Rozdíl mezi Aku vrtačkou a Aku vrtacím šroubovákem? - dárek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lavazza2
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 26.09.18 13:25
Rozdíl mezi aku vrtačkou a aku vrtacím šroubovákem? - dárek

Ahoj :)

mám dotaz a sama asi na to nepřijdu. Jaký rozdíl je mezi aku šroubovákem, aku vrtacím šroubovákem a aku vrtačkou? :mrgreen:
Chlap se párkrát zmínil že by rád aku vrtačku (nenápadně jsem z něho vytáhla že zn. Makita, s příklepem a dvěmi bateriemi) a ráda bych mu ji koupila k Vánocům.
Jenže není to zrovna nejlevnější, takže musím trošku ještě našetřit.
Jde mi o to, že jsem narazila na tohle zboží v akci a vše by to splňovalo až na to že je to aku vrtací šroubovák a já mám strach abych nekoupila něco špatně:

https://www.elvin.cz/…on-18v-1-3ah?…

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

xjuklickova
Kelišová 5099 příspěvků 1 inzerát 26.09.18 13:41

Sroubovak nema takovou sílu, vyvrta se s nim tak dřevo, pokud chce opravdu vrtat, tak vrtačku… Mame oba a rozdíl je v tom obrovský.

sediza
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 26.09.18 13:50

Vrtačkou vyvrtate díru například do zdi. Šroubovákem se zašroubují nebo vyšroubují šrouby např. ty, co drží nábytek pohromadě.

ugluk
Hvězda diskuse 42745 příspěvků 26.09.18 13:51

Já bych se tedy, pokud se v tom neorientuješ a je-li to jeho velké přání, vykašlala na překvapení a nechala si poradit konkrétní typ nebo aspoň přesné minimální parametry. Protože ona není vrtačka jako vrtačka. A nebo bych to aspoň koupila tak, aby se po Vánocích dalo případně vyměnit (spousta eshopů před Vánoci prodlužuje tu lhůtu na vrácení třeba na měsíc-dva). Muž vrtačku (ne teda aku) vybíral asi 14 dní, než našel to pravé, co zvládne náš byt (v tom předchozím stačila o dost obyčejnější).

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 26.09.18 13:54
@lavazza2 píše:
Ahoj :)

mám dotaz a sama asi na to nepřijdu. Jaký rozdíl je mezi aku šroubovákem, aku vrtacím šroubovákem a aku vrtačkou? :mrgreen:
Chlap se párkrát zmínil že by rád aku vrtačku (nenápadně jsem z něho vytáhla že zn. Makita, s příklepem a dvěmi bateriemi) a ráda bych mu ji koupila k Vánocům.
Jenže není to zrovna nejlevnější, takže musím trošku ještě našetřit.
Jde mi o to, že jsem narazila na tohle zboží v akci a vše by to splňovalo až na to že je to aku vrtací šroubovák a já mám strach abych nekoupila něco špatně:

https://www.elvin.cz/…on-18v-1-3ah?…

https://www.makita-eshop.cz/…ita-hp457dwe

Tady mas za podobnou cenu. Je to vrtacka s priklepem.

lavazza2
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 26.09.18 13:56
@xjuklickova píše:
Sroubovak nema takovou sílu, vyvrta se s nim tak dřevo, pokud chce opravdu vrtat, tak vrtačku… Mame oba a rozdíl je v tom obrovský.

V tom případě nechápu toto: https://www.jadal.cz/…iklepem.html?…

Uváději Aku vrtačka s příklepem Makita HP331DZ - 10.8V, 30Nm, 1.1kg, v kufru

a popisu je „Lehký dvourychlostní příklepový šroubovák“ :D

lavazza2
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 26.09.18 13:57
@TopSecret píše:
https://www.makita-eshop.cz/…ita-hp457dweTady mas za podobnou cenu. Je to vrtacka s priklepem.

Jééé děkuji, mrknu :)

lavazza2
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 26.09.18 13:58

@sediza A jak teda funguje aku vrtací šroubovák? :D To je zlatá střední cesta?

Pinotek
Nováček 5 příspěvků 26.09.18 14:04

Aku znamená snad jen to, že to není na kabel ale na baterku (která se dá dobíjet). Jinak je rozdíl prostě takový jako mezi elektrickým šroubovákem a vrtačkou. Šroubovákem rychle smontuješ nábytek nebo zavrtáš šroub do předem vyvrtané díry (vrtačkou). Tzn pokud chce vrtačku s příklepem tak určitě nekupuj aku šroubovák! :)

EDIT: K tomu tvýmu odkazu v úvodu. To je opravdu něco mezi tím. Prostě taková slabší vrtačka s možností šroubováku. Bude mít menší výkon a tudíž s tím vyvrtáš jen menší dírky do ne tak tvrdých povrchů, takže záleží na co konkrétně by to chtěl přítel používat.

Příspěvek upraven 26.09.18 v 14:11

lavazza2
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 26.09.18 14:09
@Pinotek píše:
Aku znamená snad jen to, že to není na kabel ale na baterku (která se dá dobíjet). Jinak je rozdíl prostě takový jako mezi elektrickým šroubovákem a vrtačkou. Šroubovákem rychle smontuješ nábytek nebo zavrtáš šroub do předem vyvrtané díry (vrtačkou). Tzn pokud chce vrtačku s příklepem tak určitě nekupuj aku šroubovák! :)

Já vím že aku je myšleno že to jede na baterii a ne díky kabelu v el. Rozdíl chápu mezi šroubovákem a vrtačkou, ale mě šlo o vysvětlení toho, co znamená vrtací šroubovák :D :D Jelikož když na netu hledám „aku vrtačka makita“ tak mi vyjíždí půlka výsledků na aku vrtací šroubovák :D Proto se ptám raději tady :)

lavazza2
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 26.09.18 14:12

A ted jsem našla toto https://www.elvin.cz/…-aku-vrtacku

„Nejuniverzálnější a nejčastěji prodáváné jsou samozřejmě aku vrtací šroubováky NEBOLI aku vrtačky, které umožňují jak šroubování, utahování, tak i vrtání.“

Takže ted nechápu jestli je aku vrtací šroubovák to samé jako aku vrtačka :zed:

Pinotek
Nováček 5 příspěvků 26.09.18 14:13
@lavazza2 píše:
Já vím že aku je myšleno že to jede na baterii a ne díky kabelu v el. Rozdíl chápu mezi šroubovákem a vrtačkou, ale mě šlo o vysvětlení toho, co znamená vrtací šroubovák :D :D Jelikož když na netu hledám „aku vrtačka makita“ tak mi vyjíždí půlka výsledků na aku vrtací šroubovák :D Proto se ptám raději tady :)

Jj už chápu, vysvětlení v editu předchozího příspěvku. ;)

lavazza2
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 26.09.18 14:14
@Pinotek píše:
Aku znamená snad jen to, že to není na kabel ale na baterku (která se dá dobíjet). Jinak je rozdíl prostě takový jako mezi elektrickým šroubovákem a vrtačkou. Šroubovákem rychle smontuješ nábytek nebo zavrtáš šroub do předem vyvrtané díry (vrtačkou). Tzn pokud chce vrtačku s příklepem tak určitě nekupuj aku šroubovák! :)

EDIT: K tomu tvýmu odkazu v úvodu. To je opravdu něco mezi tím. Prostě taková slabší vrtačka s možností šroubováku. Bude mít menší výkon a tudíž s tím vyvrtáš jen menší dírky do ne tak tvrdých povrchů, takže záleží na co konkrétně by to chtěl přítel používat.

Příspěvek upraven 26.09.18 v 14:11

JJ děkuju za vysvětlení :D No podle mě i do panelu, takže to by asi na to nemuselo stačit co?

Pinotek
Nováček 5 příspěvků 26.09.18 14:24
@lavazza2 píše:
JJ děkuju za vysvětlení :D No podle mě i do panelu, takže to by asi na to nemuselo stačit co?

Do obyčejný panelákový zdi by to snad stačit mělo ale problém by byl s nosnýma stěnama. Tam už je železobeton a ten je hodně zrádnej. Ale pokud je to na takový to běžný vyvrtání pár dírek na pověšení obrázků a tak, tak to se asi ani nevyplatí úplně investovat do nějaké dražší pořádné vrtačky. Být tebou tak taky váhám ale asi bych mu tuhle klidně pořídila. :)

iiiv
Extra třída :D 10919 příspěvků 26.09.18 14:25

vrtačka i šroubovák bude stejný, pak jen záleží na síle. Bude mít uprostřed díru na vrtáky a šroubováky

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Mišíka a Arichtevu podržely divačky: Kdyby Bagárová hrála v seriálu...

Zatímco si publikum pochvaluje nadupadný ročník, soutěžící StarDance 2018... číst dále >

Za 50 až 100 let se podle vědců začne válčit o vodu! Kde dojde ke konfliktům?

Globální oteplování nebezpečně pokračuje, v Česku jsme to ostatně během léta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Oblečení v dobových filmech bývá nesmyslné, říká historička

Od dětství ji zajímala móda, ale v praxi se k ní dostala až oklikou přes... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >