Rozchod s partnerem, seberou mi dítě?

Anonymní
22.9.20 13:44

Rozchod s partnerem,seberou mi dítě?

Ahoj. Po 9letech se se nám rozpadl definitivně vztah.. Teď už bývalí partner si našel byt, 3+1 a je prostě dobře finančně zajištěny.. Já s mou finanční situaci si nemohu vyskakovat.. Šla jsem do podnájmu 1+1 (žijem ve městě plném fabrik, tudíž najít tu bydlení je hrůza a člověk bere první co se namane :( ) máme spolu 4leteho kluka, já se snažím i tu 1+1ku zutulnit, opticky jsem rozdělila malému koutek od obýváku, a zkrátka se snažím co to jde..kvůli školce mám jen ranní směny, takže i s penězi vycházím tak akorát.. Ale tedko mi bývalí začal v podstatě vyhrožovat že mi malého sebere, že není možné aby mi ho sociálka nechala když žiju v malém bytě, že u něj by měl všechno..a že když ho nedostane skrze bydlení najde jiný způsob :,( prosím, pár povzbuzujících slov.. Jsem na dně

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2870
22.9.20 13:46

Malý byt není důvodem k odebrání dítěte nebo svěření do pece druhému rodiči. Maximálně se mu muže podařit střídava pece.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.9.20 13:48

Ahoj milá neznáma, upřímně si nemyslím, ze by bývalý měl šanci dostat syna do pece, pro ditko stačí mít koutek na hraní, postel, oblečení a nikdo ti ho nevezme, buď vážně v klidu. Vím, ze je to těžké, člověk je ve stresu atp ale v tvém případě (pokud nemáš nějakou hodně problematickou minulost nebo současnost - drogy, alkohol ve velkém, prostituce atp,) můžeš vážně byt v klidu. Bývalý Te chce jen zastrašit a zahnat do kouta, tak se nenechej. Držím palce. :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
482
22.9.20 13:49

Neboj! Malý u tebe přeci nestrádá, podstatné je, že máš práci, bydlení a o maličkého se staráš. Nemají důvod ti ho brát, ty jsi máma a určitě starostlivá a soudy upřednostňují děti nechávat s matkou. To už by muselo být, aby ti ho vzali! Hlavu vzhůru :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6896
22.9.20 13:56

Bez tomu naproti. Kontaktuj sama ospod, domluv si schuzku, ze se chces poradit. Uvidis, reknou Ti, ze ex placa hovadiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24995
22.9.20 14:03

Neseberou. Dítě se nedává podle platu nebo velikosti bytu, ale kdo se o něj stará.

Příspěvek upraven 22.09.20 v 14:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28799
22.9.20 14:04
@Anonymní píše:
Ahoj. Po 9letech se se nám rozpadl definitivně vztah.. Teď už bývalí partner si našel byt, 3+1 a je prostě dobře finančně zajištěny.. Já s mou finanční situaci si nemohu vyskakovat.. Šla jsem do podnájmu 1+1 (žijem ve městě plném fabrik, tudíž najít tu bydlení je hrůza a člověk bere první co se namane :( ) máme spolu 4leteho kluka, já se snažím i tu 1+1ku zutulnit, opticky jsem rozdělila malému koutek od obýváku, a zkrátka se snažím co to jde..kvůli školce mám jen ranní směny, takže i s penězi vycházím tak akorát.. Ale tedko mi bývalí začal v podstatě vyhrožovat že mi malého sebere, že není možné aby mi ho sociálka nechala když žiju v malém bytě, že u něj by měl všechno..a že když ho nedostane skrze bydlení najde jiný způsob :,( prosím, pár povzbuzujících slov.. Jsem na dně

Kvůli bytu 1+1 ti dítě nikdo nesebere, ale jestli má ex fakt zájem, zřejmě dostanete střídavou péči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24076
22.9.20 14:21

Velikost bytu je irelevantní. Totéž kdo má víc či míň peněz. Pokud oba máte bydlení, máte finance, máte zájem o výchovu, může to být střídavá péče. Jinak bych kontaktovala ospod, podala návrh na svěření do péče. Vzhledem k chování otce bych radši měla dveře dokořán, tj navrhla co největší možnou a schůdnou časovou dotaci na jeho péči. Aby nemohl tvrdit, že ho omezujes a kdesi cosi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23521
22.9.20 14:21

Ale prosím tě, neblázni, s jedním dítětem můžeš klidně bydlet i v garzonce, nebo pomálu u kamarádky na gauči, a dítě ti nikdo brát nebude.
To ať si bývalý nechá od cesty, tyhle řeči. CHce tě jen naštvat, vydeptat, případně donutit se vrátit, možná…ale to je tak všechno.
Já naopak neznám žádnou samoživitelku, která by si mohla dovolit byt větší než je tebou psané 1+1.
Můžeš ale počítat s tím, že pokud bude chtít bývalý nějakou formu střídavé péče, tak tam uspět může bez větších potíží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14428
22.9.20 15:10

Nežiješ v malém bytě. Pokud se najít nějakého právníka a nebuď na to sama. ALepsoň zajdi do nejbližší občanské poradny a nech se od nich podpořit a poradit co můžeš dělat, aby vyhrožování ustalo.

https://www.obcanskeporadny.cz/cs/poradny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
22.9.20 15:19

Po deseti letech vztahu je tvuj ex peknej dobrak, hlavne ze on sam se vali v byte 3+1 a jeste si bude otvirat hubu…to mi je te moc lito…ale neboj se dite nechavaji spis matce a kdyz se o nej staras hezky a ma vsechno co potrebuje je uplne jedno jestli bydlite v garsonce nebo v 3+1.Je to zmetek ten tvuj ex! Nenech se vydeptat :kytka: hodně pevných nervů přeju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8808
22.9.20 23:06

Hajzlik to je, a alíky máte nějak vyřešené? Nebo nemáš třeba nárok na příspěvek na bydlení? Dite má právo na stejnou životní úroveň jako otec a měl by ti na něj už teď něco platit ne? Máte to nějak ošetřené? O dítě by se v příp. nemoci, otcovo služební cesty apod. měl kdo postarat? Jeho rodiče třeba? On by hodně rychle zjistil, že to zas taková legrace není - a teď kluka vídá jak?

Určitě se někde poraď, na co máš nárok a jak příp. postupovat, kdyby ti dělal nějaký problémy. On jestli někde vytáhne, resp. i doloží, jak je na tom dobře, tak mu vymeri - v případě svěření do tvé péče s úpravou styku - takový alíky, že se do ty garsonky bude stěhovat brzo možná taky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4689
23.9.20 08:35
@Anonymní píše:
Ahoj. Po 9letech se se nám rozpadl definitivně vztah.. Teď už bývalí partner si našel byt, 3+1 a je prostě dobře finančně zajištěny.. Já s mou finanční situaci si nemohu vyskakovat.. Šla jsem do podnájmu 1+1 (žijem ve městě plném fabrik, tudíž najít tu bydlení je hrůza a člověk bere první co se namane :( ) máme spolu 4leteho kluka, já se snažím i tu 1+1ku zutulnit, opticky jsem rozdělila malému koutek od obýváku, a zkrátka se snažím co to jde..kvůli školce mám jen ranní směny, takže i s penězi vycházím tak akorát.. Ale tedko mi bývalí začal v podstatě vyhrožovat že mi malého sebere, že není možné aby mi ho sociálka nechala když žiju v malém bytě, že u něj by měl všechno..a že když ho nedostane skrze bydlení najde jiný způsob :,( prosím, pár povzbuzujících slov.. Jsem na dně

Buď v klidu. To se nestane. Děti se odebírají, pokyd jsou v ohrožení života nebo je tam týrání, zneužívání atd. Rozhodně ne proto, že si nějaký ex vzpomene… Buď v klidu. Max si zazadej o zvýšení alimentu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4689
23.9.20 08:36
@Tarjei píše:
Bez tomu naproti. Kontaktuj sama ospod, domluv si schuzku, ze se chces poradit. Uvidis, reknou Ti, ze ex placa hovadiny.

Dobrý nápad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama