Rozchod po 10 letech - nezvládám to

Anonymní
13.11.19 08:38

Rozchod po 10 letech - nezvládám to

Dobrý den, je to týden, co jsme se s partnerem rozešli. Pár jsme tvořili 10 let.. Mě je 25, jemu 29. Před půl rokem jsem mu přišla na nevěru, zpočátku šlo o psaní několik měsíců, poté se 2× viděli - milenka bydlí 350km od nás. Po provádění nevěry chtěl čas, aby si vše mohl srovnat, trvalo to měsíc - vrátil se s tím, že si to srovnal, chce být semnou a požádal mě o ruku. Já souhlasila a vše bylo zalité sluncem až do poloviny října. Napsal té milence k narozeninám a od té doby si sni psal i přes to, že mi slíbil, že to neudělá. Tvrdil, že to není vůbec jako dřív, že si píšou jen jako kamaradi. Já blbá se to snažila pořád nějak omlouvat.. Před svatbou, nechtělo se mi věřit, že by to tak jednoduše zahodil. Pořád tvrdil, jak miluje mě, že semnou chce být. Psal si sni často, vždy slíbil, že už to neudělá, ale udělal.. Před týdnem jsem mu na to přišla zase a zašlo to tak daleko, že mi řekl, že k nám oběma něco cítí a že neví, co má dělat (já to brala tak, že pokud se musí rozhodovat, tak ke mě asi necítí to, co já k němu). Prý nečekal, že se s ním bude normálně bavit po tom, jak ji odkopl, když se vrátil ke mě. Vrátila jsem mu prstýnek a on odešel. Bylo to opravdu těžké rozhodnutí, protože já bych za ten náš vztah bojovala, ale viděla jsem, že on chce odejít, jen se bojí to říct nahlas Před dvěma dny si přišel pro věci, sbalil si je úplně všechny.. Prostě definitivní konec. Jenže já pořád čekala a čekám, že se ke mě vrátí. Teď je mi z toho všeho strašně zle, jen brečím a nedokážu si představit, že ta bolest jednou skončí. Máte pro mě nějakou radu? Mám pocit, že se z toho za chvíli zbláznim. Vím, že mi tu budete psát, jak za to trápení nestojí.. Jenže, pořád ho miluju a toužím po tom, aby se vrátil.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
13.11.19 08:46

Naprosto ti rozumim. Boli to strasne. Brala jsem tenkrat uklidnujici leky, navstevovala psychologa a prosila, at se vrati. Pomohl mi az novy vztah. A zpetne je mi zle z toho, jak jsem se v tu dobu chovala. Stydim se dodnes a nechapu to. Dnes jsem stastna, mam manzela i dite a snad uz bych kvuli chlapovi takhle nikdy nesilela. Boli to, ale prejde to. Neboj, vazne to vyprcha.

• Citovat
  • Nahlásit
841
13.11.19 08:54

Na tohle rada neexistuje. To si musí každý odžít sám. Ale bolí to, to ano…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1137
13.11.19 08:55

Nebooooj :hug: taky mě to po 8mi letech bolelo, možná šlo spíš o to, že to byla první láska, resp. teď vím, že to bylo hlavně o tom. Najdi si něco, čím se zabavíš, nějaké motivační knížky, kroužky, sport, co tě vždycky zajímalo a nerealizovala si to :) bude to trvat, ale přejde to :)
Co tě nezabije, to tě posílí, už se nikdy nebudu na chlapa tak fixovat, jsem samostatnější a šťastnější, v novém vztahu s vyhlídkou na rodinu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1870
13.11.19 09:10

Ty se musíš naštvat a pořádně! Přestat litovat a uvědomit si, co všechno ti udělal a že si nezaslouží být s tebou. Bude to trvat, bude to bolet, ale neboj postupně to ustoupí a bude lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24931
13.11.19 09:10

Klasický přechozený vztah…Jemu jaksi nedochází, že tobě ublížil svou rozpolceností daleko víc než té milence…O takového muže by ses nemohla opřít :hug: Zřejmě se zamiloval, na tu dálku to teda bude mít náročný ;)
Bylo by pro tebe velmi nedůstojné lpět na vztahu s tak chatrnými základy, zasloužíš si muže, který tě bude opravdu milovat. V 25 máš ještě spoustu šancí takového potkat! Ted to nějaký čas bude moc bolet, s tím prostě počítej :think: Ale zhruba za rok bys měla být připravená na novou lásku.
Snaž se zahrnout spoustou příjemných aktivit ve svém volném čase, at ty smutné myšlenky nemají tolik prostoru…A věř, že jednou budeš ráda, žes tohohle poslala o dům dál :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.11.19 11:14

Já poradím běh :kytka: žádné sprinty, já taky nikdy nebyla nějaká sportovkyně, ale tak krásně mi to vždy vyčistil hlavu! Žádné uklidňující léky, masáže, jídlo mi nepřinesly takovou úlevu, jak ten běh. Běhala jsem jednoduchou trasu 1,5km tam, 1,5km zpátky. Doma jsem pak všechno hodila do pračky, dala si horkou sprchu, pak se osušila, zabalila se do županu a teplých chlupatých ponožek a ve chvíli kdy po tom všem dosednes na gauč, je ti lehko. Jako by z tebe něco hodně těžkého spadlo. A navíc jsi na sebe hrdá, protože si byla běhat, což je dnes trend že :D po krátkém čase díky tomu bolest přešla jen v prázdno a prázdno po ještě kratší době ve vzrušení, protože tělo se nastaví na „můžu si najít jakýhokoliv super chlapa“ mód a je vyhráno :) jasně že večer si ještě kolikrát vzpomeneš, třeba i pobrečíš, ale to už jsme my, ženský ;) aspoň už to nebude bolet. Držím palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.19 11:44

Ještě jsem zapomněla dodat, že milenka je vdaná a má dítě.. Moc vám děkuji za postřehy a rady.. Momentálně jsem v situaci, kdy bych dala cokoliv za to, aby se vrátil a to trápení skončilo, i když si sem vědoma toho, že by vztah byl poznamenán.

• Citovat
  • Nahlásit
K K
639
13.11.19 12:00

Pokud nevidis, ze jsi z racionalniho hlediska mela obrovsky stesti v tom, ze ses rozesla s pitomcem jeste pred svatbou a bez deti, doporujucu najit si jinyho troubu, udelat si s nim dve deti, koupit par akcii a barak na hypoteku a pak se rozvadet.

Pak ti dojde, co je opravdobej problem. :mrgreen: :mrgreen:  :mrgreen:

Ale neboj - lidi prezili i rozvod s hadanim o majetek a deti, ty prezijes rozchod. V zivote te jeste cekaj horsi veci. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3036
13.11.19 12:07
@K K píše:
Pokud nevidis, ze jsi z racionalniho hlediska mela obrovsky stesti v tom, ze ses rozesla s pitomcem jeste pred svatbou a bez deti, doporujucu najit si jinyho troubu, udelat si s nim dve deti, koupit par akcii a barak na hypoteku a pak se rozvadet.

Pak ti dojde, co je opravdobej problem. :mrgreen: :mrgreen:  :mrgreen:

Ale neboj - lidi prezili i rozvod s hadanim o majetek a deti, ty prezijes rozchod. V zivote te jeste cekaj horsi veci. :mavam:

Vystizne :D :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.19 12:57

@K K chápu, že lidé se rozchází za horších podmínek a že bych měla být ráda, že se to stalo v situaci, kdy jsme nebyli svázáni manželstvím, dětmi, hypotékou.. Ale zrovna teď nejsem schopna to tak vidět. Já si teď popravdě připadám jako ta poražená, ta co je na dně zatímco on si užívá a má se dobře. A nejhorší na tom všem je, že nechápu, jak se to stalo. Jeden den mi říká, jak mě miluje a chce být semnou a druhý den si balí věci.. A kvůli čemu? Kvůli vdané ženské s dítětem, která bydlí 350km od něj a se kterou se viděl celkem snad 3×. Nechápu, že jsem stala proti něčemu tak nejistému a stejně jsem prohrála..

• Citovat
  • Nahlásit
K K
639
13.11.19 13:05
@Anonymní píše:
@K K chápu, že lidé se rozchází za horších podmínek a že bych měla být ráda, že se to stalo v situaci, kdy jsme nebyli svázáni manželstvím, dětmi, hypotékou.. Ale zrovna teď nejsem schopna to tak vidět. Já si teď popravdě připadám jako ta poražená, ta co je na dně zatímco on si užívá a má se dobře. A nejhorší na tom všem je, že nechápu, jak se to stalo. Jeden den mi říká, jak mě miluje a chce být semnou a druhý den si balí věci.. A kvůli čemu? Kvůli vdané ženské s dítětem, která bydlí 350km od něj a se kterou se viděl celkem snad 3×. Nechápu, že jsem stala proti něčemu tak nejistému a stejně jsem prohrála..

Nevim, co jsi prohrala. Plocas rozpadu nesezdanyho bezdetnyho paru je min nez 2 roky. Ze se vam vztah rozpad je normalni a prirozeny. To je treba si na ferovku priznat a pak pochopis, jak a proc se to stalo - proste uz vas oba ten vztah nenaplnoval, coz je normalni…

V tyhle situaci neni nikdo porazenej a nikdo vitez, byl to naprosto prirozenej prubeh vztahu. Resp. je spravny, ze jsi ten vztah ukoncila, protoze nemel budoucnost. Jsi jeste mlada, tak si najdes jinyho fesaka.

Takze se v tom fakt nenimrej, neptej se proc a jak, nehledej viteze… Radeji dekuj bohu, ze to tak dobre dopadlo. To je prvni krok k tomu to prekonat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.19 13:32

@K K škoda, že zatím nejsem schopna to takhle vidět. Byla a je to má první velká láska a taky první takový rozchod.. Já na něm byla psychicky dost závislá, nechci říkat, že jsem si myslela, že nám to vydrží navždy, ale nenapadlo by mě, že to skončí takhle po tom, čím jsme si prošli.. A pořád dokola si říkám, proč se před půl rokem vracel, pokud cítil, že to nechce.. Proč se vykašlal na ni a šel ke mě, když chtěl evidentně pravý opak. Nechal mě zařídit celou svatbu a pak tohle..

• Citovat
  • Nahlásit
295
13.11.19 13:41

Stalo se mi uplne to same a ja k tomu drzela na rukou 2letou dceru. S zenskou se zacal stykat, kdyz jsem otehotnela, slibil, ze to ukonci. Bohuzel dva roky nato jsem zjistila, ze to pokracuje a odesla jsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.19 13:48

@Moravanka123 a za jak dlouho ta bolest přešla? Vím, že u mě je to hodně čerstvé, ale připadám si jako v kolotoči, ze kterého nejde ven.. A cítím se, jako by tu bolest mohl ukončit jen jeho návrat ke mě.. A fakt, že vím, že už se nevrátí, mě srazí na kolena o to víc..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat