Rozdíl mezi jedním dítětem a dvěma

Anonymní
30.12.19 22:41

Rozdíl mezi jedním dítětem a dvěma

Prosím o sdílení zkušeností. S manželem se nejsme schopní rozhodnout, zda mít druhé dítě. Máme 19-měsíční dceru, která je velice náročná, od narození neustále nespokojená, špatně spí, vzteká se, zároveň je extrémně živá a téměř neuhlídatelná… Věk nás tlačí, abychom se rozhodli velmi rychle, jestli jí pořídíme sourozence. Vnitřně chceme, ale máme velké obavy, zda druhé dítě zvládneme, hlavně já… I se samotnou dcerou si někdy nevím rady a jsem za ten rok a půl dost vyždímaná, často s ní ztrácím nervy. Kdyby mi někdo slíbil, že druhé dítě bude co do náročnosti průměrné a nebude se do batolecího věku budit 10× za noc, ale co když druhé bude stejné jako ta první? Nechci být hysterická vystresovaná čtyřicítka, která nespí, nemá čas se najíst ani vysprchovat, děti ani domácnost nezvládá a ve výsledku lituje, že nezůstala u jednoho…
Vím, že mi nikdo neporadí, jen prosím o vaše zkušenosti… je pravda, jak se říká „jedno dítě = žádné dítě“, nebo si to vždycky nějak relativně rychle sedne?

Děkuji a prosím o zachování anonymu, eventuelně o smazání diskuse.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25952
30.12.19 22:45

Já mám teda velký věkový rozestup 6 let a zatím miminko, ale druhé si vyloženě užíváme. Myslím, že krize přijde kolem 2-3 roku kdy jsou pro mě ty děti nejhorší jak splašený střely. Ale to se nějak přežije a pak už to bude v pohodě, lepší než litovat kvůli vlastní pohodlnosti, že do toho člověk nešel.

Příspěvek upraven 30.12.19 v 22:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18323
30.12.19 22:45

Jsem na tom podobně.. Srdce říká ano, rozum ne. Uvidíme, co vyhraje :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2543
30.12.19 22:46

Máme děti s odstupem 18 měsíců, první je velmi živý a náročný. Je to dost náročné, ale zkušenosti od prvního se teď zhodnotí. Plánujeme i třetí, tak uvidíme :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
30.12.19 22:52

Dcera předčasně narozená. Druhé z důvodu velkého rizika neplanujeme. Musíš vědět na co se cítíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.19 22:52
@Anonymní píše:
Prosím o sdílení zkušeností. S manželem se nejsme schopní rozhodnout, zda mít druhé dítě. Máme 19-měsíční dceru, která je velice náročná, od narození neustále nespokojená, špatně spí, vzteká se, zároveň je extrémně živá a téměř neuhlídatelná… Věk nás tlačí, abychom se rozhodli velmi rychle, jestli jí pořídíme sourozence. Vnitřně chceme, ale máme velké obavy, zda druhé dítě zvládneme, hlavně já… I se samotnou dcerou si někdy nevím rady a jsem za ten rok a půl dost vyždímaná, často s ní ztrácím nervy. Kdyby mi někdo slíbil, že druhé dítě bude co do náročnosti průměrné a nebude se do batolecího věku budit 10× za noc, ale co když druhé bude stejné jako ta první? Nechci být hysterická vystresovaná čtyřicítka, která nespí, nemá čas se najíst ani vysprchovat, děti ani domácnost nezvládá a ve výsledku lituje, že nezůstala u jednoho…
Vím, že mi nikdo neporadí, jen prosím o vaše zkušenosti… je pravda, jak se říká „jedno dítě = žádné dítě“, nebo si to vždycky nějak relativně rychle sedne?Děkuji a prosím o zachování anonymu, eventuelně o smazání diskuse.

Ahoj radeji anonymně…řešíme obcas stejnou otázku ale ja mam zatim rocni dítě, ten rok byl strašný, ted teprve se začína vse lepsit. prala bych si také ještě jedno ale pokud bych měla znovu zažít toto všechno tak to opravdu už nezvládnu. Nedávno mě říkal kamarád (mají 4 děti) že u dalších dětí už to je lepší že člověk už je tak nějak víc v pohodě než u toho prvního. ja si myslím že je snad každý dítě jiný a to druhé nebude tak náročné, nebo může být třeba ještě horší. Vím jak se cítíš ;)

• Citovat
  • Nahlásit
17324
30.12.19 22:53

Ja jsem asi v podobne situaci. Mam doma 3 letou a za 2 dny rodim druhatko. Je mi 40. Budu vystrsla a jako boruvka orvana a znicena 40citka. Predpokladam, ze to narocne obdobi nepotreva vecne.

Do druhatka jsem se rozhodli jit, aby mala nebyla sama. Mam sice 2 sourozence, ale s jednim mam nahnute vztahy a sestra zije v zahranici.

Manzelova rodina bydli moc daleko na to, abychom pestovali nejake hlubsi vztahy. Takze tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
664
30.12.19 22:54

Děti zatím nemám, takže asi nedokážu moc poradit. Ale asi bych se rozhodla podle toho, jestli druhé dítě opravdu chceš a nebo o něm uvažuješ spíš proto, že by „být melo“ :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
905
30.12.19 22:54

První byl náročný. Na druhé jsme se odhodlali az po jeho tretim roce. Druhé bylo v pohode, sice akcnejsi, co se tyka pohybu, ale kojeni v pohode, sanostatne usnuti, neblikani, zadny rev, same úsměvy. První je náročnější do ted. Hraji si spolu i pres ctyrlety rozdíl.

Co vidim jako blbe je toceni nemoci, to je porad neco, vykombinovat to, kdo kdy pujde do prace, je nekdy drina. Taky je to horsi s rozvážením na krouzky a s chozením rodicu za vlastni zabavou. Cekam, ze to bude lepsi, az mladší pujde do skoly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.19 22:55

Tak každé dítě je jiné, ale jako miminka byli všichni čtyři hodní, spavý, žádné prdíky nic takového. Ted jsou naučeni chodit spát ve 20hod.,ráno vstavájí v 6 kvůli školce a škole, jsou zvykly a nemají stím problém. Ano jsou i dny velmi náročné, ale nikdy bych neměnila, proto když cítím že chci/chceme dítě, jdeme do toho. Proto se nyní snažíme o páté i když muže být ubrečené, nespavé apod. stejně to bude zázrak, miláček :-)

• Citovat
  • Nahlásit
3353
30.12.19 22:56

Tak za mě „jedno dítě=žádné dítě“ platí, ale jen když už máš to druhé :lol: mám teď syna 22M a dceru 3M. Syn byl extra náročný, stále plakal, koliky měl i 15 hodin denně, dodnes je jak z divokých vajec, v noci se občas budí blablabla.. když jsem měla jen jeho, dřela jsem hubou o zem únavou. Teď dřu taky a občas se přistihnu při myšlence, že co jsem to vlastně s jedním dítětem dělala? Vždyť to musela být zívačka :lol:

Pointa je v tom, že u druhého dítěte už máš spoustu věcí na háku, tolik toho neřešíš, lépe si v krizovkách poradíš. S prvním víš většinou prd, takže vytriskas mnohem víc energie. Reálně bych tedy řekla, že dvě děti jsou mazec, ale energeticky srovnatelné s jedním náročnějším.

Jestli můžu radit, naplánuj si mimčo až bude starší ve školce a bude to cajk :palec:

Příspěvek upraven 30.12.19 v 22:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4057
30.12.19 22:56

Mít jedno a děti je velký rozdíl. Je to náročné, to ti nalhávat nebudu. Ale také to je krásné, když vidíte, jak se ti dva mají rádi.

Už jen proto, že vám je 40 a pořídili jste si děti takto pozdě, bych určitě šla do druhého. Aby jednou dcera nezůstala sama. Mého muže měli rodiče ve 37 a 46 letech a kdyby neměl bráchu a nas, tak už by na světě zůstal sám a to nám je 35 let. A jedinackum je časem prostě smutno. Teď ji stacite vy, ale po tom třetím roce bude hledat k sobě parťáka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
30.12.19 22:57

Říká se, že jedno dítě vždy dává zabrat a to druhé ani je opak. Já to tak mam. Syn byl neustále ubrečený a divoky. Dcera andílek ani jsme nevěděli ze ji máme. Věkový rozestup 6 let a nemůžu si vynachválit. Mě to takhle vyhovovalo. A dnes si dokáží i hezký hrát. Syn 9 roky, dcera 3 roky. Dokáže mi ji na chvilku pohlídat když potřebuji uvarit. Zabaví ji, hraje si s ní :-)

Příspěvek upraven 30.12.19 v 22:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
277
30.12.19 22:57

Mam dve deti -vek. rozdil cca 2roky. Je velky rozdil jedno a dve. Presto, ikdyz byvam vystresovana 40tka s neumytymi vlasy jsem velice stastna, ze jsou dve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
905
30.12.19 22:58

Jo starší ve skolce, když mas mimino, to dost pomůže, akorát se zase navic resi problem s žárlením :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat