Rozchod s manželem, co vše kolem?

Anonymní
14.5.18 08:18

Rozchod s manželem, co vše kolem?

Hezké ráno. Rozhodla jsem se opustit manžela a zatím vše probíhá v pořádku. Máme spolu dvě děti. Můžete mi poradit jak postupovat dál? Co v nejkratší době potřebuji změnit trvale bydliště jak sobě tak dětem kvůli školce. Potřebuji již mít děti sverene do péče nebo zatím stačí souhlas jejich táty? A prostě, jak začít zařizovat vše kolem. Děkuji za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
salamio
14.5.18 08:22
@Anonymní píše:
Můžete mi poradit jak postupovat dál?

Ano, najít si právníka. Nic lepšího pro sebe udělat nemůžeš, věř mi.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.18 08:33

@salamio tak píše, že to probíhá v pořádku…tak na co právník???
my se na všem domluvili, sepsali návrhy na soud a bylo to…
Pokud táta souhlasí a domluvíte se jako lidi, je to paráda a změnit bydliště můžeš
P

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní

Pokud táta souhlasí a domluvíte se jako lidi, je to paráda a změnit bydliště můžeš
P

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní

P

• Citovat
  • Nahlásit
35461
14.5.18 08:36

Změnit bydliště může kterýkoliv z rodičů. Pokud jste se dohodli, tak moc nerozumím tomu, co chceš zařizovat. Pokud se dohodnete s manželem na tom, jakým způsobem budete o děti pečovat, jak se vypořádáte finančně… jinak zákonnými zástupci dětí jste stále oba a máte k nim stejná práva a povinnosti. :nevim: Zkus napsat víc konkrétně, co chceš zařizovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
salamio
14.5.18 08:37
@Anonymní píše:
P

No, pokud by vše probíhalo tak v pořádku, nejspíš by se neptala, jestli potřebuje souhlas manžela, aby mu děti i formálně odstěhovala, co? :think:

Ale klidně ať si právníka nebere, za chvíli tu od ní může být další zajímavé téma o nešťastném průběhu rozvodu. Ale třeba taky ne. Jen bych řekl, že tak závažný životní krok, jako je rozbití rodiny, si možná vyžaduje účast někoho, kdo tomu doopravdy rozumí.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.18 08:41

@salamio no ještě, že mi ho nepotřebovali…pokud se domluví, proč do toho nechat zasahovat někoho dalšího a jitřit tím emoce…
ptá se asi proto, protože neví, jestli už je k tomu potřeba svěření do péče, nebo jen souhlas manžela…tak si myslím, že on souhlasí…ale nevím no :nevim:
P

• Citovat
  • Nahlásit
63648
14.5.18 08:56
@salamio píše:
No, pokud by vše probíhalo tak v pořádku, nejspíš by se neptala, jestli potřebuje souhlas manžela, aby mu děti i formálně odstěhovala, co? :think:Ale klidně ať si právníka nebere, za chvíli tu od ní může být další zajímavé téma o nešťastném průběhu rozvodu. Ale třeba taky ne. Jen bych řekl, že tak závažný životní krok, jako je rozbití rodiny, si možná vyžaduje účast někoho, kdo tomu doopravdy rozumí.

u nás byl právník naprosto zbytečná záležitost. Návrh na společnou péči a nic neobsahující návrh na rozvod, bez majetkového vyrovnání, se dá nají na netu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63648
14.5.18 08:58

JInak první, co je třeba, se domluvit s manželeme. Od toho se vše odvíjí. Pokud se dohodnete, tak to sepíšete i sami. POkud ne, doporučuji právníka. Na změnu trvalého bydliště nepotřebuješ nic. Na změnu faktického bydliště souhlas obou rodičů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13817

TP můžeš přehlásit i ty, ale táta by o tom měl vědět. Co chceš zařizovat dál? Pokud se na všem dohodnete, tak není problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63648

@salamio neptá se na to, zda potřebuje souhlas. Naopak píše, zda souhlas stačí nebo potřebuje děti svěřené do péče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Phenomene
15.5.18 19:07
@salamio píše:
No, pokud by vše probíhalo tak v pořádku, nejspíš by se neptala, jestli potřebuje souhlas manžela, aby mu děti i formálně odstěhovala, co? :think:Ale klidně ať si právníka nebere, za chvíli tu od ní může být další zajímavé téma o nešťastném průběhu rozvodu. Ale třeba taky ne. Jen bych řekl, že tak závažný životní krok, jako je rozbití rodiny, si možná vyžaduje účast někoho, kdo tomu doopravdy rozumí.

Ja jsem proti pravnikum. U nas to bylo relativne v pohode, dokud ex na mne sveho nepostvala.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama