Reklama

Rozdíl mezi kyselinou listovou a Femibionem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.17 20:21
Rozdíl mezi kys. listovou a femibionem

Dobrý den, mám dotaz…musím anonymně, nechci, aby někdo věděl, že se s manželem snažíme o miminko:)

slyšela jsem, že je dobré brát kyselinu listovou a četla na příbalové letáku od femibionu, že obyčejné tabletky listovky z lékárny nestačí, že tabletka musí obsahovat i DHA, díky němuž se listovka vstřebá. Že jinak se nevstřebá a je na nic brát ty obyčejné tabletky listovky. Já ale moc o potravinový doplňky za x set nestojím, navíc se mi ty velké globule blbě polykají a mám pocit, že to musí celkem zatěžovat žaludek… ráda bych baštila ty obyčejné tabletky, ale není to zbytečné, jesli se to bez DHA fakt nevstřebává a jen bych to vyčurávala?

jaké máte zkušenosti vy?

Přečtěte si článek: Vitamíny před otěhotněním pomůžou vám i miminku

Reklama

Reakce:

A666
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 13.02.17 20:26
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám dotaz…musím anonymně, nechci, aby někdo věděl, že se s manželem snažíme o miminko:)

slyšela jsem, že je dobré brát kyselinu listovou a četla na příbalové letáku od femibionu, že obyčejné tabletky listovky z lékárny nestačí, že tabletka musí obsahovat i DHA, díky němuž se listovka vstřebá. Že jinak se nevstřebá a je na nic brát ty obyčejné tabletky listovky. Já ale moc o potravinový doplňky za x set nestojím, navíc se mi ty velké globule blbě polykají a mám pocit, že to musí celkem zatěžovat žaludek… ráda bych baštila ty obyčejné tabletky, ale není to zbytečné, jesli se to bez DHA fakt nevstřebává a jen bych to vyčurávala?

jaké máte zkušenosti vy?

Jde o to, že někteří lidé mohou mít poruchu štěpení kyseliny listové (mutaci genu, co jí štěpí). Jejich tělo pak tu lsitovku nenaštěpí a ona se nevyužitá vyloučí. proto je v takových případech lepší přípravek s už naštěpenou listovkou jako je Femibion…

Ou
Závislačka 4995 příspěvků 13.02.17 20:27

Kupte obyčejnou listovku a k tomu nějaký rybí tuk - v tom je ona dha.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.17 20:30

Taky mi to ted pani v lekarne rikala, a to jsem u prvnich dvou deti brala normalni tabletky a nikdo mi nic nerikal… ted jsem si sla koupit zase a ona mi rikala, to co pises. Ze ta je naprd, ze ji.malo kdo umi vstrebat, ze si mam kupit nastepenou. Mam smartfolin chytre miminko, nebylo to tak drahy, jak femibion..
anonym- nikdo nevi o dalsim diteti

JanulaM
Závislačka 2962 příspěvků 13.02.17 20:44

Já před otěhotněním a do 12. týdne brala normální listovku a od 13. týdne beru Femibion 2, je to ale pálka, tak uvažuju, že si koupím kapsle s rybím olejem a k tomu budu brát jen tu listovku. Ve Femibion 1 stějně DHA není, myslím, že DHA je něco jiného než naštěpená listovka, je to omega 3 mastná kyselina.

Hanka_S_V
Echt Kelišová 9451 příspěvků 13.02.17 21:06

Lepší je naštěpená. já po té době snažení beru obyčejnou, protože by mi to zruinovalo :D jinak pokud chceš upravenou listovku, jsou cenově výhodnější přpravky od Chytrého miminka, jen s listovkou je tuším Superfolin (zkus přímo stránky Chytrého miminka).

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama