Rozchod a svěření do péče z ČR na SR

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
KatusSK
Nováček 5 příspěvků 06.03.18 05:21
rozchod a zverenie do péči z čr na sk

Zdravím,
potrebovala by som poradiť. Mesiac po pôrode som zistila, že počas tehotenstva môj partner udržiaval vzťah so svojou kolegyňou. Bol do nej aj zamilovaný a na mňa jedoducho celé tehotenstvo sral. chcela by som sa opýtať aký je postup zverovania dieťaťa do péče?
Kam všade treba zájsť a čo vybaviť? som ešte šokovaná a nejak si nedokážem utriediť všetky informácie. Problémom ešte je že s miminkem by som sa chcela odsťahovať naspäť k našim na SK (teď bydlím v ČR), pretože nemám kam jinam jít. Ale malá se narodila tu v ČR a má aj ČR občianstvo. Bude to problém?
Dohodli sme sa, že mi nebude robiť problémy, síce záujem o nás prejavil. A chce se ku mne vrátiť. že veaj to skončili. Ale nie som blbá samozrejme.
Děkuji za rady

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
 
beruska9
Extra třída :D 10692 příspěvků 06.03.18 05:27

@KatusSK : vyrid ji slovensky rodny list, po tobe ma narok. Jinak teda netusim, zbytek necham na zkusenejsich.

 
KatusSK
Nováček 5 příspěvků 06.03.18 05:44

@beruska9 a to nevadí keď už má rosný list tu v čr? 8o

 
demian
Zasloužilá kecalka 981 příspěvků 06.03.18 06:15

@KatusSK Bude mať dvojité občianstvo. Po tebe slovenské, po otci české. Žiadosť sa podáva na mestskom úrade na SK alebo na ambasáde v Prahe. V oboch prípadoch sa to posiela na schválenie do Bratislavy. Budeš potrebovať notársky overený rodný list.

Add návrat na SK…to bude ťažšie.
Budeš potrebovať súhlas otce s presťahovaním dieťaťa do iného štátu. Jeho súhlas môže nahradiť rozhodnutie súdu, ale to by otec musel dlhodobo prejavovať nezáujem.

 
ekira5
Závislačka 4938 příspěvků 06.03.18 07:21

@demian a je už dvojité občianstvo na SK povolené? Bolo zrušené :think:

 
demian
Zasloužilá kecalka 981 příspěvků 06.03.18 07:49

@ekira5 v týchto prípadoch je povolené

 
terinka4444
Hvězda diskuse 67823 příspěvků 06.03.18 07:58

No, bez souhlasu otce se nehneš. Doufat, že ti český soud bez souhlasu otce povolí přestěhování do jiného státu, to bych moc nedoufala. Takže, pokud je teď ve fázi, kdy má máslo na hlavě, pocit provinění a hlásá, že to nebude dělat problémy, musíš z něj ten souhlas dostat teď hne. Nemáš moc času se jako vzpamatovávat ze šoku. Musíš žačít jednat okamžitě, dokud má pocit viny a nechce ti dělat problémy, bude ot trvat jen krátkou chvíli. Takže nutně potřebuješ jeho souhlas získat teď. Později ti ho nedá a bez jeho souhlasu se s dítětem neodstěhuješ. Vyřizování slovenského občanství bych nechala na pak, teď je prvořadý jeho souhlas s vystěhováním do jiného státu.

 
terinka4444
Hvězda diskuse 67823 příspěvků 06.03.18 08:03

Hele tady( já nevím, jestli bych to psala sama na koleni nebo našla právníka), ale potřebuješ to mít sepsané jako jeho souhlas se změnou bydliště dítěte, s odstěhováním na Slovenskou, potřebuješ to mít písemně a s notářsky ověřenýma podpisama. Vzhledem ke Slovensku nebude potřeba úřední překlad. A pak odjet čím dřív, tím líp. Prostě nemáš čas, musíš jednat, než ho přejdou výčitky svědomí. Jak daleko se vlastně budeš stěhovat?

 
terinka4444
Hvězda diskuse 67823 příspěvků 06.03.18 08:03

Tak tady https://www.epravo.cz/…-103515.html

 
canaglia
Závislačka 3713 příspěvků 06.03.18 08:23

@KatusSK Nejdřív bych na tvém místě zkusil dát rodinu dohromady. Jo, nezachoval se dobře, ale to neznamená, že do budoucna bude špatný manžel a otec. Jsou horší věci než nevěra. A ono se to nezdá, ale i pro chlapa je těhotenství značná zátěž, zejména pokud je na sexu závislý. Zkuste si promluvit a najít nějaké lepší řešení než rozchod.

 
canaglia
Závislačka 3713 příspěvků 06.03.18 08:25

@KatusSK Mimochodem, před pár lety tu na emiminu byla maminka v podobné situaci. Řešila to konstruktivně, a dneska už mají po svatbě a druhé dítko. Jde to.

 
demian
Zasloužilá kecalka 981 příspěvků 06.03.18 08:33

@canaglia Tak on je rozdíl mezi jednorázovou nevěrou a paralelním vztahem.
A pokud podsouváš, že je muž na sexu závislý a proto nemůže za rozpad vztahu, pak by se měl jít léčit. Závislost je tou horší věcí než nevěra, nebo ne?

Otcem bude, zda bude partnerem záleží na zakladatelce.

 
Safija
Kecalka 265 příspěvků 06.03.18 09:04

Zakladatelko, dej pozor, aby ses nedopustila mezinárodního únosu svého dítěte

https://www.google.cz/url?…

 
terinka4444
Hvězda diskuse 67823 příspěvků 06.03.18 09:08
@canaglia píše:
@KatusSK Nejdřív bych na tvém místě zkusil dát rodinu dohromady. Jo, nezachoval se dobře, ale to neznamená, že do budoucna bude špatný manžel a otec. Jsou horší věci než nevěra.A ono se to nezdá, ale i pro chlapa je těhotenství značná zátěž, zejména pokud je na sexu závislý. Zkuste si promluvit a najít nějaké lepší řešení než rozchod.

takže co, takže má ženská překousnout, že v době, kdy mu nosila dítě, on se kur.vil jinde, protože to těhotenství pro něj pro chudáka nebylo lehký? A najít lepší řešení? To znamená jaký? Jako odpusť mu, že na ti v době těhotenství zanášel a řeš to konstruktivně a koukej to překousnout, vždyť náhoda je blbec a mohl by být dobrým otcem a manželem? Normálně nevěřím, co všechno vy dokážete jako chlapi okecat. A jak dokážete manipulovat, v podstatě jsi jí napsal, že on chudák jen selhal v pro něj strašně složitém období jejího těhotenství a pokud to bude řešit jinak, než že mu odpustí, tak to neřeší konstruktivně. No kdyby on si konstruktivně svou závislost na sexu vyřešil v době jejího těhotenství jinak, než že ho musel strkat do jiné ženské, nebyli by tam, kde teď jsou.

 
Safija
Kecalka 265 příspěvků 06.03.18 09:10

Ještě mne napadá, že k vycestování mimo území ČR je nutný pas-občanka dítěte, možná jeho vyřízení bude rychlejší než vyřízení občanství SK, oboje lze řešit paralelně, ale jde o to, že třeba budeš mít od otce souhlas s vycestováním, ale nebudeš moct vycestovat, protože nebudeš mít doklady

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Připravená kampaň, říká Babiš. Vysvětlil, jak je to s občanstvím syna a cestou na Krym

Premiér Andrej Babiš se znovu vyjádřil ke kauze Čapí hnízdo, která po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >