Rozdíl mezi vnoučaty a celkový nezájem o ně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.19 10:07
Rozdíl mezi Vnoučata a celkový nezajem

Ahoj všem, jdu se s vámi poradit. Trápí mě situace v rodině u manžela. Máme spolu děti a tchanovci o ně nemají zájem. To bych asi tolik neřešila ale vnoučata od manželova bratra si berou často. Teď tak zpětně mám dojem jestli jim třeba nevadim já ale problém spolu jsme žádný neměli nikdy. Vlastně ani do porodnice nejeli a museli jsme děti jet ukázat my tam. Tchanovci jsou hodně společensky ale zájem o nás žádný. Žijí v jiném městě, ale problém děti odvézt nemáme ani přivézt kdykoliv by chtěli. Za celý rok nezavolaji, nenapíšou ani SMS a vlastně jim stačí děti asi vidět na Facebooku. Tchyně má i plný Facebook děti z druhé strany ale naše jako by neexistovali. Akorát vánoce to vždy dávají veledarky. Jenže já nějak nestojím o dárky 1×rocne a pretvarovani. To raději snad už nic. Zkoušela jsem jim říct ze by si mohli brát aspoň malou protože ona se stále ptá proč si ji taky babička někdy nevezme ale řekli že si ji tedy občas vezmou a zase žádný zájem. Veškerá iniciativa o kontakt jde z naší strany ale mě to už unavuje. Holky jak by jste se prosím zachovaly vy? Jak to mám vysvětlovat dětem když se ptají proč děti z druhé strany tam můžou a oni ne? Mám chuť letos nejet ani na vánoce tam, ale vím že to bude nepříjemné manželovi ikdyz sám vidí že tohle je špatně

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.19 10:18

To je jak kdybys psala o nas. Jediny rozdil je, ze mame dite jeste male, tak se nepta. U nas to vygradovalo letosni spolecnou dovolenou, kde uz jsem se neudrzela a vse jim rekla. No stejne to nepomohlo a jsem jen za furii :lol: takze bych radila si v klidu promluvit, domluvit se na pravidlech, nechat nejaky cas jak to bude fungovat a pokud i tak bude situace stale stejna, tak jim nastavit zrcadlo stejnym chovanim. Detem rict, ze babicka s dedou nemaji cas nebo az budou vetsi rict pravdu umernene veku.

divine woman
Extra třída :D 12598 příspěvků 11.08.19 10:21

Neuděláš nic a měl by to řešit hlavně tvůj manžel.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.19 10:27

@divine woman snažil se stejně jako já, bohužel výsledek stejný. Řešil to s mámou a táta mu pak volal jestli nebyl opilý že má takové problémy. Jenže manžel nepije a od té doby se odmítá s nimi o tom bavit

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.19 10:29
@Anonymní píše:
To je jak kdybys psala o nas. Jediny rozdil je, ze mame dite jeste male, tak se nepta. U nas to vygradovalo letosni spolecnou dovolenou, kde uz jsem se neudrzela a vse jim rekla. No stejne to nepomohlo a jsem jen za furii :lol: takze bych radila si v klidu promluvit, domluvit se na pravidlech, nechat nejaky cas jak to bude fungovat a pokud i tak bude situace stale stejna, tak jim nastavit zrcadlo stejnym chovanim. Detem rict, ze babicka s dedou nemaji cas nebo az budou vetsi rict pravdu umernene veku.

Já tam právě nechci už ani na ty vánoce se pretvarovat jak je vše super když není. Oni si děti koupi darkama pak jakože nic a nemusí se zase celý rok zajímat a já abych odpovídala dětem proč jenže já sama nevím co jim prostě říkat

divine woman
Extra třída :D 12598 příspěvků 11.08.19 10:31

Já to znám také, prostě když nemají zájem a nechtějí hlídat, těžko je donutíte. Rodiče mého muže opečovávali všechna vnoučata kromě našich. Spočítala bych na prstech ruky, kolikrát u nich byly děti na hlídání přes noc. U nás je omlouvá pouze nadměrné množství vnoučat, Naše děti byly poslední, tak už na ně nezbyla energie. :nevim:

Lalelale
Kelišová 5304 příspěvků 11.08.19 10:31

Upřímně bych se o kontakt přestala snažit. Nejsem povaha, co by se doprosovala, a tvé děti též nepotřebují prarodiče, co o ně taaak strašně nestojí. Ono leckdy to má ten efekt, že jakmile dotyčnému dáš najevo, že ho nepotřebuješ, tak se najednou začne snažit o kontakt sám. Ale i kdyby, já bych o ně nestála. A ano, na vánoce bych tam opravdu nejela. Ať si přijedou oni k vám, ne?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.19 10:35
@Anonymní píše:
Já tam právě nechci už ani na ty vánoce se pretvarovat jak je vše super když není. Oni si děti koupi darkama pak jakože nic a nemusí se zase celý rok zajímat a já abych odpovídala dětem proč jenže já sama nevím co jim prostě říkat

Lidi nezmenis. Pokud jste to s nimi resili a nemelo to efekt, tak bych se na ne vybodla. Ono detem taky nebu moc dobre nekde, kde je nechteji. A babicku s dedou jim muzete vynahradit jinak. Chapu, ze vas to lidsky mrzi, ale bohuzel to je zivot. A nema smysl se v tom stourat, mate krasnou, zdravou rodinu a to je pro vas to nejdulezitejsi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.19 10:38

@Lalelale to oni přijedou když je budu tak měsíc zvát a prosit se. Ale nejdřív kecy že neví a kdesi cosi a pak nakonec Teda jako jo. Já je takhle zvu i na narozeniny děti každý rok jelikož je mají před vánoci těsně a nakonec dojeli jenže mě už tak úplně nebaví ta naše iniciativa. Nás taky nikdo na oslavy k nim nezve. I na ty vánoce se zveme vlastně my aby ta rodina byla pohromadě. I na jejich narozeniny se musím ptát jestli můžeme přijet a dát jim dárky. Já nechci ani hlídací babičky, já si děti hlídám sama ale ten zájem aspoň malinký

Lalelale
Kelišová 5304 příspěvků 11.08.19 10:43
@Anonymní píše:
@Lalelale to oni přijedou když je budu tak měsíc zvát a prosit se. Ale nejdřív kecy že neví a kdesi cosi a pak nakonec Teda jako jo. Já je takhle zvu i na narozeniny děti každý rok jelikož je mají před vánoci těsně a nakonec dojeli jenže mě už tak úplně nebaví ta naše iniciativa. Nás taky nikdo na oslavy k nim nezve. I na ty vánoce se zveme vlastně my aby ta rodina byla pohromadě. I na jejich narozeniny se musím ptát jestli můžeme přijet a dát jim dárky. Já nechci ani hlídací babičky, já si děti hlídám sama ale ten zájem aspoň malinký

Tak ať nejezdí vůbec tedy, chybět vám nebudou. Věř mi, že děti to vycítí. Takže já bych pro ně takové prarodiče vůbec nechtěla. Pokud jakmile ustane z tvé strany snaha o kontakt, tak už je neuvidíte, tak bych řekla dětem (až bude věk) že o nás všechny, tj tebe i muže, ne jenom chudáky děti, prarodiče nestojí. Ale je to na tobě. Mně by jejich chování uráželo a rozhodně bych nikoho neprosila, aby přijel.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.19 10:46

@Lalelale mě to právě také uráží ale zároveň i mrzí. Je to takové zvláštní a ani to neumím přesně popsat ale cítím že je to tam špatně.

Ijen
Ukecaná baba ;) 2098 příspěvků 11.08.19 10:55

To dobre znam. Nic s tim neudelas a nema cenu se tim uzirat. Klukum jsem rikala, ze babicka s dedou nemaji cas. Tecka. Na Vanoce tam nejezdim, k nam uz je nezvu, jsou dospeli a svepravni, pokud nekoho 3× pozvu a neprijde, koncim. Neni muj problem, ze nebyli na jedine oslave narozenin. Neni muj problem, ze nemaji s klukama zadny vztah, ze si s nimi nemaji co rict a maji minimum spolecnych vzpominek.

sirikit
Vesmírná mluvilka 31357 příspěvků 11.08.19 10:59
@Anonymní píše:
To je jak kdybys psala o nas. Jediny rozdil je, ze mame dite jeste male, tak se nepta. U nas to vygradovalo letosni spolecnou dovolenou, kde uz jsem se neudrzela a vse jim rekla. No stejne to nepomohlo a jsem jen za furii :lol: takze bych radila si v klidu promluvit, domluvit se na pravidlech , nechat nejaky cas jak to bude fungovat a pokud i tak bude situace stale stejna, tak jim nastavit zrcadlo stejnym chovanim. Detem rict, ze babicka s dedou nemaji cas nebo az budou vetsi rict pravdu umernene veku.

Tohle mě zaujalo. :think:
Jak, domluvit se na pravidlech? 8o :nevim:
Tcháni zájem nemají, tak co chceš domlouvat? Třeba 1× týdně informační smska z jejich strany; 1× za 14 dní mladí u tchánů, 1× za měsíc tcháni u mladých, 1× za kvartál děcka u tchánů přes noc nebo tak nějak? 8o 8o
Já jsem teda flexibilní hlídací babička a zájem o mladé mám, ale nastavit mi někdo takováhle pravidla, ostře se ohradím. :cert: :pocitac:
Nemáte na ně vůbec žádnou páku krom úplného přerušení kontaktu a jak to tak zakladatelka popisuje, celkem by mě zajímalo, za kolik let si druhá strana embarga všimne. :roll: :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.19 11:04

@sirikit oni to začnou řešit hned o ty vánoce. Budu špatná s tím že mi něco prelitlo přes nos. Nedojde jim to. To bohužel vím že to bude takto

Amelie30
Závislačka 3210 příspěvků 11.08.19 11:04
@sirikit píše:
Tohle mě zaujalo. :think:
Jak, domluvit se na pravidlech? 8o :nevim:
Tcháni zájem nemají, tak co chceš domlouvat? Třeba 1× týdně informační smska z jejich strany; 1× za 14 dní mladí u tchánů, 1× za měsíc tcháni u mladých, 1× za kvartál děcka u tchánů přes noc nebo tak nějak? 8o 8o
Já jsem teda flexibilní hlídací babička a zájem o mladé mám, ale nastavit mi někdo takováhle pravidla, ostře se ohradím. :cert: :pocitac:
Nemáte na ně vůbec žádnou páku krom úplného přerušení kontaktu a jak to tak zakladatelka popisuje, celkem by mě zajímalo, za kolik let si druhá strana embarga všimne. :roll: :think:

Já myslím, že nevšimne. Bohužel. :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama