Rozchod s psychopatem "otcem" dcery a soud o úpravu péče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Genynyxxx
Nováček 1 příspěvek 02.08.19 15:28
rozchod s psychopatem "otcem" dcery a soud o úpravu péče

Dobrý den, po neuvěřitelných neschodách nás s partnerem zřejmě nemine soud o úpravu péče naší dcery. Druh je, teď už bývalý alkoholik s množstvím záznamů na policí pro násilí. Já mám za sebou výkon trestu za nedbalostní trestný čin. Chci se zeptat, jak to chodí u soudu v takových kontroverzních případech. Bojím se, že soud rozhodne v můj neprospěch. Žijeme už nějaký čas od sebe a z jeho strany jen výhrůžky, žárlivost a hlavně neschopnost domluvit se na čemkoliv, co se týče naší dcery. Nějakým nešťastným způsobem si prozatím dceru stridame. Děkuji za rady, jak se připravit na takový soud. Veronika

Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8547 příspěvků 02.08.19 15:31

Vezmi si právníka a využij služeb mediátora.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21455 příspěvků 02.08.19 15:41

Řídila bych se radou od @Ou ;)
Jen bych k tomu dodala, že škraloupy máte oba, takže nejvíc bude záležet na tom, jak jste na tom teď, respektive v poslední době, jak fungujete, pracujete, máte zázemí pro dítě. Jeden jak druhej.
Pokud dítě není malé miminko a vaše podmínky jsou cca nastejno, může to klidně dopadnout třeba zrovna střídavou péčí :nevim: To ti tu nikdo přesně nepoví, záleží na vás dvou, co navrhnete, na soudci, na pracovnicích ospodu.
Obecně bych řekla, že pokud nejsi nějaká šílená hydra bez bydlení, co se plácá v pervitinu, tak ti dítě nikdo nesebere (že by šla malá do výhradní péče otci), na druhou stranu, pokud otec nebyl násilnický vůči dceři, tak pokud bude mít zájem, tak je dost pravděpodobný nějaký širší styk. Systém „půjčím ti dítě na dva víkendy v měsíci“ se dneska už provozuje jen pokud to otcům tak vyhovuje, jinak se soudy snaží péči o dítě rozložit rovnoměrněji…

Teď koukám, jak moc „pokud“ jsem napsala. Prostě se to nedá říct jen tak spatra, když člověk nezná situaci. No a nakonec stejně záleží na soudci, k čemu se on sám názorově přiklání, a co doporučí OSPOD :nevim:

Bábrdl
Generální žvanilka 24453 příspěvků 02.08.19 15:41
@Genynyxxx píše:
Dobrý den, po neuvěřitelných neschodách nás s partnerem zřejmě nemine soud o úpravu péče naší dcery. Druh je, teď už bývalý alkoholik s množstvím záznamů na policí pro násilí. Já mám za sebou výkon trestu za nedbalostní trestný čin. Chci se zeptat, jak to chodí u soudu v takových kontroverzních případech. Bojím se, že soud rozhodne v můj neprospěch. Žijeme už nějaký čas od sebe a z jeho strany jen výhrůžky, žárlivost a hlavně neschopnost domluvit se na čemkoliv, co se týče naší dcery. Nějakým nešťastným způsobem si prozatím dceru stridame. Děkuji za rady, jak se připravit na takový soud. Veronika

Co u soudu požaduje otec a co chceš ty?
A co považuješ za svou prohru?

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1713 příspěvků 02.08.19 16:03

To ze byl/je grazl je jedna vec, druha vec je, jesti se chova hezky k diteti a jestli by ji nikdy neublizil. To musis vedet ty, znas ho prece. Z jeho strany vyhruzky kvuli cemu? Malou mu chces davat, vida dite? Nebo delas problemy, nechces mu ji davat. To bych pak vyhrozovala a delala sceny taky, byt na jeho miste… pises jen neco a nejsi konkretni. Proste si vezmi pravnika, tady nic nevyresis

Lama Lama
Hvězda diskuse 54340 příspěvků 02.08.19 16:06
@Genynyxxx píše:

Jak dlouho jste od sebe? co znamená neštastným způsobem?
Pokud do ted střídáte, je dost pravděpodobné, že to soud zafixuje. Toho, že ti dítě sebere bych se nebála.
KOlik je dítěti? Jak dlouho střídáte?

Kačus82
Kelišová 6864 příspěvků 02.08.19 16:10

Soudy (vim o pripadech z Prahy) maji tendenci sazet stridavou peci. Takze jestli uz ted stridate, tak budes muset prokazat, ze to opravdu nefunguje. Minulost by snad nemela hrat takovou roli (pokud nesedel treba za nejake ublizovani lidem nebo tak), takze pokud budete mit obdobne zazemi a nebudou prokazatelne prusvihy (dite samo doma, rodic na tahu, dite nechodi do skoly, nevim), tak to tak muze i skoncit :think:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34896 příspěvků 02.08.19 16:19

Pokud provozujete střídavku, je dost možné, že ji soud podpoří. Kdo soud o co žádal? Pokud byste chtěli jeden nebo druhý dítě do výlučné péče a druhý rodič chtěl totéž např. nejspíš by vás soud poslal na znalecké posudky. Pokud se nedohodnete a budete se akorát navzájem očerňovat, nejspíš vás soud pošle do nějaké rodinné poradny na mediaci, abyste se tam domluvili.

Váš příspěvek
Reklama