Rozdíl 10 let a starší nadaný sourozenec

Anonymní
24.4.21 17:13

Rozdil 10 let a starsi nadany sourozenec

Ahoj…partner ma skvelou dceru z predchoziho vztahu, jezdi k nam jednou za 14 dni na vikend. Je mila, hodna, ochotna a docela i nadana. Ce ske ji to perfektne jde, ted se pripravuje ke zkouskam na gymnazium, v 11 letech rika ze chce studovat na doktorku. Bavi ji to (od malicka koukala na Operace jau a spol :lol: ).

Mame ted malou dceru, miminko. Vzhledem k tomu, ze ja vudy po vyssim vzdelani touzila, ale. nejak na to nemam, tak vidim manzelocu dceru dost idealizovane. :? Plus taky to, ze maji krssny rodinny dum, v lete tam maji bazen… my mame byt bez balkonu na sidlisti.
Myslim to dobre, obcas zavidim ale.jsem s tim uplne srovnana :)
Trochu se ale bojim aby dceta nemela „syndrom mladsiho sourozence“, kdyz nevlastni sestru bude vidat obcas a bude ji mit tudiz zidealizovanou taky, navic bude o deset let starsi, proste „velky vzor“… a verim ze i ty nepodstatne hlouposti jako je dum, vlastni pokojik, bazen, pes… ze to ten detem muze zamotat hlavu. A protoze jsem v tom sama nejista, tak vubec nevim jak se jednou postavot k tomu kdyz ji mala.bude neco zavidet a nebo co delat kdyz rekne ze ji to ve skole tolik nejde a ze nikdy nebude tak uspesna jako sestra :( strasne to nechci… ja sama jsem starsi sourozenec a moje sestra je ode mne 4 roky, a ma presne tenhle syndrom. A to nemam ani vejsku. Jen proste dobrou praci a fajn manzela a ve skole jsem mela o neco lepsi znamky… na druhou stranu si rikam ze rozdil 10 let je uz ale tak moc veliky, ze by mozna vubec problem byt nemusel :D. Az bude dceri 7, vek, kdy se deti zacinaji rozhlizet co ma kdo doma lepsi a jak to komu jde ve skole, jeji sestre uz bude 17…

Ma tu nekdo zkusenost jaky byva takovy vztah? Kdyz jsem byla mala, mely jsme.na zs spoluzacku, ktera mela sestru ktere bylo 24. V sedmicce se jeji sestre narodilo mimco a ona se stala tetou. Pamatuju, ze jsme to my ostatni spoluzacky vnimali jako neco super, mit takovou sestru. :lol: :mrgreen:

Co vy, mate nejakou zkusenost s takovym rozestupem a hlacne pocity toho mladsiho?

Ja bohuzel u vsech mlsdsich vim, ze syndrom mlsdsiho sourozence meli… :?

Anonym, omlouvam se, je to pro me citlive tema…spis se snazim to neresit, ale rikala jsem.si, ze se tu zeptam…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16431
24.4.21 17:20

Tvoje dcera bude mít se sestrou problém jedině, pokud ty si nedočistíš svoje vlastní nejsistoty, které v tobě zjevně probouzí.

zádrhel vážně není ve fiktivním syndromu mladšího sourozence, ale v přístuppu rodičů, kdy sebejistotu matky ohrožuje milá, hodná a nadaná holčíčka.

Bohužel zrovna sebevědomí, sebeppřijeté a spol se nedá vypěstovat v dětech solidnější, než mají sami rodiče -jakkoliv se člověk snaží - v tomhle se děti učí nápodobou, ne tím co rodiče říkají.

Takže se věnuj sama sobě a svému sebepřijeté -dost tím zlepšíš šanci na dobré vztahy mezi sestrami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5949
24.4.21 17:48

Jen poznámka – pokud mají dcery stejného otce, jsou vlastní.
Jinak bych se nebála, pokud ji vše správně podáš žádné komplexy mít nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3690
24.4.21 18:04

Je taky mozne, ze az bude tve dceri 7 nebo 8 let, tak dcera partnera uz k vam vubec jezdit nebude a vztah mezi holkama bude spis nijaky. Casto to takhle dopada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
772
24.4.21 18:04

Já jsem mile překvapena, jak hezky o dceri partnera píšeš, to se tu hned tak nevidí…užívej si svoji holčičku a neřeš takové hlouposti, které třeba ani nenastanou…neprojektuj si do ní svou minulost a bud ráda, že máte v rodině takové hezké vztahy a máš fajn nevlastní dceru 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2262
24.4.21 18:07

Podle mě řešíš úplné hlouposti a nevyrovnaná jsi spíš ty a trochu závidíš dům a bazén atd. Sourozenci 10 let od sebe jsou podle mě tak daleko, že na sebe žárlit nebudou, proč taky. Vždyť jsou to už dva rozdílné světy.
Jinak já jsem mladší sourozenec a žádný takový syndrom opravdu nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.21 18:08

Ty blaho, netušila jsem, že je nejaky syndrom mladšího sourozence. K věci, řekla bych, ze to bude hodně na tvém přístupu. Mam o 6 let staršího bráchu a máma ho hodně upřednostňovala a vlastně aniž by si to uvědomovala, tak ho upřednostňuje dodnes. Je chytřejší, schopnější, atd… No ma ho dost zidealizovaného. Takže ja jsem mela vždy pocit, že se mu musím vyrovnat, ale dělal to její přístup. Zas tak úžasný on není :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.21 18:19

Žádný stereotyp nemusí vůbec nastat. Já jsem zase ten protěžovaný mladší sourozenec, který se v pubertě urval z řetězu. Kamarádka má pro změnu dva starší sourozence, cca těch 10 až 15 let rozdíl a vztah neměli žádný v podstatě, protože ona si pomalu nepamatuje dobu, kdy žili v jedné domácnosti. Asi máš málo starostí, když teď řešíš, aby Tvé aktuálně miminko jednou na někoho nežárlilo :) :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
406
24.4.21 18:38

Hele, já mám úplně ideální starší sestru. Je ve všem lepší a úspěšnější než já. Máme fajn vztah. Jako dítě jsem to vnímala pozitivně, že se mám na koho obrátit, když potřebuju s něčím pomoci a zakládala jsem si na tom, že jsem rošťák. V dospělosti jsem nadále šťastná, že ji mám v zádech, jelikož ona všechno ví, všemu rozumí a ráda poradí, pomůže.
Netrap se tím, co bude. Když dcerce nevštípíš nějaký problém, který cítíš sama, mít ho nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10990
24.4.21 18:53
@Anonymní píše:
Ahoj…partner ma skvelou dceru z predchoziho vztahu, jezdi k nam jednou za 14 dni na vikend. Je mila, hodna, ochotna a docela i nadana. Ce ske ji to perfektne jde, ted se pripravuje ke zkouskam na gymnazium, v 11 letech rika ze chce studovat na doktorku. Bavi ji to (od malicka koukala na Operace jau a spol :lol: ).

Mame ted malou dceru, miminko. Vzhledem k tomu, ze ja vudy po vyssim vzdelani touzila, ale. nejak na to nemam, tak vidim manzelocu dceru dost idealizovane. :? Plus taky to, ze maji krssny rodinny dum, v lete tam maji bazen… my mame byt bez balkonu na sidlisti.
Myslim to dobre, obcas zavidim ale.jsem s tim uplne srovnana :)
Trochu se ale bojim aby dceta nemela „syndrom mladsiho sourozence“, kdyz nevlastni sestru bude vidat obcas a bude ji mit tudiz zidealizovanou taky, navic bude o deset let starsi, proste „velky vzor“… a verim ze i ty nepodstatne hlouposti jako je dum, vlastni pokojik, bazen, pes… ze to ten detem muze zamotat hlavu. A protoze jsem v tom sama nejista, tak vubec nevim jak se jednou postavot k tomu kdyz ji mala.bude neco zavidet a nebo co delat kdyz rekne ze ji to ve skole tolik nejde a ze nikdy nebude tak uspesna jako sestra :( strasne to nechci… ja sama jsem starsi sourozenec a moje sestra je ode mne 4 roky, a ma presne tenhle syndrom. A to nemam ani vejsku. Jen proste dobrou praci a fajn manzela a ve skole jsem mela o neco lepsi znamky… na druhou stranu si rikam ze rozdil 10 let je uz ale tak moc veliky, ze by mozna vubec problem byt nemusel :D. Az bude dceri 7, vek, kdy se deti zacinaji rozhlizet co ma kdo doma lepsi a jak to komu jde ve skole, jeji sestre uz bude 17…

Ma tu nekdo zkusenost jaky byva takovy vztah? Kdyz jsem byla mala, mely jsme.na zs spoluzacku, ktera mela sestru ktere bylo 24. V sedmicce se jeji sestre narodilo mimco a ona se stala tetou. Pamatuju, ze jsme to my ostatni spoluzacky vnimali jako neco super, mit takovou sestru. :lol: :mrgreen:

Co vy, mate nejakou zkusenost s takovym rozestupem a hlacne pocity toho mladsiho?

Ja bohuzel u vsech mlsdsich vim, ze syndrom mlsdsiho sourozence meli… :?

Anonym, omlouvam se, je to pro me citlive tema…spis se snazim to neresit, ale rikala jsem.si, ze se tu zeptam…

No, stačí se podívat na facebook nebo projet net, VŽDYCKY bude někdo lepší a úspěšnější :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
24.4.21 18:58

Blablabla, chudak mimino, kdyz uz ted resis jestli nekomu nekdo bude neco zavidet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10224
24.4.21 19:01

Tobe to tak nesmi pripadat..
Kazde dite v necem vynika ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3464
24.4.21 19:09

Ahoj, já tomu asi moc nerozumím - starší dcera je z prvního manželství tvého manžela a bydi se svou maminkou v tom hezkem domě s bazénem a jezdi k vám 1× za 14 dnů? Protože ty nejdriv píšeš partner", pak manžel… :nevim:

No podle mě pokud je 1 otec a 2 různé matky, tak to jsou nevlastní sestry nebo ne? Vlastní sourozenci je přece jen varianta stejný otec i matka :nevim:

Jinak já bych se být tebou vůbec nezabývala nějakým zavidenim mezi nimi.. To uplyne hromada času přece, než mimino povyroste a začne něčemu rozumět… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3464
24.4.21 19:13

Jo a nikde není napsaný, že ta starší bude stále tak „úspěšná a cílevědoma“, vždyť ještě ani na tom gymnaziu není… A nakonec nemusí jít ani na tu medicinu ne?? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5786
24.4.21 19:14

Desetiletý věkový rozdíl je natolik velký, že to je jako dítě a dospělý. Každá budou úplně jinde a porovnávat je zcestné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat