Rozchod/rozvod po 23 letech

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
147
17.5.22 22:09

Rozchod/rozvod po 23 letech

Zdravím všechny přispívající (spíše) zeny.
Odesly jste některá od manžela po 23 letech vyhoreleho vztahu, roky bez citů a intimností, ale jinak normálni chlap. Ze sveho rozhodnutí? Litovaly jste? Jak jste se dostaly z te nejistoty z budoucnosti a samoty, co pak nastala? Potkaly jste jeste noveho partneta pro další život? Po ctyricitce… Podotykam, ze manželství jiz neslo zachránit, slo se jen rozhodnout, ze takto „dozijeme“ nebo rozchod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
54126
17.5.22 22:16
@Malá bobina píše:
Zdravím všechny přispívající (spíše) zeny.
Odesly jste některá od manžela po 23 letech vyhoreleho vztahu, roky bez citů a intimností, ale jinak normálni chlap. Ze sveho rozhodnutí? Litovaly jste? Jak jste se dostaly z te nejistoty z budoucnosti a samoty, co pak nastala? Potkaly jste jeste noveho partneta pro další život? Po ctyricitce… Podotykam, ze manželství jiz neslo zachránit, slo se jen rozhodnout, ze takto „dozijeme“ nebo rozchod.

Po 34.
Ze svého rozhodnutí.
Určitě na vteřínu nelitovala a kolem sebe neznám žádnou rozvedenou, která by svého rozhodnutí litovala. Žádná samota nenastala, pořád jsem kolem sebe někoho měla.
Ano. Po padesátce. 8)
Vztahově jsem nejšťastnější za celý svůj život.

Držím palce a neboj. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
17.5.22 22:21
@sirikit píše:
Po 34.
Ze svého rozhodnutí.
Určitě na vteřínu nelitovala a kolem sebe neznám žádnou rozvedenou, která by svého rozhodnutí litovala. Žádná samota nenastala, pořád jsem kolem sebe někoho měla.
Ano. Po padesátce. 8)
Vztahově jsem nejšťastnější za celý svůj život.Držím palce a neboj. :kytka:

Děkuji.
Ja mam kolem sebe páry, které třeba prezivaji, ale neodejdou, i šťastné páry, ale nikdo nema potrebu travit čas s rozvedenou. Kazdy se venuje sve rodině. Proto ta samota, co me ted prepada a nejistota co vubec bude. Rozhodnutí uz ale nezmenim, po roce přemysleni, uz musim bojovat. Jen proste, kde brat normálniho chlapa partnera do budoucna a „nekrast“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8234
17.5.22 22:21

Bude to dobry. U nas po 25 letech. za chvili mi bude 50 a dokonce mam postizene dite. A rozhodne nelituju, chlapu jsou mraky a ja jsem moc spokojena.
Ale jednoduche to nebylo, ze zacatku jsem si platila psychoterapii, abych se z toho dostala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.5.22 22:22

Taky nad tím někdy uvažuju. Ale máme ještě menší děti - ZŠ a SŠ. A právě nevím, jestli mi to k něčemu bude, když budu pak sama. Nechce se mi tahat k dětem nového partnera a celkově řešit nějaké nové bydlení buď pro mě nebo vystěhovávat manžela… Je to strašně komplikací, ale ve vztahu už to „hezké“ taky zmizelo a zůstaly jen povinnosti. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
17.5.22 22:31
@TerezaVoříšková píše:
Taky nad tím někdy uvažuju. Ale máme ještě menší děti - ZŠ a SŠ. A právě nevím, jestli mi to k něčemu bude, když budu pak sama. Nechce se mi tahat k dětem nového partnera a celkově řešit nějaké nové bydlení buď pro mě nebo vystěhovávat manžela… Je to strašně komplikací, ale ve vztahu už to „hezké“ taky zmizelo a zůstaly jen povinnosti. :nevim:

Kvuli diteti jsem se nechtela obetovat, rozesli jsme se v dobrém, dite je v pohode. Je to muj zivot, jediný, jiny uz nedostanu a dite mne za oběť nepodekuje. Tohle jsem si za ten rok v sobě vyresila. Ale samozřejmě sla jsem do tezkeho rozhodnutí. Jenze videla jsem kolem sebe normálne fungujici pary (v rodině vsichni), takze mne zbyl jen žal a pak…jsem se proste rozhodla to udelat a zariskovat. Jestli to bylo nakonec správne, to ukáže čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
17.5.22 22:32
@TerezaVoříšková píše:
Taky nad tím někdy uvažuju. Ale máme ještě menší děti - ZŠ a SŠ. A právě nevím, jestli mi to k něčemu bude, když budu pak sama. Nechce se mi tahat k dětem nového partnera a celkově řešit nějaké nové bydlení buď pro mě nebo vystěhovávat manžela… Je to strašně komplikací, ale ve vztahu už to „hezké“ taky zmizelo a zůstaly jen povinnosti. :nevim:

Sama…ja jsem vlastně zjistila, ze „sama“ jsem uz roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54126
17.5.22 22:33
@Malá bobina píše:
Děkuji.
Ja mam kolem sebe páry, které třeba prezivaji, ale neodejdou, i šťastné páry, ale nikdo nema potrebu travit čas s rozvedenou. Kazdy se venuje sve rodině. Proto ta samota, co me ted prepada a nejistota co vubec bude. Rozhodnutí uz ale nezmenim, po roce přemysleni, uz musim bojovat. Jen proste, kde brat normálniho chlapa partnera do budoucna a „nekrast“.

Mazej na seznamku a neber to moc vážně, jenom se bav.
Netlač na pilu a přehrabování ženichy ber jako e-shop. Tam taky milion triček bez zájmu odložíš a nemáš žádnou jistotu, že zrovna mají to přesně správné pro Tebe.
Ale to přehrabování je mnohem lepší zábava, než si kousat nehet a přešlapovat na místě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9185

@TerezaVoříšková tak já už bych si chlapa domů nestěhovala ;)
když rozchod kolem 50, tak komplet, vypořádání majetků..
ale to už bych teda musela mít SAKRA důvod ;)
já spíš hlasuju pro ty kompromisy, no
ale jistě ne ve všem, pořád a aspoň někdy člověk musí cítit Štěstí ;)
jen už to nemusí být 3× denně jak kdysi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
@Jana525 píše:
Bude to dobry. U nas po 25 letech. za chvili mi bude 50 a dokonce mam postizene dite. A rozhodne nelituju, chlapu jsou mraky a ja jsem moc spokojena.
Ale jednoduche to nebylo, ze zacatku jsem si platila psychoterapii, abych se z toho dostala.

Obdivuji vas a zároveň chapu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.5.22 22:34
@TerezaVoříšková píše:

Tohle je smutné, vezměte život zase do svých rukou, vždyť žijeme jen jednou! Co to má za smysl žít ve vyhořelém do konce života?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.5.22 22:35
@Malá bobina píše:
Kvuli diteti jsem se nechtela obetovat, rozesli jsme se v dobrém, dite je v pohode. Je to muj zivot, jediný, jiny uz nedostanu a dite mne za oběť nepodekuje. Tohle jsem si za ten rok v sobě vyresila. Ale samozřejmě sla jsem do tezkeho rozhodnutí. Jenze videla jsem kolem sebe normálne fungujici pary (v rodině vsichni), takze mne zbyl jen žal a pak…jsem se proste rozhodla to udelat a zariskovat. Jestli to bylo nakonec správne, to ukáže čas.

A vy už jste teda od sebe? My jsme spolu taky tak dlouho, plus mínus, taky mám 40+.
A můžu se zeptat, jak jste vyřešili organizační a majetkové věci? To by byl u nás asi nej problém…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
17.5.22 22:37
@sirikit píše:
Mazej na seznamku a neber to moc vážně, jenom se bav.
Netlač na pilu a přehrabování ženichy ber jako e-shop. Tam taky milion triček bez zájmu odložíš a nemáš žádnou jistotu, že zrovna mají to přesně správné pro Tebe.
Ale to přehrabování je mnohem lepší zábava, než si kousat nehet a přešlapovat na místě.

Sex na jednu noc nechci, na to nejsem stavena a ted na to ani neni myslenka.
Praveze na nic netlacim, jen premyslim, co dal. Normálniho volneho chlapa po ctyricitce tezko hledat…Spíš se bojim samoty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9185
17.5.22 22:39

@TerezaVoříšková jasný, ale pak taky všechny ty Vazby nejen v rodině, co se za dvacet let vztahu vytvoří… to se proroste z rodin do rodin… věřím, že můj muž by jezdil za mou švagrovou a já v případě rozvodu mého bráchy po těchto letech také.. prostě nám přirostla k srdci, ale i celá její rodina! vídáme se, stýkáme se, přes 20 let, všichni jsme tam řešili za tu dobu spoustu věcí.. včetně tornáda.. Ale máme se prostě lidsky rádi
Ony ty rozchody po tolika letech fakt nejsou vůbe lehké a snadno proveditelné (neříkám, že nejde prásknout do stolu a jít), ale já to tak prostě nemám
ačkoliv jsem jinak velmi rázná osoba
jenže v tomhle je tolik lidí.. a dětí.. dej pokoj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
17.5.22 22:40
@Lucy75 píše:
@TerezaVoříšková tak já už bych si chlapa domů nestěhovala ;)
když rozchod kolem 50, tak komplet, vypořádání majetků..
ale to už bych teda musela mít SAKRA důvod ;)
já spíš hlasuju pro ty kompromisy, no
ale jistě ne ve všem, pořád a aspoň někdy člověk musí cítit Štěstí ;)
jen už to nemusí být 3× denně jak kdysi..

U nas uz zbyly jen ty denni povinnosti právě…jak jsem rekla, bylo to velmi těžké rozhodnuti a velký risk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat