Rozdílné názory s partnerem

324
29.6.15 18:47

Rozdilne nazory s partnerem

Ahoj holky. Zajimalo by me, zda se s vasim partnerem shodnete v nazorech na okolni deni, politiku, knihy a zda mate stejne zivotni postoje. Ja jsem s pritelem necely rok a cim dal tim vic si vsimam nasich rozdilnych postoju vuci vnejsimu deni. Napr. co se politiky tyce, mame kazdy jiny nazor. On uznava Babise, ja ho nemuzu vystat. On tvrdi, ze Zeman je sjednotitel, ja ze rozdeluje narod, atd. Jindy se zas dostaneme k tematu 2. sv. valky a on mi rekne, ze uz ma reci o holokaustu dost, protoze se Zide nafnukali az az. Posledne jsem se dozvedela, ze cernosi jsou vsichni jedna „pakaz“, ktera nic neumi. Jindy mu pujcim knizku a kdyz mi vypravi co si z ni vzal, mam pocit ze jeji podstatu vubec nepochopil. Stejne je to treba u ruznych dokumentu, na ktere koukame - tedy koukam spis ja, on je zahledne z dalky a zaujme postoj, ktery je uplne mimo. Jakoby se dival na neco uplne jineho nez ja. Zkratka mam pocit, ze ma velmi omezene vnimani sveta. Dokaze mit cely vecer zapnuty americky sitcom, noviny necte, max. nadpisy na novinky.cz a ja se nekdy sama sebe ptam, zda si s nim budu mit co rict, az zamilovanost odezni :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6540
29.6.15 18:52
@Zaaria píše:
Ahoj holky. Zajimalo by me, zda se s vasim partnerem shodnete v nazorech na okolni deni, politiku, knihy a zda mate stejne zivotni postoje. Ja jsem s pritelem necely rok a cim dal tim vic si vsimam nasich rozdilnych postoju vuci vnejsimu deni. Napr. co se politiky tyce, mame kazdy jiny nazor. On uznava Babise, ja ho nemuzu vystat. On tvrdi, ze Zeman je sjednotitel, ja ze rozdeluje narod, atd. Jindy se zas dostaneme k tematu 2. sv. valky a on mi rekne, ze uz ma reci o holokaustu dost, protoze se Zide nafnukali az az. Posledne jsem se dozvedela, ze cernosi jsou vsichni jedna „pakaz“, ktera nic neumi. Jindy mu pujcim knizku a kdyz mi vypravi co si z ni vzal, mam pocit ze jeji podstatu vubec nepochopil. Stejne je to treba u ruznych dokumentu, na ktere koukame - tedy koukam spis ja, on je zahledne z dalky a zaujme postoj, ktery je uplne mimo. Jakoby se dival na neco uplne jineho nez ja. Zkratka mam pocit, ze ma velmi omezene vnimani sveta. Dokaze mit cely vecer zapnuty americky sitcom, noviny necte, max. nadpisy na novinky.cz a ja se nekdy sama sebe ptam, zda si s nim budu mit co rict, az zamilovanost odezni :(

pokud si rozumíte ve vztahu, máte se rádi. Jinak si myslím, že by byla docela nuda, kdyby měl na vše názor jako ty, a souhlasil se vším co ty říkáš. Jinak to že má na věc jiný názor, říkáš že má vnímání mimo a je omezený - docela ho ponižuješ a svoje názory považuješ na nejlepší a nadřazené a měl by s nimi souhlasit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2562
29.6.15 18:54

No…jestli máš pocit, že on je ten povrchnější a hloupější, tak si rozumět fakt nebudete. Na zadek si z něho zjevně nesedáš a až zamilovanost odezní, tak mu to maximálně dáš otevřeněji najevo. A čím častěji, tím hůř.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.6.15 18:56

@Zaaria Hehe, já jsem s přítelem taky necelý rok, teď už tedy jsem i těhotná (neplánovaně) a také se v některých věcech neshodneme :) Co se týče politiky, v něčem se rozcházíme v něčem naopak máme postoj podobný. A úplně nejvíc mě začne štvát, když mluví o 2.sv. válce ale v tom mu moc oponovat nemůžu protože se o ní opravdu zajímá do hloubky, ale taky občas pronese řeči na přes držku :mrgreen: Jako třeba, že nebyl fašista jako fašista apod. Raději to ale nekomentuji, protože tolik publikací co on na toto téma přečetl třeba za jediný týden já nepřečetla za celý život :mrgreen: Nemyslím si, že pro budoucí žití je úplně důležité, shodovat se úplně ve všem. Důležité je aby jste jeden druhého něčím obohacovali (tím nemyslím nic hmotného) Ten můj trubka mě sice občas štve ale mám ho ráda a záleží mi na něm. Vím, že by se pro mě a pro našeho drobečka roztrhal a to mi stačí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
324
29.6.15 18:58
@renda81 píše:
pokud si rozumíte ve vztahu, máte se rádi. Jinak si myslím, že by byla docela nuda, kdyby měl na vše názor jako ty, a souhlasil se vším co ty říkáš. Jinak to že má na věc jiný názor, říkáš že má vnímání mimo a je omezený - docela ho ponižuješ a svoje názory považuješ na nejlepší a nadřazené a měl by s nimi souhlasit.

Nemyslim, ze je omezeny, ale mam dojem jakoby neumel vecem nahlednout „pod poklicku“. Ale ano, mas pravdu v tom, kde ja beru jistotu, ze moje nazory jsou ty spravne? Naopak prave to by bylo velice omezene. Ja spis premyslim nad tim, zda muze vztah fungovat i pri takove nazorove rozdilnosti..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.6.15 18:59

Predpokladam, ze mate kazdy jine vzdelani.. U nas je to stejny, neshodneme se v rade nazoru co se tyce politiky a dění. Rada jeho nazoru na tyto veci mi pripada primitivni, omezena a fakt hloupa. Ale kdyz slysim mluvit tchana, uz vim, odkud vitr vane. Milují Zemana, Putina, za komunistu bylo vsechno lepsi atd. :roll: No, a pak jsou veci, ve kterych se shodneme, jako treba jak ma vypadat vztah, rodinny zivot, jak vychovavat deti… A to jsou veci, ktery treba pro me jsou daleko dulezitejsi. U zprav kazdy rekneme svuj pohled, nekdy se i chytnem, ale spolecny zivot je prece o necem jinem :nevim:
M.

• Nahlásit
  • Citovat
20159
29.6.15 18:59

Jo, my se shodneme. Čteme stejné knížky, koukáme na stejné filmy, baví nás stejné věci, řešíme stejné věci, v politice nadáváme na ty samé věci :-)

Pokud ti výše uvedené vadí po necelém roce, dá se předpokládat, že časem tě to bude točit čím dál víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29372
29.6.15 19:01

@Zaaria no, bojím se, že si nebudete mít co říct, když takhle jste každý v tomto směru úplně jinde…
Jak to máte v ostatních směrech, třeba ohledně financování společné domácnosti, rodiny, dětí a podobně? Aby to nebyly třeskuté boje i tam… rozdílné názory na politiku sice nejsou to nejdůležitější, ale důležité je, jestli o tom dovedete mluvit a jeden druhému pak dovedete přiznat, že má třeba v jistém smyslu pravdu nebo že chápete jeho pohled na tu věc…
Případně pak, jestli dotyčný má tolik dalších plusů a pozitiv, které by převážily tohle diskuzní nesouznění ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
29.6.15 19:02

Mně by omezenost partnera vadila. Pokud nic nečte, tak si zřejmě dělá povrchní názory na základě ničeho.
Odlišný názor umím akceptovat, ale nikoli xenofobní řeči a názory přejaté od kámošů v hospodě.

Co se týká vztahu obecně, myslím si, že je důležité, aby partneři vyznávali stejné hodnoty, názory mohou mít odlišné, ale něčím podložené a také nesmějí toho druhého iritovat.
Měla jsem kdysi přítele, který měl obdobné názory jako ten Tvůj, postupem času jsem na něj byla úplně alergická.

• Nahlásit
  • Citovat
4148
29.6.15 19:07

@Zaaria Určitě spolu nesouhlasíme s partnerem ve všem, ona by to byla dost nuda. Ale myslím, že základní životní postoj a názory by měly být alespoň trochu podobné. Myslím, že je potřeba si partnera vážit, i pro jeho názory, stejně jako pro spoustu jiných věcí. Ale z toho, co píšeš, je jasně vidět, že si ho nevážíš a to nevidím jako správný základ pro zdravý vztah. Určitě ale chápu, že tě podobné řeči přiměly přemýšlet, mi osobně by to také vadilo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19251
29.6.15 19:15

Ahoj
Já nevím, ale já se o politiku nezajímám, noviny nečtu (čtu knížky), o minulosti nediskutuji. :mrgreen: Ráda mám doma ticho (TV, rádio apod. vypnuté). Chodím pozdě spát a stačí mi pár hodin spánku. Ráda něco tvořím a baví mě to. Mám ráda výlety, ale aby člověk nepadal únavou…

Můj manžel kouká snad na všechny zprávy, čte o světě i na netu, kouká na dokumenty o 2. sv. válce :roll: Když někam jdeme, tak nesedí u stolu, ale poletuje kolem a odchází ven a zase se vrací. :roll: Chodí na teknopárty. :roll: Dokonce to i poslouchá doma. Hudba mu hraje šíleně nahlas. Přijde do místnosti a už zapíná TV. :roll: Chodí spát nejpozději ve 22 hod a i přes den si potřebuje zdřímnout. Asi neumí chodit, protože i na nákup jezdí na kole. :mrgreen: Má asi obě ruce levé. :P Taky má rád výlety, ale asi z nás chce sedřít kůži. :think: :mrgreen:

A jsme spolu přes 16 let. :srdce: Takže rozdílné zájmy nemusí nutně znamenat nezdar v partnerství. Hlavní je respektovat zájmy a názory toho druhého. Občas se přizpůsobit jeden druhému. Diskutujeme co a jak udělat a co kdo jak vidí. Vlastně ani nevím jestli jsme jednotní ve výchově. Ve finále se asi tak nějak shodneme. I když to někdy zaskřípe.

Příspěvek upraven 29.06.15 v 19:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
29.6.15 19:15

My se seznámili přes internet a dali se dohromady díky životním postojům, snům, přáním,… Prostě jsme oba chtěli rodinu a zbytek nám taky seděl.

Co se týče politiky, historie, zpráv - nesleduju, extra se nezajímám. Manžel toho ví dost, ale pořád nikdo na nikoho z nás nekouká nějak skrz prsty. Filmy kolikrát sledujeme každý něco jiného, knihy čteme různé, takže tam těžko říct.

Dle mě je základ v tom, abyste si rozuměli co se týče chodu domácnosti, financí, případně rodiny,…

Názor je názor a pokud je to mimo tyhle témata, neřešila bych to nijak extra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
29.6.15 19:17

Ja bych nemohla zit s clovekem, se kterym bych mohla resit jen „denni zalezitosti“ jako je nakup, deti a…nic. Potrebuju cloveka, ktery neco vi, zna, ma vseobecny rozhled. To je partner. A co bych 100% nesnesla, je komunista, xenofob a clovek hlasici cizi nazory za sve, jen proto, ze to rika jeho rodina/kamaradi…to fakt ne. Muze mit odlisny nazor, muj muz ho casto ma, ale ma to hlavu a patu a pak je tu prostor na diskusi, kdy bud si oba jedeme svoje, nebo jeden uzna, ze ten druhy ma pravdu a ze to videl spatne, nebo neznal nejaka fakta. Partnerstvi neni jen vychovavat spolecne deti a mit dobry sex. Dle meho tedy ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
29.6.15 19:26

@Berousik Plně souhlasím.

• Nahlásit
  • Citovat
26498
29.6.15 19:36
@Zaaria píše:
Nemyslim, ze je omezeny, ale mam dojem jakoby neumel vecem nahlednout „pod poklicku“. Ale ano, mas pravdu v tom, kde ja beru jistotu, ze moje nazory jsou ty spravne? Naopak prave to by bylo velice omezene. Ja spis premyslim nad tim, zda muze vztah fungovat i pri takove nazorove rozdilnosti..

My se taky neshodneme v pohledu na politiku a podobně. Ale máme společné zájmy a jiné názory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama