Rozchod kvůli tomu, že jsem špatně vařila a málo uklízela

Míša_8888
19.7.13 09:39

Rozchod kvůli tomu, že jsem špatně vařila a málo uklízela

Hned úvodem píšu, že nadpis příspěvku nepopisuje reálnou situaci ale mou následnou otázku.

Znáte ve svém okolí nějaký případ, kdy by vztah rozbilo to že žena málo pečuje o domácnost, málo nebo špatně vaří…prostě konec vztahu pro neplnění takové té „domácnostní“ ženské role??
Jedná se mi o to, že já žádný takový případ neznám. Zato znám spoustu případů kdy chlap odešel protože o sebe žena nedbala (šel za atraktivnější), vypustila své vlastní aktivity zájmy, koníčky (šel za akčnější), řešila jen děti a domácnost (šel za takovou se kterou se dalo mluvit a měla všeobecný přehled). Nebo když celá udřená z domácnosti bez poskvrnky už neměla sílu na sex (šel za takovou, co to chtěla každý den)…
Máme se tedy snažit mít krásně naklizeno, chlapům žehlit i ponožky a vařit každý den teplé večeře?…A vypustit proto to co nás dříve zajímalo, už nechodit cvičit, nelíčit se, protože na to už čas a energie nezbývá? Možná tohle jak se „obětujeme pro rodinu“ a dřeme jako koně nakonec zapříčiní její rozpad. Nebylo by nakonec lepší pro kvalitní vztah s chlapem vařit jen nepravidelně, uklízet jen špínu ale ne nepořádek a chodit si po fitkách, výstavách, procházkách, číst knihy a vzdělávat se, naučit se se hezky nalíčit a ve volných chvílích kdy dítko spí se opalovat?

Příspěvek upraven 19.07.13 v 09:44

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Poison Ivy
19.7.13 09:40

Všeho moc škodí. To mi připomnělo, jdu se opalovat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
8071
19.7.13 09:42

No já právě zírám, kde že se to stalo. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Máš úplnou pravdu, to se nestává.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ve-ru
19.7.13 09:43

@Míša_8888 Pokud neřešíš každý smítko na zemi, tak se dá zvládnout všechno, pokud si domácnost udržuješ :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
35461
19.7.13 09:43

Nemáš to anonymně ;)
Hele to záleží na lidech, řešíš naprostou kravinu. VZTAH se určitě nerozpadne ani kvůli úklidu ani kvůli mejkapu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18163
19.7.13 09:44
@Míša_8888 píše:
Znáte ve svém okolí nějaký případ, kdy by vztah rozbilo to že žena málo pečuje o domácnost, málo nebo špatně vaří…prostě konec vztahu pro neplnění takové té „domácnostní“ ženské role??
Jedná se mi o to, že já žádný takový případ neznám. Zato znám spoustu případů kdy chlap odešel protože o sebe žena nedbala (šel za atraktivnější), vypustila své vlastní aktivity zájmy, koníčky (šel za akčnější), řešila jen děti a domácnost (šel za takovou se kterou se dalo mluvit a měla všeobecný přehled). Nebo když celá udřená z domácnosti bez poskvrnky už neměla sílu na sex (šel za takovou, co to chtěla každý den)…
Máme se tedy snažit mít krásně naklizeno, chlapům žehlit i ponožky a vařit každý den teplé večeře?…A vypustit proto to co nás dříve zajímalo, už nechodit cvičit, nelíčit se, protože na to už čas a energie nezbývá? Možná tohle jak se „obětujeme pro rodinu“ a dřeme jako koně nakonec zapříčiní její rozpad. Nebylo by nakonec lepší pro kvalitní vztah s chlapem vařit jen nepravidelně, uklízet jen špínu ale ne nepořádek a chodit si po fitkách, výstavách, procházkách, číst knihy a vzdělávat se, naučit se se hezky nalíčit a ve volných chvílích kdy dítko spí se opalovat?

Co to zase je? Tohle ti nekdo tvrdi nebo je to nejaky spolecensky tlak? Zadny takovy jsem nepostrehla. Vse je snad na domluve s partnerem, ne?

Příspěvek upraven 19.07.13 v 09:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
19.7.13 09:46

Anonymita se moc nepovedla.. :mrgreen:

No každopádně to je podle mě těžko říct, pokud chlap bude chtít odejít, najde si nějakej ten důvod vždycky… Jinak se všechno dá řešit… Vždykcy může manželce říct „neblbni, dneska to udělám já“ nebo „nemusíš každej den vařit teplou večeři, já si něco udělám sám, až přijdu domů“… :nevim: Problém vidím v tom, že spousta chlapů se naprdne, když tenhle fullservis nemají, ale zároveň je štvou i ty ostatní věci… Jenže zvládat všechno dohromady prostě nejde… Nebo já to neumím… :mrgreen:

Já buď budu sedět celej den na zadku a řešit jen to, abych uvařila a pak budu čekat na chlapa odpočatá, usměvavá… Nebo budu řešit komplet domácnost a holt čas od času bude čekat doma utahaná ženská, která je naprdlá, že už po 150. utírá vylitý mlíko v kuchyni… :mrgreen:

Příspěvek upraven 19.07.13 v 09:47

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
19.7.13 09:46

Každá jsme jiná a každý chlap je jiný, a to je dobře. Někomu vadí bordel, někomu ne, někdo trvá na teplých večeřích, někdo ne. Prostě nejde říct, budu to dělat takhle a to povede ke štastnému pevnému vztahu. Taky je na nás, jakého partnera si vybereme. No ale rozhodně by žena neměla zapomínat, že je žena, dělat si co ji baví a neobětovat se jenom rodině. Pak to může dopadnout tak, že manžel jí uteče za tou atraktivní a děti se rozeběhnou do světa a ona zůstane sama s pocitem křivdy, vždyť jsem dělala vše jenom pro vás…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.7.13 09:47

Můj ex mi v době, když měl milenku vyčítal, že buď uklízím moc, nebo pak zase málo…to už je jen hledání a zdůvodnění nějakých jejich vnitřních myšlenek…no a ex teď žije s tou svojí dokonalou milenkou, která se stará jen o sebe, někdy o mimino…má paní na úklid, ex nakupuje, vaří a ona si jede po vlastní lajně…ale miluje ji a trpí jí to…ale nemyslím si, že by se vztah rozpadl jen kvůli neuklízení, pokud to ovšem nejde do extrému, jako špína, několik dní přetékající dřez špinavého nádobí apod.

• Nahlásit
  • Citovat
12194
19.7.13 09:49

Teď jsi uhodila hřebíček na hlavičku. Jdu se natáhnout s knihou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Míša_8888
19.7.13 09:50

@Cuddy
Je to otázka kterou jsme řešily s kamarádkou, její vztah totiž zřejmě skončil na tom, že v zájmu rodiny pravidelně uklízela, vařila každý večer teplé večeře, chlapovi prala a žehlila - nic nedělala přehnaně, jen poctivě. A teď došla k názoru že kdyby se na to všechno vykašlala a starala se místo toho více o sebe, tak možná neodešel.

• Nahlásit
  • Citovat
2443
19.7.13 09:57
@Míša_8888 píše:
@Cuddy
Je to otázka kterou jsme řešily s kamarádkou, její vztah totiž zřejmě skončil na tom, že v zájmu rodiny pravidelně uklízela, vařila každý večer teplé večeře, chlapovi prala a žehlila - nic nedělala přehnaně, jen poctivě. A teď došla k názoru že kdyby se na to všechno vykašlala a starala se místo toho více o sebe, tak možná neodešel.

A měla u toho rodinného i „svůj“ život? Koníčky, nebo přátelé? Někdy chlapa přestane bavit ženská, kterou najde vždycky doma ať přijde kdykoliv a která čeká jen na něho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38179
19.7.13 09:58

@Míša_8888
To se nedá napsat všeobecně, to záleží vždycky na těch dvou, jací jsou.
Pokud budeš mít chlapa, kterej bude chtít mít na stole v 6 hodin teplou večeři a ty nebudš vařit, tak se může stát že se s tebou rozejde, to stejné s úklidem, pokud bude chlap považovat za důležité, aby bylo doma uklizeno a ty budeš nechávat třeba hrnek od kafe každej den u televize, tak se s tebou může rozejít, ale takhle je to se vším, třeba se sexem, se vzhledem, s tím kolik kdo nosí domů peněz a tak.
Vždycky záleží na těch dvou co od toho druhého očekávají, na čem se domluví a jak si nastaví pravidla.
Ale dokážu si představit situaci, že se dva rozejdou protože se neshodnou na úklidu a vaření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18163
19.7.13 09:59
@Míša_8888 píše:
@Cuddy

Tak dle meho jsou v prve rade dulezite spolecne chvile s partnerem nez naklizeni, navareni a napeceni. Tedy samozrejme varim, abychom neumreli hlady a uklizim, abychom se neutopili ve spine. Ale neberu to tak, ze se pro nekoho obetovavam. Delam to, protoze je to v potreba a v rozsahu, ve kterem je to zrovna potreba. Urcite nemame trvale dum ve stavu do kteroho ho dostavam, kdyz ma prijit tchyne.

Pokud to vezmu z druhe strany, tak take budu radsi, kdyz si s partnerem nekam vyjdeme, vecer popovidame, zasmejeme se a dalsi veci i za cenu, ze zahrada se poseka az zitra a vesak se pridela, az nebude co lepsiho na praci. Urcite bych neocenila vice vycerpaneho partnera z celodenniho behani kolem domu, zahrady, aut nez nekoho, kdo to umi primerene odlozit a travit se mnou pekne chvile.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Míša_8888
19.7.13 09:59
@kate02 píše:
Anonymita se moc nepovedla.. :mrgreen:

No každopádně to je podle mě těžko říct, pokud chlap bude chtít odejít, najde si nějakej ten důvod vždycky… Jinak se všechno dá řešit… Vždykcy může manželce říct „neblbni, dneska to udělám já“ nebo „nemusíš každej den vařit teplou večeři, já si něco udělám sám, až přijdu domů“… :nevim: Problém vidím v tom, že spousta chlapů se naprdne, když tenhle fullservis nemají, ale zároveň je štvou i ty ostatní věci… Jenže zvládat všechno dohromady prostě nejde… Nebo já to neumím… :mrgreen:

Já buď budu sedět celej den na zadku a řešit jen to, abych uvařila a pak budu čekat na chlapa odpočatá, usměvavá… Nebo budu řešit komplet domácnost a holt čas od času bude čekat doma utahaná ženská, která je naprdlá, že už po 150. utírá vylitý mlíko v kuchyni… :mrgreen:

Příspěvek upraven 19.07.13 v 09:47

Souhlasím s tebou. O anonymitu jsem stála proto, aby se kámoška které se to týká třebas nenaprdla že tahám její problém sem - proto jsem to postavila jako teoretickou otázku, ale dítko se mi vzbudilo a už jsem jaksi v tom spěchu nezaškrtla správné políčko. :D

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama