Rozchod a jak teď pokračovat

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
78
1.5.22 21:38

Rozchod a jak teď pokračovat

Ráda bych se zeptala na váš objektivní názor, co si o tom myslíte a co byste dělaly na mém místě vy..

Ve vztahu jsem byla psychicky týraná, podle svého okolí, přesto jsem ho ale milovala, i když jsem měla dny, kdy jsem si říkala, radami být sama, časem jsem si uvědomila, že je ze mě podpantoflačka a tak jsem si dupla (ve zkratce), zakazoval mi se stýkat s kamarádem, za rok a 4 měsíce vztahu, jsem s nim byla venku jen 3× a to ještě s ex. Před měsícem jsem s nim měla jít na dýmku a ex si vzal půlden volno, Aby mě mohl hlídat a nikam jsem nešla. Odešla jsem z domu k mamce, celou dobu mi vyvolával, já mu to vypla a tak volal sestře a mamce, že nemá moc času kde jsem a takové blbosti.
Po asi hodině přijel taxíkem a pomalu na kolenou mě prosil o poslední šanci, že vše napraví a že beze mě nemůže být, to radši nebude vůbec, dali jsme si pauzu na 14 dnů, já byla u mamky, on u (mě) nás doma.

Jednou večer volala sousedka s tím, že slyší dámské hlasy a jestli jsme doma, já s klidem v duši řekla, že to musela slyšet jinou sousedku, že by si v životě nevzal žádnou holku bez svolení ke mě domů (jak jsem zjistila, vzal si tam svou kamarádku, na kterou před našim vztahem dělal oči).

Po týdnu, co jsem přišla domů, našla jsem cizí odličovací tampónky, visící v koupelně, za několik dní mi vyprávěl, jak byli spolu venku, tak jsem se zeptala, zda byli i u mě, na to řekl, že chvilku. Nedalo mi to a tak jsem za nějakou dobu napsala té jeho kamarádce, kolikrát tam byla a jak dlouho, řekla, že 2× a pak mi volala, že tam i spala. Když jsem se to dozvěděla, se slovy, že ji viděla sousedka, stál si za svým, že tu nespala a že tu byla jen ona, řekl mi to vše tak 10× stále s klidným hlasem a díval se mi pri tom do očí. Vyhodila jsem ho z domu.
Za dva dny mi ale sestra psala a obměkčila mě, že ho přeci na ulici nechat nemůžu a takové, tak jsem ho vzala zpátky (jen bydlet), bohužel se mi zdály noční můry a dovolila jsem mu jít spát ke mě, za 3 dny od toho mi psala ta borka, že by mi to měl říct ex, ale, že tam měla s sebou i kamarádku, která usla v mé posteli a že už ví ex, že jsme si o tom spaní spolu psaly, naštvaná jsem přišla domů, neudržela se a dala mu se slzami v očích minimálně 5 facek, odešla jsem a začala mu hledat bydlení, ještě nadcházející zároveň poslední den, co u mě spal jsem se zeptala kde spala ta borka, kamarádka a on, ožralí spali všichni v mé, mé posteli..
vytěpala jsem ho z bytu, teď už tu není, ale chodí tu, protože spolu máme psa a já jsem pracující student, nezvládla bych se o ni postarat sama a nechci aby byla celé dny sama doma.. Co byste na mém místě dělaly vy? Bojím se, aby me to časem neobmekcilo a nezačala jsem se s nim znova bavit a kdovíco dalšího, protože si stojím za svým, že kdyby me miloval, neudělal by to, i kdyby s němi nespal, nemá co mi je tahat do mé postele a spát vedle nich.
Je to dlouhé ale zajímá me váš názor, narovinu bych potřebovala s citem profackat, abych se vzpamatovala.
Myslím na ty staré časy, co jsme prožili, co jsme ještě prožít chtěli a už neprožijeme, ničí me to, protože ho opravdu miluji, ačkoli vím, že čas je doktor na vše.
Děkuji za vaše názory

Příspěvek upraven 01.05.22 v 22:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
321
1.5.22 21:44

Co bych delala? Vyhodila bych ho, ukoncila bych s nim veskere kontakty, zablokovala vsude. Pak bych se snazila najit si nejake aktivity, abych na neho co nejdriv zapomnela. Je to patologicke, proto bych se ho zbavila. Pokud se ho nezbavis, jen se v tom budes dal placat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2589
1.5.22 21:51

Chápu to dobře, že ty s kamarádem ven chodit můžeš a ex nemůže? Pokud tam přespali po flámu ve více lidech, tak o co go? 15 facek? Trochu hysterka, ne? Je to nějaké zmatené, ale myslím, že si nemáte co vyčítat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
1.5.22 21:58

Udělej tlustou čáru. Chvilku to bude bolet a budeš se přesvědčovat o tom, že je to vlastně dobrý člověk. Ale ne, vůbec se s ním nestykej. Psa zvládneš, cokoliv bude chtít řešit, ať řeší např. se sestrou. Musíš úplně odříznout kontakt, byť si možná budeš připadat jako svi*e.
Jinak se ti to nepovede a budeš se v tom víc a víc placat, až zjistíš, že opravdu není cesty zpět, protože nemáte jen psa, ale i dvě děti a ty jsi odřízla všechny kolem, aby jsi měla doma klid. Takže ti už nebude mít opravdu kdo pomoct.
Možná ti to přijde přehnané, ale pokud žiješ s manipulátorem, tak je to dost pravděpodobné. Sama jsem v takové situaci byla a kdybych neměla velkou oporu od nejbližšího kamaráda, tak nikdy neodejdu.
Držím palce

Příspěvek upraven 01.05.22 v 21:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
1.5.22 21:58
@Lil Kitkatt píše:
Chápu to dobře, že ty s kamarádem ven chodit můžeš a ex nemůže? Pokud tam přespali po flámu ve více lidech, tak o co go? 15 facek? Trochu hysterka, ne? Je to nějaké zmatené, ale myslím, že si nemáte co vyčítat.

Převážně mi jde o to, že je to můj byt, kde si nemůže jen tak vodit kohokoli bude chtít, já bych bez toho, aniž by o tom věděl, bych si k sobě do bytu určitě nevzala žádného svého kamaráda a to je to přitom můj byt, on za rok a čtyři měsíce zaplatil nájem jednou, živila jsem ho, měl kde bydlet, má kvůli mě práci, insolvenci, nemyslím si, že je fér, Aby v době, kdy má zpytovat svědomí tahal bez dovolení nějaké špíny do mého bytu a ještě s němi spal ožralý v mé posteli, byl tu jen on, ty dvě a můj bývalý nejlepší kamarád, který v 1 ráno odešel domů, jde mi také o to, že mi lhal celou tu dobu a tvářil se, že nic, říkal kamarádce, že se to nikdy nesmím dozvědět, o to přesně mi jde.
Máme další 2 místa na spaní, což jsem zřejmě mohla zmínit (gauč a pokoj pro hosty) vám by se taky určitě nelíbilo, kdyby vám v posteli spaly nějaké cuchty, a přítel s němi nebo snad ano?
A histerka? Ani ne, nelituji toho a řekla bych, že si to zasloužil, v tu chvíli jsem to tak cítila a alepsoň se mi ulevilo a kolemjdoucí co slyšeli můj telefonát o tom, po mě pokřikovali, že jsem borka, tudíž ani oni si nemysleli, že jsem histerka

Příspěvek upraven 01.05.22 v 22:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
1.5.22 22:00
@Lil Kitkatt píše:

A nemáme co vyčítat? Chápu, že je to zmatené, sama jsem se do toho zaplantala, ale četla jste to nebo pochopila pointu toho všeho? Nezdá se mi, pak byste nepsala, že jsme si kvit, co já jsem udělala špatně, abychom si byli kvit? Abych si tohle zasloužila?? Skákala jsem jak píská, snažila se, chodila do školy a práce, zatímco on si seděl doma a kdoví s kým, jak můžete vyloudit s prominutím takovou sra*ku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
1.5.22 22:06
@Ulrike píše:
Udělej tlustou čáru. Chvilku to bude bolet a budeš se přesvědčovat o tom, že je to vlastně dobrý člověk. Ale ne, vůbec se s ním nestykej. Psa zvládneš, cokoliv bude chtít řešit, ať řeší např. se sestrou. Musíš úplně odříznout kontakt, byť si možná budeš připadat jako svi*e.
Jinak se ti to nepovede a budeš se v tom víc a víc placat, až zjistíš, že opravdu není cesty zpět, protože nemáte jen psa, ale i dvě děti a ty jsi odřízla všechny kolem, aby jsi měla doma klid. Takže ti už nebude mít opravdu kdo pomoct.
Možná ti to přijde přehnané, ale pokud žiješ s manipulátorem, tak je to dost pravděpodobné. Sama jsem v takové situaci byla a kdybych neměla velkou oporu od nejbližšího kamaráda, tak nikdy neodejdu.
Držím palcePříspěvek upraven 01.05.22 v 21:59

Mockrát vám děkuji, asi to bude nejlepší řešení, vždy se to dá nějak udělat, když se chce, budu muset hledat způsoby ne výmluvy.. Po tomhle všem mi ještě vyhrožuje, že na to nemá, že se zabije, že beze mě být nemůže a takové řeči.. Bojím se, že je toho schopný a jelikož ho stále miluji, nechci aby si něco udělal..
Ale znovu s nim být už nemůžu, potřebuji slyšet, že to, co udělal opravdu není normální a nikdo takový si nezaslouží nějaké šance..
Jsem hodna až jsem blbá, kvůli své bývalé mi za celý vztah nevěřil, že si jeho bývalka s někým psala různé věci a on už nikdy nemůže nikomu důvěřovat a udělá mi ještě horší věc, nechápu, co se s nim stalo, takový nebyl, ale jsem ráda, že se ukázal v pravém světle, dokud je čas, je dobře, že to skončilo. Ještě než jsme spolu začali se chvástal, jak moc dobrý je manipulátor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4707
1.5.22 22:10
@Kleisy píše:
A nemáme co vyčítat? Chápu, že je to zmatené, sama jsem se do toho zaplantala, ale četla jste to nebo pochopila pointu toho všeho? Nezdá se mi, pak byste nepsala, že jsme si kvit, co já jsem udělala špatně, abychom si byli kvit? Abych si tohle zasloužila?? Skákala jsem jak píská, snažila se, chodila do školy a práce, zatímco on si seděl doma a kdoví s kým, jak můžete vyloudit s prominutím takovou sra*ku

takhle buď ráda, že jsi se s ním rozešla, na psa bych se nevymlouvala a přerušila styky…ale takhle reaguju, ne kvůli těm ožralkám, ale kvůli tomu, co ti dělal předtím… ty slečny už jsou jen třešínka na dortu :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
1.5.22 22:11
@welovefashion píše:
takhle buď ráda, že jsi se s ním rozešla, na psa bych se nevymlouvala a přerušila styky…ale takhle reaguju, ne kvůli těm ožralkám, ale kvůli tomu, co ti dělal předtím… ty slečny už jsou jen třešínka na dortu :mavam:

On toho udělal za ten vztah a hlavně za ty 2 týdny toho tolik, co ani nemůžu říct a bylo by to na dlouho, hlava ví, že je dobře, že je konec, ale srdce je ublížené, vzpomíná spíše na to dobré a bolí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4707
1.5.22 22:19
@Kleisy píše:
On toho udělal za ten vztah a hlavně za ty 2 týdny toho tolik, co ani nemůžu říct a bylo by to na dlouho, hlava ví, že je dobře, že je konec, ale srdce je ublížené, vzpomíná spíše na to dobré a bolí..

to je úplně normální, rozchod vždycky bolí a odmilovat se, no na to potřebuješ čas, ale on je opravdu manipulátor a nebylo by ti s ním dobře…jo a ty hlášky o sebevraždě neber vážně, to on jen tak říká, aby ses k němu vrátila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8525
1.5.22 22:26
@Kleisy píše:
Ráda bych se zeptala na váš objektivní názor, co si o tom myslíte a co byste dělaly na mém místě vy..

Ve vztahu jsem byla psychicky týraná, podle svého okolí, přesto jsem ho ale milovala, i když jsem měla dny, kdy jsem si říkala, radami být sama, časem jsem si uvědomila, že je ze mě podpantoflačka a tak jsem si dupla (ve zkratce), zakazoval mi se stýkat s kamarádem, za rok a 4 měsíce vztahu, jsem s nim byla venku jen 3× a to ještě s ex. Před měsícem jsem s nim měla jít na dýmku a ex si vzal půlden volno, Aby mě mohl hlídat a nikam jsem nešla. Odešla jsem z domu k mamce, celou dobu mi vyvolával, já mu to vypla a tak volal sestře a mamce, že nemá moc času kde jsem a takové blbosti.
Po asi hodině přijel taxíkem a pomalu na kolenou mě prosil o poslední šanci, že vše napraví a že beze mě nemůže být, to radši nebude vůbec, dali jsme si pauzu na 14 dnů, já byla u mamky, on u (mě) nás doma.

Jednou večer volala sousedka s tím, že slyší dámské hlasy a jestli jsme doma, já s klidem v duši řekla, že to musela slyšet jinou sousedku, že by si v životě nevzal žádnou holku bez svolení ke mě domů (jak jsem zjistila, vzal si tam svou kamarádku, na kterou před našim vztahem dělal oči).

Po týdnu, co jsem přišla domů, našla jsem cizí odličovací tampónky, visící v koupelně, za několik dní mi vyprávěl, jak byli spolu venku, tak jsem se zeptala, zda byli i u mě, na to řekl, že chvilku. Nedalo mi to a tak jsem za nějakou dobu napsala té jeho kamarádce, kolikrát tam byla a jak dlouho, řekla, že 2× a pak mi volala, že tam i spala. Když jsem se to dozvěděla, se slovy, že ji viděla sousedka, stál si za svým, že tu nespala a že tu byla jen ona, řekl mi to vše tak 10× stále s klidným hlasem a díval se mi pri tom do očí. Vyhodila jsem ho z domu.
Za dva dny mi ale sestra psala a obměkčila mě, že ho přeci na ulici nechat nemůžu a takové, tak jsem ho vzala zpátky (jen bydlet), bohužel se mi zdály noční můry a dovolila jsem mu jít spát ke mě, za 3 dny od toho mi psala ta borka, že by mi to měl říct ex, ale, že tam měla s sebou i kamarádku, která usla v mé posteli a že už ví ex, že jsme si o tom spaní spolu psaly, naštvaná jsem přišla domů, neudržela se a dala mu se slzami v očích minimálně 15 facek, odešla jsem a začala mu hledat bydlení, ještě nadcházející zároveň poslední den, co u mě spal jsem se zeptala kde spala ta borka, kamarádka a on, ožralí spali všichni v mé, mé posteli..
vytěpala jsem ho z bytu, teď už tu není, ale chodí tu, protože spolu máme psa a já jsem pracující student, nezvládla bych se o ni postarat sama a nechci aby byla celé dny sama doma.. Co byste na mém místě dělaly vy? Bojím se, aby me to časem neobmekcilo a nezačala jsem se s nim znova bavit a kdovíco dalšího, protože si stojím za svým, že kdyby me miloval, neudělal by to, i kdyby s němi nespal, nemá co mi je tahat do mé postele a spát vedle nich.
Je to dlouhé ale zajímá me váš názor, narovinu bych potřebovala s citem profackat, abych se vzpamatovala.
Myslím na ty staré časy, co jsme prožili, co jsme ještě prožít chtěli a už neprožijeme, ničí me to, protože ho opravdu miluji, ačkoli vím, že čas je doktor na vše.
Děkuji za vaše názory

Ty jsi vyrůstala v rodině, kde jste se mlátili? Najdi si psychoterapeuta a dej se dohromady. Nejsi v pořádku a tvůj momentální vztah je toxický. Vzpamatuj se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
1.5.22 22:31

Teď jsem si všimla chyby, 5* facek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
1.5.22 22:34
@Uslava píše:
Ty jsi vyrůstala v rodině, kde jste se mlátili? Najdi si psychoterapeuta a dej se dohromady. Nejsi v pořádku a tvůj momentální vztah je toxický. Vzpamatuj se.

Nezlobte se na mě, ale kdybyste byla v mé kůži, tak pochopíte, většinu času jsem byla deptaná a věřila, že bude vše zase dobré, že máme být spolu a takové blbosti, starala jsem se o všechno, pokud jste dobře četla, a po tom, co jsem se dozvěděla tohle všechno, jsem byla tak zdeptaná, že ačkoli jsem se držela, nešlo to jinak, ujely mi nervy a nemyslím si, že to bylo nemístné, vědět, co vše mi dělal, pochopila byste mě, měla jsem odejít dřív, ale jak říkám, věřila jsem, že to bude zase v pořádku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
473
1.5.22 22:41

Tak první krok jsi udělala. Konečně jsi otevřela oči a rozešla jsi se s ním. Další krok je ho úplně odstřihnout. Všude zablokovat (žádné máme psa… o psisko se dokážeš postarat sama). Ano bude to bolet. Dokonce asi hodně bolet, dost možná tě mysl bude klamat. Takže si budeš vybavovat spíše to hezké a dokonce si říkat, že ta chyba byla v tobě. Tohle umí manipulátoři člověku dostat do hlavy mistrně. Ale co je důležité! Bude líp! Časem to mozek zpracuje srdce přestane bolet. Nicméně bych na tvém místě začala pracovat na sobě. Aby jsi náhodou jednoho toxika nenahradila další a s tím sis nepořídila psíka, ale rovnou dvě děti. Jinak někdo tady v diskuzích doporučoval videa od psychologa Jana Dvořáka. Mrkla jsem a musím říct, že super. Mohlo by ti to pomoci. A od věci určitě není ani vstup do nějaké terapie.
Hlavní je udělat za vším tlustou čáru a začít znova a lépe! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
1.5.22 22:48
@Karinkas píše:
Tak první krok jsi udělala. Konečně jsi otevřela oči a rozešla jsi se s ním. Další krok je ho úplně odstřihnout. Všude zablokovat (žádné máme psa… o psisko se dokážeš postarat sama). Ano bude to bolet. Dokonce asi hodně bolet, dost možná tě mysl bude klamat. Takže si budeš vybavovat spíše to hezké a dokonce si říkat, že ta chyba byla v tobě. Tohle umí manipulátoři člověku dostat do hlavy mistrně. Ale co je důležité! Bude líp! Časem to mozek zpracuje srdce přestane bolet. Nicméně bych na tvém místě začala pracovat na sobě. Aby jsi náhodou jednoho toxika nenahradila další a s tím sis nepořídila psíka, ale rovnou dvě děti. Jinak někdo tady v diskuzích doporučoval videa od psychologa Jana Dvořáka. Mrkla jsem a musím říct, že super. Mohlo by ti to pomoci. A od věci určitě není ani vstup do nějaké terapie.
Hlavní je udělat za vším tlustou čáru a začít znova a lépe! :srdce:

Děkuji, já teď určitě nikoho nechci, chci být sama, věnovat se sobě, chci chodit na lekce jógy, mě nejde ani tak o to, že bych psa nezvládala, to samozřejmě, ale má 7 měsíců a já jsem teď furt v práci, nechci aby celé dny byla sama, takhle byla s ex a já neměla špatné svědomí, že by byla sama doma. Nemyslím si, že bych potřebovala nějakou terapii, prostě mě zlomil po tom všem a já se neudržela, To neznamená, že někoho biju nebo jsem ho třeba ve vztahu týrala, byla jsem zlomená, plná zlosti po tom všem, kdy člověk je celé dny ve škole, v práci, nechá se nutit do sexu, ačkoli je zničená, dělá vše proto, aby se měli dobře a on se odvděčí tak, že chrápe s jinými ať už vedle nebo spolu.. Mohl si za to sám, neberte to tak, že bych byla nějaký tyran, každý člověk má své meze..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat