Rozchod s partnerem a děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.19 16:19
Rozchod s partnerem a deti

Dobry den,
Bohuzel se budu muset s partnerem rozejit. Je to cizinec, bydlime v byte meho otce. Mame jedno dite, navic jsem tehotna. Porad me pred ditetem ponizuje a nechce nic delat. Proste to uz nejde.
Moje otazka zni: ktery urad resi takove rozchody (kvuli detem)? Jsem si uplne jista, ze partner se nebude chtit vystehovat a mohl by byt i agresivni. Dosud na me utocil spis verbalne, ale jednou se uz stalo, ze jsem mela na ruce modriny, myslim, ze je schopen fyzickeho nasili.
Jak jednat, kdo mi muze u toho pomoct? Ani ja nebydlim dlouho v ČR. Sice mam ceske obcanstvi, ale jsem tady na vsechno sama. Dekuji vsem za odpoved.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 21131 příspěvků 23.05.19 16:27

Manželé nejste? On tam má bydliště?
V případě napadení volat policii.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.19 16:29

Nejsme manzele. Ma tady prechodny pobyt.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.19 16:32

Zajima me toto:

• ktery urad resi, kdo se bude starat o deti
  • jak ho vystehovat, kdy nebude chtit
  • jak predejit nasili. Pokud k nasili dojde, tak vim, ze policie.
M-A
Kecalka 344 příspěvků 23.05.19 16:39

Předejít jde tak, že ty zatím opustís byt. Úřad nic neřeší, řeší to soud o svěření dítěte stejně jako by byl otec Čech.
Vystěhovat neporadím, pokusit se dohodnout :nevim:

M-A
Kecalka 344 příspěvků 23.05.19 16:40

Přechodný pobyt na základě sloučení rodiny?
Má kam případně jít a nahlásit si jinou adresu?

Fetisov
Povídálka 37 příspěvků 23.05.19 16:46

Odbor sociálně právní ochrany dětí, neboli ospod řeší věci ohledně nezletilých dětí.
Co se týče vystěhování z bytu, měl by řešit majitel bytu - otec.
Malá nápověda, pokud bude partner doma vyvádět, zavolat policii, ta by ho měla vykázat z bytu na dobu nezbytně nutnou.
Poté na základě záznamu od PČR se dají podniknout určité kroky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.19 16:52

Opustit byt nemohu, jsem par tydnu pred porodem a uz na materske, nemam kam jit, na najemne absolutne nebudou penize. Navic, pokud soud jeste nerozhodl, tak by to mohl partner vyuzit proti mne, ze jsem mu vzala dite. Mohla bych sice pockat az mi konci materska/rodicovska a pak se vystehovat do zeme, odkud pochazime oba, ale to je fakt na dlouho, partner se chova cim dal hur a je sprosty pred ditetem, to je to nejhorsi ze vseho, nechci, aby mala to porad poslouchala.
Uprimne, nevim, jestli ma penize, aby se odstehoval, leda k matce, ale ta bydli mimo CR. Uz nevim, na zaklade ceho dostal prechodny pobyt, asi kvuli slouceni rodiny.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.19 16:54
@Fetisov píše:
Odbor sociálně právní ochrany dětí, neboli ospod řeší věci ohledně nezletilých dětí.
Co se týče vystěhování z bytu, měl by řešit majitel bytu - otec.
Malá nápověda, pokud bude partner doma vyvádět, zavolat policii, ta by ho měla vykázat z bytu na dobu nezbytně nutnou.
Poté na základě záznamu od PČR se dají podniknout určité kroky.

Diky, podivam se na ten odbor.

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 102 inzerátů 23.05.19 16:56
@Anonymní píše:
Zajima me toto:
  • ktery urad resi, kdo se bude starat o deti
  • jak ho vystehovat, kdy nebude chtit
  • jak predejit nasili. Pokud k nasili dojde, tak vim, ze policie.

na ostatní ti již odpověděli, tak k tomu vystěhování, pokud máš opravdu strach, tak existuje jeden způsob, zabalíš všechny jeho věci a dáš je do úschovny…vyměníš zámek od bytu a jemu napíšeš, kde si má věci vyzvednout, že jste skončili…

Fetisov
Povídálka 37 příspěvků 23.05.19 17:03
@welovefashion píše:
na ostatní ti již odpověděli, tak k tomu vystěhování, pokud máš opravdu strach, tak existuje jeden způsob, zabalíš všechny jeho věci a dáš je do úschovny…vyměníš zámek od bytu a jemu napíšeš, kde si má věci vyzvednout, že jste skončili…

Chyba, nebalit nevyhazovat. V případě potíží přivolat PČR, nějak nenápadně samozřejmě, ta ho zákonným způsobem vykáže.
Vyhazov z bytu může být problém, pokud se její partner obrátí na PČR, bude ona muset dokazovat.
Věc dětí OSPOD

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.19 17:03
@Anonymní píše:
Diky, podivam se na ten odbor.

Ten odbor neresi, komu bude svereno dite. Jeste k tomu dodam, ze partner se k diteti chova slusne (az ma to, ze musi dite poslouchat, jak se chova ke mne), jinak ji nijak neublizuje a dcera ho ma moc rada. Taky bych chtela, aby on s detmi zustal v kontaktu.
Takze to resi asi soud. Nevite ktery? Vubec se v tom nevyznam.

lamicina
Ukecaná baba ;) 2246 příspěvků 23.05.19 17:05

Tady se můžeš o postupu poradit i telefonicky https://www.bkb.cz/ mám na ně dobré reference.

M-A
Kecalka 344 příspěvků 23.05.19 17:08

Řekla bych okresní soud podle místa bydliště, se žádostí na soud může pomoct OSPOD.

Fetisov
Povídálka 37 příspěvků 23.05.19 17:09
@Anonymní píše:
Ten odbor neresi, komu bude svereno dite. Jeste k tomu dodam, ze partner se k diteti chova slusne (az ma to, ze musi dite poslouchat, jak se chova ke mne), jinak ji nijak neublizuje a dcera ho ma moc rada. Taky bych chtela, aby on s detmi zustal v kontaktu.
Takze to resi asi soud. Nevite ktery? Vubec se v tom nevyznam.

obraťte se na ospod, ten sice nerozhoduje do jaké péče bude dítě svěřeno. Nicméně už jak název napovídá, právní ochrana dětí, budou záležitost a vámi řešit, pomohou vám podat o soudu návrh na svěření dětí do péče, případně předběžné opatření.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama