Rozchod kvůli touze po druhém dítěti

Anonymní
24.11.20 03:29

Rozchod kvuli touze po druhem diteti

Ahoj,
Zajimalo by mne, zda je tu mezi vami nekdo, kdo se rozhodl radeji pro rozchod nez se vzdat touhy po druhem diteti?
Vim, ze pro nezucastnene se muze jevit silene, ze by zena/matka byla ochotna se s muzem radeji rozejit, kdyz uz maji jedno spolecne dite, kdyz muz odklada druhe dite.
S mym partnerem mame rozdilne povahy, v mnoha vecech se skvele doplnuji, ale take to dost vre, kdyz se neshodneme. Ja jsem vice spontanni, ziju takovy ten obycejny realny zivot, resim veci, tak jak prichazeji, nevylucuje se ale ani zodpovednost.
Muj partner je uzkostlivy a vse v zivote resi cistou logikou a rozumem a je takova ta chodici kniha mouder a rad pro kazdeho na vsechny situace.
Takze jsme dospeli do bodu, kdy synovi budou 4 roky a prestoze uz tak dva roky podvedome citim, ze bych rada druhe detatko, tak ted jsem k tomu dozrala s takovou silou, ze se otacim za kazdym kocarkem, hladim miminkovke oblecky v obchode, a vre ve me zavist, kdyz nekdo kolem oznami tehotenstvi. Proste je TEN CAS. Do toho se nam po letech v zahranici postestilo se moci vratit zase zpatky do CR, kde jsou mnohem lepsi podminky pro vychovu deti a ja bych si tam rada dokoncila vzdelani, idealne na rodicovske, s tim ze z domu jeste lehce podnikam.
Kamen urazu se stalo, ze ma touha po diteti se stala akutni a poprosila jsem partnera to zkusit za x mesicu pred stehovanim, s tim, ze bych to proste rada zkusila a nechala prirode volny prubeh. On se ale na to neciti. Nejdrive se pry potrebuje zorientovat v CR (prestoze jsme oba krajani) a zjistit, jak se vyvine nas vztah tam. A za neurcite dlouho mozna zkusit dite.
Nevim, zda nekdo z vas zazil takove to propojeni si dvou veci v hlave a bez jedne neexistuje druha. Mne se to stalo se stehovanim a ditetem. Mam ze zkusenosti s parnerem sileny strach, ze se prestehujeme a jeho uzkost si najde milion ruznych duvodu, proc dite nelze mit a ja budu tam, kde jsem ted, jen zas o x mesicu/let starsi, syn bude starsi od potencionalniho sourozence, atd.
Mel jste nekdo nekdy ten pocit, ze s partnerem nedojdete stejneho rozhodnuti nikdy v budoucnu a je lepsi odejit drive nez pozdeji? Jak jste se rozhodli vy?
Samozrejme si uvedomuji, ze rozchod znamena, ze dite zmizi v nedohlednu tak jako tak. Ale ve vztahu najednou pocituji velke odcizeni, ze ten muz mi nerozumi, nesnazi se vcitit. Najednou si s nim nemam co rict, kdyz nemuzeme vyresit tuto propast mezi nami. Nejsem si jista, jak pokracovat ve vztahu, o kterem nevim, zda mi kdy naplni tak dulezitou potrebu, jako je mit druhe miminko.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
gulas.medovy
24.11.20 03:39

Jiné problémy nemáte? Není nesmysl rozbíjet kvůli touze po druhém dítěti jinak fungující vztah a rodinu tomu prvnímu dítěti? Přijde mi, že nebereš na jeho pocity vůbec žádné ohledy. Co kdyby s příchodem druhého dítěte nebylo všechno tak růžové, jak si maluješ? Ta představa plnohodnotné péče o dvě děti, k tomu práce na plný úvazek z domova a do toho studium, se mi nejeví vůbec realisticky. Část z toho se mě týká, kromě toho studia. A ryju držkou v zemi slušně.

• Citovat
  • Nahlásit
4113
24.11.20 03:42
@Anonymní píše:
Ahoj,
Zajimalo by mne, zda je tu mezi vami nekdo, kdo se rozhodl radeji pro rozchod nez se vzdat touhy po druhem diteti?
Vim, ze pro nezucastnene se muze jevit silene, ze by zena/matka byla ochotna se s muzem radeji rozejit, kdyz uz maji jedno spolecne dite, kdyz muz odklada druhe dite.
S mym partnerem mame rozdilne povahy, v mnoha vecech se skvele doplnuji, ale take to dost vre, kdyz se neshodneme. Ja jsem vice spontanni, ziju takovy ten obycejny realny zivot, resim veci, tak jak prichazeji, nevylucuje se ale ani zodpovednost.
Muj partner je uzkostlivy a vse v zivote resi cistou logikou a rozumem a je takova ta chodici kniha mouder a rad pro kazdeho na vsechny situace.
Takze jsme dospeli do bodu, kdy synovi budou 4 roky a prestoze uz tak dva roky podvedome citim, ze bych rada druhe detatko, tak ted jsem k tomu dozrala s takovou silou, ze se otacim za kazdym kocarkem, hladim miminkovke oblecky v obchode, a vre ve me zavist, kdyz nekdo kolem oznami tehotenstvi. Proste je TEN CAS. Do toho se nam po letech v zahranici postestilo se moci vratit zase zpatky do CR, kde jsou mnohem lepsi podminky pro vychovu deti a ja bych si tam rada dokoncila vzdelani, idealne na rodicovske, s tim ze z domu jeste lehce podnikam.
Kamen urazu se stalo, ze ma touha po diteti se stala akutni a poprosila jsem partnera to zkusit za x mesicu pred stehovanim, s tim, ze bych to proste rada zkusila a nechala prirode volny prubeh. On se ale na to neciti. Nejdrive se pry potrebuje zorientovat v CR (prestoze jsme oba krajani) a zjistit, jak se vyvine nas vztah tam. A za neurcite dlouho mozna zkusit dite.
Nevim, zda nekdo z vas zazil takove to propojeni si dvou veci v hlave a bez jedne neexistuje druha. Mne se to stalo se stehovanim a ditetem. Mam ze zkusenosti s parnerem sileny strach, ze se prestehujeme a jeho uzkost si najde milion ruznych duvodu, proc dite nelze mit a ja budu tam, kde jsem ted, jen zas o x mesicu/let starsi, syn bude starsi od potencionalniho sourozence, atd.
Mel jste nekdo nekdy ten pocit, ze s partnerem nedojdete stejneho rozhodnuti nikdy v budoucnu a je lepsi odejit drive nez pozdeji? Jak jste se rozhodli vy?
Samozrejme si uvedomuji, ze rozchod znamena, ze dite zmizi v nedohlednu tak jako tak. Ale ve vztahu najednou pocituji velke odcizeni, ze ten muz mi nerozumi, nesnazi se vcitit. Najednou si s nim nemam co rict, kdyz nemuzeme vyresit tuto propast mezi nami. Nejsem si jista, jak pokracovat ve vztahu, o kterem nevim, zda mi kdy naplni tak dulezitou potrebu, jako je mit druhe miminko.

A jak k tomu chudak prijde tve prvni dite, za me blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3429
24.11.20 03:47

Jestli to je o tom, že ty chceš okamžitě a nejpozději ihned a on se tomu nebrání, ale chce chvilku počkat, tak za mě je to od tebe trochu nefér hlavně vůči tomu vašemu dítku, kterému bys vzala možnost úplné rodiny. A i vůči manželovi - on má prostě jinou potřebu než ty a která potřeba je víc? Cítím z toho trochu jájínkovství. Možná se mu nechce do „neznáma“ s tím, že to celé bude finančně převážně táhnout on a já ho teda velmi chápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
801
24.11.20 04:10

Já tě chápu. Myslím si, že se Tvůj partner druhého dítěte bojí, což pramení z jeho nemoci. Je to pro něj opět něco neznámého, byť jedno dítě už máte. Myslím si, že dítě bude stále odkládat - až se přestěhujete, až bude mít práci, až dovybavíte byt, až, až, až,… a ty se nedočkáš vůbec. Jestli tato situace vyhrocuje vaše soužití, pak bych asi volila rozchod. Ono si tohle v sobě poneses po zbytek života a stále to bude viset mezi vámi. Na druhou stranu rozchodem pripravis dítě o úplnou rodinu. Ale zase, zůstávat ve vztahu jen kvůli dítěti…? Těžká volba a záleží jen na tobě, jak zvládneš nést ten balvan do smrti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
510
24.11.20 04:48

Kdyz se rozejdes, tak dite mit nejspis urcite nebudes. Jestli vis, ze se tenhle dítěti sgoprocentne nebrani, jen nechce ted, tak se s tim nejak srovnej, zacni brat listovku, dopln vitaminy, delej si radost a delejte si casto hezke vecery, treba se zadari. Vosy nalakas spis na med, nez na ocet, ty vis co na tveho plati.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1660
24.11.20 05:06

V nedeli tu byla diskuze, kde manzel tlaci na manzelku, ze chce druhe dite a nejlepe hned, ikdyz ona se na to neciti. A tady to mame naopak. Prijde mi hrozne rozbijet fungujici rodinu diteti, protoze neumim par mesicu pockat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
24.11.20 05:10

Podle me je chyba, ze jsi propojila dite a stehovani. Tim padem se vytvari tlak jednat “hned”. Kdyz odejdes, tak partnera sice vytrestas, ale druhe dite v ramci stehovani stejne mit nebudes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12872
24.11.20 05:24

To druhe dite mas s kym pocit? Nebo budes teprve hledat? Takze ho vyhledove budes mit kdy? :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19247
24.11.20 05:32

To víš, že jo, rozejdi se s ním, tím to vyřešíš. Na jeho názory, pocity, na první dítě se. r, hlavní je tvoje touha :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.20 05:42

Ano, znam manzelstvi, ktere skoncilo z tohoto duvodu, jen s tim rozdilem, ze tam manzel rekl rezolutne ne, pro druhe dite. Tak manzelka mela jasno. Nasla si jineho a s tim to druhe dite ma a ja ji chapu. Taky by mi nestacilo jedno dite a taky by to pro me byl duvod k rozvodu. Manzel taky s druhym otalel a vim presne, jak neprijemne mi bylo obdobi, kdy ja uz chtela druhe a on ne. Nastesti pak zmenil nazor.

• Citovat
  • Nahlásit
396
24.11.20 05:43

Nech to ještě na chvíli plavat. Partner o tom ví, že si přeješ dítě. Až bude po stěhování, třeba změní názor. Dala bych mu čas. Pokud vám to klape, není v důvod se kvůli tomu rozcházet.

Uvažovala bych o tom, kdyby to bylo jeho konečné rozhodnutí a kvůli tomu se měl vztah výrazně horšit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9762
24.11.20 05:46

Jasně, on se ten prevít nesnaží vcítit a porozumět ty, co? A ty jeho smysl pro zodpovědnost shazuješ, místo toho, aby sis ji vážila. Ale samozřejmě po něm chceš okamžitě dítě a při rodičovské čas na studium. A on je ten sobec, který vás,, jen" musí během té doby zabezpečit. Zřejmě bude muset měnit zaměstnání, ne? V dnešní době, kdy není absolutně nic jisté, vy se vracíte z ciziny- ne, ani se mu nedivím. A chudák tvoje první dítě, uvědomuješ si, že i ono tě po přestěhování bude potřebovat víc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8601
24.11.20 06:12

Když se zapne volani dělohy, vypne se mozek. Chápu tvého partnera. Řešit stěhování, nové bydlení, práci a do toho těhotnou ženskou nebo novorozence. To je sen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4984
24.11.20 06:37

A kolik Vám je?

On se ale na to neciti. Nejdrive se pry potrebuje zorientovat v CR (prestoze jsme oba krajani) a zjistit, jak se vyvine nas vztah tam. A za neurcite dlouho mozna zkusit dite.

Mě to nepřijde jako rezolutní ne, jen si věci víc promýšlí a má k životu jiný přístup než ty, sama to píšeš. Mně jeho reakce, vzhledem k jeho nátuře, přijde celkem očekávatelná. :nevim: První dítě také nebylo dílo spontánnosti z jeho strany, naprosto bez rozmyslu, nebo jo?

Jen ta věta, že potřebuje zjistit, jak se vyvine Váš vztah tam. Vám to teď nějak neklape? Myslím mimo tuhle momentální situaci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat