Rozdíl v žebrech, začátek 3 trimestru

Anonymní
27.12.19 22:01

Rozdíl v žebrech, začátek 3 trimestru

Ahoj všem
Nevím jestli je to úplně normální otázka ale jsem prvorodička na začátku 3 trimestru a všimla jsem si že na straně kde je většinou uložené dítě mám ted trvale žebra výš než na druhé straně. Je to docela znát hádám že rozdíl je přes centimetr. Je to normální nebo to mám začít řešit? Další těhotenskou poradnu mam az za 2 týdny.
Děkuji případně za odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19683
27.12.19 22:03

Je to normální. první páry žeber jsou pružné, nejsou přirostlé, takže i dost pohyblivé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1685
27.12.19 22:04

Tělo se přizpůsobuje rostoucímu dítěti :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4630
27.12.19 22:37

Úplně normální

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
28.12.19 10:28

Teď s tím asi nikdo nic dělat nebude, ale pokud se žebra nezatáhnou na svá místa po porodu, tak by se na to určitě chtělo zaměřit správným rehabilitačním cvičením, z mé zkušenosti se to dá celkem rychle napravit, mě několik měsíců po porodu zůstala spodní žebra na jedné straně výrazně trčet a stačil jeden cvik na aktivaci těch správný svalů a zalezla, ale samozřejmě, aby se fixovala na svém místě a už nevylézala, potřebovalo se to cvičením-správným dýcháním zafixovat.
Je možné, že v těhotenství ti to může způsobovat třeba dechové problémy, ale ty způsobuje i samo dítě, jak utlačuje plíce. Možná i jiné problémy z toho můžou vycházet, co se týká tvého fyzického pohodlí, ale většinou takový 3. trimestr prostě je, protože se vše posouvá a utlačuje, přizpůsobuje rostoucímu dítěti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.19 11:40

Dobře. Moc děkuji hned jsem klidnější.
Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu