Rozchod s manipulátorem - potřeba najít sama sebe

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  09.04.18 10:53
Rozchod s manipulatorem - potřeba najít sama sebe

Ahoj holky,
možná jsem se měla odhodlat napsat dříve. Mám dva týdny po rozchodu, strasna uleva, pysna sama na sebe i kdyz to chvílemi nedavám. S dnes už expritelem jsme spolu byli něco přes rok. Vím že to není dlouho, ale i tak to bolí. Byl to můj třetí vztah v životě. Ten první trval 18let a odešla jsem kvůli exmanzelove chorobne žárlivosti, kdy už děti byly dost velké a na první místě jsme byli milující rodiče, což jsme si uvědomovali oba. A fungujeme naprosto skvěle. Druhý vztah trval 3roky, kdy měl expartner asi 10milenek a já skončila s gyn. problemy v nemocnici na operaci. A teď ten poslední. Úžasný vztah, bez hádek, plný komunikace. Jen mi občas vadilo, že si dá denně po práci pivko dvě. Chtěla jsem rekonstruovat byt a on jako zedník, že to udělá. Dohodli jsme se, že zruší podnájem, protože jsme spolu stejne každý den a budeme bydlet u me. Začali jsme rekonstruovat byt a přítel se mnou přestal postupně prestal spát a uzavíral se. Začal být nevrlý a už mu vadily i me děti. Teda už skoro dospělí lidé. 19 a 17let. Všechno bylo podle něj špatně. Do toho šel na nemocenskou, umřel mi pes, stres v práci a já to už neunesla. Po měsíci v tomto stavu jsem tři dny nemohla spát. Koupila si láhev a vypila ji s tím, že už konečně usnu. Jenže jsem neusla, mela jsem totalni okno, priteli jsem pry vycetla jeho chovani, ze to je stejne jako s jeho minulou partnerkou, jeho sliby ktere neplni a rekla mu ze koncime. Co se přesně stalo nevím, protože mi to nechce říct. Tak me to vylekalo, ze jsem sla druhy den k doktorovi. Doktor to nazval postraumaticky stresovym sokem. Po tomto incidentu zůstal bydlet u mě, že to zkusíme znovu, ale začal s tím, že nevi co chce. Nejistota, neustale bez jakeho koliv fyzickeho kontaktu, bez polibku. Az jsem mu vlezla do telefonu. Tak si psal ze sestrickou z nemocnice. Tak moc jsem se stydela, ze jsem mu to rekla. Naprostá nejistota a to mě nicilo. Byly to hrozne následující dva měsíce. Já doma varila, prala a on denně po práci v hospodě a domů až večer. Občas byly slabé chvilky a šli jsme třeba na procházku. Vždy jsem dva týdny vydrzela v klidu a po dvou týdnech chtěla řešit nás vztah. On chtěl klid a nic řešit nechtěl. Nakonec po tom, co jeden den přišel opět až večer zase opilý, jsem mu řekla, ať se odstěhuje a do obličeje mu vypálila vše co si o něm myslím. Rekl, ze toto je definitivni. Odešel, bydli u kamarada a pry si hleda podnajem, ale slíbil, že tu rekonstrukci dodela i když to půl roku odsunoval a jen o tom mluvil. Teď je pryč dva tydny a občas mi chybí a já mu třeba napíšu, ať se vrati. Má pořád klíče od bytu a věci u me. To je asi nejhorší. Svým způsobem opět nejistota. Hrozně se ve mě všechno bije a já si vycitam, že jsem měla být silnější. A pak zase radost, že je pryč. Vždyť já vychovala skvěle dvě deti, které výborné studují, máme skvělý vztah, mam vlastní byt, žádné dluhy, práci co nás dobře uživí a on má celý svůj život v šesti krabicích a miliónové dluhy. Ale i tak mi strašně chybí. Stále mám v hlave ten úžasný rok co jsme spolu prožili. Navic ho dneska videli s nejakou zenou v kavarne. Nejhorší je, že nemám žádné blízké kamarádky. Snažím se cvičit, běhat, pořád něco dělat. Ale večer doma jsem sama…bez partnera a s jeho věcmi doma. Obcas se bojím, že to nezvládnu, je mi 40, ale vypadám pry na max. 33 a v tomto věku už jsou ti fajn zadání, nebo chtějí rodinu a tu já už po te operaci mít nemůžu, že zůstanu sama. Samota je obcas fajn, ale ten partak pro zivot proste chybi.Ted vím, ze se musim naucit byt spokojena sama se sebou, umet si delat male radosti a ne spoléhat na vztahy. Jsem na sebe pysna, ze jsem ho vykopla. Uz vim, ze jsem zila s manipulatorem. Manipulovat mnou tak, ze hsem za vsechno mohla ja a ostatni a on byl obeti. Potřebovala jsem se vykecat, proto taková esej.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

brumdinka
Nadpozemská drbna 25230 příspěvků 09.04.18 11:12

:hug: Ahoj ja se taky ted po 18 letech rozesla s manzelem je mi 38 lidi mi rikaj ze vypadam o 10 min, jen deti mam mensi (7 a14)..ty mas tim ze mas dospely deti mnohem lepsi pozici…tak se v tom neutapej a bud rada ze ses toho posledniho zbavila ;)

lalalyla
Kecalka 457 příspěvků 09.04.18 11:15
@brumdinka píše: :hug: Ahoj ja se taky ted po 18 letech rozesla s manzelem je mi 38 lidi mi rikaj ze vypadam o 10 min, jen deti mam mensi (7 a14)..ty mas tim ze mas dospely deti mnohem lepsi pozici…tak se v tom neutapej a bud rada ze ses toho posledniho zbavila ;)

Tyjo klobouk dolu po tolika letech. A jak to zvladas? Me nechal po 9 letech a je to peklo. Nedokazu si prestavit po 18ti.

brumdinka
Nadpozemská drbna 25230 příspěvků 09.04.18 11:18

@lalalyla ja nechala jeho..a trvalo mi dva roky nez sem se k tomu odhodlala..za vsechno muzu ja..ja jsem uplne nemozna atd…je mi fajn sice bojuju s financema..deti si stridame, ale mam klid :andel:

Anonymní  09.04.18 11:44
@brumdinka píše: :hug: Ahoj ja se taky ted po 18 letech rozesla s manzelem je mi 38 lidi mi rikaj ze vypadam o 10 min, jen deti mam mensi (7 a14)..ty mas tim ze mas dospely deti mnohem lepsi pozici…tak se v tom neutapej a bud rada ze ses toho posledniho zbavila ;)

Díky moc. Chvílemi mě štve, že jsem byla tak hloupá a naivní. Zlobím se sama na sebe. A to je dobře, protože to jsou ta témata, která si musím v sobě zpracovat.

Violla
Stálice 63 příspěvků 09.04.18 12:24

Chápu, jak se cítíš…Já zila s necim takovym 8 let…V kazde práci vydrzel max dva měsíce. Pak si vymyslel ruzne historky proc ho vyhodili.Byl to chronický lhář. Dokázal si vymyslet takový věci ze člověk az zasnul kam na to chodi.Lhal svým dětem, svým rodičům a vlastně všem koho potkal.Byl tak přesvědčivý, ze mu všichni všechno věřili. Než jsem na tohle všechno přišla tak to trvalo. Nesměla jsem nikam sama chodit, pomalu ani se s nikym bavit. Před lidmi me srážel. Musel znát moje heslo od FB, emailu, bankovnímu uctu, kontroloval telefon atd.Proc jsem neodesla dřív? Bylo to těžké se z toho vymanit protoze to byl takový manipulátor ze me dokázal přesvědčit o tom, ze on je ten nejlepší chlap pro me.Bez něj nejsem nic atd.Za ty léta mi srazil sebevědomí na bod mrazu. Z predesleho vztahu mam 10ti letou dceru. Když už to bylo opravdu neunosne a dostala jsem konecne šanci se z toho vymanit tak jsem neváhala. Vrátila jsem se zpět do svého rodného města. Našla si tam práci a jako nouzi jsem s dcerou šla na městskou ubytovnu. Začátky byli opravdu těžký. Každodenní telefony, zprávy atd. Chvílemi jsem myslela že si snad dojdu k psychiatrovi.Mela jsem kolem sebe ale surový lidi a skvělou sefovou ktera me hodně podrzela a ja začala byt znovu silna a postavila se na vlastni nohy. Získala zpátky ztracene sebevědomí a dnes mám úžasného chlapa který miluje jak me tak mou dceru a na zimu plánujeme pracovat na miminku. :)

Violla
Stálice 63 příspěvků 09.04.18 12:26

Dneska se tedy také zlobim sama na sebe proc jsem to neudělala dřív. Ale co už. Alespoň jsem ponaučena

Procházející
Zasloužilá kecalka 825 příspěvků 09.04.18 13:02

Týjo! Tobě je 40let, máš dvě fajn odrostlejší děti, vlastní byt, slušnou práci, jsi bez dluhů a zvládáš chodit běhat!! ;)
Ty jsi toho dokázala už tolik, to nemá většina diskutujících z emimina, tady každý bojuje s penězi, dluhy, neplodnosti, nespokojeností v práci, nemocemi…
Zlato, máš toho hrozně moc. Ta bolest přejde jsou jiní chlapi, tenhle nebyl pravý, už jen to, že měl milionové dluhy… a že s tebou manipuloval, to jsi taky zvládla! Nebud na sebe tak tvrdá, dej tomu čas. :srdce:

Anonymní  09.04.18 13:06
@Violla píše:
Dneska se tedy také zlobim sama na sebe proc jsem to neudělala dřív. Ale co už. Alespoň jsem ponaučena

Mám strach. Asi to bude hodně těžké. Teoreticky přesně vím co dělat, prakticky je to zatím horší. Navíc ho všichni mají za pana dokonalého, ale oni s ním nežili.

Anonymní  09.04.18 13:10
@Procházející píše:
Týjo! Tobě je 40let, máš dvě fajn odrostlejší děti, vlastní byt, slušnou práci, jsi bez dluhů a zvládáš chodit běhat!! ;)
Ty jsi toho dokázala už tolik, to nemá většina diskutujících z emimina, tady každý bojuje s penězi, dluhy, neplodnosti, nespokojeností v práci, nemocemi…
Zlato, máš toho hrozně moc. Ta bolest přejde jsou jiní chlapi, tenhle nebyl pravý, už jen to, že měl milionové dluhy… a že s tebou manipuloval, to jsi taky zvládla! Nebud na sebe tak tvrdá, dej tomu čas. :srdce:

Děkuju. Úplně jsi mě rozplakala. Vůbec zatím v tom co mam a co jsem dokázala nevidím úspěch. Ani v tom, že jsem stihla pri dětech a práci vystupovat VŠ a že děti mi říkají, že jsem ta nejlepší máma pod sluncem. Je to hodně těžké.

káťa
Extra třída :D 12310 příspěvků 09.04.18 13:16
@Procházející píše:
Zlato, máš toho hrozně moc. Ta bolest přejde jsou jiní chlapi, tenhle nebyl pravý, už jen to, že měl milionové dluhy… a že s tebou manipuloval, to jsi taky zvládla! Nebud na sebe tak tvrdá, dej tomu čas. :srdce:

moje řeč ;)

Violla
Stálice 63 příspěvků 09.04.18 13:18
@Anonymní píše:
Mám strach. Asi to bude hodně těžké. Teoreticky přesně vím co dělat, prakticky je to zatím horší. Navíc ho všichni mají za pana dokonalého, ale oni s ním nežili.

Presne takhle jsem to mela.On byl pan dokonalý a chudák a Já nevdecna svine.Chce to prostě zatnout zuby a byt na sebe hrdy ze jsme se z tohodle dokázali sami bez cizí pomoci vymanit. A lidé? Po mych zkušenostech dnes vím, že lidé si mužou říkat co chtějí a to co si myslí me nezajímá. Oni to odkyvou a možná polituji ale to je tak všechno. Budte na sebe hrda ze jste to dokázala a myslete na lepsi zitrky a vůbec si nevšímejte toho co rika okolí. Oni vás život neziji. Shodou okolnosti muj pritel bývalého zná takže ví jaky je a i mi řekl že kdyby ho neznal tak by mi to nevěřil. Pak jsou lidé kteří ho taky znají takže vedi svy. A takový jsou pro me nejdůležitější. A ostatní? Ať si trhnou nohou. Přeji, ať jste silna a zvládnete to.Je to těžký ale hlavně vy sama musíte věřit tomu ze to bude dobre :kytka:

Anonymní  09.04.18 13:30

Holky moc Vám všem dekuju. Je strašně těžké na toto vše být sama, bez nějaké kamarádky, které bych se mohla vykecá a podpořila mě. Napsala jsem mu takový dopis, který nikdy neodeslu, ale nechci aby ve mě byla zloba. Chtěla bych se s Vámi o něj podělit. „Nebyla jsem sice sama, ale vedle tebe jsem se cítila osamělá. Musela jsem si uvědomit, že se musím naučit žít bez Tebe. A ne Te vinit z toho jak se cítím. Proroze chovani druhych neovlivnime, ovlivnime pouze to, jak dlouho si to nechame libit. To jak se postavím ke svému životu a co s ním udělám je jen moje volba. A já chci být stastna sama ze sebou a sama sebe si vážit. Pak teprve mohu začít plnohodnotný vztah s někým jiným. Moc Ti děkuji za tuto obrovskou životní lekci. Dal jsi mi mnohem víc než jsem si sama předtím dokázala představit.“

Violla
Stálice 63 příspěvků 09.04.18 13:56
@Anonymní píše:
Holky moc Vám všem dekuju. Je strašně těžké na toto vše být sama, bez nějaké kamarádky, které bych se mohla vykecá a podpořila mě. Napsala jsem mu takový dopis, který nikdy neodeslu, ale nechci aby ve mě byla zloba. Chtěla bych se s Vámi o něj podělit. „Nebyla jsem sice sama, ale vedle tebe jsem se cítila osamělá. Musela jsem si uvědomit, že se musím naučit žít bez Tebe. A ne Te vinit z toho jak se cítím. Proroze chovani druhych neovlivnime, ovlivnime pouze to, jak dlouho si to nechame libit. To jak se postavím ke svému životu a co s ním udělám je jen moje volba. A já chci být stastna sama ze sebou a sama sebe si vážit. Pak teprve mohu začít plnohodnotný vztah s někým jiným. Moc Ti děkuji za tuto obrovskou životní lekci. Dal jsi mi mnohem víc než jsem si sama předtím dokázala představit.“

Suprove napsane :)

brumdinka
Nadpozemská drbna 25230 příspěvků 09.04.18 15:31

Manzel je taky manipulator..ze bez nej jsem nic uz sem taky slysela..ze skoncim pod mostem tez atpod..jo neni to sranda, ale za ten klid mi to stoji :andel: a jo zvykam si ze sem sama 18 let je 18 let a meli jsme az na ty posledni dva roky fajn vztah..nevim kde se to vse pokakalo :P

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Andor Šándor: Erdogana nebrat, víc takových Kurzů, Macron ať zpytuje svědomí

Bývalý šéf Vojenské zpravodajské služby a generál v záloze Andor Šándor... číst dále >

Malá vzpomínka na Malou: 12 fotek roztomilé Táni, které jste ještě neviděli!

Říkejte si, co chcete, ale Taťána Malá nám bude chybět! Exministryně... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Reklama