Rozchod s partnerem - jak získat materiální věci zpět

Anonymní
4.2.16 09:53

Rozchod s partnerem - jak získat materiální věci zpět

Zdravím vás všechny, předem žádám o zachování anonymity, píši za kamarádku a je to velmi citlivá věc. Potřebovaly bychom poradit v otázce, jak získat materiální věc zpět po rozchodu s partnerem. Přítel se po několikaměsíčním vztahu a společném bydlení(byt kamarádky) z ničehonic nečekaně sbalil a odjel do místa svého bydliště, de facto se tímto náhle s kamarádkou rozešel, ale odvezl si sebou mobil darovaný kamarádkou v nedávné době v hodnotě 6000Kč. Dohodli se, že do včerejšího data mobil zašle poštou na adresu kamarádky, což tak neučinil a žádá prodloužení dohodnuté doby cca o týden (argument - po výplatě, nyní nemá peníze). Jakými prostředky může kamarádka mobil získat zpět? Je na paušál, potřebné údaje k tomu, kde se nyní expřítel nachází jsou k dispozici. Děkujeme :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

527
4.2.16 09:56

Tak pokud byl darovany, tak kamaradka je uboha, kdyz ho chce zpatky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3711
4.2.16 09:58
@Veronika2015 píše:
Tak pokud byl darovany, tak kamaradka je uboha, kdyz ho chce zpatky

Přesně tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24136
4.2.16 09:58

Ona ho dala jemu? No, pokud od něj má papíry, může to ohlásit jako krádež. Spíš bych mu nechala vypnout simku. Ale pak to bude slovo proti slovu.. Nebo ať si pro něj dojede.
Ale je to teda trochu natruc, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
527
4.2.16 10:00

@pikola
Simku bych nechala vypnout…ale telefon pokud ji ho neda, stejne stim nic nezmuze, resit to nebudou, slovo proti slovu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3704
4.2.16 10:06

Jako já nevim no… ale pokud to je dar, tak mi přijde uhozený to chtít zpět. Pokud něco někomu daruji, tak neočekávám, že to dostanu zpět i když se třeba rozejdeme, nebo se kontakt utne. Ať to je partner, kamarádky nebo tak. Mě to přijde úplně mimo nechat si vracet dary. A jak to dostat, pokud to teda nechce vrátit? Nevím :nevim: Občas zahlídnu soudkyni Barbaru :mrgreen: :lol: a tam jsem viděla podobný případ, chlap chtěl vrátit po rozchodu scooter, který daroval expřítelkyni, nezbylo nic jiného než se soudit a dokázata pravdu :nevim:… taky jsem měla takovýho frajera, ten chtěl vrátit i kalhotky, který mi náhodně zaplatil na nákupech :lol: co s nima chtěl dělat, nevim :nevim: :lol: buď je nosit, nebo je nějak prapodivně používat a nebo je předat další ve frontě :mrgreen: :nevim: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
protection
4.2.16 10:16

Je to trapný, dar je darem..

• Nahlásit
  • Citovat
22866
4.2.16 10:17

Dar je dar…

ještě bych se asi zamyslela nad tím, kdyby vzal kramle druhý den potom, co sem darovala takhle drahou věc, tak bych to možná zpátky chtěla (brala bych to jako účelový od něj), ale jinak bych pokrčila rameny, zanadávala si na sebe jak jsem krátkozraká a život by šel dál.

Nebo on chce zpátky taky všechny dárky, co jí dal? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
4.2.16 10:17

Tak jsou možnosti, kdy darovanou věc je dárce oprávněn žádat zpět, nicméně bych si to nedovolila. Vztah je snad o něčem jiném, nikdy by mě nenapadlo, chtít po svém ex vrátit dárky nebo dokonce moje finanční investice do našeho vztahu (projetý benzín, provolané peníze, stovku za každou kvůli němu probrečenou vteřinu…). Život je plný omylů, jedním může být dárek za 6 000 Kč pro někoho, s kým jsem pár měsíců, evidentně to pro ní byla vysoká částka. Přijít za mnou s tímhle můj ex, tak mu to vrátím, ale budu si myslet, že je to ubožák, se kterým už díky bohu nejsem.

Nechápu tu simku, to mu k tomu ještě platí paušál nebo co? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9543
4.2.16 10:19

8o Já čekala vybavení bytu za několik set tisíc, a on mobil a ještě ke všemu dárek. Jo, kamarádku to asi zamrzí, ale chtít dárek zpět kvůli rozchodu mi fakt přijde pod úroveň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19079

8o 8o 8o Dárky se snad nevrací ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
335

Nejlepsi je rozhlasovat na webu ze je to DAROVANY telefon, to si policajt akorat zatuka na celo.

Jo a gratuluju byv. priteli, ze se zbavil takove harpagonky.

Příspěvek upraven 04.02.16 v 10:20

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19079
@zrcadlo píše:
8o Já čekala vybavení bytu za několik set tisíc, a on mobil a ještě ke všemu dárek. Jo, kamarádku to asi zamrzí, ale chtít dárek zpět kvůli rozchodu mi fakt přijde pod úroveň.

přesně tak :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1285
4.2.16 10:20

Kamarádka je trapná, když chce dar zpět a Ty proto, že píšeš za ni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49236
4.2.16 10:20
@Anonymní píše:
Zdravím vás všechny, předem žádám o zachování anonymity, píši za kamarádku a je to velmi citlivá věc. Potřebovaly bychom poradit v otázce, jak získat materiální věc zpět po rozchodu s partnerem. Přítel se po několikaměsíčním vztahu a společném bydlení(byt kamarádky) z ničehonic nečekaně sbalil a odjel do místa svého bydliště, de facto se tímto náhle s kamarádkou rozešel, ale odvezl si sebou mobil darovaný kamarádkou v nedávné době v hodnotě 6000Kč. Dohodli se, že do včerejšího data mobil zašle poštou na adresu kamarádky, což tak neučinil a žádá prodloužení dohodnuté doby cca o týden (argument - po výplatě, nyní nemá peníze). Jakými prostředky může kamarádka mobil získat zpět? Je na paušál, potřebné údaje k tomu, kde se nyní expřítel nachází jsou k dispozici. Děkujeme :kytka:

bydleli pár měsíců, dala super drahý dárek na tu dobu, pak se rozešli.. no za mě.. její hloupost, jednou to darovala a je trapas to chtít zpět.. dárky se zpět neberou.. no ale já jsem stará škola :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama