Rozdíl mezi dětmi 2 roky 5 měsíců

12.11.19 11:36

Rozdíl mezi dětmi 2 roky 5 měsíců

Prosím všechny zkušenější o zkušenosti. Dceři budou 2 roky 5 měsíců, když se nám narodi další miminko. Kdo máte stejný, podobný rozdíl, jak to starší sourozenec přijal? Dcerka je strašně hodne dítě, téměř neplace, nevzteka se; dobře spí i jí, prostě ideál! Máme pohodicku, tak jsem zvědavá, jak miminko situaci změní. Miminko je plánované a samozřejmě se mooc těšíme!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

280
12.11.19 11:43

Ahoj, u nás rozdíl 22 měsíců a dvojčata (holky) přijala sestru tak nějak normálně. Nejvíce asi bojovali s tím zda být velké sestry (pomáhat, krmit, hrát si s ní apod,) nebo naopak být zase miminka jako je ona (chovat se, brát ji dudlík, pít mlíčko). Kámen úrazu nastal (z mé viny) při běžném programu, kdy jsem neustále říkala - musíme domů, protože… (miminku je zima, má hlad, jde spát apod.). Pak jsem změnila přístup a hledala zástupné věty, aby za všechno nemohlo miminko a byla pohoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.11.19 11:51

Naprosto v pohodě. Nepreferovat žádné, spíše zapojovat. Třeba při kojení jsem četla knížku staršímu, když chtělo starší mléko v jiný čas než bylo zvyklé, tak jsem mu také trochu dala. Třeba starší vyžadovalo přítomnost mimina při hraní (i když spalo), tak jsem ho na chvilku dali do lehátka.

Známá preferovala nejmenší, bylo to hodně poznat a je to poznat do dneška a to už je přes deset let. Bylo mi toho dítěte líto. Inko kvůli známé.

• Nahlásit
  • Citovat
652
12.11.19 12:52

Mezi dcerou a synem mám naprosto stejný věkový rozdíl, jako budeš mít ty. Synátor byl skoro od samého začátku na UM, takže to šlo. Dokud pouze ležel a nehýbal se, tak ho dcera nebrala jako hrozbu (musím ale říci, že po dvou měsících byl synátor strašně hodné dítě (za to teď nám to vynahrazuje - má 2,5 roku:-))) Když jí začal brát věci, tak to bylo horší, ale zas nic tragického. Když se narodilo druhé dítě, tak jsem si říkala, že třetí dítě pouze za předpokladu, že starší budou ve školce a bohužel zase ne - čekám třetí a od druhého bude 2 roky a devět měsíců.
Jinak když se narodilo druhé, tak jsem konečně pochopila, jak se říká - „jedno dítě, žádné dítě“. Držím palce!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8510
12.11.19 13:08

@Pocahonta mame to doma dost podobne, taky 2r 5m (dve holky). Prislo mi, ze malicka krize dolehla, kdyz mladsi bylo tak pul roku. Starsi najednou zacla se vic pocuravat a chcit vic pozornosti. Ale za chvilku to preslo, ted je jim 4r 2m a 1r 9m a jsou partacky. A k tomu tretimu.. no zrovna tu mam v satku 2m syna. Takze mezi prostredni a posledni je 1r 7m. Neplanovane, ale jak rikas, jedno dite, zadne dite. Obcas si pritel ty starsi dve vezme k prarodicum, tak tu mam jen to jedno miminko, to je pohodickaaa :-D co uklidim, zustane na svem miste, pod stolem furt nejsou zbytky jidla.. no bude to rachot, az to nejmensi bude taky uz chodit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1627
12.11.19 13:08

U nás bez problémů. Už v těhotenství jsme říkali, že se jemu narodí sestřička a že z něj bude velký brácha. Od začátku jsme ho zapojovali a hodně chválili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5651
12.11.19 13:57

Mam 2r4m starsi mel vzdycky rad deti. I male. Takze v pohode. Na plenach byli soucasne (starsi je v tomhle mimon a pro me to bylo pohodlnejsi :oops: stejne jako mit dvojkocar).
Davala jsem si pozor nerikat ze neco musime kvuli miminu. Kojit jsem zvládla tak nejak vsude a starsi je/byl vždycky dost samostatny.
Nejvetsi krize byla tak okolo roku mladsiho, kdy ještě neni partak, ale uz dost velkej skodic. Ted ma mladsi 2,5 a super si spolu vyhrajou.
Ja mela taky okolo toho 1. Roku mladsiho krizi. On je hrozne zavislej na me, nesnasi lidi (to se zlepsuje), ja mam velkou potrebu sveho osobniho prostoru a ten byl na nule. proste jsem mela doma ponorku i kdyz starsi chodil do školky (ano, od 2 3/4). Takze jsme se vystridali s manzelem ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
652
12.11.19 14:53

@hanzy Tak to gratulace…Ono bude záležet, jaké to miminko bude…Kdybych měla mít malého řvouna, tak nevím, nevím…Ale dali jsme si na boj, tak to už musíme nějak zvládnout. Budu si celou dobu říkat, že je to už naposledy:-)!!! Ať se daří…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
12.11.19 20:37

Mám rozdíl 2r 3m, dnes čtYřletého syna a téměř dvouletou dceru a je to lepší než jsem čekala, když jsem zjistila že čekám :lol: Staršího jsem vyhnala z kočárku týden před porodem a začal chodit po vlastních, stejně tak už neměl ani pleny když se mladší narodila. Nejhorší to bylo asi kolem roku věku mladší. Začala se zajímat o hračky, začali se o ně prát… Pomalu ale z nich začínají být i partaci. JAkože hodně pomalu, ale je to čím dál tím lepší. Dneska jsem je třeba „nachytala“ jak straší popisuje obrázky v knížce malé :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1950
13.11.19 22:27

Já teď budu mít rozdíl 2 roky a 6mesicu mezi poslednímu dvouma. Mezi prvním a druhým mám rozdíl 3roky a vše bylo v poho. Teď planuji koupit dvojkocar. Dcerka je zavislak a zarlivka. Myslím ze to vude horší než jak ju přijal bracha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama