Rozchod po 30 letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.19 08:50
rozchod po 30 letech

Potřebuju se asi jen vypovídat. Se svým manželem, vlastně exmanželem jsem začala chodit ve svých 15 letech. když mi bylo 17, tak jsme se vzali a měli první dítko. On je o 6 let starší, tak jsem si tenkrát asai myslela, že vše zná líp. Od začátku solu máme různéboje, třeba kvůli bydlení. Nikdy se v ničem neangažoval a jen říkal, tohle nechci, toto taky ne. Nakonec jsme si koupili baráček, já jsem na něj dostala ( na část) z dědictví. Pak jsme měli další děti, nejmladší je teď v prváku na střední. On pak začal podnikat, moc se mu nedařilo a nadělal dluhy. Bylo toho asi za 500 tisíc. Nic ale neřešil. Žádný prachy skoro nevydělával, splátky byly celá moje výplata, tak mi nezbylo nic jinýho, než to nějak zrefinancovat. Vzala jsem to na sebe, bylo to výhodnější. Jenže s dluhama to ještě nekončilo. Pořád se vynořoval další a další. Tu 3000, tu 500. Pak předexekuční výzva, do 3 dnů zaplatit 160 tisíc. To jsem nakonec s paní dojednala na splátky, on by to nechal asi taky plavat. A řekla jsem si dost. Rozvedla jsem se s ním. Je to přes tři roky. Najednou začal velmi slušně vydělávat i choval se ke mně lépe. Tak jsme spolu zůstali. Jsem si říkala, že aspoň mám dohled nad tím, jak splácí, a jestli se nevynořilo něco dalšího.
Teď se ale něco změnilo. Při představě, že s ním mám být dalších 30let se mi chce brečet. Pořád se hádáme, jako dřív. Nechci akceptovat to, že mi pořád říká, že jsem tlustá a stará. Jsem, ale snad mi to nemusí říkat, né? Jsem po operaci s nohou, ale jeho vůbec nezajímalo, jak se dostanu z nemocnice, ani se doma nezeptal, jestli něco nepotřebuju.
Chci aby se odstěhoval. Když jsem mu to řekla, tak mi na to řekl, to bych chtěl vidět, co bys tady beze mně dělala. A nebral to vážně.
Strašně jsem se vždycky bála, že zůstanu sama, ale už s ním fakt nechci být. Jak mu to mám říct, aby pochopil?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
botl
Závislačka 2513 příspěvků 14.06.19 08:54

Říct nestačí. On to prostě nebude chtít chápat.

Ten dům je tvůj? Co by řekly děti na to, kdybys ho vyhodila?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.19 08:56

@botl Ten dům je teď můj. Děti nevím, co by řekly, mají ho rády. Ale teď vidí, jak se pořád hádáme.

botl
Závislačka 2513 příspěvků 14.06.19 09:00

Jestli to tak opravdu máš, tak ti nezbyde, než mu to párkrát zopakovat, v klidu, a říct to i dětem. Mohla bys mu taky najít náhradní bydlení. Prostě, jestli jsi rozhodnutá, tak začít podnikat praktické kroky. Třeba mu to dojde. A když ne, tak prostě půjde.

On je ve vztahu spokojený?

Uslava
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 14.06.19 09:02
@Anonymní píše:
@botl Ten dům je teď můj. Děti nevím, co by řekly, mají ho rády. Ale teď vidí, jak se pořád hádáme.
Co děláš doma? Chodíš do práce? Děti už máš velké, určitě tě doma nikdo extra nepotřebuje. Jak fungujete? Hospodaříte společně, vaříš a pereš pro všechny? Jestli se ho chceš zbavit, měla bys začít tím, že mu doma nebude tak dobře, aby tam chtěl zůstat. Tak jak to máte?
Kralikcek
Ukecaná baba ;) 2130 příspěvků 14.06.19 09:04

Takze ted je Ti 45let?

To neni stary vek, ale furt skvely vek :kytka:

Nekterym parum vyhovuje spise bydleni oddelene, nez spolu, navrhla bych to tak…kdyz se tri roky po rozvofu zvladl chovat lepe, zvladne to zas a rozvod bych resila az pripadne pak…

Mauri08
Kecalka 115 příspěvků 14.06.19 09:04

Neber si žádné servítky - on si je taky nebral na tvůj účet 30 let… proste a natvrdo ze takhle opravdu ne!!! Ze mu davas čas měsíc aby si něco našel a pokud bude laxní ke všemu jako vždycky tak se muže stát ze jednoho dne bude mít věci před barakem a vyměněny zámek…a keci typu co by jsi bez nej delala bych se jen usmala a řekla mu ze doufas ze on to dá bez tebe :wink:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.19 09:04

@botl Co je spokojený? On celý život nic neřeší, sedí tady celý víkendy u PC se sluchátkama na uších, večer jde na pivo, sex má když chce - on ho spíš nechce. Tak asi je spokojený.

sediza
Ukecaná baba ;) 2452 příspěvků 14.06.19 09:05

Zabalila bych mu a řekla, že na dovolenou to není…

berry4
Nadpozemská drbna 28488 příspěvků 14.06.19 09:07

Jestli dobře počítám, je ti 47. To jsi stará? Jsi žena v nejlepších letech. Manželé už nejste, máš možnost podniknout jasné a rázné kroky. Dej mu ltimátum s tím, že pokud se dejme tomu k 15.7 neodstěhuje sám, podnikneš patřičné kroky. A já bych ho již dávno odstřihla i z běžných domácích aktivit(praní, žehlení, jídlo apod…)

botl
Závislačka 2513 příspěvků 14.06.19 09:09
@Anonymní píše:
@botl Co je spokojený? On celý život nic neřeší, sedí tady celý víkendy u PC se sluchátkama na uších, večer jde na pivo, sex má když chce - on ho spíš nechce. Tak asi je spokojený.

Tak to se ho lehce nezbavíš.

Pokud si přeješ být radši sama než s ním, tak bys to měla udělat. Taky mi bylo líp samotné, než s ex.

Ale jak jsem říkala, on nic nepochopí, nebude chtít nic chápat, nemá smysl něco říkat nebo vysvětlovat. Začni s akcí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.19 09:18

@Uslava Do práce chodím, teď jsem po operaci doma. On teda veří a nakupuje, já zase dělám jiný věci, spíš ty chlapský. Já bych teda vařila, ale jemu ode mně nechutná, tak vaří on. Mně to zase nechutná od něj, ale držím hubu :mrgreen: jsem ráda že uvařil. Místo toho třeba obrousím a natřu plot.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.19 09:20
@sediza píše:
Zabalila bych mu a řekla, že na dovolenou to není…

Jé, já to nejdřív přečetla - zabila bych ho :mrgreen:

Uslava
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 14.06.19 09:36
@Anonymní píše:
@Uslava Do práce chodím, teď jsem po operaci doma. On teda veří a nakupuje, já zase dělám jiný věci, spíš ty chlapský. Já bych teda vařila, ale jemu ode mně nechutná, tak vaří on. Mně to zase nechutná od něj, ale držím hubu :mrgreen: jsem ráda že uvařil. Místo toho třeba obrousím a natřu plot.

Tak tohle vám asi funguje. Takže doporučuju po uzdravení začít trochu nějak žít, kamarádky, kamarádi, návštěvy, můžeš někam vyjet třeba s turistama. Ti pořádají pořád něco. Podívej se ve vaší oblasti, kde se co děje a začni být aktivní. Kino, knihovna, muzea, je toho tolik, co se dá zažít, když jsou děti velké. V práci určitě taky máš nějakou spřízněnou duši. Ale možná tohle všechno děláš. :roll: Nevím. Ty s ním spíš? Jestli jsi pro něj tlustá a stará, tak tohle bych zrušila první.

lilith1
Ukecaná baba ;) 2066 příspěvků 14.06.19 09:43
@Anonymní píše:
Potřebuju se asi jen vypovídat. Se svým manželem, vlastně exmanželem jsem začala chodit ve svých 15 letech. když mi bylo 17, tak jsme se vzali a měli první dítko. On je o 6 let starší, tak jsem si tenkrát asai myslela, že vše zná líp. Od začátku solu máme různéboje, třeba kvůli bydlení. Nikdy se v ničem neangažoval a jen říkal, tohle nechci, toto taky ne. Nakonec jsme si koupili baráček, já jsem na něj dostala ( na část) z dědictví. Pak jsme měli další děti, nejmladší je teď v prváku na střední. On pak začal podnikat, moc se mu nedařilo a nadělal dluhy. Bylo toho asi za 500 tisíc. Nic ale neřešil. Žádný prachy skoro nevydělával, splátky byly celá moje výplata, tak mi nezbylo nic jinýho, než to nějak zrefinancovat. Vzala jsem to na sebe, bylo to výhodnější. Jenže s dluhama to ještě nekončilo. Pořád se vynořoval další a další. Tu 3000, tu 500. Pak předexekuční výzva, do 3 dnů zaplatit 160 tisíc. To jsem nakonec s paní dojednala na splátky, on by to nechal asi taky plavat. A řekla jsem si dost. Rozvedla jsem se s ním. Je to přes tři roky. Najednou začal velmi slušně vydělávat i choval se ke mně lépe. Tak jsme spolu zůstali. Jsem si říkala, že aspoň mám dohled nad tím, jak splácí, a jestli se nevynořilo něco dalšího.
Teď se ale něco změnilo. Při představě, že s ním mám být dalších 30let se mi chce brečet. Pořád se hádáme, jako dřív. Nechci akceptovat to, že mi pořád říká, že jsem tlustá a stará. Jsem, ale snad mi to nemusí říkat, né? Jsem po operaci s nohou, ale jeho vůbec nezajímalo, jak se dostanu z nemocnice, ani se doma nezeptal, jestli něco nepotřebuju.
Chci aby se odstěhoval. Když jsem mu to řekla, tak mi na to řekl, to bych chtěl vidět, co bys tady beze mně dělala. A nebral to vážně.
Strašně jsem se vždycky bála, že zůstanu sama, ale už s ním fakt nechci být. Jak mu to mám říct, aby pochopil?

Něco bych dělala se sebou, že jsi údernice natítající plot a dělající mužské práce je hezké, ale v 47 nemusíš být stará a tlustá..soustřed se více na sebe, snaž se zhubnout, nějaká kosmetika, změnit šatdník a sama se budeš cítit lépe..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama