Rozchod, nebo vydržet?

28.5.15 06:31

rozchod nebo vydržet

Píši z mob. tak pardon za chyby.
Mám strašnou bolest na srdci, když vidím jak se mi trápí manželka. Jsme spolu skoro 10 let a jà ji vždy miloval. Děti nemàme a žijeme v bytė, který jsme společně budovali od matrací na zemi až po dneśní kràsný byt, který oba považujeme za domov. Ve vztahu to bylo vždy skvėlè sex, láska a vàśeň. Jenźe zhruba poslední rok jsem kvůli stresu z novè práce začal být nevnímaví k manželce. Nepodporoval ji v jejich starostech, nebyl dobrý milenec, nenaslouchal, prostě jsem kupil chyby a ničil vztah. Manželka se mi to snaźila naznačit, říkala źe ji nepomáhám, ale neumėla mě nakopnout tak, abych se probral. Vím, že by to vůbec nemusela a neměla, ale když přece človėk cïtí, že je něco zlèho na cestė, tak se tomu snaźí zabránit. Ona se snažila, byla to furt moje perfektnï manźelka,, kterou neuvěřitelnė miluji, ctím za to co pro mě vśechno udėlala a asi ji jentak milovat nepřestanu., jenže v tè její snaze, aby bylo vśe v pořádku zapomněla, že musí zapřáhnout i mė. Chyba byla totiź jen na mè stranė, jà si ulevoval od stresu u počítače, málo pomáhal doma a zanedbal vztah i sex. Dokonce jsem se nevěnoval ani tomu, źe mà zdravotní potíže, BRCA2, kdy ji zjistili asi před třemi mėsíci, nè že by mi to bylo lhostejnè, ale nevědėl jsem jak moc ji to trápí a myslel jsem, źe pomohou dàrky a zapomnėl jsem na soucit a porozumění. Pomalu a jistė jsem rozbil to co jseme kdysi mėli.
Před pár dny manźelka přiśla domù a řekla, źe je konec, źe semnou už nechce źít, byl to śílený šok, který mi otevřel oći, nejdřïve jsem byl mimo a nechàpal nic. Protoźe byť vztah nebyl dokonalý, myslel jsem si, źe je prostė jen slabší chvilka, nemoc, śkola kterou dělá při zaměstnàní a díky tomu i celkem ménė společně ztràvených chvil. Ona bojovala s tràpením s nemoci, studovala, uklízela, vařila, a když zbyl čas na nàs, tak jsem jej nemėl jà nebo jsem dėlal něco co mė bavilo. Vlastnė bych se označil za sobce. Někdy jsem samozřejmě uklidil celý byt a uvařil, ale na vše ostatnï jsem nemyslel. Nepřestal jsem ji nikdy milovat, ale přestal jsem ji to dokazovat.
Teď uź vím co jsem dėlal śpatnė a kolik zla a bolesti napáchal, ale uź je asi pozdě. Manźelka se mnou sice bydlí, ale chce dopodnájmu nebo koupit byt. Jà ji řekl, že ji pomohu jak budu moci a to i udėlàm, protože ji stále miluji a teď, když mi doślo co jsem ji způsobil za bolest, tak už ani o nic jinèho než o její śtėstí nestojïm. Jenže každá mince má dvė strany a já o svou lásku nechci přijít. Řekl jsem ji, źe se o teď budu starat o vśe v domácnosti, takźe źehlím, peru, vařím atd.,aby mėla čas na śkolu a na sebe. Teprve kdyź jsem to vśechno začal dėlat, doślo mi, jak se musela cítit, kdyź byla na vše sama a nemėla podporu a snahu ve mė. Nikdy jsem takový pocit nezažil a nedivïm se, že chce odejít. Vśe jsme si vyříkali, ona proč už u mě nechce źít, že je nešťastná, nemùže dál, mà mė ràda, protoźe jsem hodnej, ale nejsem chlap proni, nemáme spolećné zàjmy a ani si neumïme naplánovat dovolenou.
Ve vśem mà pravdu, od novè práce jsem byl opravdu mimo a nevnïmal, źe starosti má i ona,.

No a co teď, já ji chci dokàzat, že uź vïm co jsem provedl a chtėl bych ji vrátit muže, kterého milovala. Sil na to, màm dost a opravdu ji z celèho srdce miluji, i když jsem to nedokazoval. Ona tvrdila, že se jen brànïm, źe mi je brána hračka, ale to se mílí, řïkal jsem ji, źe vïm co jsem cítil, než řekla, že je konec. Prostě ji miluji a ještě dlouho budu, vàžïm si ji a chci ji znovu zamotat hlavu.
Včera si hledala podnájem a došlo jí, źe je to drahé. Nakonec uvažuje o garsonce ve stejnè obci, protoźe jsou levné, nėjakou pomoc jsem přislíbil, takźe by to zvlàdla, ale je tėžkè odejïtz mïsta, kde se cïtï doma. Jà takè netouźím po jejïm odchodu a vyznal jsem ji city a to jak mė bolí, že jsem ji ublížil. Kdyź vćera po naśem rozhovoru plakala v koupelnė, màlem mi puklo srdce, jà ji nechci tràpit, chci aby byla šťastná, ale je to těžké. Na jednu stranu chàpu plnė jejï důvody k odchodu, na druhè ji chci dokàzat, źe to co dėlà je chyba. Včera nakonec řekla, źe nevï, źe jeśtė popřemýślí, ale je v ni tak obrovskà bolest. Jà nechci aby śla pryć, opravdu tím můj svėt skonćí, ale nejspíś budu muset svůj boj oni ukonćit, abych ji neznićil. Jsem na dnė z toho, že ji ubliźuju, nejïm nespïm, ona samozřejmė taky ne. Řekla, źe pro ni bylo velice tėźké říct, źe je konec. Taky je asi těźké postavit se na vlastnï nohy a vćera, že ani neví jestli se rozhodla správnė, źe pùjde pryč, ale cítí to tak. Nakonec to skončilo tím, źe ještė bude přemýšlet, ale ta bolest v ni je tak smutná, že jsem si říkal, jestli ji nemám nechat radėji jít. Jà oto nestojím, ale dost ji dluźím za to jak mė milovala. Včera jsem se ji vyznal z toho co k ni cítím a řekl ji, proć by nemėla odcházet, ona řekla źe se semnou nemůže líbat, źe to necítí, což chápu a sám o to ani nyní nestojím. Jen jsem ji poprosil, že jestli je jiskřićka nadėje, źe bych rád znovu zaćal. Mùže to být krize, jeśtě jsme nic takovèho neprožili, ale takè ne.
Já nevïm co je pro, nàs lepšï, myslïte, źe ji màm nechat jït a ukonćit tak tràpení, vźdyť ji už padaj i vlasy. Možnà, kdybych nebojoval, už by śla. Ale já chci bojovat, kdyź ji miluji. Nemâte nėkdo zkuśenost nebo radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9819
28.5.15 07:09

Nevím no… můj chlap je ve stresu z práce permanentně co jsme spolu a ještě jsem ho neopustila. Buď si nenapsal všechno, nebo je tvoje ženuška přecitlivělá. Každý vztah prochází z času na čas krizí, to by pak byla rozvodovost 100%. Děti nemáte, jste sami dva, takže času máte dost, přesto píšeš, že na chudák manželku byla veškerá péče o domácnost, ale občas si uvařil, uklidil… Prosím Tě, co tak hrozného si ji udělal, že už jí padají i vlasy? Přiznej to, nebo je ještě možnost, že manželka příliš kouká na telenovely…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2538
28.5.15 07:27

@mizerachlap Myslím, že rozhodně stojí za to bojovat. Dokázal jsi se změnit a to je hodně velký krok. Držím vám palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
383
28.5.15 07:42

Kdyz to čtu, nevidím chyby u tebe. Prave mozna to se ji nelíbí… Všechnu vinu jen na sebe? Jste sami dva a tolik práce v domácnosti tedy urcite neměla. Ja take studuji pri zaměstnáni, jeste v cizím jazyce takze to jde o to pomaleji, starám se o domácnost a mame dva syny o které se take musim starat témeř sama. Muj muž pracuje hodne prescasu a tak vim, ze uz by na to sily proste neměl a dokud to zvládám, rozhodne mu to nemam za zle a nehroutim se z toho. Pak prijde domu a take si sedne k počítači nebo televizi, nebo proste během chvilky usne, ale o to ho nemiluji méně a dobre vim, ze ani on mne nemiluje o to méně. Jen je proste unavený a ja se chovam stejne pokud jsem vystresovana a mam toho dost. Pokud porad je neco co nas spojuje, jako třeba společně plánovat dovolenou, budoucnost, nebo třeba si jen o víkendu udelat výlet, nevidím důvod proč bychom se kvuli tomu měli rozcházet. Ano, pokud by muj chlap kazdy den fnukal ze je všemu na vině a ze vse musim delat sama a vse podle me libosti a podsouvat mi, velice rychle bych si ho přestala vážit!!! A pak by slo vse do kytek. Tvá žena mi prijde ze trochu nevi co chce, nikdo to v životě nema lehké!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6639
28.5.15 07:52

Fascinuje mě, že chlap jde zakňourat na server pro maminky, že tu svou miluje, občas uklidí a uvaří, pracuje a ozve se silný hlas, co by vlastně ta nevděčnice vlastně chtěla…
Takže autore, já ti ego foukat nebudu, nicméně přeji ať se ti daří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
562
28.5.15 08:02

Holt člověk si uvědomí spoustu věci až to ztratí. Každá rada dobrá. Snaž se, nepolevuj, ale příliš se jí nevnucuj. Čas ukáže. Teď potřebuje prostor ona. Každopádně držím palečky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13899
28.5.15 08:04

Chováš se jako slaboch, proto tě opouští. Tolik keců o citech a pocitech není ani v těch nejsladších romantických filmech. Sbal jí věci a vypakuj jí ven, když jí tolik miluješ, tak jí to přání splnit můžeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
28.5.15 08:04

Zakladateli kolik je vám s partnerkou let?

• Citovat
  • Upravit
28.5.15 08:18
@kdochcekam píše:
Zakladateli kolik je vám s partnerkou let?

Jsme třicátnïci, oba. Vïm že fńukám : ), jen jsemchtėl co nejvïce naznaćit pocity. Asi to neni správnė, ale proć nebýt upřímný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
850
28.5.15 08:21

Bojuj…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.5.15 08:24

Tohle snad ani nemohl psát chlap. Takhle chlapi co mám zkušenost ani nepřemýšlí ani necítí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
28.5.15 08:29
@mizerachlap píše:
Jsme třicátnïci, oba. Vïm že fńukám : ), jen jsemchtėl co nejvïce naznaćit pocity. Asi to neni správnė, ale proć nebýt upřímný.

No tak „chtěl jsem co nejvíce naznačit pocity“ není zrovna moc upřímné :roll:

ptám se proto, že nemáte děti a jste spolu 10 let. Musíte být nenaplnění. Nevím co je ta partnerčina nemoc zač. Jakdlouho trvá ten stav že je tak strašně nešťastná? Je to celé divné…třicátníci a takto jste se zacyklili ve zmatku… :nevim: :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Upravit
28.5.15 08:32
@silvik.sk píše:
Nevím no… můj chlap je ve stresu z práce permanentně co jsme spolu a ještě jsem ho neopustila. Buď si nenapsal všechno, nebo je tvoje ženuška přecitlivělá. Každý vztah prochází z času na čas krizí, to by pak byla rozvodovost 100%. Děti nemáte, jste sami dva, takže času máte dost, přesto píšeš, že na chudák manželku byla veškerá péče o domácnost, ale občas si uvařil, uklidil… Prosím Tě, co tak hrozného si ji udělal, že už jí padají i vlasy? Přiznej to, nebo je ještě možnost, že manželka příliš kouká na telenovely…

Když jsem si to pročetl, tak si myslím, že je tam snad vśe, až na to že před pùl rokem vysadila antikoncepci a pak jsme spolu nespali. Oba jsme si nebyli úplnė jistý, zda chceme dítė a pak jsme spolu moc nespali. Možná že tohle je dost podstatnè. Předevčïrem jsem ji řekl, že jsem si byl nejistý a ona oto opėtovala. Nejhorśï je, že nynï je ta nejistota tatam a ani neni moc čas kvůli jejï nemoci. Musï jït na plastiku prsou a vyndaj jí i vaječnïky atd. Asi ta mà nerozhodnost dost ničila vztah. Ale jàbyl fakt mimo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.5.15 08:38
@kdochcekam píše:
No tak „chtěl jsem co nejvíce naznačit pocity“ není zrovna moc upřímné :roll:ptám se proto, že nemáte děti a jste spolu 10 let. Musíte být nenaplnění. Nevím co je ta partnerčina nemoc zač. Jakdlouho trvá ten stav že je tak strašně nešťastná? Je to celé divné…třicátníci a takto jste se zacyklili ve zmatku… :nevim: :nevim: :nevim:

Trvá to od nové práce na jiné pobočce. Dojíźdėl jsem dŕív do Pha a po osmi letech, kdy jsem byl doma 5 dnï a tři pryć, jsem doma denně. Dėlàm den nebo dva a pak den volna a zas. Málo volna o vïkendu a nevïm jak budu pracovat dalśï mėsïc aź do 27 v mėsíci, to vàs odnaučí si plánovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
merde
28.5.15 08:49

Ona jde preventivne na odstraneni prsou a vajecniku nebo uz ji neco nasli?

Příspěvek upraven 28.05.15 v 08:52

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama