Rozchod a špatná situace

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
8
27.4.22 11:52

Rozchod a špatná situace

Zdravím,😊

jak už téma napovídá, rozešli jsme se s přítelkyní(ona se mnou) před pár dny.
Vztah trval necelý dva roky a provázelo nás spoustu hádek ať už ohledně blbostí, jestli budeme mít doma myčku :D nebo vážnější témata např. ohledně společného bydlení. Vždycky jsme to nějak přešli, ale vlastně nikdy moc nevyřešili, prostě to vyšumělo. Jednou naše hádka zašla, tak daleko, že se se mnou rozešla přítelkyně, ale po dvou dnech, kdy jsem se omluvil za svoje chování a slíbili si, že to bude už jiné, jsme se k sobě vrátili. Chvíli všechno bylo super, ale samozřejmě pak začaly zase hádky. Hlavně kvůli tomu, že když jsme byli spolu, tak všechno bylo krásný, ale jakmile jsme byli od sebe a začali si psát přes sociální sítě obrátilo se to o 180 a začala na mě přítelkyně vytahovat „kostlivce ze skříně“, jak jí vadí, že jsem něco řekl, neudělal podle její představy a na tom jsme se vždycky chytli, protože jsem měl potřebu hledat argumenty proti tomu, co říká. Dovolím si říct, že jsme oba stejně impulzivní a poměrně lehce urážlivý, takže žádnou hádku jsme nevyřešili nikdy v klidu. A takhle v tomhle stylu to bylo v podstatě bylo skoro celý vztah. Všechno to vybouchlo minulý týden, kdy jsme měli být spolu doma(nebydleli jsme spolu), ale den předtím jsem měl teplotu, domluvili jsme se, že se teda potkáme někdy jindy. Teplotu jsem do následujícího dne vyležel a cítil se zase fresh, tak jsem napsal přítelkyni, že by mohla přijet, když už mi je dobře, ale to rázně odmítla a odůvodňovala to tím, že nechce nikoho nakazit z její rodiny :roll:. Vyměnili jsme si pár názorů a skončilo to hádkou. O možná ani dva dny později, kdy atmosféra byla pořád napjatá, přišla s tím, že nechce tolik sexu, přitom celou dobu si nestěžovala na nic. Říkala, že sex nepotřebuje, že jí to stačí jen klidně dvakrát týdně.
Přitom mi nepřišlo, že bychom měli sex přehnaně moc, docházelo na to 4/5 týdně hlavně o víkendu, protože přes týden jsme neměli tolik času na to strávit spolu. Ještě pro informaci mně je 23 a přítelkyni 20 let, takže v tomhle věku mi to přišlo, tak akorát.
Všechno to zase vyústilo v hádku. Po tomhle už byla pěkně dusná atmosféra a moc jsme se spolu ani nebavili. Proto jsem navrhnul přítelkyni ať přijede ke mně, že si o tom všem zkusíme promluvit. S tím souhlasila a přijela ke mně, kde jsme si sedli na gauč a mluvili o pocitech, jak to vidíme celý. Zatímco já jsem věřil potom všem, že tohle je krize, která, ale půjde třeba vyřešit a že bychom měli tomu dát ještě šanci, protože, jak se říká naděje umírá poslední. Přítelkyně tenhle názor nesdílela, říkala, že tomu už nevěří, že se něco může změnit a být to lepší. Podle ní jsem byl na ní ošklivý a prostě mému slibu už nechtěla věřit. Přiznávám, že ne vždycky jsem byl příjemný na ní při hádkách a občas byl egoistický až moc, ale nikdy jsem jí nenadával, neuhodil a prostě mi na ní záleželo i přes to všechno. Skončilo to tím, že si sebrala svoje věci a já jí šel jenom vyprovodit ke dveřím, nakonec se ukázalo, že už měla připravený moje věci v kufru auta, takže mi to celý přišlo jen, jako formalita. Přítelkyně odjela a utnuli jsme úplně komunikaci a v mžiku se z nás v podstatě stali „cizinci“.

Můj dotaz zní jednoduše. Zajímal by mě názor na celou situaci, když to ukončila ona se mnou znovu a jestli má ještě význam se o něco pokoušet :nevim:

Děkuji za případně názory :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15657
27.4.22 12:04
@Quimbyss píše:
Zdravím,😊

jak už téma napovídá, rozešli jsme se s přítelkyní(ona se mnou) před pár dny.
Vztah trval necelý dva roky a provázelo nás spoustu hádek ať už ohledně blbostí, jestli budeme mít doma myčku :D nebo vážnější témata např. ohledně společného bydlení. Vždycky jsme to nějak přešli, ale vlastně nikdy moc nevyřešili, prostě to vyšumělo. Jednou naše hádka zašla, tak daleko, že se se mnou rozešla přítelkyně, ale po dvou dnech, kdy jsem se omluvil za svoje chování a slíbili si, že to bude už jiné, jsme se k sobě vrátili. Chvíli všechno bylo super, ale samozřejmě pak začaly zase hádky. Hlavně kvůli tomu, že když jsme byli spolu, tak všechno bylo krásný, ale jakmile jsme byli od sebe a začali si psát přes sociální sítě obrátilo se to o 180 a začala na mě přítelkyně vytahovat „kostlivce ze skříně“, jak jí vadí, že jsem něco řekl, neudělal podle její představy a na tom jsme se vždycky chytli, protože jsem měl potřebu hledat argumenty proti tomu, co říká. Dovolím si říct, že jsme oba stejně impulzivní a poměrně lehce urážlivý, takže žádnou hádku jsme nevyřešili nikdy v klidu. A takhle v tomhle stylu to bylo v podstatě bylo skoro celý vztah. Všechno to vybouchlo minulý týden, kdy jsme měli být spolu doma(nebydleli jsme spolu), ale den předtím jsem měl teplotu, domluvili jsme se, že se teda potkáme někdy jindy. Teplotu jsem do následujícího dne vyležel a cítil se zase fresh, tak jsem napsal přítelkyni, že by mohla přijet, když už mi je dobře, ale to rázně odmítla a odůvodňovala to tím, že nechce nikoho nakazit z její rodiny :roll:. Vyměnili jsme si pár názorů a skončilo to hádkou. O možná ani dva dny později, kdy atmosféra byla pořád napjatá, přišla s tím, že nechce tolik sexu, přitom celou dobu si nestěžovala na nic. Říkala, že sex nepotřebuje, že jí to stačí jen klidně dvakrát týdně.
Přitom mi nepřišlo, že bychom měli sex přehnaně moc, docházelo na to 4/5 týdně hlavně o víkendu, protože přes týden jsme neměli tolik času na to strávit spolu. Ještě pro informaci mně je 23 a přítelkyni 20 let, takže v tomhle věku mi to přišlo, tak akorát.
Všechno to zase vyústilo v hádku. Po tomhle už byla pěkně dusná atmosféra a moc jsme se spolu ani nebavili. Proto jsem navrhnul přítelkyni ať přijede ke mně, že si o tom všem zkusíme promluvit. S tím souhlasila a přijela ke mně, kde jsme si sedli na gauč a mluvili o pocitech, jak to vidíme celý. Zatímco já jsem věřil potom všem, že tohle je krize, která, ale půjde třeba vyřešit a že bychom měli tomu dát ještě šanci, protože, jak se říká naděje umírá poslední. Přítelkyně tenhle názor nesdílela, říkala, že tomu už nevěří, že se něco může změnit a být to lepší. Podle ní jsem byl na ní ošklivý a prostě mému slibu už nechtěla věřit. Přiznávám, že ne vždycky jsem byl příjemný na ní při hádkách a občas byl egoistický až moc, ale nikdy jsem jí nenadával, neuhodil a prostě mi na ní záleželo i přes to všechno. Skončilo to tím, že si sebrala svoje věci a já jí šel jenom vyprovodit ke dveřím, nakonec se ukázalo, že už měla připravený moje věci v kufru auta, takže mi to celý přišlo jen, jako formalita. Přítelkyně odjela a utnuli jsme úplně komunikaci a v mžiku se z nás v podstatě stali „cizinci“.

Můj dotaz zní jednoduše. Zajímal by mě názor na celou situaci, když to ukončila ona se mnou znovu a jestli má ještě význam se o něco pokoušet :nevim:

Děkuji za případně názory :dance:

Ne, o nic se nepokoušej. Nehodite se k sobě první roky mají být pohoda a zamilovanost a ne spousta hádek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60407
27.4.22 12:11

Buď rád, že to skončilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4005
27.4.22 12:12

@Quimbyss O co se chceš pokoušet? Dopadlo by to stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8263
27.4.22 12:24

@Quimbyss Ahoj,
rozchod není nikdy hezká věc, ale moc nevím, proč bys stál o to vztah zase lepit. Z tvého popisu to vypadá, že neshod (tím nemyslím jen hádky) bylo dost, ani jeden jste v tom vztahu nebyl s tím druhým spokojený, vedli jste spousty žabomyších válek. Takže spíš bych si zkusil vzít poučení v tom, že bych si ujasnil co chci od partnerky, jaké věci pro vztah jsou pro mne důležité, a stejnou vahou bych přemýšlel o tom, v čem jsem v tom vztahu chyboval, co dělal špatně a co mohu zlepšit. Protože takových věcí tam vidím dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1431
27.4.22 12:34

Jak se dá hádat o myčce na nádobí? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
27.4.22 12:36

@opulus Asi jsem v tomhle naivní, ale nerad něco vzdávám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
27.4.22 12:37

@TO_IT Vlastně taky mi to hlava nebere :nevim: ale v zásadě šlo o to, že já chtěl myčku do domácnosti a partnerka ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22305
27.4.22 12:41

Pro jedno kvítí slunce nesvítí - buď rád, ze ses v tomhle věku zbavil takové štěkny. Jak tu někdo psal - první dva roky je člověk nejvíc zamilovaný a vy jste to prohádali, takže to beztak žádnou společnou budoucnost nemělo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
777
27.4.22 12:42

Jako obhajovat své chování k partnerce jako hezké, protože jsi ji nikdy nenadaval, ani ji neuhodil, je docela síla, to prosím žádné ženě neříkej.
Jinak zažila jsem taky takový páreček ve vašem věku, co se pořád štěkal, prokládané stížnostmi na toho druhého a po usmíření obří láska. Byla úleva pro všechny okolo, když se konečně rozešli, fakt se k sobě nehodili…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1431
27.4.22 12:49
@Quimbyss píše:

Jsi, musíte dozrát, oba. Tyhle hádavé vztahy jsou prostě ještě postpubertální tréning. Ukonči to v sobě. Opravdu ti bude s někým jiným lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10442
27.4.22 12:56

A nepsala náhodou tvoje přítelkyně tady? https://www.emimino.cz/…-ven-458395/ :think: Tam byl taky rozkol kvůli myčce, on ji chtěl, ona ne, sedí věk i délka vztahu. Náhoda, že.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
27.4.22 13:25

@Michelle_M Máte pravdu, tohle přesně psala nedávno přítelkyně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4005
27.4.22 13:34
@Michelle_M píše:
A nepsala náhodou tvoje přítelkyně tady? https://www.emimino.cz/…-ven-458395/ :think: Tam byl taky rozkol kvůli myčce, on ji chtěl, ona ne, sedí věk i délka vztahu. Náhoda, že.

Hutsý… takhle si pamatovat diskuse.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4005
27.4.22 13:38
@Quimbyss píše:

Proč myslíš, že když se usmíříte, že se nebudete hádat znova?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat