Rozchod s partnerem a malé děti

Anonymní
26.7.21 16:38

Rozchod s partnerem a malé děti

Bohužel to u nás vypadá na rozchod s dlouhodobým partnerem, máme spolu dvě děti, jednomu jsou tři roky a druhému devět měsíců :(. Zkusili jsme vše, bohužel to nefunguje. Ani terapie nepomohla. Je tu někdo, kdo se rozešel s tak malými dětmi? Jaký byl další život, co mě čeká? Mám zůstat, kvůli dětem, i když nebudeme partnery? Soužití není katastrofa, ale nemilujeme se a trápíme se asi oba..
Žiji v zahraničí, rodinu tu nemám - budu na vše sama. S partnerem jsme v přátelském vztahu a chce se na životech děti podílet. Finančně snad problém nebude, ale nemůžu se vrátit do práce hned, malý půjde do školky mezi 18-24 měsíci.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2154
26.7.21 16:51

Takto se s partnerem a otcem svých dětí rozešla kamarádka. S dětmi je sama, táta jí na základě dohody posílá nějaké peníze, převzala hypotéku na původně společný byt, poplatky apod. Důvodem pro krach vztahu ale bylo to, že si našel milenku, se kterou teď žije. Vzájemná dohoda dost drhne, proto bych za sebe asi doporučila ošetřit finanční a majetkové věci a péči o děti přes právníky, obzvlášť jestli nejste v nějaké zásadním sporu, vycházíte spolu a máte vůli se dohodnout. Co vím, kamarádce dost hapruje dohoda s expartnerem, například prázdniny ve školce apod. musí vykrývat převážně sama, spolupráce s ním v tomhle ohledu moc není, dovolenou si plánuje podle sebe a ne podle toho, že má školkou povinné děti. Co se týče otázky, zda zůstat kvůli dětem, tak znám hodně lidí, kteří to takto lepili, nakonec šli od sebe a pro děti to vlastně bylo to nejlepší, protože zjistili, že rodiče spolu nakonec přece jen mohou vycházet a najednou se nehádají. Samozřejmě, že kupa těch dětí stále doufá, že se rodiče dají dohromady, ale to už je věc jiná :-/.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12619
26.7.21 17:09

Pokud dokážete fungovat jako přátelé není to škoda? já bych asi alespoň přečká dobu mateřské abych na to nebyla sama. Mozna vypočítavost ale sama bych na dvě děti být nechtela :(.Mrzí mě tvoje situace :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.7.21 17:10

Nezlobte se, že se ptám, ale to druhé dítě bylo plánované? Shodou náhod teď kolem sebe vidím dost párů s malými dětmi, které se rozvádějí. Jsou ty vztahy dobré a jen neprojdou „zátěžovým testem“ dítěte, nebo jdou do dalšího dítěte přestože ten vztah není moc dobrý?
Vím že je to teď asi nepříjemné téma, takže pochopím, když neodpovíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9724
26.7.21 17:29
@Anonymní píše:
Bohužel to u nás vypadá na rozchod s dlouhodobým partnerem, máme spolu dvě děti, jednomu jsou tři roky a druhému devět měsíců :(. Zkusili jsme vše, bohužel to nefunguje. Ani terapie nepomohla. Je tu někdo, kdo se rozešel s tak malými dětmi? Jaký byl další život, co mě čeká? Mám zůstat, kvůli dětem, i když nebudeme partnery? Soužití není katastrofa, "ale nemilujeme se a trápíme se asi oba.. Žiji v zahraničí, rodinu tu nemám - budu na vše sama. S partnerem jsme v přátelském vztahu a chce se na životech děti podílet. Finančně snad problém nebude, ale nemůžu se vrátit do práce hned, malý půjde do školky mezi 18-24 měsíci.

Já bych si myslel, že po párové terapii tohle budeš vědět na jistotu.

Jinak pokud spolu normálně vycházíte a fungujete spolu, tak bych asi počkal než mladší trochu odroste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5586
26.7.21 17:49

:? žijeme v době rozvodů a rozchodů, je to všude kolem.. ale obvykle jsou ty děti fakt větší, no..
u takhle malých je zas výhoda, že oni si toho tátu a rozchod vlastně ani nebudou pamatovat (bude to jen táta na víkendy) a ty začneš znovu, jinde, s jiným..
ale obecně mám fakt pocit, že se vztahy zahazují jak použité ponožky…
nežijeme s váma, těžko soudit, co bude pro všechny nejlepší… držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.7.21 20:21

Pokud se snesete, zustante spolu zatim jako spolubydlici. Jinak sama, bez pomoci rodiny, to budete mit slozite.Mate predstavu jakou byste chtela peci? Rozsireny styk s otcem, nebo jen vikendy? Zkuste si s partnerem sednout a popremyslet, udelejte si tabulku, kdo bude vyzvedavat ze skolky, krouzkuaa, ktery den, atd.,vse rozplanujte.Pak uvidite jestli budete zvladat a jak. Take si sepiste penize, zda partner prispeje na koupi/vybavu bytu/domu pro vas a deti atd. Pokud bude dohoda vaznout, zvazte kouce/mediatora, ktery pomuze s dohodou.
Jinak ja odesla k rodine (nebylo kam jinam) se 3mi malymi detmi, daleko od manzela, manzel dela peklo, chce deti do stridave pece, i presto ze se o ne nedokaze postarat, nikdy se nestaral. Nemit pomoc rodiny, tak to nedam. Pece o 3 deti je slozita i bez toho, ze se skoro denne dohaduji s pravniky, ospodem atd.
Cas na sebe moc nemam, domacnost uklizim po vecerech. Je to tezky. A ze bych se hnala do nejakeho dalsiho vztahu, kdyz to vidim okolo, to opravdu ne…uz jsem se dost spalila…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat