Rozdělení jídla v domácnosti

Anonymní
25.8.21 15:44

Rozdeleni jidla v domacnosti

Ahoj, jak mate v domacnosti rozdelene jidlo? Je problem, kdyz snite potravinu, kterou si koupil a zaplatil vas pritel? Resi se to u vas? Prosim anonym

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1441
25.8.21 15:46

:lol: ne tohle se u nás vážně neřeší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3229
25.8.21 15:48

To mate v lednici rozdelene police a na jidlech cedulky, co je ci nebo jak? Jak varite? Si takovy fungovani popravde neumim predstavit :think: My vzdycky nakupovali tak nejak pro oba, jednou jsem nakoupila ja, jednou muz. Nikdy me nenapadlo si nakoupit jen pro sebe a pak se zlobit, ze mi to snedl. Jak si vubec muzete rikat partneri? Podle me jste spis jen spolubydlici s ne uplne idealnim vztahem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33859
25.8.21 15:48

Mám manžela a ne, tohle neřešíme.

Ale pochopitelně pokud někdo koupí fuet nebo parmezán, prostě nějakou ňamku, bere se za samozřejmost, že to nesežere jen ten jeden celé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
25.8.21 15:49

Jako kdybych drahé polovičce zpráskala celou Nutellu, asi by mi nepoděkoval, ale vážně si někdo ve společné domácnosti rozděluje jídlo? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2733

Rozdělené jídlo v domácnosti? Jako, že ho máte podepsané co komu patří? Na to jsem hrála naposledy na koleji, ale určitě ne ve společné domácnosti s partnerem. Celá rodina máme společnou lednici se společným jídlem, a každý si bere co chce, max. se mě zeptá, jestli nemám v plánu z té konkrétní potraviny třeba něco vařit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14729

Uaaa, dalsi vyzivne tema.

Domluvime se, aby to, co chteji vsichni, na vsechny zbylo.
Nebo kdyz chci vecer udelat palacinky, aby nekdo nevypil vsechno mliko.
Kdo to koupil/platil se neresi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9741

Tak nasere mě to, když tam ta zmrzlina čeká, až dojdu z práce, otevřu mrazák a manželka ji stihla sežrat. To je na výprask.

Ale pokud máte tak rozděleno, že si každej kupuje svoje jídlo, tak je dost prasarna jest to tomu druhému. Takový kolegům v práci se sdílenou lednicí se do jídel dává projímadlo nebo se mu lámou prsty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24455
25.8.21 15:54

Tak jako občas se mi stane, že mi někdo sežere něco, co sem si s chutí koupila a schovala na později, ale kovbojku z toho nedělám. Jednou sem přistihla může, jak si přede mnou schoval jesenku :mrgreen: ale jinak ne, každý si může vzít co chce, jídlo kupujeme ze společných peněz a s dětmi tuplem nejde koupit něco jen pro sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53917
25.8.21 15:56

U nás je to tak že si každý vezme co chce. jen to co mám na vaření hlásím včas aby to nikdo nejedl :lol: A když už si koupím něco fakt pro sebe tak schovám tak aby to nikdo nenašel a co nejrychleji sním :mrgreen:

Ale jestli si každý kupujete zvlášt tak si každý dáváte do své poličky ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
25.8.21 16:02

Jako vy se nad tím některé podivujete, ale třeba u nás byla taková klasika, že jistí členové domácnosti koupili vždycky jen to nejlevnější a základní, ale jak bylo doma něco dobrého a dražšího, tak mi to sežrali. A samozřejmě nové nekoupili, protože je to přeci drahé. Takže si člověk koupil třeba dobré sušenky ke kafíčku pro návštěvy, a pak šel a sušenky nikde. Nebo se tam místo těch dražších objevily ty úplně nejlevnější a nejlíp prošlé. Takže s některými lidmi to jinak nejde, než si vykolíkovat kolem jídla teritorium. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34544
25.8.21 16:04

Jídlo kupuju pro všechny. Pivo mu nepiju, on se se mnou ale rád rozdělí. Když něco společného sním, další den doplním zásoby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34544
25.8.21 16:07
@Livi92 píše:
Jako vy se nad tím některé podivujete, ale třeba u nás byla taková klasika, že jistí členové domácnosti koupili vždycky jen to nejlevnější a základní, ale jak bylo doma něco dobrého a dražšího, tak mi to sežrali. A samozřejmě nové nekoupili, protože je to přeci drahé. Takže si člověk koupil třeba dobré sušenky ke kafíčku pro návštěvy, a pak šel a sušenky nikde. Nebo se tam místo těch dražších objevily ty úplně nejlevnější a nejlíp prošlé. Takže s některými lidmi to jinak nejde, než si vykolíkovat kolem jídla teritorium. :lol:

Tak já se včas odstěhovala. A když jsem si teda koupila jen něco pro sebe, nechala jsem si to v pokoji. Něco, co se nezkazí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22813

Kdo dřív přijde, ten dřív mele/žere :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8480

Máme oddělené pro alergika, zbytek je všech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat