Rozdílná délka menstruačních cyklů

Anonymní
26.1.21 17:24

Rozdílná délka menstruačních cyklů

Zdravím, dnes jsem přemýšlela a koukla do kalendáře. Zjistila jsem, že mé menstruační cykly mají pokaždé jinou dobu trvání, poslední rok rozmezí 24-30 dní, menstruace stabilně 5 dní, neužívám žádné gynekologické preparáty, nesleduji ovulace, plodné dny, apod. Věk 25-30 let. Po zběžném googlení jsem pod heslem „nepravidelná menstruace“ nenašla relevantní informace. K lékaři se chystám, ale nedostanu se tam hned. Ptám se, zda někdo z Vás má obdobné příznaky, co na to řekl odborný lékař a zda se s tím nepojí rizika v souvislosti s plodností nebo vznikem některého sekundárního onemocnění. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26.1.21 17:29

Ja mela cykly 30-45 dni. Otehotnela jsem na prvni dobrou i s endometriozou :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
26.1.21 17:31

Já mám cykly tak 35-46 dni (aspoň posledni dobou, predtim sem to moc nesledovala), věk mám jako ty, ale třeba u mě to nemá vliv na nic, otěhotněla jsem bez problému už 4× a ani sem nemusela sledovat ovulaci ani nic speciálně dělat. Nicméně jsou Dr, co ti na to hned budou chtít předepisovat hormony na srovnání :think: moje Dr to třeba neřeší, ani já nemám potřebu. Nicméně pokud ti ms přichází plus minus 5 dni, tak je ještě považována za pravidelnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3955
26.1.21 17:33

Podle mě máš menstruaci pravidelnou, nevidím důvod chodit k doktorovi. Pár dní sem, pár dní tam, to je v pořádku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16966
26.1.21 17:39

Podle mne, kdyz to lita v rozmezi par dnu, tak je to normalni.
Ja mela prvni nekdy v 16ti a dalsi prisla po par mesicich. Ja tehdy mela takovou doktorku, ze do me zacala hned rvat hormony a neopomnela zduraznovat, ze s pocetim bude jednou problem. Nastesti jsem od ni brzo odesla a pocala tri deti vzdycky hned. A po detech mam pravidelnou na den. Dnes bych tu doktorku poslala nekam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.21 17:44

Moc díky za info, shodujete se, že se nejedná o patologický stav. Mé obavy jsou teď výrazně menší. :dance:

• Citovat
  • Nahlásit
128
26.1.21 18:05

Měla jsem stejný problém a paní doktorka říkala, že to je dobré, že to není žádný problém a je to v pořádku. Kdybys to měla jednou třeba 20 dní a po druhé 60, tak to by se už řešilo, ale takto v rozmezí „pár“ dní je to prý normální :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat