Rozdělení financí, manžel neumí hospodařit s penězi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.19 23:07
Rozdělení financí , manžel neumí hospodařit s penězi

Dobrý dem, ráda bych se zeptala jak máte doma určené finance? V naší domácnosti držím kasu :D já. Mám plat kolem 17tis a manžel kolem 30 tis. Bohužel manžel neumí vůbec peníze udržet. Dáváme peníze na společný účet, kde se platí poplatky. Máme společnou kartu kterou mám u sebe já, v případě když jede manžel nakoupit tak si ji vezme. Jinak chodíme na společné nákupy. S platu si bere třeba 5 tis jen aby měl u sebe peníze. Rád si různě nakupuje, takže peníze neudrží pár dní. Pak automaticky bere se společného učtu, benzín, svoje nákupy ) cigarety a td) a podobně. Když si chce něco koupit dalšího pro sebe vezme si další peníze po dohodě mu je vyberu. Nevím jak to mám dál řešit, jestli mu dát hned třeba polovinu jeho platu at si s tím dělá co chce i když vím že dlouho peníze neudrží. A pak už prostě nebude mít s čeho brát, Zbytek nechám na poplatky a jídlo :(?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 11713 příspěvků 12.08.19 23:22

A co kupuje? Možná kdyby si nebral tak velkou částku najednou tak by tolik neutratil :nevim: u nás je to podobné, já mám kartu, ja dělám všechny platby, ale chlap si nic nevybírá, na velký nákup jedem spolu, když na něco potřebuje peníze buď si vezme kartu nebo mu vyberu, ale mám přehled co kupuje. Ale když má u sebe nějaký obnos taky to hned utrati, tak už si ani moc peněz k sobě nebere :nevim: kdyby to měl pod palcem on, tak před výplatou nemáme kam sáhnout :zed:

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1067 příspěvků 12.08.19 23:30

Kdyz mu date pul vyplaty, tak zmizne hnedka pulka vyplaty a zase prijde pro dalsi penize. Zajimalo by me za co to utraci? Jinak mu davat mensi castky, treba po tydnu a basta. Utratis si penize co mas na tyden hnedka prvni den, tak si 6 dni treba nekur. Tvuj boj.

Alkata
Zasloužilá kecalka 827 příspěvků 12.08.19 23:39

Ženský co to máte za nemožný chlapy? To na vás nic jiného nezbylo? :lol: Takového chlapa horšího než dítě, který se neumí postarat o rodinu, k čemuž vedení financí patří, toho bych hnala.

Luluu2
Stálice 53 příspěvků 12.08.19 23:41

J

_.Emilyyy
Ukecaná baba ;) 1811 příspěvků 12.08.19 23:45
@Alkata píše: Ženský co to máte za nemožný chlapy? To na vás nic jiného nezbylo? :lol: Takového chlapa horšího než dítě, který se neumí postarat o rodinu, k čemuž vedení financí patří, toho bych hnala.

Moje řeč :pankac:

Tiffany1
Závislačka 4632 příspěvků 13.08.19 00:38

Nezakládala jsi už diskuzi vedle o tom, jak si nakupuje cigarety a energetaky :roll:. Jezis, jdi za nim a primárně to rekni jemu…
Jo, a odpověď na název tvojí druhé diskuze:”Moc to řeším?” Ano, moc a hlavně ne doma, tam ses o tom jeste ani nezminila. Alespoň v te druhé diskuzi to z toho vyplývá.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 03:45

U nas doma taky drzim kasu hlavne ja. Ne, ze by muj manzel utracel tak bezhlavě jako ten tvuj, ale financni gramotnosti taky moc nepobral :zed: My mame oddelene ucty, a k vetsim, nasporenym penezum, mam pristup jenom ja. To bysme na horsi casy nebo necekany vydaje nenasetrili nikdy nic :roll:

1mila2
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 13.08.19 06:06

Treba nasi to meli tak, ze mati drzela kasu a tata mel asi 2000kc kapesny. Ale ona mu koupila i cigara :lol:
On to mel jen na to, kdyz sli do hospody. I tam chodili spolu, pac ona ho vozila autem z prace i do prace :lol:
Ale moje mati neumela setrit :lol:

Sany80s
Kelišová 7469 příspěvků 13.08.19 06:21

My máme po dohodě kapesné(je to spíš abychom si mohli koupit dárky, aby to ten druhý nezjistil), jinak má teda každý kartu k účtu a každý si kupuje, co uzná za vhodné a věci nad určitou částku se oznamují a větší nákupy(mobil, notebook, dovolená…) se domlouvají. Účtenky od čehokoli se schovávají a zanášejí se do výdajů, abychom měli přehled, kam mizí peníze. Obvykle to souhlasí do koruny.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 06:26
@1mila2 píše:
Treba nasi to meli tak, ze mati drzela kasu a tata mel asi 2000kc kapesny. Ale ona mu koupila i cigara :lol:
On to mel jen na to, kdyz sli do hospody. I tam chodili spolu, pac ona ho vozila autem z prace i do prace :lol:
Ale moje mati neumela setrit :lol:

Nasi take tak jen s tim rozdil, ze tata nechodil ani do ty hospody, protoze tam by ji s nim nikdo. nedostal, mama nalevny nesnasi.. ale nasetrili dost. Z prace jezdil sam hned domu, protoze by se pro rodinu rozkrajel..

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 13.08.19 06:59

My máme finance společné, jeden účet dvě karty. Tak nějak kupujeme oba co potřebujeme, ale dražší věci konzultujeme. I třeba boty když si chlap chtěl koupit (dražší na hory) tak řekl. Ale jen tak 5000 pro sebe že by uvalil a pak dál a to každý měsíc?! To zase nemáte až takové příjmy na takové rozhazování bych řekla. Nevím jestli máte děti nebo jste sami dva. A dát mu polovinu výplaty? Já nevím od rozfofruje 15tis za bůhvico a co vaše domácnost společná atd?

jkra
Nadpozemská drbna 29212 příspěvků 13.08.19 07:06

Utraci za blbosti. musis mu to rict, jinak mu to nedojde.

NinaU.
Kecalka 393 příspěvků 13.08.19 08:22

Dávat manzelovi kapesné když vydělá dost peněz mi přijde pro něj teda ponižující.
U nás je to tak, že máme spocitane náklady, posílá mi půlku, vše odchází z mého účtu. Zaplatí telefony, svoji pojistku, dobije si každý měsíc za stejnou částku tankovaci kartu a ještě mi pošle podle situace něco navíc na spoření. Se zbytkem ať si dělá co chce…

Uslava
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 13.08.19 08:33
@Anonymní píše:
Dobrý dem, ráda bych se zeptala jak máte doma určené finance? V naší domácnosti držím kasu :D já. Mám plat kolem 17tis a manžel kolem 30 tis. Bohužel manžel neumí vůbec peníze udržet. Dáváme peníze na společný účet, kde se platí poplatky. Máme společnou kartu kterou mám u sebe já, v případě když jede manžel nakoupit tak si ji vezme. Jinak chodíme na společné nákupy. S platu si bere třeba 5 tis jen aby měl u sebe peníze. Rád si různě nakupuje, takže peníze neudrží pár dní. Pak automaticky bere se společného učtu, benzín, svoje nákupy ) cigarety a td) a podobně. Když si chce něco koupit dalšího pro sebe vezme si další peníze po dohodě mu je vyberu. Nevím jak to mám dál řešit, jestli mu dát hned třeba polovinu jeho platu at si s tím dělá co chce i když vím že dlouho peníze neudrží. A pak už prostě nebude mít s čeho brát, Zbytek nechám na poplatky a jídlo :(?

Nemůžeš si jeden měsíc napsat kolik za co utratite? Dokud to neuvidí, nebude ničemu věřit. Takhle to vypadá, že sám za sebe utratí stejně jako zbytek rodiny. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama