Rozdělení majetku během manželství jde to?

Anonymní
2.5.10 10:10

Rozdělení majetku během manželství jde to?

Ahoj chtěla jsem se vás zeptat, jestli nahodou některá z vás nevýte jestli jde během manželstvi rozdělit majetek. Ja jsem si totiž koupila byt zasvé peníze, ale bohužel transakce byla možná až tyden po svadbě a byl to družstevní byt tak jsme zapsani s manželam oba jako majitelé. Ted už mam byt prěveden do osobního vlastnictvý tak bych to rada dala do pořádku, protože to z manželem nevypadá ružově a nerada bych o ten byt přišla.Děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

30303
2.5.10 10:34

aHOJ,

za takoveto situace bys ale potrebovala souhlas manzela k notarskemu deleni majetku-to lze,za poplatek.
Pokud lze s manzelem normalne hovorit-nemel by byt problem :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
384
2.5.10 10:54

Bez jeho souhlasu to určitě nepůjde. Je to vaše společné jmění, a tak to bude asi problém - který člověk by se jen tak chtěl vzdát podílu na svém majetku, co? Tak hodně štěstí. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
2.5.10 11:09

Jde ale s písemným souhlasem manžela.
http://www.penize.cz/…meni-manzelu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.5.10 11:13

On stim zatim souhlasí, je to muj majetek. Pravě proto to chci pořešit dřive at se pak u rozvodu nemusim hadat oto co mi patří. Kdyby věděl že chci odejit tak by samozdřejmně nesouhlasil.

• Nahlásit
  • Citovat
17669
2.5.10 11:29

Pokud souhlasí, pak nevidím problém, u notáře vám to rozdělí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1814
2.5.10 11:39

Ten úkon se jmenuje zúžení společného jmění manželů a provádí se formou notářského zápisu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14598
2.5.10 12:11
domi píše:
Ten úkon se jmenuje zúžení společného jmění manželů a provádí se formou notářského zápisu.

přesně tak…jen pozor - cena poplatku se pohybuje procentuálně dle ceny nemovitosti. My to tak měli s exmanželem taky. Díky bohu za to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.5.10 18:03

Moc vám všem děkuji za rady, koukala jsem se že to jsou celkem pálky, ale stale lepší než byt bes střechy nad hlavou a ktomu s malim dítětem a rodičákem jako příjem:( Tak snad se mi to vše podaří zdarně vyřešit.

• Nahlásit
  • Citovat
mici5656
2.3.12 19:00

.

Dobrý den, jak je to prosím s rozdělením SJM v případě, že nám se současným přítelem vznikly nějaké dluhy ještě před tím než jsme se potkali a chceme si toto do budoucna ošetřit. Přítel má bohužel na sebe již platební rozkaz a nerada bych, aby mi do budoucna někdo zabavil majetek kdyby, třeba přišel o práci či cokoliv. Nevím jak se v této situaci dá postupovat a bylo by pro nás nejlepsi si své závazky oddelit tak aby jsme si za ne nesly odpovednost pouze sami. Jde to nějak? dekuji za odpoved.

• Nahlásit
  • Citovat
pajíkus
4.3.12 14:53

rozdělení majetku

s manželem jsme 5 let mezi tím jsem pořídila skoro celé vybavení domu z mých peněz..nebo to kupovali moji rodiče..je nějaká možnost kdyby jsme se náhodou rozvedli že to automaticky připadne mě nebo mají na ty věci co kupovali moji rodiče nárok…

• Nahlásit
  • Citovat
tenere
16.3.12 14:23

Rozdělení SJM

Dobrý den,

Žiji s manželkou a našim dítětem ve společné domácnosti. Mám s přítelkyní nemanželské dítě, kterému jsem oficiálně otcem. Chci se zeptat, zdal-li po rozdělení SJM (bez rozvodu) by se případné dědictví po mé smrti týkalo pouze mé části majetku, nebo i majetku manželky. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
mořská víla
19.5.13 20:34

Rozdělění peněz v manželství

Ahojky, potřebuji poradit. Manžel se mnou nesdílí trvalé bydliště, i když je v bytě trvale přihlášený. Na byt, který máme v nájmu mi posílá menší polovinu peněz, než platím a jinak mi žádné peníze nedává, i když pobírá důchod a ještě pracuje. Domů jezdí jen někdy na víkendy. Já jsem už víc jak půl roku na nemocenské, pobírám měsíčně 4200-5100Kč, podle počtu dní v měsíci. Za byt platíme měsíčně kolem 12 600Kč. Manžel mi odmítá pośílat více peněz na byt, ani se nechce z bytu odhlásit. Potřebovala bych poradit, kde se mám obrátit, abychom měli oba stejnou životní úroveň, aníž by došlo k rozvodu. Děkuji moc. Barča

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.11.14 21:16

Ahoj, nevíte jak je to od nového roku s novým občanským zákoníkem? Manžel je alkoholik a nerada bych další dluhy splácela za něj. Lze rozdělit majetek v manželství?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama