Rozdíl mezi sourozenci 16 měsíců

5.4.17 12:40

Rozdíl mezi sourozenci 16měsíců

Ahoj, je tu někdo kdo má malý rozdíl mezi dětmi a chce sdílet své zkušenosti? My máme doma 11 měsíčního chlapečka a 28. srpna by se nám mělo narodit druhé. Takže mezi sebou budou mít rozdíl cca 16 měsíců. Teď se rozhodujeme jestli pořídit sourozenecký kočár nebo jestli to zvládneme s klasickým který máme doma. Jak to máte vy? Jak vám děti spávají? Pořídili jste druhou postýlku nebo pro staršího už postel? Mají sehraný harmonogram nebo si každý jede to své? Já mám zatím pocit že až se narodí druhé tutově se zblázním :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9905
5.4.17 12:48

@25misule Ahoj :mavam: Snad Ti trochu pomůžu ;) Mezi synem a dcerou mam rozdíl 18 mesicu. No a za dalsich 25 mesícu se narodil dalsí syn :lol: Když byli maly, bylo to narocny, vubec nevim, jak jsem to mohla zvladnout. Dneska jsou uz velcí a vekový rozdíl je vyhoda. Mají společné zajmy, kamarády…Rešila jsem to stupatkem ke kočarku. Meli jsme dve detske postylky, dvoje pleny…Uteklo to ani nevím jak. Jeste nedávno jsem si říkala, že ten blázinec bych už nikdy nechtela zažít :mrgreen: A hups :mrgreen: Mám doma 15ti mesícního syna a termín porodu 26.9.2017. Budu to opet resit stupatkem a chci si koupit na mimi nosítko. Nejak to budeme kombinovat. Hlavne uz mam starsí deti velky, takže kdyz pujdeme ven, tak není problem, aby jsme vzali jeste golfky. Kazdopadne bude doma veselo :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 13:00

@25misule Ahoj :mavam: já mám rozdíl 15 měsíců mezi dětmi. Starší byl číslo ten mi už v dětské postýlce nechtěl být v cca 11 měsících to my i vyskakoval ven tak šel do větší. Kočárek přenechal ségře a pokud jsem věděla že musím přes odpolední spánek do města tak malá šla do nosítka a malý do sporťáku ale to bylo fakt výjimečně většinou jsem stejně doháněla spaní tak jako i teď a to už jim je 2,5 a 15 měsíců. Takže pro většího stupatko. První rok byl očistec ale už se to pomalu lepší. Jinak režim mají stejný to je to nejdůležitější pak to je lehčí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
823
5.4.17 13:03

My budeme mít rozdíl trochu větší - 20m, kočár jsem zatím nepořizovala, do poslední chvíle vyčkávám, abych nekupovala zbytečně. Donedávna to vypadalo, že bude nutný, holka začala chodit až ve 14m a venku se jí vůbec chodit nechtělo, poslední měsíc se ale zase nějak rozjela, tak možná nebude třeba, navíc odpoledne už vůbec nespí, takže i z toho hlediska nutnost kočárku odpadá (koncem dubna jí bude rok a půl). Ale zase si říkám, že na delší procházky, potažmo když budu opravdu spěchat na určité místo, může být výhoda jí přikurtovat v kočáře a nasadit tempo, protože když jde sama, tak se samozřejmě courá, všechno jí zajímá, nebo chce jít na druhou stranu apod. a zatím se na ní ani nedá 100% spolehnout, že když zavelím, tak se zastaví a nonstop jí držet za ruku není řešení. Myslím že u tebe ten kočár ještě bude tím pádem potřeba.
Postýlky máme 2, z normální postele by mi holka vylezla nebo v noci vypadla, ale ta druhá postýlka už je větší a bočnice se dá dát pryč, aby z toho byla klasická postel.

Příspěvek upraven 05.04.17 v 13:05

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
5.4.17 13:04

@25misule Ahoj, já jsem na tom velice podobne, doma téměř roční a termín 29. srpna:) Zkušenost tedy ještě nemám, také nad leccim zvazuju, co a jak bude… Myslím, že sourozenecký kočár není úplně nutnost, ale urco by se využil. Pokud jde o postylku, počítám s tím, že v době porodu nebude ještě starší zralá na postel a usínání s nejstarším sourozencem (mám ještě pětiletou), takže budeme kupovat dalsi postylku. No, pevne věřím, že přes zimu si vše sedne a na jaře už budeme jakzakz zajetí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
201
5.4.17 13:05

Já mám syny od sebe 14 měsíců. Ze začátku měl mladší kolébku, starší postýlku. Pak jsme koupili staršímu už velkou postel a mladší zdědil postýlku. Kočárek pro prvního jsem měla 3kombinaci, takže když se narodil mladší, koupila jsem jen golfky, když jsme šli někam i s manželem, nebo babičkou. Jinak chodil starší pěšky (potom na odrážedle). Ze začátku to byl hukot, ale teď jsem ráda za tak malý rozdíl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53495
5.4.17 13:15

@25misule mám teda trošku větší rozdíl, mezi kluky je 19 měsíců a k tomu mám ještě starší děti. S koupí sourozeneckého kočáru jsem čekala docela dlouho a koupili jsme ho až měsíc před porodem. Malý nebyl ještě schopný tolik ujít, hlavně ne potřebným směrem. A jsem moc ráda, že ho mám - je to pro mě jednodušší a pohodlnější.
Oba malí spí s námi v ložnici a navzájem se nebudí, oba jsou zvyklí na ruch, takže je jenom tak něco opravdu nevzbudí. Starší má klasickou dětskou postýlku, miminko má na spaní mini postýlku, kterou mám u postele. V pokojíčku má i velkou postel, ale zatím ho nechci stěhovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4787
5.4.17 13:28

@speedyy no pani pani pani… To musela byt fuska… A ja mam hruzu z rozdilu 19mesicu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
5.4.17 13:35

My budeme mít rozdíl 16m právě teď mezi 10. a 11. dítkem (i mezi ostatními dětmi máme malé věkové rozdíly).

Bez sourozeneckého kočáru si to absolutně nedovedu představit, byla bych bez něj jako bez ruky. Jednak se nechci prdolit jenom kolem domu, nemám vše u huby a děti byly ochotné se vozit.

Dětské postýlky jsme měli min. 2-3, využili jsme maximálně.

A neboj se toho, horší než dvojčata to nebude ;) Nestahuj kalhoty, brod je ještě daleko :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1881
5.4.17 13:56

Mam mezi klukama roční věkový rozestup. Teď je jim 22 měsíců a 10 měsíců :palec: Sourozenecky kočárek mam, první pul rok bych bez něj nedala. I letos ho ještě vytahnu. Rezim maji jeste rozdilny. Mladsi spi dopoledne a odpoledne, starší v poledne. Dobré na tom je, ze mi spí na střídačku, takže většinu dne mam na starost jen jednoho, horší je, že když máme náročnější noc, ani přes den si člověk neodpocine, nedospi, vlastně nehrozi, že si sedne :lol: Zatim mi oba spí v dětských postylkach, ve 2 letech ale dostane starší postel.

Pokud se budete chtit na cokoliv zeptat, jsem k dispozici :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9650
5.4.17 14:10

Já mám mezi holkama 16 měsíců - teď má starší 23 měsíců a mladší 7 měsíců. Všechno záleží na vašich zvyklostech - my bydlíme u pole, denně jsme venku a chodíme na dlouhé procházky se psem - tzn. pro mě dvojkočár byl nezbytnost, využívám ho denně a každý večer bych nejradši zlíbala nohy člověku, kterej vymyslel tak praktickou věc :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Postýlky máme dvě - ale jedeme na režimu, u nás děti nikdo nemusí uspávat, s nikým nespí v posteli. Od mala mají svou postýlku, ve které spinkají. Co se týče fungování - první dva měsíce jsou docela peklíčko, ale pak se to zajede a je to dobrý :) jestli máš facebook, tak se přidej do skupinky Skorodvojčata - je nás tam plno a ve všem se podpoříme :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1945
5.4.17 14:29

@25misule Já mám mezi dětmi rozdíl 11 měsíců a sourozenecký kočár jsme pořizovali, bez toho si to neumím ani představit. Starší ještě nechodil a vozil se až do tří let kdy ho vystřídal další sourozenec. A mladší se vozil taky do tří let. Pořizovali jsme baby jogger city select chtěla jsem samostatnou korbičku pro miminko, pro staršího sedačku do lehu a kočár za sebou a aby z něj šel udělat i mono-kočár. Oba spali s námi v ložnici, další malou postýlku jsme nekupovali, malý spal první měsíce v kočárku- měli jsme ho místo košíku, byl mnohem prostornější a poté jsme pořídili pro staršího 160 cm dlouhou postel s bočnicí-větší se nám do ložnice nevlezla a spali oba s námi v ložnici. Budili se střídavě. Přes den do roka a čtvrt spal mladší 2× denně- dopoledne a později odpoledne a starší po obědě, takže napřeskáčku. Bez kočáru bychom jen seděli doma protože by furt někdo spal. :mrgreen: Odpočinout přes den se moct nedalo, byly vzácné výjimky kdy se zadařilo a spali oba současně, ale to bylo třeba půl hodiny než se některý vzbudil. Až když spali pak už zároveň po obědě tak to bylo fajn, ale ty začátky byly krušné. A v noci se budili často oba, staršímu to vydrželo déle než mladšímu, plíny měli oba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 19:02

Já se furt nemůžu rozhodnout jestli jen to stupátko nebo kočár.. asi to taky budu muset řešit až po porodu podle situace. Malý je sice velká šikulka udělá už teď pár samostatných kroků, ale na procházky chodíme denně a občas i na velký i do města chodíme na dlouho navíc mi v kočárku spává a jinak chce usínat se mnou - to ho chci postupem času sice odnaučit ale teď ho toho učím moc najednou a přijde mi že do porodu s ním chci zvládnout až moc věcí. Ještě před dvěma měsícemi se mi v noci budil po hodině takže si momentálně užívám to že pokud usne u mě budí se 2-3× za noc. Někdy ale usnu dřív než ho přesunu do postýlky. To má nejraději, ale až bude druhé asi to nebude reálné… Vůbec netuším co budu dělat jestli i druhé bude takový nespavec..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 19:07

@Soňa Zacharová a pořizovali jste klasickou postel? Já jsem viděla jen takovou,,ohrádku´´ na matraci.. Nevím jak to přesně popsat byla jakoby přímo na zemi.. Bojím se že mi z té velké vyskočí.. ve spání totiž cestuje z jedné strany na druhou furt naráží do bočnic…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 19:19

@speedyy Ty jo a já mám dneska deprese že to prostě nemůžu zvládnout.. snažím se nějak s malým připravit na to že budou dva plánovat jak budeme spát, chodit ven… zkouším si to představit a čím víc si to představuji tím větší mám deprese :-/ Doufám že takhle brzo se nám to povedlo naposledy :-D Je super že už máš pomocníky :-) to je to hned veselejší :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama