Rozbrečely jste se těsně po porodu?

Anonymní
27.7.21 12:46

Rozbrečely jste se těsně po porodu?

Ahoj,
zajímá mě, jak jste to měly vy.
Během prvního těhotenství jsem pořád koukala na youtube videa o porodu a pokaždé, když miminko přišlo na svět, jsem se “dojetím” rozbrečela - no hormony pracovaly naplno :)
Totéž jsem proto očekávala u vlastního porodu, umocněného ještě tím, že naše vytoužené miminko se povedlo po mnoha letech neúspěchů.
Realita však byla taková, že prvními pocity po porodu byla úleva ve stylu - bože, konečně je venku a mám to za sebou. Žádné emoce, žádný pláč, mám na břiše dítě - dobrý.
Byla první vlna covidu, takže otcové u porodu být nemohli, proto se mě zeptali, zda si chci přestřihnout šnůru - já na to, že ne, pak jestli chci vidět placentu - já na to že ne :roll:
Pak mi řekli, že je dítě podchlazené a jestli mi nevadí, že nebude u mě a odnesou ho někam zahřát. Já na to že nevadí, naopak jsem byla ráda, že mám klid, donesli mi večeři a já na porodním sále v klidu jedla a telefonovala s manželem.
Zpětně mě ty moje pocity dost mrzí, říkám si, proč moje reakce byly tak chladné 8o Čeká mě druhý porod, tak jsem velmi zvědavá, jestli se to bude opakovat nebo jestli si i tu poporodní dobu s miminkem víc “užiju”.
Jak jste to měly vy? Brečely jste dojetím nebo jste byly rády, že je po všem?
Anonym z důvodu detailnějších informací.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
224
27.7.21 12:49

No vidíš, já jsem hned po porodu placenty usnula vyčerpáním a prospala jsem celý bonding, který měl jen manžel. 8) Když se mě večer po porodu zeptali, jestli chci syna na noc k sobě, tak jsem řekla že ne. Prostě jsem se potřebovala pořádně vyspat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3788
27.7.21 12:50

Když mě probrali z narkózy a konečně mi sdělili, že malá žije, tak mi ji pak přinesli, připlácli na prso a já na to koukala a říkala si „aha, dítě“. První pocity mateřský lásky přišly tak po třech měsících. Tehdy mě to mrzelo, ale zpětně už mě to nijak netrápí. Od druhého porodu nemám pro jistotu žádná očekávání :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1974
27.7.21 12:50

Ne nebrečela jsem ani u jednoho porodu. Měla jsem radost, holky jsem hladila, potulily jsme se to jo. Byla ráda, že je to za mnou. Žádné komplikace, zvládli jsme to hurá :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22392
27.7.21 12:52

To máš z toho, že si vytváříš takový nereálný očekávání. Porod je především úleva, ne euforickej zážitek… Přestaň si s tím dělat hlavu, tohle je naprosto normální…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1646
27.7.21 12:52

Po posledním, poněvadž jsem si několik minut myslela, že dítě nežije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1122
27.7.21 12:55

Ani u jednoho jsem nebrečela, za to chlap prý bulel jak malá holka. :mrgreen: Byla jsem jen ráda, že už jsou venku, nebolí to a vše je v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2546
27.7.21 12:56

Ne, zacala jsem krvacet a abych byla uprimna, bylo mi vse jedno, v takovym zvlastnim utlumu jsem byla. Kdyz se to uklidmilo a sesili.me asi po 2 hid, tak mi sestricka rekla, ze malou odnesou, ze tu musim jeste polezet, zda nebudu jeste krvacet, at si dachnu, do ty doby ji drzel manzel, ja jen pokrcila rameny..pak zacal kolotoc kojeni, zanet prsu, takze jsem pak brecela, ale bolesti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
940
27.7.21 12:58

Tohle je šílený, jak si člověk udělá díky článkům apod. o porodu jasnou představu, jak přesně by tyhle věci měly vypadat a jak by se měl „správně“ cítit. Kolikrát když pak člověk vidí video z porodu, tak je vidět jak ty holky se pak do toho dojetí a pláče nutí…Kašli na to :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
27.7.21 13:02

Po porodu (trval 32 hodin) jsem cítila úlevu, že už je venku a je v pořádku. Byla jsem malátná z léků, konečně jsem cítila hlad, jen únava se nedostavila… Manžel pořídil pár fotek a je vidět, jak mám nepřítomný výraz a jsem ještě v šoku. Dali mě „vyspat“ do pokoje a vedle v pokoji se pracovalo sbíječkou, rekonstruovalo se celé oddělení šestinedělek. Po 4 hodinách mě vzali do sprch a předali dítě, takže jsem jela bez spánku. Další porod bude ambulantní. Za sebe už se ani nedivím domácím porodům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 13:03

Holky, díky za vaše příspěvky, uklidnily jste mě, že je to normální :kytka:
Já neměla o porodu nějaké vysněné představy, ale vycházela jsem z toho, že když jsem viděla ta videa, vždycky jsem se u toho já rozbrečela (ne ta maminka ma videu), takže jsem měla pocit, že když mě rozbrečí cizí narození miminka, že u mě to bude obdobné, ne-li intenzivnější.
Ale je fakt, že porod je pro ženu takový záhul, že logickým vyústěním je zejména úleva z jeho konce :-)

• Citovat
  • Nahlásit
652
27.7.21 13:03

To si stejně dopředu nenaplanujes, jak se budeš v te chvíli cítit ;)
Ne, nebrecela jsem ani po jednom porodu, cítila jsem jen úlevu ze je to za mnou a štěstí ze je dítě v pořádku a u mě.
Taky mi obě chvíli po porodu odnesli na nahřatí a následně jsem si na pokoji par hodin odpocinula. Pak už jsem je měla u sebe a rozhodne nemám pocit ze by bylo něco špatně :D
Přeju rychlý a bezproblémový porod :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26351
27.7.21 13:06

Rodila jsem třikrát, vždycky rychle a v pohodě, ale dojetí a pláč si nepamatuji. Spíš šok ( že to bylo tak rychlé a už je tu) a pak euforii, takže jsem se spíš smála, koukali jsme na mimco a srovnavali se s tím. Potřetí už jsem byla ostřílená a brala to tak normálně, pohoda. Dojatý byl manžel, ten měl po 13 letech druhé dítě a byl z toho namekko. Dodnes si pamatuje, jak se malému klepala bradicka.
Bonding se vším všudy jsem nějak nikdy neměla. Třetího jsem měla na břiše hned, ještě se šňůrou, ale ne moc dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
341
27.7.21 13:09

Behem tehotenstvi jsem si zadny videa nepoustela, frcel tehdy porad Male lasky, to me s**ly uz jen ukazky, ve spolecnosti tehotnych jsem se necitila dobre. Kdyz jsem syna porodila, dostavil se pocit neskutecny ulevy, jak fyzicky, tak psychicky, ze to uz nebudu nikdy absolvovat (ha ha) a kdyz pak malyho prinesl manzel a dal mi ho, tak se mi oci zavodnily, ale nejak jsem se tomu hned zacala smat se slovy, ze od ted uz budu furt brecet (jo, to jsem netusila, ze deprese ciha za rohem :D ). Nečančala jsem si nic na ruzovo ani tehdy, ani ted ve druhym, chci to jen prezit a co nejdriv se s mimcem snad zkamaradime :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22392
27.7.21 13:11

Hele, po třetím porodu jsem se rozbrečela, jenže porod trval tři hodiny, byl bezbolestnej a já řvala štěstím, že mimino v 33tt dýchá samo. Euforií z narození dítěte to nebylo. Uvědom si, že jsi byla těhotná, to tě normálně rozbrečí i nahnilá mrkev…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat