Rozchod a stěhování na konci těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  17.03.18 10:01
Rozchod a stěhování na konci těhotenství

Ahoj, jsem ve 34tt a resim, jestli odejit od pritele. Od listopadu jsem na neschopence, protoze jsem jednou zakrvacela a muj gynekolog uz me nechtel v praci ani videt. Od te doby pritel chodi skoro kazdy vikend do baru, coz by mi nevadilo. OK, prekousla bych to, ze by mohl brat ohled na to, ze ja mam vychazky jen do 18 hodin a ze taky nikam nemuzu, tak by moho byt doma casteji se mnou.
Cert to vem, ja se doma nezblaznim, ale jde o to, ze mi pred kazdym odchodem rika, ze prijde za chvilku, nebo ze prijde brzy. Za celou dobu, NIKDY neprisel driv nez ve 2 rano. Da se rict, ze nejcastejs prisel tak v pul 4 a vzdycky totalne na mol. Samozrejme me vzbudi uz jen to, jak smajda po schodech (bydlime ve 2. patre v panelaku) a potom hodi klice na stul, klidne i 10 minut se svlika, susti, proste dela ramus a ja potom dve hodiny koukam do stropu, protoze uz takhle v tehotenstvi spatne spim.
Uz jsem mu Xkrat rekla, ze mi to vadi, ze chci, aby chodil domu jako normalni clovek, kterej je schopnej se svliknout a normalne si lehnout. Vzdycky zacalo omlouvani se, ale za dva tydny to tu bylo znovu. Proc nemuze jit v 7 na pivo a v 10-11 byt zpatky doma?? OK, chapu, ze byt doma s tehotnou na neschopence je zrejme nuda, ale kde je nejaky pochopeni?
Jeste bych chtela podotknout, ze pred kamaradama a rodinou porad tvrdi, jakej bude skvelej tata, ze se tesi a ja nevim, co vsechno, ale za cely moje tehotenstvi zaplatil akorat kocarek. Tim to zacalo a taky skoncilo. Nemit nasetreno tak nemame nic. Vsechno obleceni jsem nakoupila ja, to samy fusak, dudliky, pleny, proste celou vybavicku jsem zaplatila ja. Nebyt mych a jeho rodicu, kteri nam k Vanocum dali prebalovaci pult a postylku, nekoupil by ani to. Vzdycky jsem obdivovala fotky tehotnych, jak si foti budouciho tatinka pritisknutyho na brisku, jak se s nim mazli. Pritel tohle udelal asi dvakrat a treba nejaky prvni kopanecky ho ani poradne nezajimaly.
Mam moznost jit k rodicum, kde byc mela cely horni patro pro sebe a pro malou. Rodicum uz jsem se parkrat sverila a mam v nich 100% oporu. Neresim tedy vubec to, kam jit, ale jestli vazne jit. Pritele uz jsem i upozornovala na to, ze me to jednou fakt prestane bavit a pujdu pryc. Zrejme to vzal jako srandu, protoze se vubec nic nezmenilo.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

Doe_Jane
Kelišová 6392 příspěvků 17.03.18 10:12

Ale určitě to byl skvělý, milující a spolehlivý chlap když jsi s ním otěhotněla že? změnil se až teď

Anonymní  17.03.18 10:15

@Doe_Jane No predstav si, ze byl. O to vic me to stve. Kdyby byl takovej od zacatku, nikdy bych o diteti s nim ani neuvazovala, ale ukazoval se jako ten, co bude vzdycky oporou a nejlepsi tata.

Russet
Echt Kelišová 8244 příspěvků 17.03.18 10:17
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem ve 34tt a resim, jestli odejit od pritele. Od listopadu jsem na neschopence, protoze jsem jednou zakrvacela a muj gynekolog uz me nechtel v praci ani videt. Od te doby pritel chodi skoro kazdy vikend do baru, coz by mi nevadilo. OK, prekousla bych to, ze by mohl brat ohled na to, ze ja mam vychazky jen do 18 hodin a ze taky nikam nemuzu, tak by moho byt doma casteji se mnou.
Cert to vem, ja se doma nezblaznim, ale jde o to, ze mi pred kazdym odchodem rika, ze prijde za chvilku, nebo ze prijde brzy. Za celou dobu, NIKDY neprisel driv nez ve 2 rano. Da se rict, ze nejcastejs prisel tak v pul 4 a vzdycky totalne na mol. Samozrejme me vzbudi uz jen to, jak smajda po schodech (bydlime ve 2. patre v panelaku) a potom hodi klice na stul, klidne i 10 minut se svlika, susti, proste dela ramus a ja potom dve hodiny koukam do stropu, protoze uz takhle v tehotenstvi spatne spim.
Uz jsem mu Xkrat rekla, ze mi to vadi, ze chci, aby chodil domu jako normalni clovek, kterej je schopnej se svliknout a normalne si lehnout. Vzdycky zacalo omlouvani se, ale za dva tydny to tu bylo znovu. Proc nemuze jit v 7 na pivo a v 10-11 byt zpatky doma?? OK, chapu, ze byt doma s tehotnou na neschopence je zrejme nuda, ale kde je nejaky pochopeni?
Jeste bych chtela podotknout, ze pred kamaradama a rodinou porad tvrdi, jakej bude skvelej tata, ze se tesi a ja nevim, co vsechno, ale za cely moje tehotenstvi zaplatil akorat kocarek. Tim to zacalo a taky skoncilo. Nemit nasetreno tak nemame nic. Vsechno obleceni jsem nakoupila ja, to samy fusak, dudliky, pleny, proste celou vybavicku jsem zaplatila ja. Nebyt mych a jeho rodicu, kteri nam k Vanocum dali prebalovaci pult a postylku, nekoupil by ani to. Vzdycky jsem obdivovala fotky tehotnych, jak si foti budouciho tatinka pritisknutyho na brisku, jak se s nim mazli. Pritel tohle udelal asi dvakrat a treba nejaky prvni kopanecky ho ani poradne nezajimaly.
Mam moznost jit k rodicum, kde byc mela cely horni patro pro sebe a pro malou. Rodicum uz jsem se parkrat sverila a mam v nich 100% oporu. Neresim tedy vubec to, kam jit, ale jestli vazne jit. Pritele uz jsem i upozornovala na to, ze me to jednou fakt prestane bavit a pujdu pryc. Zrejme to vzal jako srandu, protoze se vubec nic nezmenilo.

Nevyhrožuj odchodem. Buď zůstaň nebo se sbal. Jinak to máš teda nezáviděníhodné. Počkala bych, zda se s miminem trochu srovna a bude zodpovědnější. Ono to břicho pro některé ňoumy ještě nic neznamená a všimnou si, že jsou rodičem až ve chvíli, kdy je možné si s dítětem zakopat s míčem :nevim: Jestli byl takový i před těhotenstvím, změnu byh nečekala. Snažila bych se ho do provozu zatáhnout. Aby povozil kočár, pohrál si s dítětem. Nechala ho doma a na hodinu vypadla třeba na cvičení. Jestli bude toho hlídání schopen. Sepsala bych, co se koupilo, čím přispěli prarodiče. Aby se třeba chytl za nos. Já to nezažila, my se těšili oba. A chození po putykách si odbyl ten můj ve dvaceti… Chodili jsme na předporodní kurz. Dítě měl denně v náručí, přebaloval…

Příšera
Ukecaná baba ;) 1433 příspěvků 17.03.18 10:18

@Doe_Jane to nemůže prostě začít chlastat? snad každej alkoholik není alkoholikem od narození.

Anonymní: ve tvý situaci bych odešla, jestli už teď tolik pije, tak se to nezlepší, máš kam jít, navíc celý patro, to je luxus. Není to jednoduchý, to jasně že ne, ale třeba se aspoň chytí za nos a jestli to s ním není ještě nějak moc špatný, tak toho třeba nechá. Ale už jen to, že ho nezajímá bříško a tak, to by mě hodně mrzelo. Na ultrazvuky s tebou chodil?

Pomka
Kelišová 7221 příspěvků 17.03.18 10:21

Tak nevím. Za mě - neřešíš trošku blbosti? Jako dokážu dost dobře pochopit, že tě to štve, taky by mě to štvalo. Ale rozcházet se kvůli tomu, když čekáte dítě? Co počkat, až se malý narodí a uvidíš, jak všechno bude? To, že chodí jednou týdně si sednout by mi asi nevadilo. Nezdá se, aspoň nepíšeš, že by byl na tebe nějak agresivní apod. Že neplatil výbavičku? Řekla sis o peníze nebo ne? Já si ji platila úplně celou sama. Ale úplně, chlap zaplatil jednu hračku za 200,–, než se narodilo. Ale vím, že kdybych si o peníze řekla, dal by mi. Já neměla tu potřebu. A že každý chlap je hotovej z břicha? Ne, není. Ani já jsem nebyla hotová z břicha, fotky z těhotenství skoro nemáme, rozhodně ne takový jak popisuješ. Hele, fakt to neber zle, ale můžeš být přecitlivělá. On může být taky nervozní z toho, že bude brzy táta. Je to pro něj taky nová situace. Ještě bych tomu dala čas, minimálně si s ním o tom promluvila.

Pomka
Kelišová 7221 příspěvků 17.03.18 10:23

@Russet tak ale třeba to co popisuješ není fakt všude. Můj chlap teda z mimina odvařenej nebyl, skoro nepomáhal. Neříkám, že je to ideální stav, ale zakladatelka uvidí, jak to bude. Nedělala bych ukvapený závěry jen z toho, že si jde jednou týdně sednout do hospody.

terinka4444
Hvězda diskuse 65041 příspěvků 17.03.18 10:24

Koukej, jestli odejít nebo ne ti nebudu psát, každá jsme jiná. Jen ti napíšu praktickou věc. Doteď jsi samostatná jednotka, co si může dělat, co chce. Můžeš se sebrat odstěhovat se 500km, a nikdo nic nemůže. jakmile se narodí dítě, tak končíš, na všechen prd potřebuješ jeho souhlas, dítětem tě bude držte v šachu, na nějaké stěhování potřebuješ jeho souhlas…prostě zjednodušeno, pokud ho máš opustit a zařídit si svůj život podle sebe, tak teď, než se dítě narodí. Ulehčí ti to neskutečně situaci.

Anonymní  17.03.18 10:25

Jako kdybys psala o me.. cele tehotenstvi bylo rizikove, porad jsem byla sama doma a on si vesele porad nekde paril, o tom v jakym stavu chodil domu snad ani nemusim psat, znas to sama dobre. Odesel si v klidu do hospody i kdyz vedel, ze me neni vubec dobre, mela hrozny bolesti zad (zacala jsem mit kontrakce, ktery mi sly do zad a za par hodin jsem porodila…). Jeho reakce na mou vytku? Nevysirej, mas rodit az ve ctvrtek, na patek mame vsichni dovolenou (byla nedele a mela jsem rodit planovanou sekci). Co bych ti poradila… jestli Te nevnima uz ted, never tomu, ze se zlepsi (i kdyz nejaka vyjimka muze byt…). V soucasnosti je to u me tak, ze jsem rozvedena (strasne se mi ulevilo) a syna vida jednou za 14 dnu (vzdalenost nehraje zadnou roli, bydli od nas 5 min chuze a samozrejme sme se dohodli tak, ze ho muze videt kdy chce)… pokud nechces opravdu odejit, tak nevyhrozuj rozchodem, mysli si, ze ho jen rak strasis a citove vydiras. Pokud to myslis vazne, mas kam jit?

Pomka
Kelišová 7221 příspěvků 17.03.18 10:25

@terinka4444 jakože teď se může v klidu sbalit a vzít mu dítě?

terinka4444
Hvězda diskuse 65041 příspěvků 17.03.18 10:30
@Pomka píše:
@terinka4444 jakože teď se může v klidu sbalit a vzít mu dítě?

samozřejmě že teď se může v klidu sbalit a jít si bydlet k rodičům. Žádné dítě právně neexistuje, takže ano, tak jako on se může chovat tak, jak se chová, tak ona se může sebrat a může jít. Kamkoliv. Může se odstěhovat k rodičům hned dneska odpoledne a může. Dítě se pak narodí a má automaticky bydliště matky. Takže pro následné soudy ona bude ve výhodě, nebude potřebovat žádné jeho souhlasy a on jí nebude mít čím nutit zůstat. Prostě čistě technická rada, na nějaké to emotivní ježinky může mu sebrat dítě nehraju. Píšu faktické kroky tak, jak jsou.

svycarka
Kelišová 7448 příspěvků 17.03.18 10:31

Hele jit mas kam, takze ted bych vyckala, az ti klesnou hormony a srovnate se s miminem. OBA. Pokud bude dal pokracovat tak jak ted, podporu v rodine mas…easy bejby ;) A to, ze neni odvareny z bricha, no kazdej chlap neni, fakt ne. Ze nezaplatil vybavu. Zaplatil kocar a pokud nebyl z druhe ruky min.15 tacu za nej dal. srovnatelne s nakupem bodycek, dudlu a plinek. :nevim:

radkka
Generální žvanilka 20234 příspěvků 17.03.18 10:31
@Anonymní píše:
@Doe_Jane No predstav si, ze byl. O to vic me to stve. Kdyby byl takovej od zacatku, nikdy bych o diteti s nim ani neuvazovala, ale ukazoval se jako ten, co bude vzdycky oporou a nejlepsi tata.

Tak jsi asi jenom přecitlivělá a vadí ti, že neskáče, jak pískáš. Nevím, proč by musel chodit domu v jedenáct, taky nechodím domu do půlnoci, když mám zábavu.
Možná byste se měli oba uklidnit a v klidu si spolu popovídat, ty se mu svěř s tím, co tě trápí, že je to doma smutno… On má jistě také něco na srdci. Když mu to ale budeš jenom vyčítat a něco mu nařizovat, tak si piš, že v té hospodě bude víc a víc, kdo by s tímhle taky chtěl být doma. Copak jsem jediná, kdo přišel na to, že na chlapy platí klidné a vstřícné jednání?

Ano, můj muž se s břichem mazlil, ale to není důkaz lásky, někdo to dělá a někdo prostě ne. Nevypovídá to nic o tom, jaký bude otec.

Ty jsi taky pěknej sobeckej exemplář, hned zdrhat. Budete mít dítě a ty by sis měla uvědomit, že to není tvůj majetek, se kterým si můžeš dělat, co se ti zlíbí!

Satisfaction
Kecalka 279 příspěvků 17.03.18 10:34
@Pomka píše:
@terinka4444 jakože teď se může v klidu sbalit a vzít mu dítě?

Ano, když ještě není narozené, nelze se domáhat otcovských práv. Jedině právo má to dítě a to v případě, že když se tatínek opije tak, že ho srazí auto, bude po tatínkovi dědit.
Teď ji nikdo držet nemůže :) a po narození se bude klasický řešit péče atd..

Pomka
Kelišová 7221 příspěvků 17.03.18 10:47
@Satisfaction píše:
Ano, když ještě není narozené, nelze se domáhat otcovských práv. Jedině právo má to dítě a to v případě, že když se tatínek opije tak, že ho srazí auto, bude po tatínkovi dědit.
Teď ji nikdo držet nemůže :) a po narození se bude klasický řešit péče atd..

Ale na to jsem se neptala. Já řeším morální hledisko. Bude to taky jeho dítě, nepochopila jsem, co dělá tak hroznýho, aby se s dítětem sebrala a odešla.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Genderové psycho z Británie: Vláda vyhodila lékaře, pacienty dělil na muže a ženy

Má dlouholetou praxi a řadu zkušeností, přesto dostal lékař David Mackereth... číst dále >

Marie Drahokoupilová: Kam se uchýlila diva, jíž se přezdívalo Sophia Loren?

Její krása ji předcházela, a tak není divu, že se jí přezdívalo česká Sophia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět věcí, které chcete vědět o spodním prádle, ale bojíte se zeptat

Existují otázky, na které se stydíte zeptat i důvěrné kamarádky. Přitom o... číst dále >

Její noha s lymfedémem váží 68 kilogramů. Manžel Janice miluje

Pravá noha Janice Greenové váží neuvěřitelných 68 kilogramů. Třiapadesátiletá... číst dále >

Reklama