Rozdělení práce a mateřská dovolená

Anonymní
26.11.19 21:20

Rozdělení práce a mateřská dovolená

Hezky vecer, zajima me, jak to mate doma nastavene, abych se pripadne mohla inspirovat a vas nestranny nazor na to, jak to mame my.

Nejsme manzele, mne i partnerovi je 28 let, jsem doma a mame 4 mesicniho chlapecka. Ja jsem povolanim ucitelka na SS, pritel programator. Kdyz jsme jeste nemeli dite, oba jsme milovali svou praci, ktere jsme venovali dost casu. Travili jsme volny cas spolu, s prateli nebo kazdy zvlast. Bydleli jsme v byte v najmu 1+1, kde jsem uklizela, prala a zehlila ja, ale mela jsem dost casu, navic uklizeno bylo hned a bavilo me to, obedvali jsme v praci a spolecne vareni doma si uzivali. Ted jsme v byte 4+1, jak uz jsem psala, ja jsem doma se synem, partner vydelava kolem 60 tisic a vse plati. Ale na druhou stranu, prijde z prace, chvilku si pohraje s malym a chce mit klid. Vecer mi pomuze s koupanim, jinak je zavreny v pracovne, pracuje, hraje hry na pc, vola si s prateli, nekdy domluvi navstevu jeho kamaradu s pritelkynemi. Nechapejte me spatne, nejsem uplne emancipovana zena, ale prestehovala jsem se za pritelem asi 250 km od rodiny, nemam tu ani moc pratel a jsem vecne sama. Navic syn je dost kontaktni a ja proste nemam chvilku pro sebe, usina nekdy i treba kolem 11, pres den spi jen v kocarku, takze toho doma moc neudelam. Kamaradky se stejne starymi detmi uz jezdi bez deti na vikendove wellnesy a ja od te doby, co jsem porodila byla na gynekologii a jednou na hodinovem nakupu (hlidala tchyne). Nerikam, ze bych odjela na vikend, ale treba ke kosmeticce nebo kadernici bych si fakt zasla, nebo aspon v klidu vyzehlila a nezehlila kos pradla tri dny, kdy furt odbyhsm k malemu. Partner prijde z prace, je vymluveny a chce si odpocinout, od narozeni spi v jinem pokoji, abychom ho nebudili v noci, ja to chapu, taky jsem chodila do prace. Ale ja nemam ani chvilku pro sebe, nebo chvilku na uklid, pozve zname a je mu jedno, ze neni uklizeno. Kdyz mu neco reknu, zacne dve pisnicky - bud, ze by maleho klidne hlidal nebo i uspaval, ale ze je kojeny a ze me potrebuje a nebo, ze on plati vse, vydelava dost a ma prace je syn a domacnost. Pokud to doctete, dejte mi vedet, jestli jsem rozmazlena a ufnukana zenska, co nezvlada domacnost a jedno dite a ma byt vdecna, ze ji da chlap penize…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

jun
578
26.11.19 21:26

Já myslím, že pokud přítel odmítá hlídat delší dobu malého a vy si potřebujete odpočinout, tak ve vaší finanční situaci je nejjednodušší si najmout paní na hlídání. Rozmazlená určitě nejste, přítel taky netráví v práci 24 hodin, to by se mu brzy přejedlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13494
26.11.19 21:27

Ne nejsi rozmazlena, já bych takového chlapa hnala. Neni to fér, dítě je teď tvoje práce ale kdo zvládne pracovat non stop 24/7? :nevim: já onemocněla když mladšímu byly 4 měsíce a chlap měl děti na starost sám i s domácností a po dvou dnech měl dost a nechápal jak to dokážu zvládat :D takže přijde z práce, bere si malého a já si můžu odpočinout, zajít nakoupit, doklidit co sem přes den nestihla apod :) je to přece dítě obou, oba se mají starat a ne že jeden pojede nepřetržitě a zblazni se z toho a druhý si odsedi pár hodin v práci za počítačem a pak se někde zavře že chce mít klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
613
26.11.19 21:27

Ne nejsi rozmazlena, nastav si pravidla co nejdriv, pak uz to pujde tezko… snad jste si dite poridili oba ne? taky nemas 8h prac. dobu u ditete a pak cau, proste s ditetem je pracovni doba 24h! tak at se stara chlap, proste dite predej a jdi si zacvicit nebo na kosmetiku! nedej se :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1019
26.11.19 21:29

Ja mela tez nastarosti celou domacnost i s dvema psama a dite, ktere dokazalo nespat celou noc. K tomu jsem jeste stihala pracovat ns pul uvazku. Kdyz byl muz doma, hlidal a ja su sla zacvivit, pokecat. Cca 3× do tydne vecer, kdyz uz syn spal. Ted mu jsou 2 roky a ctvrt, pul roku uz pracuju na plnej, malos chodi do jesli a ja uklizim, staram se o beh domacnosti, zvirata, dite… a 3× tydne chodim cvicit, z toho 2× tydne je malos u prarodicu, manzel hlida uz jen 1×.
Taky jsem se stehovala za manzelem dost daleko diky cviceni jsem nejen shodila ale i se skamaradila se spoustou matek a jsme kamosky furt. Je tu super parta, dokonce i na dovolenou jezdivame spolu s deckama a partou. Proste pohoda, matky na tahu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2267
26.11.19 21:30

Oba jste rodiče oba se máte podílet na výchově a péči. Není to o tom, kdo co platí. Kdybyste dítě neměli měla bys svoje peníze, jenže ho máte a tak z logiky věci nemáš… Samozřejmě on je celý den v práci, ale cely den s dítětem není žádný leharo. Jinak z mé zkušenosti po porodu jsem poprvé uvařila když bylo malé půl roku, jinak na mě byla permanentně nalepena a beze mě vrestela jako blázen, což jí drží do teď. V rámci hlídání připadám v úvahu pouze já nebo manžel. Babičky ani náhodou i kdyby se měla udusit vzteky. U kadeřnice jsem byla rok po porodu, nedávno. Jinak nikde krom kontroly na gyn…
Manžel se ale snaží, nezve mi do domu lidi aniž by to se mnou probral a dceři se věnuje vždy po příchodu z práce. Hlavně sám dobře ví co to obnáší, protože právě on je ten kdo ji musí hlídat, když nutně někam potrebuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.19 21:40

Asi jsem byla naivni, nikdy bych nerekla, ze dva inteligentni lidi, kteri si rozumeli a chteli rodinu, dite takhle rozdeli. Vzdy kdyz zacnu diskusi na toto tema skonci to tim, ze teda doma uz nehne do prace ani prstem a bude vydelavat mene penez a ja mam jit pry taky nekam do prace, zatimco on bude hlidat, at je to pry spravedlive… :(

• Nahlásit
  • Citovat
13059
26.11.19 21:45

:mrgreen: tak ho zkasíruj za hlídání dítěte, vření, praní úklid. Ho ty srandičky přejdou. Normálně si najdi hodinové sazby a vyúčtuj mu to, chytrákovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
743
26.11.19 21:45

U nás od narození přijde manžel z práce a věnuje se malé. Buď si hrají, nebo jdeme ven (bud vsichni a nebo oni sami a ja si muzu dodelat co potrebuju) a nebo se u ní různé stridame když je potřeba něco udělat, jako vyskladat myčku, posbirat prádlo atd. Když byla malá tak to na delší hlídání taky moc nebylo, ale cca od půl roku když jsem jezdila na tréninky tak byla celý dopoledne s manželem a nebo babičkou, když už jedla prikrmy a kojila jsem min často. Nebo ji i stačilo mlíko odstrikat a kdokoliv ji ho ohřál.
Manžel se v praci docela naběhá a o takových penězích by se mu mohlo zdát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.19 21:53

Mám to podobně, přítel je věčně v práci, odchází brzy ráno, vrací se večer, teď chodí i v soboty a neděle pak prolezi a prospi.. Já mám kromě dcery ještě na starost celý dům, zahradu a zvířata.. Kolikrát jsem v noci vstávala co 2 hodiny a mezitím běhala ven se psem, když měl třeba týden střevní problemy.. Pes se pres den prospal, ale dcera byla naopak akční a vyžadovala pozornost.. Co se mi nejvíce osvědčilo byla hospodyně, která mi přišla jednou týdně udělat velký úklid a já to pak jen udržovala.. Jinak dceru beru s sebou všude - nákupy, kadeřnictví, venčení psa.. Jen to fitko mi chybí.. Takže ráda-nesnaží se být dokonalá, a někoho si na výpomoc najdi, hned se Ti uleví

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.19 21:56

Zkus tatínkovi připravit kočárek se synem a poslat ho třeba na nákup, nebo něco zařídit. Zkus ho přesvědčit, aby s vámi zůstal nějakou dobu doma - získá tak k synovi větší vztah. A klidne do té práce bez. U nás je na rodičovské tatínek - takže jsem to já, kdo vydelava, ale nikdy by mě nenapadlo něčím takovým argumentovat, to není fér. Naopak, syna si vždy vezmu kdyz přijdu domů. A rozhodně nespím v oddelene ložnici, byt jsou dny kdy jsem v práci utahaná, potom co se budim každé dvě hodiny. úklid/vaření/žehlení bych meresila (to počká, nebo prostě nebude) ale s mimcem by přítel určitelné měl pomáhat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3562
26.11.19 22:08

Já tady půjdu proti proudu…

Vždyť máš 4-měsíční dítě! Já nechápu ty řeči, ať se stará tatínek a podobně. Co ho jako nakojí nebo co? 4-měsíční dítě potřebuje v první řadě matku. A tvůj partner zabezpečuje rodinu, on se taky stará, ne že ne.

Řeči o tom, jak si někdo od 4-měsíčního jede na welness pouštěj jedním uchem dnu a druhým ven, to podle mě normální není. V tomto věku si umím představit dát ho na hlídání babičce na 2-3 hodiny maximálně.

Chlap mi v tomto věku dítě max občas přebalil, případně pohlídal, když jsem šla dělat něco jiného. Čas, kdy se bude věnovat synovi partner nastane až později, teď opravdu ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
82615
26.11.19 22:14
@J_Doe píše:
Já tady půjdu proti proudu…

Vždyť máš 4-měsíční dítě! Já nechápu ty řeči, ať se stará tatínek a podobně. Co ho jako nakojí nebo co? 4-měsíční dítě potřebuje v první řadě matku. A tvůj partner zabezpečuje rodinu, on se taky stará, ne že ne.

Řeči o tom, jak si někdo od 4-měsíčního jede na welness pouštěj jedním uchem dnu a druhým ven, to podle mě normální není. V tomto věku si umím představit dát ho na hlídání babičce na 2-3 hodiny maximálně.

Chlap mi v tomto věku dítě max občas přebalil, případně pohlídal, když jsem šla dělat něco jiného. Čas, kdy se bude věnovat synovi partner nastane až později, teď opravdu ne.

Mě zase přijde divné, brát to tak že MI chlap pohlídá, nedejbóže přebalí dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.19 22:14

Hm…tady pokud se něco nezmění hned, tak se to asi už nezmění nikdy. První chyba byla, když jsi po něm nechtěla, aby Ti pomáhal před dítětem. Pravda, nevím, jak co bude, ale ač nemáme dítě, chlapa zapojuju už teď z „výcviku“ - pracujeme oba, nemáme barák, aby se naše činnosti musely dělit na mužské/ženské a já se z toho jednou nepopo, až budu chodit do práce a starat se třeba o dvě děti. A ještě o chlapa tůdle. Těžko radit v tom, co je ještě přede mnou, ale jak se znám, já bych v případě tolika peněz jednou dvajrát do týdne sehnala paní na doporučení, aby mi doma malýse pohlídala (ale to v budoucnu). A taky ze cviku šla jednou dvakrát týdně cvičit/ke kadeřnici/na kosmetiku - prostě jdu a nazdar. Všechno bych připravila, oznámila bych, že jdu a s klidem by za mnou zapadly dveře. Když by si pozval návštěvu, tak by si jí pozval, fakt bych kvůli tomu nelítala jako blbeček. Jenže sice nejsem dominantní, ale jsem samorost od přírody, s žádným chlapem, kterej se mnou voral, bych dlouhodobě nevydržela - naštěstí to poznali dřív než já:))
Tobě držím palce, ať se v tom vašem vztahu dokážeš prosadit.

Příspěvek upraven 26.11.19 v 22:20

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3562
26.11.19 22:17
@Anna766 píše:
Mě zase přijde divné, brát to tak že MI chlap pohlídá, nedejbóže přebalí dítě.

Můžeme si tady slovíčkařit o tom, kdo komu hlídá, kolik chceš, nic to ale nemění na mém názoru, že o 4-měsíčného kojence se má starat hlavně matka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama