Rozdílné názory ve vztahu (svatba, děti, budoucnost)

21
17.9.21 10:13

Rozdílné názory ve vztahu (svatba, děti, budoucnost)

Zdravím. Poslední dobou mě trápí pochybnosti ohledně vztahu s mým přítelem. Je mi 25, jemu je 26 a jsme spolu přes 5 let. On už pár let pracuje a já ještě studuji a tak 2 roky ještě budu. Už před 3 lety jsem nakousla, že bych se chtěla vdát. Přítel mě asi půl roku na to požádal o ruku. Já blbá jsem jásala a byla radostí bez sebe. Nakonec se nějaké plánování odložilo kvůli stěhování do jeho rodného města, kam jsem se přestěhovala s ním. Takže jsem zaseklá ve městě, kde nikoho neznám. Před měsíci jsem opět nakousla téma svatba. A výsledkem bylo, že prsten byl tzv. držhubný. Tak jsem mu ho vrátila s tím, že na to zapomenu a budu dělat, že se nic nestalo. Bohužel mě to stále trápí a užírá. Doufala jsem, že 5 let vztahu, starání se o přítele a teď i jeho byt a jeho rodinu, kterou teď máme poblíž, bude stačit jako dostatečný důkaz, že si mě může vzít. Já jsem se vždycky chtěla vdávat z lásky a ne jen protože to v tu dobu výhodné (finančně apod.). Přítel to ale pravděpodobně vidí jinak, jeho argument je, že chce abych nejdřív měla normální práci. Takový argument bych chápala u dítěte ale u manželství mi to nepřijde relevantní, hlavně když se skoro rok nijak extra nechráníme a dítě může přijít kdykoli :?. Co si o tom myslíte? Je opravdu nevhodná chvíle na svatbu a zbytečně pospíchám? Děkuji za názory

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3250
17.9.21 10:16

Prostě se nechce vázat, ty ano. Změnit můžeš maximálně sebe, ale nešla bych do toho. Je naprosto v pohodě, že máte nějaké požadavky od života. Co už v pohodě není je to, že se ve svých očekáváních nikde neprotínáte.

Normálně v klidu bez výčitek bych mu řekla jak to máš a že mu dáváš třeba měsíc se rozmyslet. A pokud i pak nebude nic z toho chtít, tak se v dobrém rozejděte. Tím, že obětuješ své touhy, uškodíš jen sama sobě, nedělej to. :kytka:

EDIT: Tím nemyslím, že ti musí za měsíc udělat mimino a kleknout na koleno, ale aby ti za měsíc na pevno a bez přikrášlování řekl jak to do budoucna vidí. Já moc nemusím když lidi kolem těchhle témat roky neurčitě krouží a pak se diví, že se rozejdou a nejlepší roky mají za sebou.

Příspěvek upraven 17.09.21 v 10:27

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3250
17.9.21 10:18

Mimochodem hodně bych si promyslela to nechránění. Aby ses pak nedozvěděla, že on žádné dítě vůbec nechtěl. Pokud tohle nemáte na pevno domluvené předem, tak si hodně zaděláváš na to, aby ti zbyly jen oči pro pláč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1199
17.9.21 10:20

Taky bych se nevdávala při studiích. Teď už s manželem jsme se potkali na VŠ, a svatba byla až pár let potom co jsme oba pracovali.

Ale jinak mi přijde, že se mu strašně podřizuješ. Což teda nechápu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20856
17.9.21 10:23

Já nevím, přijde mi, že ty na něj hrozně tlačíš.. Proč se nechráníte, když máš ještě 2 roky školy před sebou? Když vycouval ze svatby, nebojíš se, že v případě otěhotnění vycouvá z celého toho vztahu?
Osobně bych se zklidnila, začala se chránit, dodělala školu a zařídila si vhodné zázemí a až pak se vrhala na nějaké vdávání a těhotnění. Jste mladí, vzít z lásky se klidně můžete za 3 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2311
17.9.21 10:23

Pokud ho milujes, chapu, ze se rozejit nechces… Ale prosim bez si pro antikoncepci. Tenhle clovek se o tebe nepostara, rodinu mas daleko, mit jeho dite, v jeho byte, s clovekem, co se neciti na zavazky je cesta do azylaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1532
17.9.21 10:26

Já bych tak netlačila na pilu. Dej mu ještě čas a když se nebude nic dít tak běžte od sebe no.. ale nechápu proč se nechráníte teda :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18364
17.9.21 10:27

No pokud se u vás namísto otevřené komunikace rozdává držhubné a o problémech a rozdílech se nebavíte, tak s ním nechceš zakládat rodinu - sama vidíš jak složté bylo to stěhování se.

Bez toho abyste spolu mluvili, otevřeně a bez útočení, výčitek, schovávaček a podobně se dál nepohnete. A teda jsou úplně zbytečné nějaké zástupné argumenty o práci - potřebujete se dostat k tomu, abyste byli schopní s tím druhým sdílet svoje představy, očekávání, obavy a potřeby a to zejména, ty které máte odlišné - když o těch odlišnostech nevíte, nemůžete hledat případné řešení, jen se zvyšuje napětí a frustrace.

A začni proobha užívat antikoncepci - jeslti do tohohle ne moc funkčního vztahu ještě přivedete dítě, tak se to téměř jistě rozsype.

Jinak teda podle toho co píšeš tak mi v hlavě vyskakuje slovíčko přechození a změny v tom co oba chcete v průběhu dospívání. Fakt to potřebujete otevřít a probrat. Ne mlčet a čekat…

Příspěvek upraven 17.09.21 v 10:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13348
17.9.21 10:30

A ty ke studiu nepracuješ? Píšeš, že je ti 25 a ještě budeš 2 roky studovat. 8o

Za mě opravdu pospícháš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
17.9.21 10:30

Děkuji za názory, extra nechráníme znamená plodné a neplodné dny + pharmatex, což není tak účinná antikoncepce jako HA nebo kondom, bohužel jsem HA přestala brát ze zdravotním důvodů a tohle byla varianta, na které jsem se domluvili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
17.9.21 10:32

@Flyingfrog Opravdu nestíhám mít práci na HPP při denním studiu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13348
17.9.21 10:42
@Taerlina píše:
:nevim:
Každopádně ty se tak moc chceš vdávat, takže to nebude asi svatba za hubičku na úřadě se svědky.

Nepíšeš ani o brigádě.

Po pravdě nechápu, proč tak nutně potřebuješ být vdaná. :nevim:

Já se tomu chlapovi nedivím, pokud všechno táhne sám, že má podmínku, abys normálně pracovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26470
17.9.21 10:44
@Taerlina píše:

A miminko bys s tím studiem, pokud by selhala aktuální antikocepcí metoda zvládala?

Jako nedívim se mu, že svatbu nechce, dokud nedostuduješ. Zvlášť, pokud vše táhne finančně on. Já se taky chtěla vdávat, až po škole.
Nicméně váš způsob komunikace, respektivě nekomunikace o zásadních věcech, je tedy tristní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1272
17.9.21 10:45

Místo péče o něj a jeho rodinu bych si našla brigádu a zvedla si sebevědomí. Není přece pětileté dítě, aby ses o něj musela starat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
17.9.21 10:47

@Flyingfrog když se v tom potřebuješ šťourat tak přítel platí vše kolem bytu (hypotéků, poplatky) já nakupuju veškeré potraviny, vařím, uklízím a starám se o domácnost, protože on na to moc není a v tomhle ohledu je spokojený. Svatbu na úřadu jen s svědky případně jeho blízkou rodinou zamítl, protože u nich je zvykem zvát veškeré tetičky apod. Já mám jen mamku a sestru s jejím manželem nikoho jiného. Takže opravdu by mi to nevadilo mít svatbu ve dvou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat