Rozchod s přítelem po nevěře a ztráta důvěry

Anonymní
4.1.20 21:38

Rozchod s přítelem po nevěře a ztráta důvěry

Ahoj, chtěla bych poradit (nebo se možná jen svěřit) s problémem ve vztahu.
Už 3 roky jsem s přítelem, kterého velmi miluji. Před rokem nám to však začalo skřípat. Hlavní důvod byl nejspíš to, že jsem šla na vysokou do jiného města a už jsme spolu nebyli tak často. Navíc jsem se školou měla i víc starostí, moc mi to studium nešlo. On měl zase větší zápřah v práci a tak se stalo, že mi po několika měsících hádek a tiché domácnosti řekl, že by bylo nejlepší, kdybychom se rozešli. Tak nějak jsem to čekala, navíc už jsem od něj byla pár týdnů komplet odstěhovaná, tak jsem se ho ani neptala proč. Jenže po rozchodu se mnou byl pořád v kontaktu, ptal se mě, jak se mám, co ve škole a prakticky aspoň jednou do týdne jsme se viděli. Takže se ke mně asi po měsíci vrátil s tím, že to byla strašná chyba se se mnou rozejít a že si vůbec neuvědomoval, co ve mě má. Měla jsem z toho hroznou radost a okamžitě jsem souhlasila s návratem. Jenže po týdnu mi přišla zpráva od nějaké slečny, že jak prý to s přítelem máme, že už půl roku uhánní její kamarádku a jestli jsem o tom věděla. Přítel mi okamžitě začal vysvětlovat, že skutečně si s ní už půl roku psal, ale že spolu nic neměli, dokud se se mnou nerozešel (čemuž jsem vůbec nevěřila). Ale nechala jsem se ukecat a snažila jsem se to překousnout, koneckonců se ke mně vrátil. Jenže mj to přirozeně nedalo a začala jsem pátrat. Celkem brzy jsem našla jejich konverzaci u něj v mobilu, ale našla jsem i konverzaci s jeho kamarádem, kde mu k ní psal… A tak jsem šla v konverzaci dál a tam mu psal i o jiných holkách, kterými se chlubil i v době, kdy jsme spolu byli třeba rok… Tehdy jsem ho poslala k vodě já, ale nevydrželo mi to ani dva dny, prostě mě ubrečel, že už takový být nechce a nechce mě ztratit. To bylo před půl rokem… Doufala jsem, že se to časem srovná, ale stala se že mě stíhačka a žárlivá mrcha, už jsem i zavolala jeho jiné kamarádce, že jestli se s ním bude dál vídat, že jí udělám že života peklo. Neustále mu lezu do mobilu a snažím se najít důkaz, že mi dal lže. A dneska jsem našla konverzaci z doby, kdy byl měsíc na stáži v jiném městě, tehdy nechtěl, abych za ním jela, že tam bude mít příliš práce. Konverzace to byla s nějakou slečnou Katka Badoo a dost jasně z ní vyplynulo, že to spolu táhli minimálně 2 týdny.
V současné době nemám příteli co vytknout, je pozorný, má pochopení pro mé zkoumání jeho mobilu, pro mé žárlivé záchvaty a věnuje mi maximálně pozornost. Ale ty věci z minulosti mám fakt problém překousnout a asi se s tím nikdy úplně nesrovnám. Jenže ho miluji a neumím si představit, že bych s ním nebyla. Asi mi řekněte, že se na něj mám vy__ať, ale nějak na to nemám…

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

258
4.1.20 21:46

Tak pokud ho miluješ a chceš s ním dál být musíš ty věci hodit za hlavu. Jinak nikdy nemůžeš být šťastná a stejně by časem ten vztah šel do kopru… Takže buď to ukončíš hned s tím, že mu nevěříš a nedokážeš žít v nejistotě a nebo si s ním sedni řekni mu jak se věci mají, že si jim pořád nejsi jistá, že mu prostě nevěříš a nevíš jak dál. A třeba to spolu nějak vyřešíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2541
4.1.20 21:46

Tak žij tak, jak žít chceš. Především by sis ale měla uvědomit, že ubližuješ svým chováním hlavně sama sobě. Ve vztahu vytváříš bariéry také ty (i když není se čemu divit)… Milovat je krásné, ale měla bys mít hlavně na paměti lásku sama k sobě. Pokud ti soužití s někým, koho sice miluješ, vytváří stresové prostředí plné podezřívání, prohledávání mobilu atd, není to zdravé ani pro tebe ani pro váš vztah. Buď uděláš tlustou čáru, prestaneš dělat to co děláš a nebo od něj odejdeš. Láska neláska tohle se stává a je lepší se trápit chvíli sama, než po 10 letech s dětmi na krku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
4.1.20 22:05

Jsem uplne ve stejne, no ne stejne ale podobne situaci. Pritel me kdysi podvedl, jednorazove tedy s ex. Mela jsem vztek, nenavidela ho. Chtela jsem aby se odstehoval. Taky jsem byla silene zamilovana, neumela jsem si predstavit ze to ukoncime. No tak jsem odpustila, a ted s nim cekam dite, ale naprosto ti rozumim.. Taky je ze me zarlivka a lezu mu do tel obcas, ale on neni problem ty konverzace smazat ze jo.. Proste uz mu nikdy neuverim na 100%. Naucila jsem se verit, ale bude to ve me navzdy a nekdy mam i blby reci ze me treba podvadi coz mu samozrejme vadi, a tvrdi ze uz by to neudelal, podruhe uz bych mu neodpustila a vykopla ho i kdyz by se to ve me hodne pralo. Jsem blba holt no, ale miluju ho neustale porad. Ale nikdy mu to nezapomenu. Muzu jen doufat, ze neulitava. Jo a jeste, priznal se mi, ze u ni byl a ze nic nebylo, ze kecali a dali si kafe, ona vsak tvrdila opak, takze mi asi nikdy neprizna, ze spolu neco meli. Ale tak ja si myslim svoje a v tomhle mu neverim, potvrdila mi to i jeji dcera.

Příspěvek upraven 04.01.20 v 22:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 22:09

Hele, měla jsem to samý. Rok a půl jsem se snažila to překousnout, nešlo to. Rozešli jsme se. Když se stal rozchod, tak jakoby ze mě spadnul nějakej kámen. Ulevilo se mi. Nemusela jsem na to neustále myslet, kde je, s kým je, kdo mu po pípnutí telefonu píše. Měla jsem to jako ty, šíleně ho milovala a myslela si, že to nezvládnu. Ale hele, zvladnes, věř, že jo, budeš muset. Bude to bolet, dlouho. Tim ti tady samozřejmě nechci říkat, ať to ukončis, to je čistě na tobě, ale pokud to nehodíš za hlavu, tak to budeš pořád v sobě dusit, až nakonec přijde on a rozejde se s tebou, jako to dopadlo u nás..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.1.20 22:18

Ahoj, povím ti mojí zkušenost.
S přítelem jsme spolu 5 let, před rokem a půl jsem zjistila, že už půl roku se snaží o jinou holku, zamiloval se do ní, ona s ním po netu flirtovala, ale nic vážnějšího nechtěla. Byli párkrát na kafi, to je údajně vše. Je pravda, že tou dobou, ještě před tim, než se s ní seznamil, jsme se dost hádali, já byla nervózní z maturity, přítel měl horší období na vysoké, kdy se mu nedařilo. Vídali jsme se jen o víkendech. Ja vlastne chvilema ani nevedela, jestli v tom vztahu vubec chci pokračovat. Po tom, co jsem zjistila tohle, jsme se na 3 měsíce rozešli, přítel mi pořád psal, že mu na mě záleží, že tohle nechtěl atd., podlehla jsem. Vrátila jsem se k němu, byla jsem na vysoké a on taky, oba v Praze, takže jsme se vídali celkem dost, ale prostě to ve mně pořád dost hlodalo, strašně ta zrada bolela, takže jsem občas měla záchvaty vzteku, žárlivosti atd.. trvalo to asi rok a až tak před tím čtvrt rokem jsem se s tím konečně vyrovnala, sestehovali jsme se a troufám si říct, že je nám spolu nejlíp, co nám kdy bylo.
Takže moje ráda zní, pokud ho máš fakt ráda a on tebe, vidíš snahu, nedává ti další důvody k tomu, abys mu nevěřila, tak tomu dej čas, to je jediný, co opravdu pomáhá. Trvá to dlouho, bolet to bude asi vždycky, ale časem to překryje to hezky, co spolu prožijete.

• Nahlásit
  • Citovat
874
4.1.20 22:37

Zkus to s ním a uvidíš. Je smutné opustit neudržitelné, ale smutnější je, stále se držet neudržitelného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 22:53

Toje láska jak trám strašně tě miluje holka drž se ho brzy určitě najdeš zase nějakou konverzaci :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
5.1.20 11:39
@Anonymní píše: … Doufala jsem, že se to časem srovná, ale stala se že mě stíhačka a žárlivá mrcha, už jsem i zavolala jeho jiné kamarádce, že jestli se s ním bude dál vídat, že jí udělám že života peklo. Neustále mu lezu do mobilu a snažím se najít důkaz, že mi dal lže.

Promiň, ale jsi kráva. Kdo hledá, ať najde. A jestli to tvůj přítel ví a nechává tě dělat tyhle věci (telefony kámoškám, projíždění mobilu), tak je to zoufalec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 07:18

@PeBa12 No probrali jsme to, řekla jsem mu, že mám problém mu po tom všem věřit a že nevím, jestli s ním zvládnu být. Prý to všechno chápe, ale snaží se a chce, abych s ním byla šťastná… Teď tedy nejsem, ale je to pořád kvůli tomu, co bylo… Teď mi vážně vychází ve všem vstříc.. Asi to bude chtít ještě čas

• Nahlásit
  • Citovat
2617
6.1.20 07:34

No já nevím, ale na mě ten chlap působí tak, že stále hledá a jde jen o to, kdy najde nějakou lepší :nevim:. Já se dozvědět, že si už půl roku chlap uhání nějakou nánu, tak je mi asi i celkem jedno, jestli spolu něco měli. Jednorázový sex mi přijde snad lepší než půlroční uhánění :poblion:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
6.1.20 09:25
@Anonymní píše:
@PeBa12 No probrali jsme to, řekla jsem mu, že mám problém mu po tom všem věřit a že nevím, jestli s ním zvládnu být. Prý to všechno chápe, ale snaží se a chce, abych s ním byla šťastná… Teď tedy nejsem, ale je to pořád kvůli tomu, co bylo… Teď mi vážně vychází ve všem vstříc.. Asi to bude chtít ještě čas

Ona uz ta důvěra nikdy nebude na 100%. A pri kazdy příležitosti, kdy se budete hadat to vytahnes i kdyz nebudeš chtit, i tohle je potreba korigovat. Někdy to zaboli i me i mdyz uz je to pro me rok stara zalezitost, partner je ted taky jinej, snazi se, cekame dite, ale beda jak bych prisla na neco zas, podruhy uz bych neodpustila. Dej tomu cas a uvidis, ono bud fakt se s tim zit naucis, ze laska to prekona nebo to nedas a pujdete od sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.1.20 20:46

Opakovane té podvádí, ať už tam sex byl nebo ne. Přesně ví, že když zabreci, tak mu odpustíš, ma tě jistou a podvádět té nepřestane. Podle mého názoru, ale plést se samozřejmě můžu. Tohle jsem u kámošky zažila, chlap ji podváděl, nakazil chlamydiema a pak utekl s jinou, který hned udělal dítě a kámoška je dík nemu neplodna.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama