopravuje stejně jako u telefonů…
Díky za případné rady :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Pov
Kecalka 221 příspěvků 23.11.18 07:40

Ale na tuhle udalost se pojistka nevztahuje.televize by se musela znicit nekterym z zivlu,tj.vichri­ce,krupobiti,po­zar.....nebo byt ukradena,popr.pokud mas pripojisteno prepeti tak znicena neprimym uderem blesku.z pojistky na blbost to taky nepujde,protoze nesmis zpusobit skodu sobe ani nikomu z rodiny,televize by musela byt napr.souseda,ka­marada nebo ciziho cloveka.

Miasofi
Kecalka 483 příspěvků 23.11.18 07:50
@Anonymní píše:
Ahoj všem :mavam:
prosím není tady někdo od pojišťovny? mám malý dotaz ohledně plnění od České Pojišťovny. Povedlo se mi rozbít cca 3 roky starou plazmovou televizi. :( Pomáhala jsem u bráchy doma s úklidem a přímo na hranu TV mi spadl z poličky keramický květináč s kytkou a TV se rozbila. :,( Obrazovka praklá není, ale asi uvnitř „vytekl display“. Jsou na ní čáry přes celou délku a v jedné části je úplně černá bez obrazu.
Mám pojištění domácnosti i pojistku na blbost.
Na co by bylo lepší to uplatnit?
U pojištění na blbost nemam spoluúčast. U domácnosti mám 1000 Kč a asi bych musela tvrdit že je TV moje a rozbila jsem ji u sebe doma? :oops:
A bude chtít pojišťovna nějaký doklad od opraváře že je TV k. o. a že se oprava nevyplatí? Protože předpokládám, že se tohle v dnešní době neopravuje stejně jako u telefonů…
Díky za případné rady :kytka:

Na stránkách pojišťovny je možnost Nahlásit pojistnou událost. Tak to zkus, za to nic nedáš. Neřekla bych, že je to omezené tím, že jsi škodu způsobila bratrovi. Jinak bych volila spíš pojištění odpovědnosti.

Pov
Kecalka 221 příspěvků 23.11.18 07:54

Pojisteni odpovednosti se vztahuje na skodu zpusobenou TRETI osobe na majetku ci na zdravi.Nicmene nahlasit to muzes,jak je tu psano,na webu cp je primo moznost nahlasit pu.

eumedon
Extra třída :D 13965 příspěvků 23.11.18 08:00
@Pov píše:
Pojisteni odpovednosti se vztahuje na skodu zpusobenou TRETI osobe na majetkuci na zdravi.Nicmene nahlasit to muzes,jak je tu psano,na webu cp je primo moznost nahlasit pu.

Edit: Vztahuje. Takže souhlas. Škoda na majetku způsobená třetí osobě (bráchovi). Pojistka na blbost.

Příspěvek upraven 23.11.18 v 08:01

Janule87
Kecalka 127 příspěvků 23.11.18 08:00

Pokud jsi vdaná a máte jiné příjmení, vůbec bych neřešila že jste sourozenci a nahlásila to přes pojistku na blbost.resila jsem takhle notebook.udelala jsem fotku, nahlásily jsme online a během pár minut mi (byla jsem poškozená) volala pojišťovna.pan se přijel podívat na notebook, vyptaval se jestli mě nenachyta nejakou prkotinou kvůli který by neplnili.tak na to pozor…

Miasofi
Kecalka 483 příspěvků 23.11.18 08:01
@Pov píše:
Pojisteni odpovednosti se vztahuje na skodu zpusobenou TRETI osobe na majetku ci na zdravi.Nicmene nahlasit to muzes,jak je tu psano,na webu cp je primo moznost nahlasit pu.

No ano, třetí osobě. Nikde není psáno ani dáno, že to nesmí být rodinný příslušník ne?

eumedon
Extra třída :D 13965 příspěvků 23.11.18 08:04
@Miasofi píše:
No ano, třetí osobě. Nikde není psáno ani dáno, že to nesmí být rodinný příslušník ne?

Přesně tak. zakladatelka a pojišťovna jsou dvě osoby, zakladatelčin dospělý brácha se samostatnou domácností je třetí osoba.

Kdyby se zakladatelkou sdílel domácnost, tak by se na to vztahovalo zakladatelčino pojištění domácnosti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.18 08:07

Má někdo z Vašich známých pojistku na blbost? Mohl by to vzít na sebe, pak by plnila pojišťovna. Ovšem musíte najít obětního beránka.

Miasofi
Kecalka 483 příspěvků 23.11.18 08:09
@Anonymní píše:
Má někdo z Vašich známých pojistku na blbost? Mohl by to vzít na sebe, pak by plnila pojišťovna. Ovšem musíte najít obětního beránka.

Podvod? :think:

Pov
Kecalka 221 příspěvků 23.11.18 08:13

Tak to pozor a prectete si pojistny podminky,at pak nedochazi k nespokojenos­ti.pojistnik je 1.osoba,rodinni prislusnici 2.osoba a mimo rodinu 3.osoba.pokud bratra nema u pojistovny ve vztazich,mohla by to nahlasit z odpovednosti.ale jestli bude vyssi skoda,prijde likvidator(ten muze udelat kontrolu do mesice i u mensich skod)a bude chtit vyjadreni poskozeneho,zjisti ze je to bratr a stejne smolik.v lepsim pripade.v horsim bude mit likvidator blbej den a obvini ji z pojistnyho podvodu.ale to uz byva krajnost.

TMana
Ukecaná baba ;) 1146 příspěvků 23.11.18 08:19

Za prvé, u České pojišťovny se nikdo normální nenechá pojistit.
Za druhé, plasmy se nevyrábí min. 5 let a hlavně se ani v době končící výroby nedaly sehnat. Takže tady někdo lže.

P4ja
Kelišová 7095 příspěvků 1 inzerát 23.11.18 08:30

Tak to má blbou pojistku. :? My v pojistce domácnosti máme pojištěné i skleněné plochy a sanitární keramiku. Plní z toho i rozbité obrazovky tv, sprchové kouty a známí na to odškodnili i prasklou varnou desku, když jim na ní při malování spadla sklenice.

Jinak u tebe bych to zkusila na pojistku na blbost, pokud by to bylo jinde než máš trvalé bydliště.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.18 08:37

Bezva holky, díky za rady. :-)
Já bych to právě nechtěla zkoušet jen tak aniž bych dopředu nevěděla jak to správně pojišťovně podat aby se mnou nevyběhla. :oops: Proto píšu i anonymně.. Platím celkem drahé pojištění už několik let, nikdy jsem neměla pojistnou událost a teď když se stane taková věc, tak bych byla ráda, kdyby mi pojišťovna něco vyplatila… ať mám aspoň malý příspěvěk na novou… :(

Marsell.D
Povídálka 13 příspěvků 23.11.18 08:43
@TMana píše:
Za prvé, u České pojišťovny se nikdo normální nenechá pojistit.
Za druhé, plasmy se nevyrábí min. 5 let a hlavně se ani v době končící výroby nedaly sehnat. Takže tady někdo lže.

Moje řeč. Já už bych taky ČP nechtěla ani za nic :cert:

Příspěvek upraven 23.11.18 v 10:52

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Útrapy Simony Krainové na exotické dovolené: Nejdříve sběr plastů, potom déšť!

Letošní Bali pojala krásná Simona Krainová (45) opravdu netradičně. Nejenže... číst dále >

Herečka Patricie Solaříková končí v seriálu Ulice. A z čeho bude žít?

Stála u zrodu nekonečného seriálu Ulice, ale teď – po dvanácti letech – z něj... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >