Rozchod kvůli sexu

Anonymní
13.2.20 15:47

Rozchod kvůli sexu

Dámy a pánové, prosím o radu, asi hlavně od drsoňů typu @zoidberg nebo @pohledzdruhestrany

S manželem jsme spolu cca 8 let, z toho 5 manželé. První dva roky byl sex tak 3×-6× týdně, čili kdykoliv jsme se viděli, pak jsme se sestěhovali a frekvence začala ze strany manžela upadat až k pouze vikendovému sexu. Jako důvod uváděl, že v týdnu je únavený. Kvalita sexu stále špičková. Frekvence mě pěkně štvala, občas jsem se s ním to snažila řešit, ale bez výsledku. Pak jsem otěhotněla/porodila a frekvence klesla na jednou za 14 dní až jednou za měsíc, v podstatě pouze když byl víkend a zároveň vzala prcka v kočárku ven švagrová. Kvalita stále bezva, ale frustrace narůstala. Ani nevím jak jsem otěhotněla znovu a po druhém porodu už sex nula. Prvnímu jsou 4, druhému 6 měsíců.

Manžel je jinak hodný, pracovitý, doma maká jak šroub, babičky nemáme, takže na konci dne opravdu oba dřeme hubou o zem únavou, ale nemít na to chuť vůbec?? Vím, že jiná žena v tom není, porucha erekce také ne. Když jsem se v minulosti trochu pídila, tak to tak měl i v jiných vztazích, že byla frekvence sexu časem nízká, čili pro něj je to asi fakt normální. Jenže já takhle žít nechci. Bude mi 33, jemu 37 a fakt nechci strávit zbytek života v celibátu.

Otázka tedy zní - myslíte, že má smysl po něm chtít, aby se to řešilo? Má to vůbec cenu? Jemu to totiž takhle asi vyhovuje :? Ale já si připadám jak diabetik v cukrárně :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

497
13.2.20 15:52

To si musíte vydiskutovať medzi sebou a nie na internete To je od teba hlúpe. Vzťah sa predsa zakladá na iných hodnotách. Ale keď si to chceš všetko pekné pokaziť, tak pokaz a nájdi si bokovku. Kto chce kam pomôžme mu tam, keď si nevážiš čo máš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.2.20 15:52

Ahojky, tak já jsem trochu jako tvuj manžel, a to mi je jen 25. Mám dlouholetého přítele, kterého nadevše miluju, a ze začátku jsme také měli sex pořád a postupně mám menší a menší chuť. A jemu to pochopitelně vadí. Ale není to jeho chyba. Je to mnou, prostě jsem našla v životě jiné hodnoty, těším se, že se budem líbat, pujdeme do kina, že si spolu dáme večeři a budeme se smát u filmu. Taková mladá duchodkyně. A sex mi stačí jednou týdně a pořádně. Chápu, že se muzes cítit nechtěná, ale někdo to tak prostě má. Řešení je několik 1. zkusit sex častěji, nějak ho navnadit 2. koupit si nějakou hračku pro sebe 3. milenec
Jiné cesty asi není… Jsem si ale jistá, že tě partner miluje. A pokud i ty jeho, hlavně bych nic nevyčítala a nenutila ho do sexu. Sama vím, jaké to je z druhé strany, když muj přítel loudí až se ponižuje a já mám na to už fakt averzi…
Anonym prosím

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.2.20 15:57
@Anonymní píše:
Ahojky, tak já jsem trochu jako tvuj manžel, a to mi je jen 25. Mám dlouholetého přítele, kterého nadevše miluju, a ze začátku jsme také měli sex pořád a postupně mám menší a menší chuť. A jemu to pochopitelně vadí. Ale není to jeho chyba. Je to mnou, prostě jsem našla v životě jiné hodnoty, těším se, že se budem líbat, pujdeme do kina, že si spolu dáme večeři a budeme se smát u filmu. Taková mladá duchodkyně. A sex mi stačí jednou týdně a pořádně. Chápu, že se muzes cítit nechtěná, ale někdo to tak prostě má. Řešení je několik 1. zkusit sex častěji, nějak ho navnadit 2. koupit si nějakou hračku pro sebe 3. milenec
Jiné cesty asi není… Jsem si ale jistá, že tě partner miluje. A pokud i ty jeho, hlavně bych nic nevyčítala a nenutila ho do sexu. Sama vím, jaké to je z druhé strany, když muj přítel loudí až se ponižuje a já mám na to už fakt averzi…
Anonym prosím

Ahoj, díky za reakci. Pověz mi ještě jedno - kdyby za tebou přítel přišel, že to chce řešit třeba v poradně, protože jinak je ve hře rozchod, šla bys do toho?

Milence bych fakt nezvládla, na to nemám žaludek, musela bych rozbourat rodinu úplně :(

• Nahlásit
  • Citovat
66
13.2.20 16:04
@Tina69 píše:
To si musíte vydiskutovať medzi sebou a nie na internete To je od teba hlúpe. Vzťah sa predsa zakladá na iných hodnotách. Ale keď si to chceš všetko pekné pokaziť, tak pokaz a nájdi si bokovku. Kto chce kam pomôžme mu tam, keď si nevážiš čo máš.
.. ach zase to hodnocení, napadání, soudy, pohrdání, ani ne za názor, pouze za prosbu o radu.. :nevim: nechceš ji rovnou ukamenovat za to, že se zeptala?? V jiné zemi by to asi za projevení zájmu o normální a přirozenou lidskou potřebu šlo… :nevim:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
13.2.20 16:08
@Anonymní píše:
Dámy a pánové, prosím o radu, asi hlavně od drsoňů typu @zoidberg nebo @pohledzdruhestrany

S manželem jsme spolu cca 8 let, z toho 5 manželé. První dva roky byl sex tak 3×-6× týdně, čili kdykoliv jsme se viděli, pak jsme se sestěhovali a frekvence začala ze strany manžela upadat až k pouze vikendovému sexu. Jako důvod uváděl, že v týdnu je únavený. Kvalita sexu stále špičková. Frekvence mě pěkně štvala, občas jsem se s ním to snažila řešit, ale bez výsledku. Pak jsem otěhotněla/porodila a frekvence klesla na jednou za 14 dní až jednou za měsíc, v podstatě pouze když byl víkend a zároveň vzala prcka v kočárku ven švagrová. Kvalita stále bezva, ale frustrace narůstala. Ani nevím jak jsem otěhotněla znovu a po druhém porodu už sex nula. Prvnímu jsou 4, druhému 6 měsíců.

Manžel je jinak hodný, pracovitý, doma maká jak šroub, babičky nemáme, takže na konci dne opravdu oba dřeme hubou o zem únavou, ale nemít na to chuť vůbec?? Vím, že jiná žena v tom není, porucha erekce také ne. Když jsem se v minulosti trochu pídila, tak to tak měl i v jiných vztazích, že byla frekvence sexu časem nízká, čili pro něj je to asi fakt normální. Jenže já takhle žít nechci. Bude mi 33, jemu 37 a fakt nechci strávit zbytek života v celibátu.

Otázka tedy zní - myslíte, že má smysl po něm chtít, aby se to řešilo? Má to vůbec cenu? Jemu to totiž takhle asi vyhovuje :? Ale já si připadám jak diabetik v cukrárně :(

Zkoušela jsi ho častěji svést? Taky nic?? Podle mně je touha mezi lidmi, kteří se mají rádi naprosto přirozená a jednou za měsíc je fakt zoufale málo.. Určitě bych to chtěla řešit. Nejde jen o sex, ale i o doteky, mazlení a potřebu cítit se přitažlivá, žádoucí, sexy, prostě chtěná. Myslím že jsi naprosto normální (v dobrém slova smyslu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.2.20 16:12

Ahoj, já se to rozhodla vyřešit tento víkend… chápu tě. Náš sex se pomalu dostal do pozice že jsme na boku a to vše. Pak nebo předem použije ruku. Já dělám i jemu ráda orál, on už vůbec ne. Takže si dám nějakou skleničku a prostě to musím na něj vybalit. Žádné náznaky nebo nic nepomáhá. Když si představím co jsem dělala s těma předním, tak je mi z toho blbě, že už bych to nikdy neměla zažít :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
11870
13.2.20 16:15

To co popisuješ je běžná věc, stává se to ve spoustě dlouhodobýh vztahů a když se najde adekvátní cesta k řešení, tak se dá jiskra v manželství znovu oživit. Jasně že to bude jiné, než na začátku, ale to jiné může být minimálně stejně dobré.

Aby partnerství dlouhodobě fungovalo, tak je potřeba hledat a najít soulad ve čtyřech klíčových oblastech - financích, o výchově dětí, trávení volného času a v sexu.
A soulad neznamená, že je všechno stejné, ale že oba mají pocit, že nijak extra nestrádají, zejména na úkor toho druhého.

Nejdřív se musíte domluvit, že se chcete domluvit. A pak potřebujete porozumět každý tomu druhému - on že bys potřebovala více sexu a ty co je za tím, že je jeho libido takhle nízké.

Kvůli tomu se potřebujete naučit mluvit s tím druhým tak, abyste mohli otevřít citlivé téma a ani jeden toho druhého nerzaňoval, nevyčítal, nepoučoval, neútočil, neutíkal a vůbec. Což vůbec není lehké.

Dost tomu může pomoci koncept tzv. nenásilné komunikace

takdy kniha https://uloz.to/…kace-ocr-pdf

tady moc pěkný audiodokument, jak vypadá takový seminář nenásilní komunikace

https://vltava.rozhlas.cz/…kace-6249993

A až se dohodnete, že teda v tuhle chvíli máte v sexuálním uspokojení takový nějaký nesoulad, tak je potřeba začít hledat cesty, jak to řešit.

K tomu se univerzální rada dát nedá, to záleží především na tom, co je za tím, že tvůj muž se drží zpátky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.2.20 16:16

@trnčka a tak to víš, že zkoušela, ten problém máme už déle. Občas to vyšlo, občas ne. Ale teď už jsem právě v situaci, kdy se mi už nechce se stále doprošovat :( navíc trochu bilancuji a nedovedu si představit, že se takhle doprosuji zbytek života. Jen nevím, jak už mu jinak říct, že je to fakt vážný. Že přemýšlím o rozvodu. Proto jsem fakt ráda za jakýkoliv koment tady, protože si chci opravdu hoodne dobře rozmyslet, než začnu skloňovat rozvod nahlas :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
11870
13.2.20 16:17
@Anonymní píše: Žádné náznaky nebo nic nepomáhá.

Náznaky nepomáhají, náznaky škodí. Ten druhý neumí číst myšlenky a většinou ani náznakům nerozumí. Co se neřekne, to prostě není mezi vámi, ale zůstalo to jen v tvé hlavě.

A i když se to řekne, tak se nedá automaticky počítat s tím, že to ten druhý vnímal a pochopil správně.

Ty taky nechápeš případné náznaky od svého muže a spoustu toho, co se ti snaží říct si vysvětlíš úplně jinak, než jak to myslel. To tak prostě je a je potřeba se s tím naučit zacházet.

držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1504
13.2.20 16:19

Jasně že má cenu to řešit. Nechápu páry, kde je jeden nespokojený, ale tomu druhému to neřekne a neřeší to.
My jsme z dětí taky utahaný (hlídání nemáme žádné a nejmladší mají 2 a 1), ale můj pohár trpělivosti přetekl ve chvíli, kdy jsme spolu nespali 3 týdny. Tak už jsem mu dala nůž na krk. Že takhle prostě ne. Ale můj chlap sex chce, jen mě nechce otravovat, páč toho mam s dětma hodně. A když hlídá on, tak je úplně mrtvej :think:

Ale já fakt ve 31 letech nebudu mit sex 2× do měsíce, to ať se na mě nikdo nezlobí.

Takže za me 100% komunikace. Jak ja si včera konečně psychicky odpočinula, když byl konečně pořádný sex. Mě to dobíjí baterky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50885
13.2.20 16:20
@Tina69 píše:
To si musíte vydiskutovať medzi sebou a nie na internete To je od teba hlúpe. Vzťah sa predsa zakladá na iných hodnotách. Ale keď si to chceš všetko pekné pokaziť, tak pokaz a nájdi si bokovku. Kto chce kam pomôžme mu tam, keď si nevážiš čo máš.

Vztah bez sexu.. To nebude asi všechno pěkně, něco zásadního už se pokazilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.2.20 16:21

@Ou na tebe jsem úplně zapomněla! Děkuji, tvoje řady jsou pro mě vždy zlato :palec: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
11870
13.2.20 16:23
@Anonymní píše:
@Ou na tebe jsem úplně zapomněla! Děkuji, tvoje řady jsou pro mě vždy zlato :palec: :kytka:

Díky - hele ten začátek řešení bude trapnej, nepříjemnej a možná bolavej, ale jasně že má smysl to řešit - je to víceméně častá situace, zejména když jsou ve hře malé děti a jde se přes to dostat.

Podstatný je snažit se hledat společné řešení (a nemusí se najít hned - nejdůležitější je říct si, že to spoleně chcete nějak řeišt) a ne hledat viníka, kdo za to může - může za to manželství. závazky a malé děti :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.2.20 16:25
@Anonymní píše:
@trnčka a tak to víš, že zkoušela, ten problém máme už déle. Občas to vyšlo, občas ne. Ale teď už jsem právě v situaci, kdy se mi už nechce se stále doprošovat :( navíc trochu bilancuji a nedovedu si představit, že se takhle doprosuji zbytek života. Jen nevím, jak už mu jinak říct, že je to fakt vážný. Že přemýšlím o rozvodu. Proto jsem fakt ráda za jakýkoliv koment tady, protože si chci opravdu hoodne dobře rozmyslet, než začnu skloňovat rozvod nahlas :,(

Taky to chápu, také jsem to musela řešit. Pokud si žena najde milence v takovém případě, tak si myslím, že je to vina toho chlapa.
Takže bych mu pak klidně jednou dokázala říct,… za to můžeš ty.
Ale napřed bych ho varovala, na fér to řekla, že takhle prostě dál fungovat nemůžu, že jsem zdravá ženská, že to nezvládnu bez sexu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama