Rozdíl 4 dny u jednovajecnych dvojcat

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
11
20.5.22 10:55

Rozdíl 4 dny u jednovajecnych dvojcat

Ahoj, čekám jednovaječné dvojcata kluky. Jsem 21+5. Na včerejším utz se ukázalo, že se od sebe liší o 4 dny a 60g. Mám se začít bát transfuzniho syndromu? Nebo je ještě šance, že se to srovna? Zatím byli úplně stejně.. až doteď.. doktor říkal, že to ničemu nevadí.. ale nemám z toho dobrý pocit. Kontrolu mám zase za dva týdny.. prosím poraďte někdo se zkušenostmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
575
20.5.22 11:11

My už máme jednovaječné kluky tříleté, ale už od cca 16 tt jsme řešili případný transfúzní syndrom. Jeden normálně plodové vody, druhý hodně. Rozdíly mezi nimi byly neustále. Pro klid duše a zjištění stavu jsme byli v Podolí na speciálním vyšetření zpodezdřením na TS - vyšetření asi hodinu, neprokázal se. Jestli to MUDr neřeší asi to není tak závažné. Zeptala bych se odkdy se případný TS řeší. Nakonec se narodily 32+4 a jeden 2400 a druhý 1670, asi tam nějaký problém byl, ale vše dobře dopadlo. Tolik má zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
692
20.5.22 12:28

Řešíš rozdíl 4 dny a 60g ve 21+5? To je zcela normalni. Klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
20.5.22 12:41

@Stará známá ahojky, ano řeším.. kamarádka čekala jednovajky současně se mnou a v pondělí se u ní potvrdil syndrom.. jedno bohužel zemřelo..sice mela větší rozdíl a problem už delší dobu..ale o to víc mě ty 4 dny děsí, když si tím prochazi někdo v okolí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5562
20.5.22 12:57
@Anna346 píše:
@Stará známá ahojky, ano řeším.. kamarádka čekala jednovajky současně se mnou a v pondělí se u ní potvrdil syndrom.. jedno bohužel zemřelo..sice mela větší rozdíl a problem už delší dobu..ale o to víc mě ty 4 dny děsí, když si tím prochazi někdo v okolí..

Rozdíl 4 dny a 60g v 22tt absolutně nic nejsou. Jsou to dvojčata, není to jedno mimino ve dvou. Rozdíl ve velikosti navíc není ani jediným, ani největším příznakem transfuzního syndromu. Doktor ti potvrdil, že není důvod k obavám. Stresuješ se úplně zbytečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
692
20.5.22 13:46
@SlečnaDahlia píše:
Rozdíl 4 dny a 60g v 22tt absolutně nic nejsou. Jsou to dvojčata, není to jedno mimino ve dvou. Rozdíl ve velikosti navíc není ani jediným, ani největším příznakem transfuzního syndromu. Doktor ti potvrdil, že není důvod k obavám. Stresuješ se úplně zbytečně.

Presne to jsem mela na mysli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
20.5.22 14:17

@Stará známá děkuji za radu.. jsem nervózní z každé kontroly, dvakrát jsem o dítě přišla.. teď čekám rizikova dvojcata a proste se bojím.. zkusím se hodit do klidu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
24.5.22 09:36

Ahoj. Taky cekam dvojcata monochondrialni. Rozdily mezi A a B se stridaji mezi 2 dny az 4 mi dny. Jednou byl dokonce 6 dni. S tim syndromem me strasi take. Ale ty moje hodnoty i ta sestidenni co byla, jsou hranicni.. Posledni mereni. Jeden vahove mensi o 10 procent a take hranicni. Chodim do Motola a jediné co me fakt mrzi, ze nedavaji fotky z ultrazvuku.. Clovek si tam prijde jako rodne číslo 😕uz s sebou nosim knizky na cteni a asi zacnu ihned ten den delat shoppingy na zvednuti nalady. Ja jsem dnes 17 plus 3.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12946
8.6.22 15:25

Naši měli od bříška o 100g rozdíl a narodili stejně velcí a o 100g rozdíl jen :).Ten syndrom také není až tolik častý…hodně štěstí :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
12.6.22 20:12

Ted napoaledy to zas bylo o neco vic v pohode. Rozdil maji. Ale maly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat