Rozchod kvůli jeho exmanželce

61
18.5.20 05:46

Rozchod kvůli jeho exmanželce

S partnerem jsme třetí rok, máme stejně staré děti z předchozího vztahu. Děti si rozumí, jsou si blízké, mají společné koníčky, chodí do stejné školy…
Všechno nad očekávání funguje, akorát přítelova ex je nevyrovnaná.
Nežili spolu asi 4 roky než jsme se poznali, ona se chtěla rozejít…než jsme začali být spolu neměli problém v péči o dítě se dohodnout.
Okamžitě jak zjistila, že má novou partnerku mu přestala dítě dávat, nechtěla se dohodnout a pořádá o extrémní zvýšení výživného tři roky zpětně.
Soud byl pro přítele velmi nepříjemný, protože byl problém se sní dohodnout ohledně styku se synem.
Nakonec dostala jen tři stovky navíc a zpětně nic. Za právníka dala asi víc peněz…ale soud určil rozšířený styk.
Zařídili jsme dítěti pokoj aby se i u nás cítil klučina dobře.
Nechtěla jsem dávat postel navíc k mému synovi… Čekala jsem, že se situace uklidní…ale bohužel.
Už jsem ze všeho unavená. Vím, že je to jeho minulost a jeho problémy - ale protože trávíme společný čas jako rodina, tak mi ex svými naschvály komplikuje život.

Dítěti nedává žádné věci na oblečení a to ani na prázdniny, takže jsme mu museli vše koupit, včetně bot. Na dva týdny u táty předala syna v sandálech, tílku a šortkách…a hlavně bez cestovního pasu.
Vše vyvrcholilo, když nepředala věci ani na tábor.
Dohoda nad rámec styku sní není možná, a trvá na minutách přesně. Přítele ani nepozdraví a mě by nejraději snad probodla.
Takže, když jedeme na nějaký zápas, film, výlet tak si přítel nemůže vzít syna i když by moc chtěl a pak je z toho smutný.
Příteli chodí smsky typu, že u nás zhubnul dvě kila a bude muset jít s takovou brzo do nemocnice.
Když onemocní, tak proto že byl u nás…
Jejich syn si nebere domů žádné dárky co dostane u nás nebo od prarodičů. Ona je pak vrací a ještě před malým.
Problém je naprosto se vším…teď při koróně nechtěla ani malého předat, řešil to i ospod.
Přítel chtěl malému zaplatit kroužek, ale ona byla proti…on to i tak zaplatil a ona tam stejně malého nedávala, i když tam chodit chtěl.
Přítel zaplatil synovi rybářské povolenky a ona odmítla malého pustit na testy, jen díky ochotě svazu se to vyřešilo individuálně - na svazu jsou jen ve čtvrtek, on ho ve čtvrtek nemívá.
Rád by si malého bral, když má maminka odpolední…ale nikdy to není možné, hlídá její máti nebo spí u kamaráda.
Tak bych mohla mluvit do nekonečna…o pomluvách v okruhu společných známých nemá cenu se rozepisovat.
Dělá to nepříjemný třenice mezi námi a já už uvažuji o rozchodu…vadí mi, že naše společné volno nám kazí bejvalka…a kolikrát si u sebe doma příjdu jako na návštěvě.
Jinak si všichni rozumíme, jejich malý by u nás byl rád i častěji, chtěl by u nás být na Silvestra nebo třeba jen tak zajít na návštěvu.
Přítel uvažuje o tom, že si požádá o střídavou péči.
Ale já se na další nervy, kdy ani nemůžeme odjet na dovču v klidu necítím…snažím se ho podporovat, mají se synem perfektní vztah…nějak nevím co dál a uvažuji o rozchodu. :oops: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2184
18.5.20 06:02

Kolik let je synovi od přítele?
A ex má chlapa nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
18.5.20 06:10

@IvaX je mu devět.
Ex má jen milence, co má svoji rodinu od které nechce odejít. Žije v baráčku s matkou. :roll:
Ona už normální vztah asi mít nebude, je závislá na své máti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.5.20 06:12

@Arianna007 Ona mu žádné oblečení dávat nemusí, to si musí tatínek zajistit sám. U nás má manželův syn svou skříň a v ní oblečení, které jsme mu nakoupili. Má tu boty, bundu… pak to prodávám skoro jako nové, protože to tolik neunosí. Dnes je mu 18, s jeho tatínkem jsme spolu 13 let a taky jsme si užili. Tatínkové mají zákaz do školy, zákaz na třídní schůzky, zákaz na besídky, kdyby jsi byl u tatínka celý týden, musel by jsi brzo vstávat…a jen samé lži a manipulace. No, pomohl čas, nic jiného. Manžel se nechtěl tahat po soudech - má známého co se o dceru soudí 8 let, tak se bál, že by z toho kluk byl špatnej. Vídají se 1× za 14 dní a kluk už k nám posledních cca 5 let jezdí kdy chce on - a je to častěji, než musí. Taky tak nějak pochopil, jak to všechno bylo, takže ta máma na to ve finále dojede. Zpětně jsme ráda, že jsme to zvládli a zůstali spolu.

Co se týče kroužků - oni by se měli mezi sebou domluvit a shodnout se. Pokud se neshodnou, tak holt nic nebude - maminka nesouhlasí. Možná se ptát taky proč - třeba jen nemá čas ho v ten den vodit na kroužek. Ale naschvály jistě dělá též, prostě doposavaď sice byli od sebe, ale pořád měla zřejmě pocit, že byl jen její, že byla jeho láskou a teď vidí, že není jedinou ženou a on miluje jinou. A tak se mstí přes dítě…

Lék na tohle trable je čas - aspoň u nás to tak bylo. Soudy asi její naschvály moc nevyřešíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2184
18.5.20 06:28

Tak to už není tak malý. S věkem už se přihlíží i k názoru dítěte ne? Třeba by stačilo do té doby vydržet a pak, by to mohlo být lepší. No každopádně čím bude starší, tím menší bude mít matka vliv. Cca v 15, což je za 6 let už se od ní tak omezovat nenechá a třeba bude k vám chtít jít na trvalo a bylo by to jednodušší.
Záleží, jak moc ti na chlapovi záleží a kolik toho ještě sneseš. Nebo si zkuste dát dovolenou každý zvlášť jestli ti bude chybět nebo ti bez něj a bez těchto starostí bude líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
18.5.20 06:33

Musí chystat dítěti věci

@Kazimíra Olejovka
Pečující rodič je povinen nachystat dítě na styk po psychické i materiální stránce- i na tom je to výživné.
Také mám syna a nenapadlo by mě mu na prázdniny nedat věci a poslat ho v sandálkách :think: jen proto abych to bývalýmu znepříjemňovala.
Navíc on ji termín prázdnin musí dát vědět co konce března…tam ji žádá o pas a ty věci.
Ona si dopis ani nepřevezme, posílá to tedy emailem…nakonec má malý v tom termínu jakoby náhodou naplánovaný tábor na který se těší…a přítel pak shání gumáky atd. v den odjezdu, protože ona mu věci nedala a nakonec se ani se synem nerozloučila. Jsou to fakt nervy i pro mě, protože je problém cokoliv naplánovat a objednat dovolenou, lyžovačku, víkend někde. Jeho synovi je pak třeba líto, že nemohl jet s námi.
Co se týká kroužku, tak se nabídl, že bude syna doprovázet domů…
Já to prostě nechápu. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
700
18.5.20 06:35

Ja te obdivuji, protoze ja bych tohle proste nedala. Clovek ma v zivote tolik stredu a aspon u toho rodinnyho krbu chce mit klid. Je mi strasne lito chlapecka, ze tohle musi zazivat. Mam kamaradku, ktera na bejvalkuvsvyho pritele dojela. Bylo to neco podobnyho, jak u tebe. Sama se s chlapem rozesla kvuli jinymu chlapovi a do foby, nez si jeji byvaly manzel nasel nivou pritelkyni, tak byl styk s detmi v pohode. Jakmile vsak bejvalka zjistila, ze si jeji exmanzel dovolil najit zenskou tak byl ohen na strese. Kamaradka rikala, ze nebyl den, kdy by exku neresili. Hruza…po zhruba dvou letech se rozesli, protoze z te exky a jejich pravidel a naschvalu byli oba tak umoreni, ze to proste nedali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
18.5.20 06:45
@IvaX píše:
Tak to už není tak malý. S věkem už se přihlíží i k názoru dítěte ne? Třeba by stačilo do té doby vydržet a pak, by to mohlo být lepší. No každopádně čím bude starší, tím menší bude mít matka vliv. Cca v 15, což je za 6 let už se od ní tak omezovat nenechá a třeba bude k vám chtít jít na trvalo a bylo by to jednodušší.
Záleží, jak moc ti na chlapovi záleží a kolik toho ještě sneseš. Nebo si zkuste dát dovolenou každý zvlášť jestli ti bude chybět nebo ti bez něj a bez těchto starostí bude líp.

Příjde mi, že to neskončí nikdy a to ani v dospělosti. Po příteli je mi smutno, na podzimní prázdniny jsem jela s kamarádkama…a chyběl nám. Kluci jsou si hodně blízcí. Řešení by mohla být střídavá péče, která se vzhledem k jejím odpoledním směnám i nabízí a přítel má o to zájem. Ona má týden ranní a týden odpolední..nebo tak nějak.
Ale nejsem si jistá, jestli další vleklý spor náš vztah ustojí. Je to pro mě i všechno zásah do soukromí.
Přítel je hlavně introvert a je to pro něj o to těžší. A je vystresovaný.
Navíc je to fakt bizár řešit u soudu nemožnost přespání dítěte u táty z neděle na pondělí, protože stříhá synovi každou neděli nehty. :zed: atd. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
18.5.20 06:52

@kalie já už jsem taky unavená, děsím se každého víkendu…přítel taky a je to fakt chudák malej. Přítel se snaží aby to syn nepociťoval…o ex mluví hezky, když někam jedeme tak pro ni s malým vybíráme dáreček aby jí udělal radost.
Navíc my to máme s bývalým naopak vycházíme si maximálně vstříc ve všem…
Už fakt nevím co dál…vím, že si to musí partner vyřešit sám, ale mám pocit, že nepomůže ani svěcená. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10595
18.5.20 06:54

Myslím, že k názoru dítěte se přihlíží už od nějakých deseti, takže by to mohlo být docela brzo.

Na druhou stranu, jak říká @Kazimíra Olejovka - tahání po soudech ničemu neprospěje. On na to malý přijde.

Mám to teď v přímém přenosu: kamarádka se dala dohromady s chlapem, se kterým jako kamarádka už víc než rok řešila jeho problémy s manželkou :mrgreen: Co ta vyvádí, to svět neviděl, a samozřejmě tím trpí ty děti. S oblečením holt prostě nakoupili i pro ně (jinak není pravda, že by chlap měl oblečení mít: pokud je výhradní péče, měla by matka dítě dodávat vybavené), a čekají. Dětem už to zacíná docházet (7 a 5), dá se čekat, že s pubertou maminku pošlou kamsi.

Myslím, že nejdůležitější by bylo, kdyby se s tím srovnal chlap, a nenechal si ničit společný čas tím, že není s malým. Pokud on to přijme, že se s tím nedá nic dělat, že holt si pro svoje dítě vybral tuto matku, a byl rád za každý detail, který vyjde, a pokud to samé uděláš i Ty, tak myslím, že by vám vztah mohl fungovat dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10321
18.5.20 06:58
@kalie píše:
Ja te obdivuji, protoze ja bych tohle proste nedala. Clovek ma v zivote tolik stredu a aspon u toho rodinnyho krbu chce mit klid. Je mi strasne lito chlapecka, ze tohle musi zazivat. Mam kamaradku, ktera na bejvalkuvsvyho pritele dojela. Bylo to neco podobnyho, jak u tebe. Sama se s chlapem rozesla kvuli jinymu chlapovi a do foby, nez si jeji byvaly manzel nasel nivou pritelkyni, tak byl styk s detmi v pohode. Jakmile vsak bejvalka zjistila, ze si jeji exmanzel dovolil najit zenskou tak byl ohen na strese. Kamaradka rikala, ze nebyl den, kdy by exku neresili. Hruza…po zhruba dvou letech se rozesli, protoze z te exky a jejich pravidel a naschvalu byli oba tak umoreni, ze to proste nedali.

On teda radši zůstal sám? Nebo si našel někoho nového?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13808
18.5.20 07:13

@Arianna007 Tak v tomhle případě bych si zažádala o střídavou péči…to by mohlo pomoci…chudák kluk…ty to nevzdávej jen kvůli takového blbce…je škoda úplně zahodit vztah, máte se rádi, to vyřešíte…za chvíli už bude moct klučina do toho taky mluvit a třeba bude chtít zůstat u vás…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.5.20 07:14
@Arianna007 píše:
@Kazimíra Olejovka
Pečující rodič je povinen nachystat dítě na styk po psychické i materiální stránce- i na tom je to výživné.
Také mám syna a nenapadlo by mě mu na prázdniny nedat věci a poslat ho v sandálkách :think: jen proto abych to bývalýmu znepříjemňovala.
Navíc on ji termín prázdnin musí dát vědět co konce března…tam ji žádá o pas a ty věci.
Ona si dopis ani nepřevezme, posílá to tedy emailem…nakonec má malý v tom termínu jakoby náhodou naplánovaný tábor na který se těší…a přítel pak shání gumáky atd. v den odjezdu, protože ona mu věci nedala a nakonec se ani se synem nerozloučila. Jsou to fakt nervy i pro mě, protože je problém cokoliv naplánovat a objednat dovolenou, lyžovačku, víkend někde. Jeho synovi je pak třeba líto, že nemohl jet s námi.
Co se týká kroužku, tak se nabídl, že bude syna doprovázet domů…
Já to prostě nechápu. :nevim:

V zákoně se to výslovně neuvádí. Kdybych byla v roli rozvedené, taky bych raději nějaké náhradní oblečení atd. dala. Manželovi tenkrát bylo řečeno, že vše si musí pořídit, protože jeho práva a povinnosti jsou stále stejná. Problém to pro nás nebyl, přišlo mi přirozené, že i tady se o něj postaráme bez ohledu na to, jestli mu máma něco dá nebo ne. Na Vašem místě ty věci prostě pořídím a budete mít o jednu starost méně. Určitě je to rychlejší řešení, než se dohadovat s matkou dítěte.

Co se prázdnin týče, mají to upravené - měsíc a měsíc s tím, že vždy nám napsala termíny, kdy budou na dovolené a kdy budou doma a ve zbytku jsme měli syna my. Určitě to vnímám jako lepší, než kdybychom dovolenou hlásili my a čekali na souhlas. Teď zpětně si vzpomínám, že naschvály přestala dělat, když se jí s novým partnerem narodilo dítě :mrgreen:.

Je zkrátka na Vás, jestli přistoupíte na její hru nebo se přizpůsobíte. Určitě v mnoha věcech se přizpůsobit lze - s ohledem na to, aby dítě z toho vyvázlo co nejlépe - tzn. nebudu se dohadovat kvůli holinkám, ale koupím je. Ale v zásadních věcech to bude těžší - např. pas, ale dítěti bych prostě řekla, maminka zapomněla dát pas. Čistá holá pravda, nic víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13808
18.5.20 07:16

@Kazimíra Olejovka Ale maminka nezapomněla pas dát, to není pravda ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.5.20 07:19

@Monchichik byl to příklad ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie