Reklama

Rozdíl nativ a stimulované IVF

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hakunamatata
Kecalka 216 příspěvků 02.05.18 14:22
Rozdíl nativ a stimulovane ivf

Hezký den, před třemi lety jsem byla na ivf. Stimulovala jsem nejsilnějšími hormony + kortikoidy (AMH v té době 0,2). Měla jsem jen jedno vajíčko, ale vyšlo to. Nyní Chceme druhé dítě a rozhodli jsme se pro nativ bez ničeho (AMH 0,1). Vajíčko teď máme také jedno oplodněne na misce.

Chci se zeptat, jaky je rozdíl v pravděpodobnosti, že se uchyti mezi stimulaci a nestimulaci. Sliznici mám výbornou a budeme dávat 3 denní embryo, minule byla blastocysta. Prostě mě zajímá, zda teď už je ta pravděpodobnost stejná nebo i tou stimulaci před odběrem se nějak podpoří to uhnizdeni.

Děkuji

Reklama

Reakce:

ugluk
Hvězda diskuse 42234 příspěvků 02.05.18 14:30

Pravděpodobnost na jedno vajíčko bude srovnatelná, možná spíš naopak, při té velké stimulaci a velkém množství vajíček může být nižší jejich kvalita. „Velké“ IVF má význam, pokud tělo reaguje dobře a vajíček je hodně, pak je větší výběr, ale pokud na velkou stimulaci nereaguješ, tak není její přínos žádný. Držím palce!

muffin81
Kecalka 211 příspěvků 02.05.18 15:33

Myslím si to stejné jak ugluk. Mám první dítě z plně stimulovaného IVF, druhé z minimálky (téměř nativ)…vždy zbylo k přenesení jen jedno embryo…šance je srovnatelná…jen u stimulovaného je šance na víc embrií…čili pokusů…ale pokud na ní moc nereaguješ (stejně jako já), tak je to zbytečné…ostatně to samé si u mě mysleli i doktoři a sami se k minimálce přiklonili.

ugluk
Hvězda diskuse 42234 příspěvků 02.05.18 19:10

A ještě… pravděpodobnost je jen číslo. Někdo otěhotní se šancí 5 procent a někdo neotěhotní s 95 procenty. Měla jsem pokus s odebranými deseti naprosto ukázkovými vajíčky a nic z toho. A pak jsem měla po dvou dnech jediné čtyřbuněčné embryo a sami doktoři krčili rameny, že mi nebudou mazat med kolem huby a šance je minimální. A zrovna to klaplo :-) Takže pokud je jedno krásné, správně se vyvíjející embryo a pěkná sliznice, o moc lepší už to být nemůže a šance samozřejmě je :-)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Sledujte a učte se! Peštová je výjimkou Instagramu: Bez filtrů a příkras boduje

Instagram je místo, kde lidé ukazují zkreslenou realitu a málokdy odhalí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama