Rozdíl mezi práškem vyrobeným u nás a v zahraničí?

597
30.7.13 20:37

Rozdíl mezi práškem vyrobeným u nás a v zahraničí??

Ahoj,

chtěla bych se zeptat jestli je opravdu takový rozdíl mezi práškem (Persil..nebo i jiné) vyrobeným u nás a v Německu??

Kamarádka mi říkala, že se to neda srovnat, že od té doby co koupila z německa už nekupuje jinde.. sice je to pry dražší, ale kvalitní..

Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

35612
30.7.13 20:39

Taky jsem to slysela, nejen o prascich. zajimaji me zkusenosti.

Jeden cas (nejak po revoluci) pry lip praly ty nase, protoze se v evrope zakazaly fosfaty a vsechny ty zbyvajici fosfatove = lepe perouci poslali na prodej k nam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
30.7.13 20:40

Já taky beru jen tam, úplně miluju jejich tekutej Lenor prací gel a z aviváží modrej Softlan nebo Cocolino :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6752
30.7.13 20:41

Každý to říká, tak na tom něco bude. Třeba kamarádka ale nadává na Ariel, jak německý, tak český. Přitom já jsem spokojená. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
30.7.13 20:42
@Seizdra píše:
Já taky beru jen tam, úplně miluju jejich tekutej Lenor prací gel a z aviváží modrej Softlan nebo Cocolino :srdce:

Lenor gel kupuju v Německu taky, je super. Rozdíl v kvalitě určitě je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.7.13 20:45

Taky kupujeme Persil v Německu a pere opravdu lépe. My kupujeme v Německu skoro všechno, převážně potraviny a vozíme rodině i na Moravu velké nákupy. Je to kvalitnější a i za lepší cenu. Akorát zítra jedu na velký nákup pro rodinku na Moravě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1312
30.7.13 20:54

Vozim mamine ze svycarska prasky z tech nejlevnejsich krammu tady, takze tam persil, ariel vyjde mnohem lacineji nez v mistnim coopu a pry perou perfektne, avivaze taktez…nehlede na to, ze jsem minulej mesic kapla na akci-10kg prasek za 160kc v prepoctu na nase a pry pere dobre, jmenuje se Tide…hrozny ted v cechach je, ze jde clovek do obchodaku, kde jsou zapadni ceny potravin a vyplaty vychodne vychodni :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
866
30.7.13 21:06

Rozdíl to tedy sakra je! ač jsme z Prahy jezdíme do Německa na nákupy raz za čas-v konečný fázi se to ani nevyplatí ale kvalita je opravdu jinde. Zrovna mi minulý týden došel prášek a jedeme až teď tak jsem koupila prášek tady a po každý pračce jsem pekně naštvaná :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
30.7.13 21:06

No hlavně ty prášky nejsou vyrobené u nás, ale v Polsku, povětšinou. A skutečně jsou s těmi z Německa nesrovnatelně horší, dokonce to tuhle přiznali v nějakém pořadu v televizi, že je to dáno tím, že u nás se tlačí ceny dolů, takže tomu odpovídá kvalita, to, že to pak máme na pultech dražší než v Německu, to už je jiná káva, obchodnící tu mají značné zisky. Prášky u nás neperou, je to děs, koupila jsem tu 2× persil sensitive, mám je tu, jeden otevřený abylo to zoufalý, fakt nevyperou. Teď jsem dala za persil v Německu 92 dávek 15 EUR. Žijeme ve státě, kde z nás obchodníci dřou kůži za šunty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.7.13 21:09

Peru nejvic ve Froschi, ale kdyz vezmu nejakej normalni na zaclony nebo pracovni spinu, ten rozdil je znacny. Pro nemecky myslim. Nakupuju tam pravidelne, zrovna dneska jsem delala velky nakup kousek za hranicema a jediny, co je asi drazsi, je meloun. Vse ostatni od masla nesrovnatelny kvality za 1,20 pres fenykl za 0,60 kg az po tu drogerii.

• Nahlásit
  • Citovat
17215
30.7.13 21:10

Mám doma Ariel z Něm. a je určitě lepší než náš. Vypere mi i fleky co náš ne. Schválně jsem koupila tady a srovnala. No a o ceně radši nemluvím :cert: Taky kupujeme Lenor, ale ten co mi voní se tady ani neprodává a určitě je koncentrovanější.
Teď partner přivez Niveu soft, co si koupil ve Švédsku, taky je jiná než naše :roll: Kdybych nezkusila, asi bych si myslela, že je to jen kec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
30.7.13 21:12
Co je na tom tak citlivého, že to musí být anonymně? 8o to jetu anonymní móda nebo co i v diskuzi o pracím prášku? 8o
@Anonymní píše:
Peru nejvic ve Froschi, ale kdyz vezmu nejakej normalni na zaclony nebo pracovni spinu, ten rozdil je znacny. Pro nemecky myslim. Nakupuju tam pravidelne, zrovna dneska jsem delala velky nakup kousek za hranicema a jediny, co je asi drazsi, je meloun. Vse ostatni od masla nesrovnatelny kvality za 1,20 pres fenykl za 0,60 kg az po tu drogerii.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39110
30.7.13 21:14

Loni jsem si v Rakousku koupila gel Ariel. Provoněl mi celý byt, venku pověšené prádlo jsem cítila už na kopci.
Tak jsem neváhala a najela na „českou“ verzi. Nic než zklamání. Do rakouska se chystáme i letos na dovču, asi přivezu kufr gelu i tablet do myčky (z Billy, levné, úžasné)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6248
30.7.13 21:20

V Německu mají víc koncentrované, takže za stejnou cenu vypereš lépe, asi tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1918
30.7.13 21:31

A ja vzdycky dumala nad tim, jak je mozne, ze treba Ariel, Persil… jsou na zapad kvalitnejsi nez u nas. Je to jedna znacka, prece by jim melo zalezet na tom, aby meli kvalitni veci. :think: :nevim: To jako u nas do toho davaji jine slozeni nez jinde? To mi prijde :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama