Rozdílná víra - život s jehovistou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

evicka.707
Nováček 6 příspěvků 24.12.16 14:14
rozdílná víra - život s jehovistou

Dobrý den. Bohužel bylo dítě na cestě a už jsem si nemohla rozmýšlet. Následovala svatba se svědkem jehovovým. Bohužel nyní si uvědomuji jak moc mi chybí slavit svátky, narozeniny a hlavně ted o vánocích brečím. Všichni slaví a já nemohu mít doma ani stromeček., ani dát dárky svému dítěti v tento den. Najde se mezi Vámi nějaká maminka ve stejné situaci?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Reakce:

cecetka
Kelišová 7362 příspěvků 24.12.16 14:21

Reknu to asi takhle. Ty ses prizpusobila uplne ve vsem? Nebo je to kompromis… neco ty a neco manzel?
A kdyz on neslavi vanoce, narozeniny apod., proc je neslavis se svymi rodici nebo souroze nci?

Uprimne, ja bych toto nedala :( A tehotenstvi neni v dnesni dobe duvodem ke svatbe.

Anik
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 24.12.16 14:25

Plně podepisuju co říká cecetka. I s tou svatbou, i s tím slavením třeba u rodičů. Já bych do toho ale ani nešla, dítku bych toto v životě neudělala. ani sobě. A.

evicka.707
Nováček 6 příspěvků 24.12.16 14:26

@cecetka Otce nemám a máma má bohužel chřipku, nemůžem tam letos jet.

Zujabuja
Kecalka 397 příspěvků 24.12.16 14:27

Nechápu proč jiná víra se musí podřídit té jiné. Můj otec je pravoslavný a moje matka katolik. I když náš taťka nemá rád křesťanské vánoce vždycky jsme je měli a i pravoslavné. Byla jsem šťastné dítě vánoce hned 2× v roce. Druhé bez dárků. Ty jsou spíš o rodině a přátelích. I syna budu vést k oboum tradicím ;)

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33213 příspěvků 24.12.16 14:27

@evicka.707 znám takto namíchanou rodinu. Otec je sám v pokoji. Vedle matka s dětmi slaví Vánoce. Ale toto je třeba dohodnout předem

terinka4444
Hvězda diskuse 67881 příspěvků 24.12.16 14:29

Nikdo na světě by mě nedonutil dělat nebo nedělat něco, co sama chci nebo nechci. Ani nějaký…co je svědek Jehovův. Strašný, kdo jim dává právo omezovat jiné lidi? Nechápu. Měla bych doma stromeček a mé děti by měly Vánoce. I když, tihle lidi jsou schopni nechat své dítě umřít a odepřít mu krev, když ji potřebuje, proč jim a manželce nemohli zakázat Vánoce.

Alušáček
Závislačka 3193 příspěvků 24.12.16 14:34

@evicka.707 Roz­hodně se nemusíš podřizovat, když chceš vánoce, tak si je udělej… Co mě překvapuje, že dítě bylo na cestě před svatbou, sex mimo manželství je u svědků jehovových zakázaný :think:

Kriss Tina
Kelišová 5514 příspěvků 24.12.16 14:40

Ja bych si vanoce udelala at bych byla s kymkoliv, prece se kolem nej netoci svet :nevim: pribuzni neslavili driv vanoce i kdyz meli deti, vzdycky mi tech decek bylo lito, sama pro sebe bych to neresila, ale jak sou deti, tak je tim ochuzujete o nekrasnejsi svatky…

terinka4444
Hvězda diskuse 67881 příspěvků 24.12.16 14:49

@Alušáček no to víš, sex před svatbou klidně, vždyť jde o jeho potěšení, víru zamkneme do šuplíku. Vánoce vlastním dětem manželce? Ani omylem, máme víru a nějaké zásady.

Andrejka_13
Kecalka 440 příspěvků 24.12.16 14:52

Záleží jak si to uděláte.. Já manželovi nikdy nezakázala, aby měl stromeček ani aby to popřípadě neoslavil s rodičema, ale jemu to nevadí, že Vánoce neslavime.. Věděl od začátku do čeho jde, stejně tak sis to měla uvědomit ty.. A přesto ze manžel Svědek neni tak máme skvělý vztah..

Litta
Extra třída :D 13485 příspěvků 24.12.16 14:55

@evicka.707 Jak jako nemohla rozmýšlet? :pocitac: Necháš se raději šikanovat a brečet o Vánocích? Věděla jsi, s kým spíš, případně koho si bereš. :nevim:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.12.16 14:58

Čert vem vánoce, ale až bude potřebovat tvoje dítě cizí krev, tak co pak?

evicka.707
Nováček 6 příspěvků 24.12.16 15:03

@Doe_Jane Pokud by dítě potřebovalo krev, v žádném případě se manžela ptát nebudu. Ani s ním o čemkoliv diskutovat.

alenka84
Neúnavná pisatelka 19041 příspěvků 24.12.16 15:04

Vánoce přece v dnešní době ani nejsou o víře (to samozřejmě neplatí u každého), takže zákaz nechápu. Sami jsme nevěřící a Vánoce slavíme :nevim:

Příspěvek upraven 24.12.16 v 15:04

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Bizár dne: Bývalí reprezentační brankáři Hašek a Čech se mají moc rádi

Oba nastupovali v dresech české reprezentace, oba byli světově uznávanými... číst dále >

Oscarový Michael Caine v českém filmu Jan Žižka. Jaký je jeho příběh?

Když byl ještě dítě, chodil často do kina, kde ho napadlo, že se stane... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >