Rozchod s otcem mého dítěte

62
14.5.18 18:42

Rozchod s otcem mého dítěte

Ahoj prosím o radu nebo spíše podporu že dělám dobře. Žijeme spolu s partnerem 7 let a máme 4 letého syna. Je na mě hnusný, sprostě mi nadava když něco udělám špatné a hádáme se, už to nemůžu vydržet. Pořád mi jen říká jak jsem špatná že nic neumim, pritom funguji normálně, vařím o malého se starám, chodí do práce, ale pro něj je to pořád málo. Předhazuje mi všechny okolo že jsou lepší než já. Někdy má dobrou náladu a jsme v pohodě, ale minimálně jednou měsícne mě takhle seřve. Chci odejít, ale bojím se. Vyčítá mi že rozbiju rodinu, říká že to nezvladnu financne, beru 15 tis. Co by jste dělali na mém místě? Už jsme to řešili mnohokrát, ale je to pořád stejne, tvrdí že kdybych fungovala na 100% nemusel by na mě řvát. Za jakoukoliv podporu dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15533
14.5.18 18:45

Odešla bych a stáhla ho z kuze na alimentech - aby viděl, ze zase tak neschopna nejsi :lol: mas kam jít? Pripadne hlídání pro syna? Předem bych to s nim uz více neřešila. Proste si zařídila bydlení a odešla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11745
14.5.18 18:49

@Misha T Asi ti nezbyde nez se postavit na vlastni nohy. Uz kvuli diteti. Prece nechces aby vyrustalo v takovem prostredi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
14.5.18 18:51

Jo mohla bych jít k mamce, musela bych si sehnat auto abych mohla malého vozit do školky, on jezdi kamiónem tak by mi ho snad nevzal, říkala jsem mu že bych se chtěla domluvit rozumně, že si může malého kdykoliv brát. Vyčítá mi že začal předělávat barák kvůli nám, já jsem prostě cíťa že mi ho snad je i lito, ale když si pak vzpomenu jak na mě řve ty svi** zasra** tak si říkám že jemu mě taky líto není, už v tom vztahu nevidím pokračování a říkám si že dokud jsem mlada můžu si ještě najít někoho s kým mi bude dobre. Nejhorší je že on na vaněk všem říká jak mě má rád jak jsem skvělá, ale ke mě se chová úplně jinak :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
435
14.5.18 18:54

@Misha T jak říkáš, klidně můžeš ještě potkat lepšího chlapa, který si te bude vážit a pokud můžeš jít aspoň na čas k mamce, tak neváhej a jdi, klidně se s nim o tom uz nebav, vem maleho a jdi, bude ti muset platit alimenty, což je zase korunka navíc.. hodně stesti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5120
14.5.18 18:56

Jestli máš kam, odejdi. Hlavně podruhé neotěhotni…předělává barák…komu? manželé nejste, takže je předpokládám jeho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
14.5.18 18:56

Někdy je v pohodě, vydělá peníze, předělává barák, ale to taky není vše

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
14.5.18 19:02

Já vím že bych odejít měla, když mu řeknu že mě to takhle nebaví, tak mi jen řekne a co dělám pro to aby to bylo lepší. On si prostě myslí že je nej a kdybych držela hubu a krok, bude to v pohodě, ale já to takhle nechci. Prostě bych asi potřebovala něco co mě nakopne a dodá mi odvahu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.18 20:22

Kateřina

Jsem na tom stejne jako ty a přemýšlím o rozchodu.Vse otáčí proti mě, vše dělám špatně ja. Kdybych se chovala jak říká, nebo uznala ze ma pravdu, nebyl by problém. Dnes mu řekl, ze jsem špína a prase, mam špinavou bundu od make Upu a je to jak od hoven apod. Malého se pry nevzdá a neodejde, aby si pry kontroloval v čem žije..

• Citovat
  • Nahlásit
14.5.18 20:31

Děvče, řvát na mě někdo sv.. z…, tak už mě v životě neuvidí. Tohle opravdový chlap nedělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.18 22:25

Jsem na tom podobně. Sproste nadávky na mě na denim pořádku až na občasnou pauzu.Ted je zrovna klidová fáze. Ale o to větší dusno je mezi nama ve vzduchu. Snazim se s ním nemluvit, abych ho ničím nevytocila.Je to šílené. Jenze u nás je to o financích. Rodina nepomůže a já sama to nezvládnu -do je často marod. Takze sem a ním pak doma…Řadu nemám jen soucítím.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.18 22:26

Má tam být, že syn je často marod.Pisu na mobilu :oops:.

• Citovat
  • Nahlásit
4508
15.5.18 08:07

Někdy pomůže, když si ty nadávky a hádky nahrajete a pak je chlapovi pošlete mailem, bez varování, co záznam obsahuje, ať si to pustí. Ono to fakt zní jinak, když to zrovna říká, a jinak, když to pak slyší.
Jinak je lepší zkusit zapracovat na sobě, s dobrým psychologem, jak s takovým člověkem vycházet, umravnit ho, jak reagovat. Ono je to často tím, že na takové jednání žena reaguje nesprávně. Pokud se naučí tomu čelit, chlap své jednání může změnit, protože ta agresivita mu přestane fungovat. Ale nějakou dobu to trvá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.18 18:47
@Misha T píše:
Ahoj prosím o radu nebo spíše podporu že dělám dobře. Žijeme spolu s partnerem 7 let a máme 4 letého syna. Je na mě hnusný, sprostě mi nadava když něco udělám špatné a hádáme se, už to nemůžu vydržet. Pořád mi jen říká jak jsem špatná že nic neumim, pritom funguji normálně, vařím o malého se starám, chodí do práce, ale pro něj je to pořád málo. Předhazuje mi všechny okolo že jsou lepší než já. Někdy má dobrou náladu a jsme v pohodě, ale minimálně jednou měsícne mě takhle seřve. Chci odejít, ale bojím se. Vyčítá mi že rozbiju rodinu, říká že to nezvladnu financne, beru 15 tis. Co by jste dělali na mém místě? Už jsme to řešili mnohokrát, ale je to pořád stejne, tvrdí že kdybych fungovala na 100% nemusel by na mě řvát. Za jakoukoliv podporu dekuji

Žijete s despotou. Vygooglujte si charakteristiku despoty. Už se to nezlepší. Spíše se to bude horšit, čím více budete na něm závyslá. Většina žen, která zůstane s despotou se z nich stanou trosky. Tady jde jen o vaši finanční situaci. Jestli si to můžete dovolit utečte. Jestli ne začněte setřit každou korunu a naplánujte únikový plán. Počítejte, že od něj pak dostanete i alimenty. V Praze minimálně 5.000,–. Pozor nikomu se nesvěřujte, hned by se mu to doneslo a ještě by vás zmlátil. Zajdetě na Bílý Kruh Bezpečí. Je to v Praze u Anděla. Dostanete zdarma poradenství od psycholožky a hlavně od právničky. Já odešla od mého despoty s 5 měsíčním miminkem a jsem štastná jak blecha. Finančně jsme na tom byli dobře. TeĎ budu muset počítat každou korunu a jsem sama na hypotéku, ale ta pohodička tu mi už nikdo neveme :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.18 19:01

Jo a pozor zas tak lehký to není. Zajdi na městský úřad na oddělení OSPOD dej si schůzku se sociální pracovnicí, která má na starosti tvého synka. Řekni jí, co máš v plánu a kde s malym budeš. aspoň uvidí, že jsi zodpovědná matka. Neztěžuj si jí, jan řekni, že je přítel despota. Ona ti pak poradí co dál. Musíš si podat Návrh na úpravu poměrů na Okresní soud. Neplať za advokáty. Výsledek bude stejný a jen tě stáhnou o peníze (12.000-16.000). Stáhni si z webu vzor Návrh na úpravu poměrů, kde se stanový alimenty, styk, péče.

Tak před týdnem jsem měla hodinové poradenství u rodinného právníka, tak se rozdělím o zkušenosti. Právník mi řekl, co je momentálně standardní v Praze!

Alimenty: 5.000,– (momentálně jsou prý v Praze minimální alimenty pro pracující otce 4.000,–. 3.000,– by prý soud neschválil, protože je to neférové vůči dítěti. I otci bezdomovci bez práce s trvalým pobytem na úřadě soud vyměří 2.000,–)

Výživné na neprovdanou matku: 3.000,– (do dvou let dítětě od doby, kdy se expřítel odstěhoval)

Moje situace: 5ti měsíční dítě první, nesezdaní před měsícem jsme se rozešli a on se odstěhoval, vlastní byt bez hypo, rodičovská 11.500, auto Fabie

Situace expřítele: vlastní byt bez hypo, vlastní firma 4 zaměstnanci, sám sobě si vyplácí minimální mzdu, jiné děti nemá, uvěry nemá, jezdí v Octávii.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama