Rozdělení financí - jsem nevděčná?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.1.22 02:03

Rozdělení financí - jsem nevděčná?

Moc Vás zdravím a zároveň velice prosím o zachování anonymity.

Ráda bych znala Váš názor na situaci, která mezi mnou a mým partnerem dělá peklo.

Máme 7M miminko, já jsem na rodičovské (rodičák 6900 Kč), partner pracuje (jeho přesný příjem neznám, jelikož říká míň, než je pravda, ale s jistotou je to více než 30 000 Kč měsíčně), bydlíme v jeho vlastním bytě.

Partner tedy platí energie, internet a televizi (žili jsme bez ní, ale trval na tom, že ji chce), auto nemáme. Dává mi týdně 1000 Kč na rodinný nákup, bohužel mi to většinou vyjde tak na 4 dny a pak je potřeba říct si o další peníze (což je mi nepříjemné, jelikož se to neobejde bez řečnické otázky „ty už to nemáš? / ty užs to utratila?“ Když jsem si řekla o peníze minulý víkend, řekl mi, že mám přece svůj rodičák.

Já financuji své vlastní potřeby (osobní drogerii, kosmetiku, oblečení, telefon..) a veškeré potřeby pro miminko (plenky, ubrousky, teď už i příkrmy, kosmetiku, lékárnu, oblečení, sem tam novou hračku, dále jsem pořídila přebalovací pult, výbavu do postýlky, ohrádku, hračky na první Vánoce). Plus nějaký menší nákup, když utratím onu tisícovku. Partner před porodem zaplatil kočárek, postýlku a houpátko.

Jelikož mi po odečtení potřeb pro miminko a potřeb svých moc peněz navíc nezbyde, pokusila jsem se s partnerem domluvit, zda by mi nedal peněz více (konkrétně o 4000 Kč měsíčně), abych vyšla trochu líp a třeba mi i něco zbylo a uspořila bych si, tak jako si určitě spoří bokem i on (nikdy jsme se navzájem o své finance nezajímali, asi chyba).

Na to mi přítel řekl, že mu doma nic nemusím platit (říkala jsem, že budu, ale sám nechtěl) a ještě je mi to málo a chci po něm další peníze, když mi peněz dává dost. Že jsem nevděčná a že mě huba nebolí, že tohle vůbec řeším. Řekla jsem mu, ať si spočítá, kolik po odečtení všeho na konci měsíce zbyde z 6900 Kč mně a kolik z výplaty jemu, že to není zrovna spravedlivé, miminko je společné a oba jsme do rodičovství šli s tím, že hlavní bude partnerův příjem. Na to mi odvětil, že nemůže za to, že já mám tak malý rodičák a on výplatu, jakou má.

Dodám, že si partner kupuje na každý den pivo, v průměru 5 kousků denně na chuť dá, přes svátky to byly za večer 2 lahve vína, sází sportku, je příležitostný kuřák, hraje Xbox, takže sem tam nějaká nová hra. Tyhle věci si financuje sám.

Já nepiju, nekouřím, nechodím v drahém oblečení, žádné salóny ani jídlo venku, ale ráda se zdravě najím a občas koupím něco nového na sebe, líčím se, takže si pravidelně dokupuji kosmetiku, asi jako spousta bab.

Odpusťte román, ale prosím, jak to máte v partnerství/manželství vy? Jsem fakt tak nevděčná, jak partner říká, a měla bych zařadit zpátečku?

Děkuji za názor třetí, nezaujaté osoby :-) xx

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
288
21.1.22 02:25

Tyhle věci jste si měli vyřešit už před tím než jste si vůbec pořídili dítě. Co s tím chceš teď dělat? Mně chování tvého přítele normální nepřijde a chová se sobecky, ale každej to má doma zařízený jinak. My sice máme oddělený účty, ale peníze máme tak nějak společný a nikdo neřeší kdo co zrovna koupí nebo zaplatí, protože to bereme jako, že to máme prostě dohromady. Tohle chlapský lakomství ještě když je ženská na mateřský jsem nikdy nepochopila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13317
21.1.22 04:20

A on nikdy nebyl na nákupu? Že žije v představě, že se dá nakupovat pro rodinu za 1000 na týden? 8o

Jako dle mého je to nejen skrblík, ale i d*ebil. A to se jako chlap vůbec nestydí? Že jeho žena a dítě „živoří“? Hanba by mě fackovala. On si opravdu nemůže říkat živitel rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
437
21.1.22 04:26

Nedočetl jsem to, stačila mi částka 1000 Kč na měsíc. Žiješ s k.o.tem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
619
21.1.22 04:41

Posly ho někam! Na alimentech máš nárok na 20-25% z jeho výplaty + dalších 10% na dítě. A nebo ať jde na rodičovskou on. Co si nechají některý ženský líbit, to je fakt neuvěřitelný :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
21.1.22 04:52

Nebyla bych s někým kdo dá denně pět piv :nevim: To by pro mě byl varovný signál. Promiňte, ale za me jste se dostala do velmi nevýhodné situace. S miminem na ruce a rodicakem 6900 se vyjednává špatně, zvlášť když partner není ochoten naslouchat. Myslím že s tím nic neuděláte. Za mě bych přestala kupovat serepeticky a hračky a kupovala jen pro sebe a dítě nutné veci, sehnala si brigádu a rychle se snažila osamostatnit. To bych udělala já. Sama mám brigádu od deseti měsíců dcery a i s druhým dítětem ji stále mám. Přeji hodně štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21851
21.1.22 04:57
@Sisika9 píše:
Posly ho někam! Na alimentech máš nárok na 20-25% z jeho výplaty + dalších 10% na dítě. A nebo ať jde na rodičovskou on. Co si nechají některý ženský líbit, to je fakt neuvěřitelný :poblion:

To sice ano, ale on si pak muze rict, ze ona se bude podilet na nakladech za bydleni :nevim:

Zakladatelko, otec tveho ditete nevi, ze jste rodina? Sice nejste manzele, ale zijete spolu ve spolecne domacnosti, a vychovavate spolecne dite. V tradicne fungujicich rodinach je prijem spolecny na jedne hromade, a z toho se vse plati. Ale je pravda, ze takovych rodin ubyva :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
21.1.22 04:58

A ještě abych odpověděla na otázku. 1000 utratím za menší nákupy během týdne za předpokladu že jsme byli o víkendu na velkém nákupu za cca 2000. Jsme tedy 2 dospělí a dvě děti 2 a 4 roky a nepřipadá mi že si žijeme nad poměry, navíc všechno zdrazilo. Takže 1000 na celý týden je fakt málo. Partner není fér, ať si to zkusí sám jít na nákup. A všechny výdaje bych si psala. Ať víte oba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36959
21.1.22 05:23

Operujete s tou tisícovkou, ale on počítá, že má ještě 6900 Kč rodicak, takže dohromady 10900 Kč na nákupy. To je částka, kterou má měsíčně k dispozici na jídlo hodně rodin pro více členů než tři. A zvládají to.
Co by mi vadilo, že neznám přesné příjmy a nepoměr, rodina má mít stejnou životní úroveň. Velký zásah do rozpočtu jsou potřeby pro dítě-pleny, příkrmy a oblečení, které potřebuje často nové.

Zkusila bych s ním ještě jednou situaci probrat a hledat možnosti, pokud nechce dát více peněz, tak třeba oddělení věcí pro dítě, které bude platit on. Pokud by to nepomohlo, tak je možnost vrátit se do práce, pokud máš kam, nebo si najít brigádu. Asi by mrkal na drát, jak se mu sníží příjem, pokud se bude muset začít více podílet.

Možná to bere tak, že když nějakým způsobem zařídil bydlení, za které dá spousta rodin podstatnou část příjmu, má nárok na určité kompenzace v podobě zmenšeného podílu. Ale to by musel být ochoten vyjednávat a zdůvodnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6396
21.1.22 06:03

S podobným exemplářem jsem žila a vychovávala syna…díky Bohu, že mě on opustil. :mrgreen: když jsme byli v obchodě a platil nákup, vytáhl mi tampony, a drobnosti, co jsem si tam dala, že to mi platit nebude. Čtu, že ty si to taky platíš sama. Jak měl kluk rok a něco, šla jsem na brigádu, hlídání v osekané formě zvládl. Peníze navíc mi dával jen co byla úleva na dani. No hrozný koko. t

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46629
21.1.22 06:09

Co sis našla máš. Je to zde pořád. Najdeš si blba, se kterým se blbě žije, a pak narikas, že to není život.
Co teď můžeš, s dítětem? Můžeš maximálně udělá přesný soupis doloženy uctenkami, kam jdou tvoje peníze, a ten mu ukázat a doufat, že to pochopí. Anebo mu nápis nákup a dej mu ho, ať tedy nakupuje on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14896
21.1.22 06:31
@Anonymní píše:
Moc Vás zdravím a zároveň velice prosím o zachování anonymity.

Ráda bych znala Váš názor na situaci, která mezi mnou a mým partnerem dělá peklo.

Máme 7M miminko, já jsem na rodičovské (rodičák 6900 Kč), partner pracuje (jeho přesný příjem neznám, jelikož říká míň, než je pravda, ale s jistotou je to více než 30 000 Kč měsíčně), bydlíme v jeho vlastním bytě.

Partner tedy platí energie, internet a televizi (žili jsme bez ní, ale trval na tom, že ji chce), auto nemáme. Dává mi týdně 1000 Kč na rodinný nákup, bohužel mi to většinou vyjde tak na 4 dny a pak je potřeba říct si o další peníze (což je mi nepříjemné, jelikož se to neobejde bez řečnické otázky „ty už to nemáš? / ty užs to utratila?“ Když jsem si řekla o peníze minulý víkend, řekl mi, že mám přece svůj rodičák.

Já financuji své vlastní potřeby (osobní drogerii, kosmetiku, oblečení, telefon..) a veškeré potřeby pro miminko (plenky, ubrousky, teď už i příkrmy, kosmetiku, lékárnu, oblečení, sem tam novou hračku, dále jsem pořídila přebalovací pult, výbavu do postýlky, ohrádku, hračky na první Vánoce). Plus nějaký menší nákup, když utratím onu tisícovku. Partner před porodem zaplatil kočárek, postýlku a houpátko.

Jelikož mi po odečtení potřeb pro miminko a potřeb svých moc peněz navíc nezbyde, pokusila jsem se s partnerem domluvit, zda by mi nedal peněz více (konkrétně o 4000 Kč měsíčně), abych vyšla trochu líp a třeba mi i něco zbylo a uspořila bych si, tak jako si určitě spoří bokem i on (nikdy jsme se navzájem o své finance nezajímali, asi chyba).

Na to mi přítel řekl, že mu doma nic nemusím platit (říkala jsem, že budu, ale sám nechtěl) a ještě je mi to málo a chci po něm další peníze, když mi peněz dává dost. Že jsem nevděčná a že mě huba nebolí, že tohle vůbec řeším. Řekla jsem mu, ať si spočítá, kolik po odečtení všeho na konci měsíce zbyde z 6900 Kč mně a kolik z výplaty jemu, že to není zrovna spravedlivé, miminko je společné a oba jsme do rodičovství šli s tím, že hlavní bude partnerův příjem. Na to mi odvětil, že nemůže za to, že já mám tak malý rodičák a on výplatu, jakou má.

Dodám, že si partner kupuje na každý den pivo, v průměru 5 kousků denně na chuť dá, přes svátky to byly za večer 2 lahve vína, sází sportku, je příležitostný kuřák, hraje Xbox, takže sem tam nějaká nová hra. Tyhle věci si financuje sám.

Já nepiju, nekouřím, nechodím v drahém oblečení, žádné salóny ani jídlo venku, ale ráda se zdravě najím a občas koupím něco nového na sebe, líčím se, takže si pravidelně dokupuji kosmetiku, asi jako spousta bab.

Odpusťte román, ale prosím, jak to máte v partnerství/manželství vy? Jsem fakt tak nevděčná, jak partner říká, a měla bych zařadit zpátečku?

Děkuji za názor třetí, nezaujaté osoby :-) xx

Klasika, jsi na rodičáku, málo peněz, a pán je na koni, protože on chodí do práce, vydělává a ty jen utrácíš. Kdy byl naposledy na nákupu, že se tak diví?
Ale sobě dopřeje, za to mu líto peněz není. Tohle jste si měli vyjasnit před dítětem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
640
21.1.22 06:31

Zkus ho vzít jednou na nákup, aby viděl kolik co stojí. Pokud to nepochopí, tak je sobec a s tím nic neuděláš. Peníze se přece řeší ještě před plánováním dítěte. My máme s manželem společný účet a jsem moc ráda, navrhl to on i když vydělává dvakrát více než já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
640
21.1.22 06:33
@ŽabkaLucka píše:
Nebyla bych s někým kdo dá denně pět piv :nevim: To by pro mě byl varovný signál. Promiňte, ale za me jste se dostala do velmi nevýhodné situace. S miminem na ruce a rodicakem 6900 se vyjednává špatně, zvlášť když partner není ochoten naslouchat. Myslím že s tím nic neuděláte. Za mě bych přestala kupovat serepeticky a hračky a kupovala jen pro sebe a dítě nutné veci, sehnala si brigádu a rychle se snažila osamostatnit. To bych udělala já. Sama mám brigádu od deseti měsíců dcery a i s druhým dítětem ji stále mám. Přeji hodně štěstí.

A můžeš prosím tě tady napsat, jak u dětí zvládáš brigádu? Ve spoustě diskuzí maminky píšou, že na mateřské se nestíhají ani starat o domácnost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1146
21.1.22 06:34

Hodně štěstí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu